» »

Izrael : Palestina že n-tič

Izrael : Palestina že n-tič

Temo vidijo: vsi
««
115 / 238
»»

Lonsarg ::

Eh Izrael bo najbrz v tokratni vojni vzel severno polovico Gaze, cez 10-20 let pa se spodnjo. Ce ne direkto pa vsaj administrativno z nastavitvijo svoje politicne opcije.

Tak pac je, gori pa itak ze sedaj. Hamas je šel all-in in nima vec dodatnih pogajalskih tock. No ima 200 talcev, ampak to je zanemarljivo proti stevilu smrti ki se bodo zgodile v tej vojni in bodo ranga 10k do 100k, odvisno kako dalec gre.

Gregor P ::

So Hamasovci vrnili enega pohabljenega izraelskega vojaka brez vseh zob po 5-ih letih; tile talci so ga hudo nastradali :'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Velki ::

Haha ja jo bodo zavzeli če jo bodo najprej zradirali do tal in vse na novo zazidali, če pa ste toliko prepričani da bodo šli med stoječe stolpnice z pehoto pa vam priporočam da se odpeljete v Izrael pa takoj pokupite vse pogrebnike ali še bolje nabavite kar kakšen mobilni incinerator kot naj bi jih imeli rusi... saj imate slo-techovci po večini tak al tak en kup dnarja na vseh koncih in krajih... Bo biznis laufal na polno bo gore vojakov za skurit.

Lonsarg ::

Odvisno kaj Hamas naredi, če ponudi vrnitev talcev in ustavitev raketiranja, potem to morda Izraelci sprejmejo, morda.

Če pa bo Hams hotel kaj več iztržit pa bodo zelo verjetno zrušili do tal ja. Alternativa rušenju je še, da zavzamejo s pehoto zgolj vmesen pas da popolnoma izolirajo sever in nato izstradajo.

War is ugly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Slopek ::

Zadeve po svetu se pa kar zaostrujejo. Tole se ne bo kr tko umirilo. Zna biti precej grdo. Povsod demonstracije, povsod sranje. Ne bo se tole dobr končal.

Chalky ::

Slopek je izjavil:

Zadeve po svetu se pa kar zaostrujejo. Tole se ne bo kr tko umirilo. Zna biti precej grdo. Povsod demonstracije, povsod sranje. Ne bo se tole dobr končal.



Mene zanima kako bi se odvijali dogodki če bi se v spopad vključila Hezbollah in če bi ZDA odgovorile. Hezbollah naj bi imela okoli 100K vojakov tako da dvomim da bil lahko ameriške zračne sile vse opravile v enem napadu. Bi bilo kar brutalno. Izrael bo že obračunal s Hamasom tako da to ni vprašanje. Če bi Američani odstranili še Hezbollo bi bila to velika zmaga za Izrael vendar kako bi potem Iran odgovoril na vse skupaj? Iran potem nebi imel več proxijev preko katerih bi lahko drezal v Izrael tako da bi se moral direktno spopasti z Izraelom in ZDA.

Hezbollah naj bi imela 100.000 borcev v Libanonu ki je velikosti polovico Slovenije. Govori se da naj bi imeli preko 150.000 tisoč raket. Koliko tega se da uničiti z first-strike opcijo je težko oceniti, odvisno kaj vse bi recimo ZDA poslale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Lonsarg ::

Z Hezbolah je realno lahko le raketno obstreljevanje na daljavo. Niti Hezbolah niti Izrael ne bi sla s klasicno vojsko drug drugega napasti, ker kdorkoli izmed njiju bi klasicno napadel bi tudi izgubil. Tudi glede raketnegs obstreljevanja bi zgolj drug drugega izcrpala in to obe strani vesta, zato se obe strani zadrzujeta.

Hezbolah si z manjsimi obmejnimi obstreljevanji zgolj nabira politicne tocke in nima namena kaj vecjega naredit, ne glede na uradne izjave. Razen ce se ponesreci zgodi ekskalacija, kar je mozno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

chucki ::

Enkrat bo počilo. Bolje sedaj, ko je 100k vojakov, kot pa cez 10 let ko jih bo 200k
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

dronyx ::

Nikjer nisem zasledil, da bi se novinarji opravičili za nestrokovno poročanje, ko so brez kakršnihkoli zadržkov ali preverjanj objavili poročila teroristov, da je Izraelska vojska v napadu bolnišnice ubila 500 otrok. Nekateri celo še naprej gonijo isto propagando proti Izraelu, v smislu Izrael je vedno kriv, tudi če teroristi sami ubijajo svoje ljudi. Če Izraela tam ne bi bilo, teroristom ne bi bilo potrebno početi tega, kar počnejo. Absurd.

Gregor P ::

To je prav žalostno, da zaradi medijev še vedno večina ljudi misli, da je dejansko Izrael z raketo zadel to bolnico, ki je še vedno cela.

Največ kar je npr. sposoben sproducirati kakšen BBC je:
Amid the claim and counterclaim, getting to the truth is harder than ever.

https://www.bbc.com/news/world-middle-e...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

fur80 ::

Chalky je izjavil:

Slopek je izjavil:

Zadeve po svetu se pa kar zaostrujejo. Tole se ne bo kr tko umirilo. Zna biti precej grdo. Povsod demonstracije, povsod sranje. Ne bo se tole dobr končal.



