» »

Prosim za pomoč, računalnik mi ugaša češ da je baterija prazna

Prosim za pomoč, računalnik mi ugaša češ da je baterija prazna

alese ::

Imam namizni računalnik z windows ultimate 7, star nekaj mesecev in spodaj desno je ikonca baterija s kablom in sedaj mi računalnik ugaša in ga daje v hibernacijo, češ da ni eneregije , tako sem razumel, da je power prazen, to je tam ko klikneš to baterijo ti pokaže 0 %available, plugged in, not charging in potem malo nižje opcije select a power plan, balanced in power saver, jaz imam na balance čeprav sploh ne vem kaj to pomeni.Saj jaz imam priklopljeno na elektriko ne na baterije kaj je to narobe.Menda da je treba nekje v windows nastavitve nastaviti oz odkljukati to baterijo, kak se to nardi.hvala

matonson ::

Greš v power options
-pri balance klikni Change plan settings
-odpre se novo okno kjer klikneš Change advanced power settings
-poiščeš Battery in daš pri Critical battery action, Plugged in opcijo na Do Nothing



Za vsak slučaj preveri še Low battery action ter daj oboje, On battery ter Plugged in, na Do nothing.

alese ::

hvala, sem prevril vse to že imam, očitno je problem ker ta računalnik misli da je na baterijah in tam critical battery action je on battery hibernate, kot vidim se to meni dogaja, kako torej izklopiti to da bi račhjanlnik mislil da je na bateriji in zakaj imam prazno baterijo, katero baterijo, kaj je to.

matonson ::

OK, namizni računalnik. Tole sem pa zgrešil:)

Kakšen računalnik imaš? Katera matična? Kaj imaš priklopljeno na računalnik poleg monitorja, miške, tipkovnice?

amigo_no1 ::

http://www.vistax64.com/vista-general/1...

Si nastavil na "high performance" ?

Imaš pc na ups-u + njegova SW ?

Kateri os ?

Daj bios na default.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

alese ::

matična je ashroch z77 pro 4 mislim da sem prav napisal, star 4 mesece, priklopljeno miška tipkovnica zaslon in zdej še printer pa zvočniki , nič drugega. amigo zdej sem dal na high performance še vedno piše 0 % available, kaj pomeni če imam pc na ups-u in njegova sw, kaj je to lahko razložiš imam windows 7 ultimate,kako dam bios na default.

prej sem imel računalnik vezan preko tiste apc naprave, pa sem včeri to izklopil in dal kabel direktno v računalnik in v elektriko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

matonson ::

APC je UPS :). To je to. Če imaš kakšen software od APCja naložen ga zbriši ali pa nazaj priklopi UPS.

alese ::

softwara nimam naloženega, ups pa sem odklopil ravno zato, ker mi je to začelo dajat v hibernacijo, sem mislil da bo bolje, zakaj potem naj sedaj nazaj priklopim ups.hvala

kaj pa če je problem v tem da nimam naloženega softwara

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

matonson ::

Poglej v device manager (desni klik na My computer > manage > device manager) pod batteries, če se slučajno tam kaj skriva.

alese ::

piše da vse deluje vredu

matonson ::

No zdej pa tisto kar je pod batteries klikni z desnim ter daj disable.

alese ::

hvala, a oboje torej hid ups battery ,saj je samo eno, dal sem pod disable in zaenkrat vse dela še naprej, ikona za baterijo pa je izginila.očitno si mi rešil problem, če je to res lepa hvala.sporočim.

St235 ::

A imaš UPS preko usb kabla povezan na računalnik? Če je odgovor DA. Odklopi ta kabel in se zadeva ne bo ponovila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS - izračun časa delovanja ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3711582 (3933) FireSnake
»

Življenska doba baterije pri prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
717112 (5637) link_up
»

Preprost, tih UPS-pomoč!

Oddelek: Kaj kupiti
92639 (2212) misek
»

hp probook 4730s problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101848 (1749) amigo_no1
»

Prenosnik kot stacionar,baterija notr Yes or No ?

Oddelek: Strojna oprema
243752 (2721) Pyr0Beast

Več podobnih tem