» »

Navijanje 7850 dual-x oc

Navijanje 7850 dual-x oc

«
1
2

Nwanko ::

Imam težavo z navijanjem grafe,v msi ab 2.2.2 sem uspel zvišati limit za clocke ampak mi še vedno ne gre spreminjat voltaže. Je pa ta grafa.
---> http://www.sapphiretech.com/presentatio...
V AB je vse spremenjeno tak kot mora bit. A ma kdo kakšno idejo,sicer vidim da se da v trixx spreminjat ampak bi rad imel 1 program za navijanje in osd.

Nwanko ::

Težava nastane tudi v BF3.
Caspian 64p mapa. Ultra high nastavitve 2xmsaa na 1080p. Gpu dela z 65-70% samo. Proc je Q8400 na 3.2Ghz dela z 80-85%,6gb rama,Rasurbo 650W(52A-12V)
Inštalirani 12.8WHQL driveri.

Očitno nekaj ne štima. A ma kdo kakšno idejo....?

Nwanko ::

Sem probal MOHW SP vse na ultra in je GPU usage na 99% cpu med 80-99% in okrog 45-60 fps. Ne vem več kaj bi lahko blo.

miraldi ::

Za spreminjanje voltaže v MSi Afterburner moraš, ko odpreš program kliknit spodaj desno Settings in pod General imaš v tretji kolonci Compatibility properties. Tam moraš potrm obkljukati Unlock voltage control in Unlock voltage monitoring.
Sedaj lahko spreminjaš voltažo.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Nwanko ::

miraldi je izjavil:

Za spreminjanje voltaže v MSi Afterburner moraš, ko odpreš program kliknit spodaj desno Settings in pod General imaš v tretji kolonci Compatibility properties. Tam moraš potrm obkljukati Unlock voltage control in Unlock voltage monitoring.
Sedaj lahko spreminjaš voltažo.

Imam to vse,sem napisal da sem vse potrebno obljukal in še vedno ni možnosti spreminjanja....

_koki_ ::

Probaj z namenskim programom od sapphire - TRIXX...

AlienRR ::

https://www.overclockers.com/forums/sho...
Ne da nastavljat voltov v Afterburnerju za tvojo grafično kartico.

Kar se druge težave tiče, pa ti je verjetno platforma botlneck.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Nwanko ::

Evo sem probal z mojim i5-750 na 4Ghz pa grafa dela konstaktno na 99%. CPU botleneck,bo treba neki i5 nabavit,kaj češ...admin lahko zbrise temo.

einstein :P ::

@Nwanko

Če praviš, da je teme konec, bi jaz samo še povprašal (si sposodil tvojo temo), če ima kdo izkušnje s 6850 crossfire? Kako se obnese?


Hvala, lp :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

freesty ::

Baje je ful microstutterja. Tak sn bral pred kakim letom po forumih, sedaj ne vem vec.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

6xxx serija je slaba v tesselationu.

It sure would be a nice rig either way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

einstein :P ::

Janac je izjavil:

6xxx serija je slaba v tesselationu.

It sure would be a nice rig either way.



to si omenil že stokrat, probal pa še nikoli, zato me zanima od koga, ki je že probal.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Ce nevidis tezav v driverjih, igrah, porabi, hlajenju, scalingu in microsttuterju Pol go for it.

einstein :P ::

hm, naj pomislim:

z driverji še nisem imel težav, v igrah tudi ne, v porabi tudi ne, v hlajenju tudi na 100% ne, ventilatorja še nikoli nisem sploh zaslišal, razen če sem ga dal manual na 100%, tudi pri s&m ne.

sploh se pa ni treba oglašat, ker kartice sploh še imel nisi.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Seveda sem to zgoraj pisal, če boš imel CF.

einstein :P ::

Janac je izjavil:

Seveda sem to zgoraj pisal, če boš imel CF.


hm, zanimivo še nisem slišal, da bi dve kartici slabše delovali, kot ena.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Če igra ne podpira CF-ja deluje samo ena kartica, lahko tudi slabše.

einstein :P ::

"Če igra ne podpira CF-ja"

to običajno niso zahtevne igre.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Da neboš presenečen GTA IV ne pdopira CF-ja.

(nisem 100% prepičan)

einstein :P ::

STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

6850 nima smisla dat v CF premalo rama, že ena ima 1Gb premalo. Zato pa majo 6950 2Gb pa je GPU le 30% hitrejši.

einstein :P ::

meni je že en gb dovolj, brez zamere.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Ker ne izkoriscas grafike do konca.

