» »

HTC Windows Phone 8X

HTC Windows Phone 8X

sleby ::

no, here+ se da nalozit z nokia portal. vsaj meni je uspelo, ne vem pa, ce to se dela.

glede menjave stekla pa mislim, da se stekla brez digitizerja sploh ne dobi. vsaj, ko sem jaz na mojem HD menjaval, to ni bila opcija.

PrihajaNodi ::

Tega na portalu ni vec. Torej here drive plus, če pa je se kaksna ideja pa na dan z njo. Sicer je pa telefon super

krneki0001 ::

hotlips je izjavil:

Za here+ in data sense nujno rabiš WP8.1 (DP).

lp.hl


data sense ima že osmica in tam deluje brez problemov.

Here+ ima pa tudi osmica samo da vodenje deluje samo v sloveniji, v 8.1 pa za cel svet.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrihajaNodi ::

Here+ na osmicai je plačljiv 40EUR. Medtem ko ima Nokia to for free. Data sense sem pa dobil s posodobitvijo htc 8x.

Drugače pa fantastičen telefon. Samo še navigaicijo spravijo gor pa je čista zmaga. Škoda ker ljudje ne sprobajo več WP. sistema, da bi res videli tekoče delovanje.

Zgodovina sprememb…

sleby ::

ja ce si nalozis 8.1 DP, potem imas lahko free navigacijo za cel svet.

drugace pa trzni delez WP raste. vsaj v evropi, kjer ima ze okoli 8%.

berlusconi ::

Tudi meni je zaenkrat super. Komaj cakam, da pride 8.1. Uradna verzija je napovedana tam v sredini junija, tako da, morda do septembra dobimo update na naš telefon-govorim za SiMobil.

Lpm

Mare3 ::

Se splača vzeti 8x za 160€ novega brez vezave? Je vreden tega denarja?

berlusconi ::

Jaz sem za svojega dal 70 in, 24x15, na simobilu. Tako da 400 eur v 2 letih:) precej. Kakorkoli, za moje pojme je vreden toliko. Dela, baterija 3 dni komot, slika lepa, steka nic. To je to z moje strani.

matejm1994 ::

Hmm, saj nevem, ampak, a nebi za tak denar dobil že kako Lumio?

PrihajaNodi ::

Sem ga ta teden kupil novega za 160. Fantastičen telefon.

Sicer dobiš na bolhi lumio 625 novo za 120 pa ima manj rama, lumio 630 za 150 pa nima fleša...No HTC X8 manjka samo navigacija here drive+ (kar baje pride do updejtaa v juniju) drugače pa je skoraj identičen Lumiji 920, malenkost slabši fotič.

Hja lumia 920 ali 925 sta pa itak top modela, da ne omenjam 930.


Skratka, če vzameš HTC ti ne bo žal, zadeva dela brez problema, je lahek in kar tanek, baterija kar dolgo zdrži 2-3 dni. Eh ne grem nazaj na androida:) Ni šans.

Zgodovina sprememb…

keitai ::

berlusconi je izjavil:

Jaz sem za svojega dal 70 in, 24x15, na simobilu. Tako da 400 eur v 2 letih:) precej. Kakorkoli, za moje pojme je vreden toliko. Dela, baterija 3 dni komot, slika lepa, steka nic. To je to z moje strani.


70e+24x15e za telefon, storitve simobila so pa zastonj?

berlusconi ::

Ne, 15EUR je mesecna narocnina. 70eur je stal telefon.

Ja, lumia 925 ma boljso kamero. Sicer pa, tudi ta na 8x je dovolj dobra za Ottonormalverbrauchera. :)

Zgodovina sprememb…

keitai ::

Vprašanje ni potrebovalo odgovora.

Mare3 ::

Hvala za mnenja odločil sem se, da ga kupim in upam, da bo delal kot je treba. Prej sem imel Samsung Ativ S, pa me je WP navdušil vendar mi je nekdo ponudil dobro ceno za njega, zato sem ga prodal. Sedaj mi je žal da sem eno leto gnil na androidu, tako da komaj čakam da bom spet na "tekočem" WP.

berlusconi ::

Super Mare3! Poročaj kako boš zadovoljen :)


@Keitai, čemu pa potem tvoj neumesten post, če je bilo že sprva vse jasno?

