» »

Kateri TV za do 1000€ kupiti?

Kateri TV za do 1000€ kupiti?

1 2
3
»

Tomson ::

Že sam podatek podane informacije pri nas je zanimiv. Primer, dva največja trgovca v Ljubljani. HarveyNorman vs BigBang.

Odgovor trgovca v eni in drugi trgovini.

HarveyNorman: Žal imamo na zalogi bolj malo plazem, ampak, če sem iskren imamo vsi štirje trgovci (na oddelku za TV) doma Plazme. Kar se tiče kvalitete slike je to to! Imamo pa tudi LED če želite ...

BigBang: Žal imamo samo eno plazmo na zalogi, sicer pa danes se itak prodajajo samo LEDi. Tudi sam imam LED, sploh nisem pomislil na kaj drugega. Absolutno vam svetujem LED. Vsi ga kupujejo saj je veliko bolj varčen kot plazma.

No, zdaj si pa na naj nekdo, ki ne pozna malo bolje prednosti ene in druge tehnologije na podlagi teh dveh trgovcev ustvari mnenje! :)

Moram pa priznat da je trgovec v HarveyNormanu imel veliko več za povedat tako o LED kot o PLAZMA tvjih (10min pogovor), medtem ko v BigBangu razen to, da ima doma LED, da je bolj varčen in da tako vsi kupijo LED ni imel povedat. Pa še največje razočaranje, sem šel pogledat Samsung serijo 8000 kako deluje prepoznava govora in kretenj za nadzor TVja, imajo celo kotiček najnaprednejših Samsung TVjev, pa sem prosil če lahko malo sprobam. Trgovec se je 5min opravičeval da to žal ne znajo naštimat, po očitkih da prodajajo nekaj kar se niti sprobat ne da pa dejal da tudi Samsung promotor ki je vse pripravil ni znal spravit v pogon (non-demo mode) te njihove TVje, da bi se dalo kaj na njih sprobat ... Skratka, eno veliko razočaranje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Infusion ::

Sporočam, da sem naročil televizijo LG 55LM620S. Kljub vsemu prebranemu na forumih, da so nekateri imeli probleme z bandingom in cloudingom, sem se odločil za to televizijo. Naročil sem si tudi že adapter za WiFi za ta tv. Če pač dobim televizijo ki bo imela te defekte, bom zahteval da jo menjajo dokler ne dobim brezhiben model. Če ta TV funkcionira kakor mora, verjamem da je nasplošno odličen tv. Naročil pa sem na Mimovrste ter adapter na Comshopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

Tomson ::

Čestitke! Obilo užitkov ob pogledu na novo pridobitev! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Lonsarg ::

Infusion je izjavil:

Sporočam, da sem naročil televizijo LG 55LM620S. Kljub vsemu prebranemu na forumih, da so nekateri imeli probleme z bandingom in cloudingom, sem se odločil za to televizijo. Naročil sem si tudi že adapter za WiFi za ta tv. Če pač dobim televizijo ki bo imela te defekte, bom zahteval da jo menjajo dokler ne dobim brezhiben model. Če ta TV funkcionira kakor mora, verjamem da je nasplošno odličen tv. Naročil pa sem na Mimovrste ter adapter na Comshopu.


Sporoči kaka je izkušnja, ker me firbec, malo sem se igral z LM670 pa me zanima, če je LM620 res enak razen te potrebe po WiFi adapterju.

Infusion ::

Hvala :) Sporočim takoj ko dobim in stestiram. Upam da pride že jutri :)

djordjevic ::

Če je čisto enak, sicer ne vem, bi pa naj bil praktično enak 640s, ki je nekaj mesecev mlajši model. 620 manjka vsaj cinema display premaz in 3D clip-on za očala, če nič drugega. Pravim, ker me svinjsko mika 669s. Sem ga sprobal v bigbangu in sem bil presunjen. Sploh 3D je nekaj tako posrečenega v primerjavi s crappy temnim aktivnim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

TOP ::

Pa mal glej da bo vse zapakirano,kot mora biti,da ne dobiš kake odprte že.

djordjevic ::

Mhm, kot sem jaz dobil dva prenosnika z mimovrste. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Infusion ::

Če vidim, da je škatla kaj nezalepljena je torej najbolje da kar zavrnem pošiljko in zahtevam da mi pošljejo drugo?

RC14 ::

Sporočam, da sem naročil televizijo LG 55LM620S. Kljub vsemu prebranemu na forumih, da so nekateri imeli probleme z bandingom in cloudingom

A lahka mogoce,kej vec poves o tem problemu ,preden kupim LG ?