Mene zanima kako bi se odvijali dogodki če bi se v spopad vključila Hezbollah in če bi ZDA odgovorile. Hezbollah naj bi imela okoli 100K vojakov tako da dvomim da bil lahko ameriške zračne sile vse opravile v enem napadu. Bi bilo kar brutalno. Izrael bo že obračunal s Hamasom tako da to ni vprašanje. Če bi Američani odstranili še Hezbollo bi bila to velika zmaga za Izrael vendar kako bi potem Iran odgovoril na vse skupaj? Iran potem nebi imel več proxijev preko katerih bi lahko drezal v Izrael tako da bi se moral direktno spopasti z Izraelom in ZDA.

Hezbollah naj bi imela 100.000 borcev v Libanonu ki je velikosti polovico Slovenije. Govori se da naj bi imeli preko 150.000 tisoč raket. Koliko tega se da uničiti z first-strike opcijo je težko oceniti, odvisno kaj vse bi recimo ZDA poslale.


POdobno kot proti ISIS, dokler ni bilo letal je bil boj kar hud, če si gledal so edino Kurdi lahko držali meje in mesta, pa še njim je škripalo, ko so prišla USA letala, se je vse obrnilo. Ko bi letala tolka po Libanonu se Hezbolah nima kam premaknit, lahko se samo vkopljejo in čakajo na najboljše.

Boj za Kubane
https://danesjenovdan.si/agrument

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Goozz ::

Strojni prevod Žižkovega govora na otvoritvi knjižnega sejma v Frankfurtu v slovenščino:


Počakajte z aplavzom. Na koncu ne boste ploskali. Ponosen sem, da sem tukaj na knjižnem sejmu, saj so knjige, kot smo danes vedno znova slišali, potrebne bolj kot kdajkoli prej. Brez njih ni rešitve za grozljivo vojno v Gazi. Zakaj? Brezpogojno obsojam Hamasov napad na Izraelce blizu meje z Gazo, brez kakršnih koli če in ampak. Izraelu priznavam pravico, da se brani in uniči grožnjo. Vendar sem opazil nenavadno stvar. V trenutku, ko človek omeni, da je treba analizirati zapleteno ozadje razmer, je praviloma obtožen, da podpira ali opravičuje terorizem Hamasa.

Ali se zavedamo, kako nenavadna je ta prepoved analize, da bi videli kompleksnost? V katero družbo spada ta prepoved? Tukaj je moja prva provokacija o družbi, ki je ni, ki je strukturirana kot satovje. Kateri idiot si je to izbral za Leitmotiv? Ali veste, kako živijo čebele? To je najbolj totalitarna družba, kar si jih lahko predstavljate. Več kot 80 % je žensk, ki so de facto kastrirane, ne smejo se spolno razvijati, samo delajo. Potem imate eno kraljico, ki enkrat v življenju seksa z desetimi moškimi, in ko ti doživijo orgazem, jim takoj pogoltne penise.

Ne, hvala. Ne želim živeti v takšni družbi. Naj preidem k svoji temi. Naslov nedavnega dialoga o antisemitizmu in BDS, bojkotu, divestiranju in tako naprej v časopisu Der Spiegel je bil, v nemščini "Wer Antisemit ist, bestimmt der Jude, nicht der potenzielle Antisemit." Prevajam. Kdo je antisemit, določa Jud in ne potencialni antisemit. Okej, zveni logično. Žrtev bi morala sama odločati o tem, ali je res žrtev. Toda ali ne velja enako tudi za Palestince, ki bi morali biti sposobni določiti, kdo krade njihovo zemljo in jim odvzema osnovne pravice? Danes vas želim opozoriti na čudovito podrobnost. Mislim, da je bila to zadnja beseda govora slovenske predsednice. Popravite me, če se motim. To je bilo edinkrat, ko je bila izrečena beseda Palestinec. Prej je bilo samo Hamas proti Izraelu. Žal mi je, ampak v to situacijo morate vključiti tudi milijone Palestincev. Nadalje, z analizo ozadja ne mislim na popolno neumnost, ki se maskira kot globoka modrost. Saj poznate rek, da je sovražnik nekdo, čigar zgodbe še niste slišali. Oprostite, prebral sem Hitlerjev Moj boj. Ko sem slišal njegovo zgodbo, nacizma ne maram bolj, ampak še manj.

Tukaj sta dve glavni zgodbi o Izraelu danes. Ismail Hanija, vodja Hamasa, ki seveda udobno živi v hotelu s petimi zvezdicami v Dubaju, je na dan napada dejal, citiram: "Židje, samo eno vam moramo povedati, umaknite se iz naše dežele. Umaknite se nam izpred oči. Ta dežela je naša. Al Kuds, kar je arabsko ime za Jeruzalem, je naš. Vse tukaj je naše. Za vas ni prostora ali varnosti." Konec citata. Jasno in odvratno. Toda ali ni izraelska vlada rekla nekaj podobnega? Čeprav seveda na veliko bolj civiliziran način. Tukaj je prvo od uradnih načel sedanje izraelske vlade. Citat iz uradnega vira: "Judovsko ljudstvo ima izključno in neodtujljivo pravico do vseh delov izraelske dežele. Vlada bo spodbujala in razvijala poselitev vseh delov izraelske dežele v Galileji, Negehu, Golanu ter Judeji in Samariji. Ali kot je dejal Benjamin Netanjahu, Izrael ni država vseh svojih državljanov. Je država judovskega ljudstva in samo njega." Konec citata.