Marko

keitai ::

Veliko ljudi enači ceno telefon, kot samo ceno telefona pri operaterju ter nato vso naročnino na storitve pri operaterju doda kot, da je to cena telefona. Torej, kot pri tvojem primeru 70e + 24x15e - 430e. Mogoče nisi mislil ti tako (ali pač, smatral sem da si), toda kar nekaj ljudi pojmuje, da plača pri operaterju samo telefon, storitve operaterja so jim pa nujene iz proračuna države?

Jaz sem za svojega dal 70 in, 24x15, na simobilu. Tako da 400 eur v 2 letih:) -> iz te izjave sem izšel, da ti smatraš, kot da te telefon stane 400e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

berlusconi ::

Nekako tako sem mislil. V glavnem v 24 mesecih bom moral našparat 360EUR, da bom pokril stroške, ki jih imam/bom imel s telefonom in to jaz enačim s 'ceno telefona' :)

Normalno pa je, da če se pogovarjamo o ceni telefona, da govorimo samo o ceni aparata, brez obveznosti do operaterja.

Zgodovina sprememb…

keitai ::

Ja samo to ni cena telefona. Telefon je 70e. Naročnina za storitve je 15e x vezava za 24 mesecev. Tudi če boš kupil telefon v prosti prodaji ali od kolega ali rabljenega, boš plačeval naročnino (ali boš vzel cenejši paket ali isti je tle irelevantno). Tako da cena telefona je tle 70e + vezava. Ne pa 15e naročnine. Pač mene moti to, da ljudje rečejo, da so dali za telefon toliko in toliko ter v to ceno dajo naročnino. Kot da bodo drugače kupili telefon v prosti prodaji in nato dobili zastonj naročnino.

Mare3 ::

No pa sem ga dobil v roke, super telefon lep občutek v roki se pa spet malo lovim z nastavitvami. Lahko kdo prosim napiše internetne in mms nastavitve za Tušmobil, ker jih ne najdem.

luxxx7 ::

Mare3 je izjavil:

No pa sem ga dobil v roke, super telefon lep občutek v roki se pa spet malo lovim z nastavitvami. Lahko kdo prosim napiše internetne in mms nastavitve za Tušmobil, ker jih ne najdem.


Tukaj imaš nastavitve za vse operaterje, če pa mogoče še vedno ne bo delovalo pa pokliči na tušmobil in te bodo vodili, da boš vpisoval pravilne podatke.

http://www.blog.uporabnastran.si/2013/0...

bluefish ::

Je tudi na strani od Tušmobila spisek nastavitev.

berlusconi ::

Pravim, relativno je kaj posameznik razume pod besedno zvezo "cena telefona". Zame, kot ze receno, je to skupek vsega, kar bom placal.

saj se razumeva, sem preprican.

Mare3 ::

Hvala, sem pa videl da je ze gor na telefonu program,za internetne nastavitve tako da sam poisce in nastima. Sedaj dela kot je treba. Malo me edino moti ker tezko pritisnem tipko na vrhu za odklepanje/zaklepanje telefona. Lahko priporocate kaksen etui in zascitno folijo ker med delom ki ga opravljam zlahka poskodujem telefon tako da bi mi ovitek in pa folija prav ptisla da ga ne bi bilo potrebno toliko paziti

Care87 ::

Ve kdo kdaj uradno pride wp 8.1 za lumio 520?

francy ::

Nekje sem bral da 24.6 :)

keitai ::

berlusconi je izjavil:

Pravim, relativno je kaj posameznik razume pod besedno zvezo "cena telefona". Zame, kot ze receno, je to skupek vsega, kar bom placal.

saj se razumeva, sem preprican.


Dogovorjeno :)

berlusconi ::

Poisci na bolhi, mislim da se prodajajo gumijaste ovitke za ta telefon v razlicnih barvah. Tudi folije se bi se najdle. Nimajo pa jih ne na tusu, mobitelu in simobilu. Niti v bigbangu ali v comshopu. Bolha ali ebay te resi. :)

markosk ::

Tudi sam sem ob simobilovi akciji za neverjetnih 72€ in preteku naročnine brez pomisleka stekel po ta telefon. Glede na specifikacije praktično identičen Nokia Lumia 925 pa je Lumia 288€... Torej več kot 200€ razlike. Malo se še lovim na teh mobilnih windowsih, ampak bo že.
Kako je z navigacijo? Katero mi priporočate? Brskalnik?-tale IE me ni prepričal, kakšna alternativa?

Najbolj pa pogrešam spustni meni s hitrimi gumbi za wireless/3G/GPS.. Sicer sem našel aplikacijo insider s katero je mogoče dodati bliznjico na domaci zaslon pa še vseeno ni to to kar bi želele. Obstaja še kakšna aplikacija, ki na lepši način na domači zaslon doda te bližnice..