Ker tudi sam kupujem LG tv in sicer 47LM640S, ki je čisto svež model. Podoben kot LM660 (skoraj brez roba), edino, da nima tisti daljinec zraven. In ima WiFi vgrajen (LM620 ga nima)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Infusion ::

RC14 je izjavil:

Sporočam, da sem naročil televizijo LG 55LM620S. Kljub vsemu prebranemu na forumih, da so nekateri imeli probleme z bandingom in cloudingom

A lahka mogoce,kej vec poves o tem problemu ,preden kupim LG ?

Ker tudi sam kupujem LG tv in sicer 47LM640S, ki je čisto svež model. Podoben kot LM660 (skoraj brez roba), edino, da nima tisti daljinec zraven. In ima WiFi vgrajen (LM620 ga nima)

Lp

Najbolje da si na youtube napišeš led tv banding ali nekaj v tem smislu. Sicer meni kot povprečnemu gledalcu tvja iz slike na ytju ni kaj preveč razvidno kaj je banding. Vem edino da če imaš na zaslonu eno in isto barvo npr. črno, se bodo na zaslonu opazili taki trakci oz. pri cloudingu beli oblaki. Clouding in banding sta najbolj opazna pri nogometu, kjer je veliko zelene barve. Tam zna biti kar moteče. Glede na LG je to problem in ti rečejo da vrni TV, da ti zamenjajo za drugega.

fpbs ::

djordjevic je izjavil:

Sploh 3D je nekaj tako posrečenega v primerjavi s crappy temnim aktivnim.

Včasih smo zaradi tako temne slike, menjavali ekrane na TVeju. Samo, pri Samsungu to "crappy temnino" zagovarjajo, kao da je to tako zaradi prijetnosti ambienta, in češ, da se 3D ne gleda pri normalni svetlobi. Kako prikladno za tiste, ki jim verjamejo.

azeed ::

a lahko kdo malo več pove glede izkušenj s tem LG LM620s?


imam namen kupit 55ko v takem budgetu, za gledanje z razdalje 3m (komentarji?)
izbor pa sem skrčil na "siolov" samsung ES6100 in na tega LG


sicer sem ga enkrat že gledal v trgovini, sploh 3d me je navdušil (za mularijo), razlika je tudi, da ima 4 HDMI vhode (samsung ima 3) - nisem pa si vzel dovolj časa za vse stestirat in me zanima:
ali je zelo moteč glare/odbojni efekt zaradi glossy displaya?
ali sedaj deluje trumotion ali ne? (gledam veliko športa - in ne, plazma ne pride v poštev zaradi drugih razlogov).

odgovori/komentarji dobrodošli!
You gotta say YES to another excess!!!

TOP ::

Z tele razdalje 3 metrov pejdi v trgovino in probaj moje mnenje je prevelika,čeprav nekateri celo 60 gledajo s te razdalje sam tole mora biti več odbito.Jaz z podobne razdalje in še malo več gledam v 46 in čist dovolj velika.Jaz sem bil čist v isti dilemi in sem zbral Samsung,ker pač na LG mam določene pomisleke,sem mel že monitor pa je šel kmalu rakam žvivžgat,sem šel malo po trgovinah gledat in me niso prepričali,ampak to je moje mišljenje.Dejstvo je da karkoli boš vzel neboš razočaran in pojdi si slike še mal ogledat,ker oči vidijo različno.Tisto kot govoriš da te bo glossy displey motil malo dvomim res je da pri veliki svetlobi je malo moteče,sam se da uštimat in še navadiš se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Lonsarg ::

Sestra ima zdaj 47" na okoli 3 metre, pa se nam vsem 8im zdi, da bi komot še večje.

Načeloma lahko velikost pvoečuješ itak toliko, kolikor imajo oči zornega kota. To pomeni pri 3m tudi 80" še.

Tomson ::

Sam bi bil navdušen z 55" na 3m. Sam sem na 2.5m in 42" pa kar pogrešam malo večji zaslon. Edini "problem" bi lahko bil SD signal, ki je seveda z večanjem ekrana vedno slabši. Na 3m je po mojem občutku za SD signal 50" sweet spot, za HD pa tudi 65" na 3m ni preveč! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Infusion ::

Danes prejel TV, sprobal sem ga zvečer.
Pri hiši mamo še en nov Samsung TV ki pa je velikosti 40. Če primerjam z njim imam sledeče ugotovitve.
Od LG-ja browser mi deluje počasnejši. Trenutno mam stalno probleme z internetom, sprva mi je povezalo wireless, sedaj mi pa stalno išče in ne poveže. Sumim pa da je problem v modemu, ne verjamem da je kriv adapter LG. 3D deluje super, le povezava mi dela probleme, tako da nisem ravno mogel sprovat tvja. Mam pa še za dobit Siol Box, tako da o tem drugič.