Ali to načelo ne izključuje resnih pogajanj? Palestinci so strogo obravnavani kot problem. Država Izrael jim ne daje nobenega upanja, da bi pozitivno opredelila njihovo vlogo v državi, v kateri živijo. Pod vsemi politikami o tem, kdo je večji terorist, se skriva težak temen oblak ali bolje rečeno močvirje. Množica palestinskih Arabcev, ki že desetletja živijo v negotovosti in so izpostavljeni vsakodnevnemu nadlegovanju s strani naseljencev in izraelske države. Kdo so? V kateri deželi živijo? Okupirano ozemlje, Zahodni breg, Gloudija in Samarija ali država Palestina, ki jo trenutno priznava 139 od 193 držav članic Združenih narodov.

Prva generacija izraelskih voditeljev, od Bena Guriona do Mošeja Dajana. Tukaj jih želim pohvaliti. Govorili so popolnoma drugačen, pošten jezik. Odkrito so priznali, da njihova zahteva po palestinski zemlji ne more temeljiti na neki univerzalni pravičnosti. Zelo aktualen primer. Dne 29. aprila 1966 je prišlo do incidenta v Gazi. Skupina Palestincev iz Gaze, ki je prečkala mejo, da bi izropala pridelek na poljih kibuca Nahaal, Oas. Oprostite, ja, skupina. Tedaj je Roy, mlad judovski član kibuca, ki je patruljiral na poljih, galopiral na konju proti njim, da bi jih pregnal. Zasegli so ga Palestinci in ko so Združeni narodi vrnili truplo, je imel iztaknjene oči. Tukaj je odziv Mošeja Dajana. Ta govor je imel naslednji dan na pogrebu tega ubitega Žida. Poslušajte ga. "Danes ne prelagajmo krivde na morilce. Kakšno pravico imamo do njihovega smrtnega sovraštva do nas? Že osem let živijo v begunskih taboriščih v Gazi. Medtem ko smo pred njihovimi očmi zemljo in vasi, kjer so nekoč živeli oni in njihovi predniki, spremenili v našo dediščino." Konec citata.

Si lahko danes sploh predstavljate podobno iskreno izjavo? Kako daleč smo od razmer, ki so bile celo pred nekaj desetletji, ko smo govorili o zemlji za mirovni sporazum, o rešitvi dveh držav ali ko so celo današnji najzvestejši zagovorniki Izraela pritiskali nanj, naj ne gradi naselbin na Zahodnem bregu. Leta 1994 je Izrael zgradil zid, ki Zahodni breg ločuje od meja Izraela iz leta 1967, s čimer je Zahodni breg vendarle priznal kot posebno enoto. Vse to se je zdaj razblinilo v zraku.

Simbol današnje izraelske vlade je Itmar Ben Gvir. V politiko je vstopil z vstopom v mladinsko gibanje stranke Kach in Kachane Chai, ki jo je kdo označil za teroristično organizacijo in prepovedal? Izraelska vlada sama. Ko je Ben Gvir postal polnoleten za vpoklic v IDF, so mu zaradi njegovega skrajno desnega političnega ozadja služenje prepovedali. Takšna oseba, ki jo je sam Izrael obsodil kot rasista in terorista, je zdaj, ja, uganite kaj? izraelski minister za nacionalno varnost, ki bi moral varovati pravno državo.

Spomnite se velikega spora, ki je v zadnjih mesecih razdelil Izrael. Yuval Harari je komentiral ukrepe, ki jih je predlagala Netanjahujeva vlada. To je vsekakor državni udar, udar. Izrael je na poti, da postane diktatura, konec citata. Izrael je bil razdeljen med nacionalistične fundamentaliste, ki skušajo odpraviti ključne značilnosti zakonite državne oblasti, in člane civilne družbe, ki se te grožnje zavedajo. Z napadom Hamasa, in to je po mojem mnenju prava tragedija, je kriza nad duhom nacionalne enotnosti zagotovljena. To je vedno tragičen trenutek, ko se notranji razkol premaga proti zunanjemu sovražniku. Morda je treba najprej jasno prepoznati množični obup in zmedo, ki lahko rodita zlobna dejanja. Skratka, miru na Bližnjem vzhodu ne bo brez rešitve palestinskega vprašanja. To sem v zadnjih dneh prebral v izraelskih časopisih. Tega nikakor ne opravičujem. To je kaznivo dejanje. Da, Izrael ima vso pravico, da izvede protinapad. Vendar ne smemo pozabiti na to temno, nejasno ozadje, Palestince.

Druga stvar je, da rešitev ni kompromis v umazanem smislu primerne mere med dvema skrajnostma. To trdijo številni moji prijatelji. Pravijo: "Po eni strani, da, Palestinci imajo pravico biti malce antisemitski. Poglejte, kaj jim počne Izrael. Po drugi strani pa imajo Izraelci pravico biti malce nasilni. Poglejte, kaj smo jim storili med holokavstom." Mislim, da tu ni ničesar, kar bi bilo treba razumeti. Pri obrambi pravic Palestincev in boju proti antisemitizmu je treba iti do konca v obeh smereh.

***protest iz občinstva: "Tega grozljivega Hamasa ne moremo primerjati s tem, kar počne izraelska stran." *** Žal mi je. Ne primerjam. Ne, to ni relativizem. Gre za veliko. Ja, zdaj vidite, kaj pomeni v praksi, poslušajte raznolikost, vključevanje. Da, ampak to je logika primera. Da bi imeli naš način raznolikosti, je treba nekatere ljudi seveda najprej izključiti.