Bor H ::

Ko boš dobil 8.1 update (to lahko urediš tudi s par kliki, registriraš se za free developer account in potem se ti telefon posodobi, natančnih vodičov je kar nekaj na netu) boš imel free Here Drive od nokije in notification center, ki je ubistvu ta drop down meni.

Brskalnikov je še nekaj ampak je IE najhitrejši.

keitai ::

Za brskalnike poglej surfy, uc browser, maxthon...

berlusconi ::

markosk je izjavil:

Tudi sam sem ob simobilovi akciji za neverjetnih 72€ in preteku naročnine brez pomisleka stekel po ta telefon. Glede na specifikacije praktično identičen Nokia Lumia 925 pa je Lumia 288€... Torej več kot 200€ razlike. Malo se še lovim na teh mobilnih windowsih, ampak bo že.
Kako je z navigacijo? Katero mi priporočate? Brskalnik?-tale IE me ni prepričal, kakšna alternativa?

Najbolj pa pogrešam spustni meni s hitrimi gumbi za wireless/3G/GPS.. Sicer sem našel aplikacijo insider s katero je mogoče dodati bliznjico na domaci zaslon pa še vseeno ni to to kar bi želele. Obstaja še kakšna aplikacija, ki na lepši način na domači zaslon doda te bližnice..


Točno to! Ta 'hitra' tipka za on/off WiFi je največja napaka, ki jo ima zdajnšnji sistem wp8.0. Da moram 3x kliknit za vklop wifija je katastrofa. Morda se res sliši neumno, a vendar, to me zelo moti. Zato še bolj nestrpen pričakujem 8.1, ki je rešil to s 'drop downom'. :)

markosk ::

Updejtal sem telefon na 8.1. Odlicno!

HERE maps sem free zlovfal iz stora,
HERE Drive+ pa je 40,99€ :D

Torej kako do Drive+?

luxxx7 ::

Spremeni regijo v nastavitvah na US, nato potegni HERE Drive z marketa, nato pa ponovno v nastavitve in nastavi nazaj na Slovenijo.

berlusconi ::

markosk je izjavil:

Updejtal sem telefon na 8.1. Odlicno!

HERE maps sem free zlovfal iz stora,
HERE Drive+ pa je 40,99€ :D

Torej kako do Drive+?



Jaz nimam jajc, da naložim :) hehe

markosk ::

Kaj nimas jajc da nalozis 8.1 Ne vem zakaj nebi imel jajc...

notification center, ki je ubistvu ta drop down meni -> pa nima opcije za mobilni internet.. no je pa vsaj WIFI, GPS,...

markosk ::

luxxx7 je izjavil:

Spremeni regijo v nastavitvah na US, nato potegni HERE Drive z marketa, nato pa ponovno v nastavitve in nastavi nazaj na Slovenijo.


Deluje, hvala!

Obstaja kakšen app da pri bateriji kaže koliko % je še?..

Bor H ::

v notification centru kaže, obstajajo pa tudi programi (išči po marketu za battery)

berlusconi ::

Ker izgubis garancijo, ce nalozim 'neuradno' verzijo gor. Vsaj toliko je meni znano, ce pa nimam prav, me popravi prosim. Presedlam takoj...

Bor H ::

Nokia pravi, da ne izgubiš, ko pride uradni update pa itak ne bo znakov, da si kdaj neuradnega inštaliral.

markosk ::

Tega nisem vedel, da izbubiš garancijo... Torej sem že po prvem dnevu izgubil garancijo :)

Ampak še vedno je 8.1 zame veliko veliko boljši kot 8.0 - bi v vsakem priemru updejtal..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: markosk ()

Bor H ::

Še enkrat, tole z garancijo je zelo v sivem območju, ko pride enkrat uradni update bojo na servisu težko ugotovil da si imel preview inštaliran, tudi nisem še slišal, da bi preview update brickal telefone (vsaj ne v Samsungovem obsegu na WP7), Nokia tudi pravi da pri njih ne izgubiš garancije. Ne se tolk obremenjevat.

berlusconi ::

Kaj pa poreče na to Htc? :) nikjer namreč ne najdem ničesar o tem, le o samsungih in nokiah je govora...

sicer pa, vseeno. Jaz čakam na uradno verzijo. Upam da pride do konca poletja.