Stock niso bile vse 6950 2Gb ampak tutt 1Gb

einstein :P ::

@janac

tudi nimam potrebe po 100% izkoristku. do sedaj so mi večinoma vse igre, razen kakih novejših, ki jih bolj mlajši brat na laptopu igra in jaz ne delovale na full brez problema, razen rigs of rods, ki je bolj nekakšna simulacija, tam pa, če izbereš bolj zahteven teren in daš grafiko na full zniža fps na precej nizko število. po moje bi rigs of rods tudi novejše grafe znal močno "upočasniti"

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

Sej nerabiš ti met potrebe hehehe grafična rabi ;)

einstein :P ::

ja vem, samo pravim, da je nikoli do konca ne obremenim razen pri benchmarkih.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

fr4nc ::

einstein :P je izjavil:

ventilatorja še nikoli nisem sploh zaslišal, razen če sem ga dal manual na 100%, tudi pri s&m ne.


Hmm... kaj te jaz vem, jaz sem mojo Sapphire 6870 slišal že na 50%... zdaj pa ne vem ali imaš ti tako glasen ambient, ali pač ne slišiš dobro!? Aia nisem imel referenčne izdaje če kdo to misli.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

stock ::

einstein :P je izjavil:

ja vem, samo pravim, da je nikoli do konca ne obremenim razen pri benchmarkih.

lp


kaj ti bo potem CF če nažigaš pasjanso :P :)

einstein :P ::

@stock
pasjane se niti dotaknem ne, rabim za benche, včasih pa tudi za kako igro.

@fr4nc 6870 in 6850 je razlika. 6850 naj bi drugače bila znana po tem, da je tiha, mogoče pa se tudi ne sliši toliko zaradi debelejšega ohišja moje delovne postaje, namreč, pleh je občutno debelejši, računalnik pa težak ko skala. mogoče jo tudi drugi fani preglasijo (jim lahko štelam hitrost v biosu)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

Zvok pa res nima nobene veze s kartico, imaš različne proizvajalce, ki dajejo različna hlajenja, tudi na več kartic ista, potem je tu še sam ventilator, ki lahko ma slab ležaj, ali pa je le ta že star.. Pa tolko drugih faktorjev, kvečjemu lahko rečemo npr. dual fan variante so tihe ali reference cards so glasne itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Janac ::

6850 in 6870 mata isto hlajenje, razlika med cipi je minimalna.

Tak al tak bo pa tvoj 7 let star CPU zaviral vse skupi.

einstein :P ::

ne serji janac, razlika je kot je stock rekel med proizvajalci.

cpu je star 6let in da ne bo pomote, notri sta dva, ne en. in moj 6let star cpu je v šahu še vseeno boljši od tvoje brand new core ipetke. ni vedno pomembna samo visoka frekvenca, kot npr. za superpi. in sem prepričan, da moja cpuja nebi niti malo zavirala tega crossfirea.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

Jaz bi rekel, da si tam tam z njegovim in da oba zavira že eno 6850. Malo pobenchaj pa primerjaj z scori iz sosednje teme. Performans računalnikov.. Pa kak GPUZ odprt, boš hitro videl da grafična sploh ne laufa na 99% kaj šele CF.

AlienRR ::

einstein :P je izjavil:

Janac je izjavil:

Seveda sem to zgoraj pisal, če boš imel CF.


hm, zanimivo še nisem slišal, da bi dve kartici slabše delovali, kot ena.


Kadar platforma ali CPU ne dohiteva grafične bo rezultat vsekakor slab z CF/SLI lahko tudi še par procentov slabši kot z eno grafo. prav tako navijanje grafčne v tem primeru nebi naredilo nič dobrega.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

einstein :P ::

stock je izjavil:

Jaz bi rekel, da si tam tam z njegovim in da oba zavira že eno 6850. Malo pobenchaj pa primerjaj z scori iz sosednje teme. Performans računalnikov.. Pa kak GPUZ odprt, boš hitro videl da grafična sploh ne laufa na 99% kaj šele CF.



no in kdo še ima 6850 razen mene? torej nimam s kom primerjat.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

stock ::

Jaz jo mam. Naredi kater koli test pa ti ga ponovim.. V špilu seveda, ker v kakem 3D marku ne bo razlike razen score bo slapši od CPUja. Kak špil zalaufaj konkretno alpa in-game bench, naredi kak F1 2011 kako Mafio II k tedva mam že potestiran :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Janac ::

einstein :P je izjavil:

ne serji janac, razlika je kot je stock rekel med proizvajalci.

cpu je star 6let in da ne bo pomote, notri sta dva, ne en. in moj 6let star cpu je v šahu še vseeno boljši od tvoje brand new core ipetke. ni vedno pomembna samo visoka frekvenca, kot npr. za superpi. in sem prepričan, da moja cpuja nebi niti malo zavirala tega crossfirea.

lp


Govorim za sapphire 6850 in 6870 itd...

einstein :P ::

janac, prosim, da se sploh ne oglašaš, ker niti imel še nisi 6850, kaj šele sapphire.