Govorim o več deset Palestincih, ki jih poznam. Oprostite, če sem zdaj malo eksplodiral. Če je v tej sobi kdo, ki je naredil več za mirno sodelovanje med Palestinci in Izraelci, potem sklanjam glavo, vendar ni.Kaj lahko storite več od tega? S prijatelji sem v Ramali soorganiziral veliko srečanje v počastitev Walterja Benjamina, Juda. O tem ni bilo težav razpravljati. V Ramali sem organiziral filmsko šolo skupaj z judovskim, seveda, profesorjem in tako naprej in tako naprej. O tem se ne moreš primerjati. Seveda tega ne morete primerjati z nasilnim dejanjem.

Napadi Hamasa so popolnoma neusmiljeni, brutalni in tako dalje in tako dalje. Toda če naj padem tako nizko, da citiram Anthonyja Blinkana, ameriškega državnega sekretarja, s katerim se tu strinjam, ki je dejal: "Da, Izrael ima vso pravico, da vrne udarec, toda kako ga bo vrnil, je stvar nas vseh." Ne gre samo za Izrael proti Hamasu. Pokažimo, še posebej, torej še enkrat, v trenutku, ko sprejmete, da se ni mogoče boriti za obe strani hkrati, ste izgubili dušo. Še posebej danes, ko imamo nekaj, česar ne morem poimenovati drugače kot antisemitski sionizem.

Veste, zakaj evropska desnica rada podpira Izrael. Pojdimo na začetek. Oglejte si mojo zadnjo knjigo, kjer boste našli celoten citat. Veste, kdo je eden od njenih avtorjev? Da, Reinhard Heidrich. Leta 1936 je Heidrich napisal pismo, izjavo, v kateri pravi, da so Izraelci čudovit narod. Pripravljeni smo sodelovati z njimi, vendar ne tukaj v Nemčiji. Morali bi iti tja. Bravik, se ga spomnite? Nori Norvežan, ki je bil tukaj popolnoma antisemitski, tam pa ga popolnoma podpiramo. Da ne bi nadaljevali s seznamom.

***protest iz občinstva: "Kar je na dan, ko so ljudje umorjeni in pobiti, sramota." *** Kje? Tudi v Gazi? *** protest iz občinstva: Za relativizacijo dogajanja in tega, kar se je dogajalo.*** Jaz tega ne relativiziram. To je bil grozen zločin. Nikakor ga ne relativiziram. Pravim le, da če govorite tako, kot ste govorili zdaj, takoj postavite milijone Palestincev v nemogoč položaj, zaradi česar se bo antisemitizem še povečal. Dovolite mi, da vendarle preidem do konca. Arthur Kessler je povedal grenko resnico: "Če moč razkraja, velja tudi obratno. Preganjanje pokvari žrtve, čeprav morda na subtilnejše in bolj tragične načine." Konec citata.

To velja za obe strani v potekajoči vojni. Moj največji junak, absolutni junak 20. stoletja, je Marech Edelman, poljski Jud, ki je to jasno videl. Edelman je leta 1943 sodeloval v vstaji v varšavskem ghetu in leta 1944 tudi v vstaji v vsej Varšavi. Po vojni, ko so njegova žena in otroci emigrirali zaradi naraščajoče antisemitske kampanje na Poljskem leta 1968, se je odločil, da ostane na Poljskem. Ko se je primerjal z zgodbami o porušenih stavbah na mestu avstrijskega taborišča, je dejal: "Nekdo je moral ostati tukaj z vsemi tistimi, ki so tu umrli." Konec citata. Od sedemdesetih let prejšnjega stoletja je kot član Solidarnosti sodeloval z Delavskim obrambnim odborom. Sodeloval je na pogovorih poljske okrogle mize. Proti koncu življenja je Edelman javno zagovarjal palestinski odpor in trdil, da je judovska samoobramba, proti kateri se je boril, v nevarnosti, da prestopi mejo zatiranja. Diskvalificirati Edelmana kot samo poniževalca Judov je po mojem mnenju največja nesramnost. Zakaj to govorim tukaj v Frankfurtu na knjižnem sejmu? Ker se lahko le z branjem knjig - tu se strinjam s svojimi predhodniki - zavedamo razmer?

Literatura je privilegiran medij, s katerim lahko otipljivo prikažemo globoko dvoumnost in zapletenost naše stiske. Poezije ne mistificiram. Po drugi strani pa je moja teza, da vas ponovno šokiram, brez poezije ni etničnega čiščenja. Pomislite na Ruando. Tam je bil velik lokalni pesnik. Pomislite na vojno v nekdanji Jugoslaviji. Radovan Karadžić, precej spoštovan pesnik brez vojne. Da ne omenjam ljudi, kot je Mao Zedong in tako naprej. Zato sem bil šokiran, ko sem izvedel, da je bila slovesnost ob podelitvi nagrade Adaniji Šibli prestavljena. Odločitev, ki se mi zdi škandalozna. Da, terorizem proti Izraelu je v nasprotju z vsemi vrednotami frankfurtskega sejma knjige. Da. Tako kot kolektivna kazen milijonov ljudi v Gazi in odpoved podelitve nagrade Adaniji Šibli. Veste, tu se približujemo paradoksom kulture izključitve. Uradno obvestilo je, da, vključevanje, raznolikost, potem pa je vse, kar počne kultura preklica, izključevanje tistih, ki ne ustrezajo vaši predstavi o vključevanju in raznolikosti. Nisem samo ponosen, da sem tukaj, ampak me je tudi malce sram.