Mare3 ::

Men se pa nikakor ne uspe registrirat na windows phone developer.

berlusconi ::

Kaj ti javi, morda ti kdo lahko pomaga.

sleby ::

eh, prevec se obremenjujete.
a je kdo kej slisal, da bi 8.1 brickal telefon?

Mare3 ::

berlusconi je izjavil:

Kaj ti javi, morda ti kdo lahko pomaga.


Po navodilih naj bi bilo potrebno naložiti Windows Phone SDK na računalnik, vsaj jaz sem tako dojel, ampak mi jevi napako da moram imeti windows 8 na računalniku...

berlusconi ::

1. Register as a Windows App Studio developer

The first thing you need to do is go to the Windows App Studio on your phone or PC and register as a developer. This is completely free and very easy to do. Just click on the blue "Start a New Project" icon, follow the instructions, register an email address and you're good to go.
http://appstudio.windows.com/

2. Install "Preview for Developers"

Next, go to the Windows Phone Store on your Windows Phone device and search for "Preview for Developers". To download it, tap the icon and follow the instructions. You'll need to enter the email address you used to register as a developer, and make sure you tick the box next to "Enable Preview for Developers". Then press "Done".

3. Update your phone's software

You're now on your way to installing the Developer Preview, but you'll need to update your phone's software before you can go any further. Go to the Settings menu and scroll down to Phone Update. Tap the "check for updates" button and wait for the phone to download and install all available updates.

Once the first update has been completed, you'll be prompted to restart your phone. You'll need to repeat this update process a number of times before Windows Phone 8.1 becomes available. This may take a while, but it's worth the wait.

When your phone finally installs the last update, you'll be able to use Windows Phone 8.1 straight away. Only one thing is now missing from your complete Windows Phone 8.1 experience: Cortana.

INSTALLING CORTANA

Microsoft describes Cortana as a "personal digital assistant", but it's essentially the company's answer to Apple's voice-recognition app Siri. Cortana can make calendar appointments for you according to voice commands you make, tell you the weather, fetch the latest news from the web, and it can also keep a "notebook" of your interests, music searches and more. It's not available by default to UK users of the Developer Preview, though, as it's currently only being trialled in the US as a beta app. Luckily, there are a few things you can do to trick your phone into thinking you're in the US.

1. Update your Speech settings

Go to the Settings menu and find the Speech options. This will be set to English (United Kingdom) by default, so you'll need to change it to English (United States). This will prompt you to download a 66MB update and will require another phone restart.

2. Change your phone's language

Once the speech update has been installed, head back to the Settings menu and go to Language. Click "add language", find English (United States) and tap the tick button.

This will only add American English as a second language, though, so you'll need to move it up to the top to make it appear as your phone's primary language. You can do this by holding down on the language and selecting "move up". Alternatively, you can just delete English (United Kingdom) to make English (United States) your default language. Once the additional language has been fully installed, restart your phone again.

3. Swap your Region

Go back to Settings once again and select Region. Here, you'll need to change the Country/Region to United States using the drop-down menu. Regional format should be set to "match phone language". Then restart your phone for the final time.

Once you're back up and running, Cortana should appear on the main app menu, and you're ready for the full Windows Phone 8.1 experience.

Citirano po: "http://www.expertreviews.co.uk/smartpho...

Morda ti to pomaga. Mislim, da si spustil tisti prvi del - Windows app studio.

lp, M

Zgodovina sprememb…

berlusconi ::

PS. Za vse, ki nimajo Nokie in si želijo imeti 'double tap' funkcijo -> http://www.wpcentral.com/try-out-nokia-...

Do sedaj najboljši približek Nokijinemu.

Mare3 ::

Berlusconi, hvala za ta navodila. Delovati mi je začelo šele po tem ko sem tisti program zbrisal in ponovno naložil, sedaj dela brez problema. Moram po povedati da mi je novi 8.1 zelo všeč še posebaj tisti meni za hiter vklop/izklop wi-fi in ostalih stvari z novimi obvestili. Pomanjkljivost je edino ta da ni opcije za hiter vklop/izklop mobilnega interneta na vrhu...

berlusconi ::

No super! Ja, zanimivo je na kakšne stvari htcjevi programerji pozabijo :) Namenoma? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104631336 (245106) mat11
»

Predogled Windows 10 za telefone je tu

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3314814 (11419) noraguta
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229215 (23584) traxxas
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681681 (48101) Ciklamen
»

kateri telefon kupiti

Oddelek: Mobilne tehnologije
162713 (1970) SLO_Matej

Več podobnih tem