@stock

daj link do downloada
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

stock ::

David2 ::

pozdravljeni. lastim si amd 7850 2gb 0C..pa me zanima kko kei to kartico navijem če se da sploh..inštalirar sem si trixx vendar nevem do kolk lah grem pr gpu clock pa memory clock..prosim za nasvete ker tega nism še počel..

Janac ::

Povečaj recimo za 50Mhz.

David2 ::

aha ma oboje?? kaj pa vddc in board power li tud kaj?? ma bo sploh opazit razliko kaj?'

Win8NonGrata ::

http://www.overclock.net/t/1269574/your...

Sicer največ kar sem naredil je 1050 gpu, 1225 voltaža in 1700 memory in je bilo stabilno, temperatura na fullload ni šla čez 60 (imam dobero hlajenje ohišja, stock cooler je pa pri asus 7850 totalni overkill). Sedaj se matram da odklenem gpu clock, ki se da baje do 1300 priti z varno voltažo. Ta grafična res deluje kot overclocking monster :D

aja pa ne pozabi dat power na +20% oziroma na 120%, ker drugače bo slabše delala kot na stock

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Win8NonGrata je izjavil:

http://www.overclock.net/t/1269574/your...

Sicer največ kar sem naredil je 1050 gpu, 1225 voltaža in 1700 memory in je bilo stabilno, temperatura na fullload ni šla čez 60 (imam dobero hlajenje ohišja, stock cooler je pa pri asus 7850 totalni overkill). Sedaj se matram da odklenem gpu clock, ki se da baje do 1300 priti z varno voltažo. Ta grafična res deluje kot overclocking monster :D

kater post točno?

Win8NonGrata ::

Here is what I was able to achieve with my Asus HD 7850. All overclocking was done using Asus GPU Tweak v2.0.6.0


i5 3570K @ 4.2GHz
HD 7850 @ 1.3GHz core / 1.5GHz memory / 1.225V (Benchmarking)
I set the card to 1.23GHz core, 1.5GHz memory, 1.15V for gaming (Don't need maximum performance for the games I play) and temperatures hover in the high 60s

This card feels limitless with proper cooling


vglavnem tisto kar je on uporabil za benchmarking imaš lahko 24/7/365, ker je varna voltaža , se mi pa ne da še 1x prebijat skozi vse to, možno pa tudi da sem prebral kje drugje, so nekateri posamezniki dosegali še boljše rezultate, samo tisto je bilo bolj kot ne samo za benchmarke

Win8NonGrata ::

Evo mojih rezultatov, ko sem uspel odklenit GPU clock. Na 1200 mi je zacelo frizat na sredini testa, ampak se mi ne da zafrkavat, ker tale rezultat je zame že super.

ASUS GPU TWEAK(ni nujno imeti asus):
gpu: 1150
voltage: 1225
memory clock: 1500
(seveda power target % je na 0120)



zgoraj je overclocked, spodaj je na stock

Zgodovina sprememb…

David2 ::

evo še moji rezultati..meni je enako na 1200 zaštekalo na sredini, temperature pa mi ne grejo čez 50 ker mam zelo dobro hlajeno ohišje..

sapphire amd radeon 7850 2gb OC
gpu: 1150
memory clock: 1500
VDDC: 1125




overclocked ter stock..
Intel core i5 3450 3.1GHZ, Asrock B75 pro 3M, Thermaltake Contac 21,
AMD radeon HD 7850 OC, Corsair Vengeance 8GB 1600, SSD kingston V+200 120GB,
HDD Seagate Barracuda 2TB, Cooler Master Silent pro M2 620W, NZXT phantom 410

Janac ::

Kaj če bi dal pa take nastavitve, kot mamo ostali v temi unigine heaven 3.0.

David2 ::

kire nastavitve misliš..dal sem 2x aa ter 1920*1080
Intel core i5 3450 3.1GHZ, Asrock B75 pro 3M, Thermaltake Contac 21,
AMD radeon HD 7850 OC, Corsair Vengeance 8GB 1600, SSD kingston V+200 120GB,
HDD Seagate Barracuda 2TB, Cooler Master Silent pro M2 620W, NZXT phantom 410

Janac ::

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech 3D Team: Unigine Valley 1.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10721879 (9942) dj_uro
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112624 (10650) bajsibajsi

Več podobnih tem