Poskusite si predstavljati, kaj bi rekel Marik Edelman, če bi bil danes še živ. Še enkrat ponavljam, da sem na koncu. Ne, nikakor se ne strinjam s tem, kar je storilo gibanje Hamas, in tega ne relativiziram. To je bil neodpustljiv, brutalen morilski pohod. Haneah to jasno pove. Ne gre le za omejevanje Izraela, gre za uničenje države. Vendar pa okoliščine, ki sem jih opisal, nikakor ne relativizirajo tega zločina. Zaradi njih le vidimo ozadje te vsebine. Iz katere takšni zločini, to jih nikakor ne opravičuje, nikakor ne morejo nastati. Če tega ne upoštevamo, če ne upoštevamo tega, kar se zdaj dogaja na Zahodnem bregu, potem ne moremo razumeti razmer.

Absolutno v celoti priznavam pravico države Izrael do obstoja. Prav tako sem absolutno kritičen do palestinskih oblasti. Menim na primer, da je bil Arafat upravičeno okarakteriziran kot človek, ki nikoli ne zamudi priložnosti, da bi zamudil priložnost. Izjemno neumno je bilo, da je zavrnil pakt z vlado Ehuda Baraka, ki ga je organiziral Clinton. Ne hvalim Palestincev. Pravim le, da si oglejte njihov položaj na Zahodnem bregu. So v brezizhodnem položaju. To je tragedija.

Žal mi je. Ja, če bi to povedali tudi drugim ljudem, ki so govorili pred mano, bi bilo lepo. Vidite, da trenutek, ki sem ga pravkar povedal, ni preprost. Primerjam neprimerljivo. Ne, mislim, da bi ga morali primerjati.

Zahvaljujemo se vam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Goozz ()

dronyx ::

Hezbolah menda sedaj celo grozi Evropi, da se moramo pazit, da ne naredimo napake. Kaj če bi ukinili 700 MIO evrov pomoči letno Palestincem, dokler se ne ugotovi, kam gre zares ta denar in koliko ga konča v rokah teroristov?

chucki ::

Jst sem za totalno vojno, da se enkrat resimo izsiljevanja đihadistov

dronyx je izjavil:

Hezbolah menda sedaj celo grozi Evropi, da se moramo pazit, da ne naredimo napake. Kaj če bi ukinili 700 MIO evrov pomoči letno Palestincem, dokler se ne ugotovi, kam gre zares ta denar in koliko ga konča v rokah teroristov?



Niso se zastonj meje zaprle in dvignala stopnja ogrozenosti
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Sparkxl ::

Potem predvidevam, da se greš tudi v to vojno osebno bojevat? Da nas odrešiš teh đihadistov? Ali si samo klasični keyboard bojevnik?

Sparkxl ::

Ampak hipokrizija pa je že preko vseh meja dobrega okusa....to se nam ja smeji že cel svet. Se bombardira UK civiliste, vsi EU politiki v luftu in vsi vpijejo o človeških pravicah. Se isto dogaja v gazi...nič. Mrk.

Kozojebce se v miljonskih številkah vlači v EU kjer delajo sranje...nič. Še ščitijo jih. Ko ti isti kozojebci začnejo delati sranje proti evropskim židom, deportacija.

Kako imajo ti gnoji želodec zjutraj v ogledalo pogledat in ne bruhat zraven

AgJ1 ::

A bo danes res tale proti izraelski shod v Ljubljani? A to je bilo dovoljeno?

https://www.plusportal.si/2023/10/18/hi...

dronyx ::

Kot sam opažam so protesti za Palestino hkrati tudi protesti za uničenje Izraela, ker prevladujoče mnenje v muslimanskih državah je, da je to neka muslimanska zemlja. Seveda pa pozabljajo tisočletno zgodovino teh krajev in dejstvo, da so se ljudje tam priseljevali in odseljevali, dostikrat tudi prisilno. Protestov proti Hamasu in drugim islamističnim terorističnim organizacijam pa nisem zasledil. Očitno se proti njim niti nihče ne upa protestirat.

Gregor P ::

Itak da ne, saj niso neumni>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tattoo ::

A je narejena analiza kje v Evropi je največja nevarnost teorističnih napadov ali drugih oblik nasilja/nevarnosti?

chucki ::

Sparkxl je izjavil:

Potem predvidevam, da se greš tudi v to vojno osebno bojevat? Da nas odrešiš teh đihadistov? Ali si samo klasični keyboard bojevnik?


Posredno ja. Nisem vojaški obveznik dokler imam to službo.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

AgJ1 ::

dronyx je izjavil:

Kot sam opažam so protesti za Palestino hkrati tudi protesti za uničenje Izraela, ker prevladujoče mnenje v muslimanskih državah je, da je to neka muslimanska zemlja. Seveda pa pozabljajo tisočletno zgodovino teh krajev in dejstvo, da so se ljudje tam priseljevali in odseljevali, dostikrat tudi prisilno. Protestov proti Hamasu in drugim islamističnim terorističnim organizacijam pa nisem zasledil. Očitno se proti njim niti nihče ne upa protestirat.

In to je dokaz, da terorizem deluje. In vzpodbuda teroristom, da s tem nadaljujejo.

chucki ::

tattoo je izjavil:

A je narejena analiza kje v Evropi je največja nevarnost teorističnih napadov ali drugih oblik nasilja/nevarnosti?



Kako boš naredil analizo, če imaš na stotisoče nepreverjenih ljudi iz vukojebin, ki prihajajo vsak dan.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

fur80 ::

To je samo zato, ker pustimo, da nam vladajo strački brez prihodnosti 70 let in več stari. Poglejte Rus, Izraelec, USA, Iran, Kitajc,... to je vse staro čez 70 let in več, Netanyahu ima 73 let, oni iranski ajatola 84 let, Biden 80 let... to je vse brez prihodnosti, kaj bodo oni mislili za 20 let naprej, če bodo čez 5 let vsi pod zemljo pri svojem Bogu jedli pašteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Sparkxl ::

Se ti zdi naš mladi kup ptičjega dreka kaj boljši v bilokaterem pogledu? Edina razlika je, da starci delajo škodo namerno, trotli tipa ptičji drek pa ker so neizkušeni trotli.

Ali pa mladenka Fajon? Ki nam vlači not na tisoče kozojebcev in označi orbana za nevarnega, ker je izjavil da je družina glavna vrednota?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

dronyx ::

fur80 je izjavil:

To je samo zato, ker pustimo, da nam vladajo strački brez prihodnosti 70 let in več stari. Poglejte Rus, Izraelec, USA, Iran, Kitajc,... to je vse staro čez 70 let in več, Netanyahu ima 73 let, oni iranski ajatola 84 let, Biden 80 let... to je vse brez prihodnosti, kaj bodo oni mislili za 20 let naprej, če bodo čez 5 let vsi pod zemljo pri svojem Bogu jedli pašteto.

Mahmoud Abbas Abu Mazen ima 87 let. Čeprav ima Palestina bistveno manjšo povprečno starost prebivalstva kot vsa Evropa skupaj. Tam družine s 5 otroci ali več niso neka redkost.

bciciban ::

Torej po vsem tem hrupu se je izkazalo da je šlo za zablodelo/okvarjeno raketo HAMASA?

Zanimivo, da niso tako glasni pri opravičevanju, kot so bili prej pri obtoževanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Goozz ::

Cilj terorizma ni ubijanje ljudi, to je samo orodje. Njihov cilj je vzbujanje strahu pri ljudeh.

In glede na to, da se vas je tule več kot pol že polulalo od strahu in bi radi sprejemali razne ukrepe, ki bojo v prvi vrsti ovirali predvsem nas (in ne teroriste), so očitno dobro opravili svoje delo.

bciciban je izjavil:

Torej po vsem tem hrupu se je izkazalo da je šlo za zablodelo/okvarjeno raketo HAMASA?

Seveda, če verjameš v pravljice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Goozz ()

49106 ::

bciciban je izjavil:

Torej po vsem tem hrupu se je izkazalo da je šlo za zablodelo/okvarjeno raketo HAMASA?

Zanimivo, da niso tako glasni pri opravičevanju, kot so bili prej pri obtoževanju.


A so se sploh opravičili?

kow ::

Ne pricakujem opravicila. Samo, da ne lazejo se naprej. RTV se naprej laze.

s1m0n ::

Ma kako opravičilo..., še kaj novega si bo potrebno izmisliti.

kow ::

Zadnji clanek o Gazi ima na naslovnici popolnoma poruseno stavbo. Ki seveda ni bolnisnica, ampak neka druga stavba. Dejansko je MMC pod kontrolo Vaseva, ki je full time propagandist.

AgJ1 ::

Goozz je izjavil:

Cilj terorizma ni ubijanje ljudi, to je samo orodje. Njihov cilj je vzbujanje strahu pri ljudeh.

In glede na to, da se vas je tule več kot pol že polulalo od strahu in bi radi sprejemali razne ukrepe, ki bojo v prvi vrsti ovirali predvsem nas (in ne teroriste), so očitno dobro opravili svoje delo.

bciciban je izjavil:

Torej po vsem tem hrupu se je izkazalo da je šlo za zablodelo/okvarjeno raketo HAMASA?

Seveda, če verjameš v pravljice.

Ojej, kako hitro se pokažejo prave barve. Takoj ko nekdo podvomi v narativo Hamas nacijev.

kow je izjavil:

Zadnji clanek o Gazi ima na naslovnici popolnoma poruseno stavbo. Ki seveda ni bolnisnica, ampak neka druga stavba. Dejansko je MMC pod kontrolo Vaseva, ki je full time propagandist.

RTV je maligni tumor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

bciciban ::

Predvsem je zabavno dejstvo, kako iste osebe opravičujejo napade Rusije in se hkrati zgražajo nad napadi Izraela.

sparklyslo ::

bciciban je izjavil:

Predvsem je zabavno dejstvo, kako iste osebe opravičujejo napade Rusije in se hkrati zgražajo nad napadi Izraela.


Skupni imenovalec je sovraštvo do zahoda, še posebej do ZDA, ki bojda izkorišča Evropo, da ne more biti samostojna (...Evropa bi morala biti kot Rusija, S. Koreja, in Madžarska, da bi bila prava...BRICS je prihodnst ;(( )

Goozz ::

AgJ1 je izjavil:

Ojej, kako hitro se pokažejo prave barve. Takoj ko nekdo podvomi v narativo Hamas nacijev.


Ne, takoj, ko nekdo govori nepreverjene neumnosti.

Vendar sem opazil nenavadno stvar. V trenutku, ko človek omeni, da je treba analizirati zapleteno ozadje razmer, je praviloma obtožen, da podpira ali opravičuje terorizem Hamasa.

-- Slavoj Žižkek, otvoritev knjižnega sejma v Frankfurtu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Goozz ()

gozdar1 ::

sparklyslo je izjavil:

bciciban je izjavil:

Predvsem je zabavno dejstvo, kako iste osebe opravičujejo napade Rusije in se hkrati zgražajo nad napadi Izraela.


Skupni imenovalec je sovraštvo do zahoda, še posebej do ZDA, ki bojda izkorišča Evropo, da ne more biti samostojna (...Evropa bi morala biti kot Rusija, S. Koreja, in Madžarska, da bi bila prava...BRICS je prihodnst ;(( )


To je drugače samo ponavjanje ruskih propgandnih floskul.

AgJ1 ::

Goozz je izjavil:

AgJ1 je izjavil:

Ojej, kako hitro se pokažejo prave barve. Takoj ko nekdo podvomi v narativo Hamas nacijev.


Ne, takoj, ko nekdo govori nepreverjene neumnosti.

Seveda, ker to, da naj bi bombardiral bolnico Izrael je pa preverjeno, nje?

Goozz ::

gozdar1 je izjavil:

sparklyslo je izjavil:

bciciban je izjavil:

Predvsem je zabavno dejstvo, kako iste osebe opravičujejo napade Rusije in se hkrati zgražajo nad napadi Izraela.


Skupni imenovalec je sovraštvo do zahoda, še posebej do ZDA, ki bojda izkorišča Evropo, da ne more biti samostojna (...Evropa bi morala biti kot Rusija, S. Koreja, in Madžarska, da bi bila prava...BRICS je prihodnst ;(( )


To je drugače samo ponavjanje ruskih propgandnih floskul.


Vendar sem opazil nenavadno stvar. V trenutku, ko človek omeni, da je treba analizirati zapleteno ozadje razmer, je praviloma obtožen, da podpira ali opravičuje terorizem Hamasa.

-- Slavoj Žižkek, otvoritev knjižnega sejma v Frankfurtu

AgJ1 je izjavil:

Seveda, ker to, da naj bi bombardiral bolnico Izrael je pa preverjeno, nje?

Nje. Preverjeno je samo, da je nekaj porušilo bolnico. Aja, ti si eden tistih naivcov, ki verjame vsakemu sranju, ki ti ga kdorkoli servira, samo, da se ujema s tvojo doktrino. Baaaah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Goozz ()

Utk ::

Preverjeno je samo, da je nekaj porušilo bolnico.

V bistvu niti to ne.

Goozz ::

Utk je izjavil:

Preverjeno je samo, da je nekaj porušilo bolnico.

V bistvu niti to ne.

Imas prav.

gozdar1 ::

Goozz je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

sparklyslo je izjavil:

bciciban je izjavil:

Predvsem je zabavno dejstvo, kako iste osebe opravičujejo napade Rusije in se hkrati zgražajo nad napadi Izraela.


Skupni imenovalec je sovraštvo do zahoda, še posebej do ZDA, ki bojda izkorišča Evropo, da ne more biti samostojna (...Evropa bi morala biti kot Rusija, S. Koreja, in Madžarska, da bi bila prava...BRICS je prihodnst ;(( )


To je drugače samo ponavjanje ruskih propgandnih floskul.


Vendar sem opazil nenavadno stvar. V trenutku, ko človek omeni, da je treba analizirati zapleteno ozadje razmer, je praviloma obtožen, da podpira ali opravičuje terorizem Hamasa.

-- Slavoj Žižkek, otvoritev knjižnega sejma v Frankfurtu

AgJ1 je izjavil:

Seveda, ker to, da naj bi bombardiral bolnico Izrael je pa preverjeno, nje?

Nje. Preverjeno je samo, da je nekaj porušilo bolnico.


Zda, eu in nato so glavne ovira za širjenje ruskega vpliva na vzhodu evrope.
Ni naključje, da rusi vozijo migrante na belorusko mejo verjetno imajo prste vmes tudi na severu afrike. Zraven pa rano pro ruske in anti eu stranke, podprte s strani ruske poagande, kandidirajo na anti migrantski platformi.

Goozz ::

gozdar1 je izjavil:

Ni naključje, da rusi vozijo migrante na belorusko mejo verjetno imajo prste vmes tudi na severu afrike. Zraven pa rano pro ruske in anti eu stranke, podprte s strani ruske poagande, kandidirajo na anti migrantski platformi.


Ne vem kaj govoriš, še manj, kaj ima vezo s temo. Vidim pa, da se zgodovina ponavlja in imate spet enako narativo kot pri UA/RU. Pogledate na vse skupaj z zavezanimi očmi in obtožite nekoga na podlagi obsebnih prepričanj. In vsako natolcevanje je dobro, če ga zaviješ v "verjetno".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Goozz ()

Chalky ::

BREAKING: Reuters reports that, according to eight regional and Western officials, Israel's military campaign 'will be unmatched in its ferocity and unlike anything Israel has carried out in Gaza in the past'.

US President #Biden will ask Congress for $60 billion in aid to #Ukraine, as well as $40 billion for providing assistance to #Israel, #Taiwan, and for strengthening the US-Mexico border, NBC News reported, citing sources.

tikitoki ::

Chalky je izjavil:

BREAKING: Reuters reports that, according to eight regional and Western officials, Israel's military campaign 'will be unmatched in its ferocity and unlike anything Israel has carried out in Gaza in the past'.

US President #Biden will ask Congress for $60 billion in aid to #Ukraine, as well as $40 billion for providing assistance to #Israel, #Taiwan, and for strengthening the US-Mexico border, NBC News reported, citing sources.


Islamopobi se ze veselijo etnicnega ciscenja.
Pol bodo pa jokali, ko bomo prejeli nekaj miljonov beguncev.

AgJ1 ::

Goozz je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

sparklyslo je izjavil:

bciciban je izjavil:

Predvsem je zabavno dejstvo, kako iste osebe opravičujejo napade Rusije in se hkrati zgražajo nad napadi Izraela.


Skupni imenovalec je sovraštvo do zahoda, še posebej do ZDA, ki bojda izkorišča Evropo, da ne more biti samostojna (...Evropa bi morala biti kot Rusija, S. Koreja, in Madžarska, da bi bila prava...BRICS je prihodnst ;(( )


To je drugače samo ponavjanje ruskih propgandnih floskul.


Vendar sem opazil nenavadno stvar. V trenutku, ko človek omeni, da je treba analizirati zapleteno ozadje razmer, je praviloma obtožen, da podpira ali opravičuje terorizem Hamasa.

-- Slavoj Žižkek, otvoritev knjižnega sejma v Frankfurtu

AgJ1 je izjavil:

Seveda, ker to, da naj bi bombardiral bolnico Izrael je pa preverjeno, nje?

Nje. Preverjeno je samo, da je nekaj porušilo bolnico. Aja, ti si eden tistih naivcov, ki verjame vsakemu sranju, ki ti ga kdorkoli servira, samo, da se ujema s tvojo doktrino. Baaaah...

Ampak prevladujoc narativ levajzarskih medijev je, da je to naredil Izrael. Hkrati ob tem se kaže tolčenje po prsih genocidnega bloka držav, ki so takoj za akcijo proti Izraelu.
In cela akcija zblojenih levakov v Sloveniji se je ojačala na tem sranju.

Pa če si citiral Žižka, evo še tebi en citat:

Nevladniki, ki so podprli zadnji Hamasov napad na Izrael, ga vidijo kot osvobodilni boj, torej revolucijo, ki ne pomeni le "osvoboditve" izpod škornja "neokolonialne" entitete, ampak kot priložnost za vzpostavitev nove entitete, ki bo odpravila z grehi zahodnih liberalnih demokracij. Tako kot so sovjetski revolucionarji videli v pokolih civilistov nujno zlo v vzpostavitvi "boljše prihodnosti, je dojemanje Hamasovih pokolov podobno. Poglejmo, koliko je bilo javnih obsodb pobijanja civilistov, rezanja glav dojenčkov, za kar se je na koncu izkazalo kot resnično, kurjenja še živih prebivalcev kibucev, ugrabitev otrok itd. Tišina ob tako strašnih zločinih pove veliko. Predvsem v luči dejstva, da je Hamasov napad predvideval teror nad civilisti, vključno s pokoli in ugrabitvami, medtem ko izraelsko posredovanje cilja na uničenje Hamasovih in drugih vojaških kapacitet.

Hamasov cilj so bili civilisti, kjer je bila kolateralna žrtev vojska, cilj Izraela pa je Hamas, kjer so kolateralna žrtev civilisti.

Kdor noče prepoznati te temeljne razlike, je hinavec.


https://www.plusportal.si/2023/10/18/hi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

gozdar1 ::

Goozz je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Ni naključje, da rusi vozijo migrante na belorusko mejo verjetno imajo prste vmes tudi na severu afrike. Zraven pa rano pro ruske in anti eu stranke, podprte s strani ruske poagande, kandidirajo na anti migrantski platformi.


Ne vem kaj govoriš, še manj, kaj ima vezo s temo. Vidim pa, da se zgodovina ponavlja in imate spet enako narativo kot pri UA/RU. Pogledate na vse skupaj z zavezanimi očmi in obtožite nekoga na podlagi obsebnih prepričanj. In vsako natolcevanje je dobro, če ga zaviješ v "verjetno".


Pri ua/ru je zadeva jasna ve se kdo je agresor. Migranti na beloruski meji so dejstvo.
Bistvo je da ne moreš kritizirat izraela pri tem, pa podpirat tega kar počne rusija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

tikitoki ::

gozdar1 je izjavil:

Goozz je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

Ni naključje, da rusi vozijo migrante na belorusko mejo verjetno imajo prste vmes tudi na severu afrike. Zraven pa rano pro ruske in anti eu stranke, podprte s strani ruske poagande, kandidirajo na anti migrantski platformi.


Ne vem kaj govoriš, še manj, kaj ima vezo s temo. Vidim pa, da se zgodovina ponavlja in imate spet enako narativo kot pri UA/RU. Pogledate na vse skupaj z zavezanimi očmi in obtožite nekoga na podlagi obsebnih prepričanj. In vsako natolcevanje je dobro, če ga zaviješ v "verjetno".


Pri ua/ru je zadeva jasna ve se kdo je agresor. Migranti na beloruski meji so dejstvo.


Pri palestini je tudi Jasno kdo irade zemljo in uzvaja etnicno ciscenje. Upor je zgolj samoumevna obramba.

49106 ::

Ja, hamas!

kow ::

Jasno je tudi kdo noce 2 drzavi v Palestini. Arabci. Drugace bi 2 drzavi in mir ze imeli. Ze desetletja nazaj.
Arabci tudi hocejo etnicno cistiti, so le premalo sposobni oz. imajo slabo organizirane druzbe/drzave.

Ko srecajo sibkejsega (kot v Darfurju), pa nemudoma zacnejo etnicno cistiti. Nobenega tudi ne moti rasizem v Sudanu, kjer moras imeti cim bolj olivno kozo itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
««
115 / 238
»»