Infusion ::

(prosim zbrišite prejšnji prispevek, ker mi ga ni uspelo popravit v določenem času)
Danes prejel TV, sprobal sem ga zvečer.
Pri hiši mamo še en nov Samsung TV ki pa je velikosti 40. Če primerjam z njim imam sledeče ugotovitve.
Od LG-ja browser mi deluje počasnejši (manj odziven od samsunga, na youtubu pa mi nalaga videe strašansko počasi) . Trenutno imam stalno probleme z internetom, sprva mi je povezalo wireless, sedaj mi pa stalno išče in ne poveže. Sumim pa da je problem v modemu (Oxygen od Siola uporabljam kot router ker mi je WRT54GL crknil), ne verjamem da je kriv adapter LG. 3D deluje super, le povezava mi dela probleme, tako da nisem ravno mogel sprovat tvja. Imam pa še za dobit Siol Box, tako da o sliki bom govoru drugič. Gledam pa s treh metrov. TV mi niti slučajno ne deluje preblizu, čeprav je 55 velikosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

djordjevic ::

Isti problem z wirelessom ima oče na samsungu 6100. Enkrat mi je po dolgih mukah uspelo, zdaj pa se spet noče povezat. Kul signal in vse. Pri čemer mi gre prek HTC hotspota na net brez problema. Ne vem, kaj je narobe. Bom poskusil še čisto odkleniti ruter, pa da vidimo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

fpbs ::

Infusion,zgoraj nekje sem te spraševal, če ti je zelo težko potegnit UTP kabel od TVeja do routerja, pa nebi rabil WiFija. Pa ni bilo odgovora.

Lonsarg ::

Drgač, če je problem napeljat UTP kabel, potem obstaja rešitev:
http://www.mimovrste.com/artikel/250000...

Med katerimakoli električnima vtičnicima na hiši lahko ta zadeve napelje internet.

Čeprav, če si zdaj že isto denarja dal za WiFi, potem je dobro da se WiFi uštima. Je pa tako, pri nas je čisto v spodnjem štuku slab WiFi in se laptopi in telefoni lih za silo povećejo, TV se pa ni povezal, prav tako ne stacionarno komp z enim adapterjem. Tak da je fajn met zadovoljiv signal, če se povezuje TV z WiFijem.

TOP ::

Kar se tiče teh browserjev in brskanje interneta preko TV,res je da imajo Samsungovi TV tole najbolše poštimano in dela najbolše od vseh TV trenutno sam še zmeraj ni tole odzivno kot PC.Nekateri mam občutek,da bi radi TV nadomestili z PC kar se tiče brskanja po netu,sam tole ni še tako dobro izpopolnjeno.Kar se tiče Wifija na TV deluje slabše kot z kakšnega prenosnika,to sem tud pri sebi stestiral in,če maš ruter kje v bližini gre lepo,ko pa je ruter eno nastropje više ali še dlje je pa vse skup bolj žalost,zato je najbolje UTP kabel ali pa nakup ruterja.

fpbs ::

TOP je izjavil:

Kar se tiče teh browserjev in brskanje interneta preko TV,res je da imajo Samsungovi TV tole najbolše poštimano in dela najbolše od vseh TV trenutno sam še zmeraj ni tole odzivno kot PC.Nekateri mam občutek,da bi radi TV nadomestili z PC kar se tiče brskanja po netu,sam tole ni še tako dobro izpopolnjeno.Kar se tiče Wifija na TV deluje slabše kot z kakšnega prenosnika,to sem tud pri sebi stestiral in,če maš ruter kje v bližini gre lepo,ko pa je ruter eno nastropje više ali še dlje je pa vse skup bolj žalost,zato je najbolje UTP kabel ali pa nakup ruterja.

Ali lahko ti malo obrazložiš glede browserjev, ko praviš, da imajo to najbolje urejeno Samsungi? Ali je to samo potrditev tistega, kar si napisal zgoraj?: Ker nekateri tukaj več kot očitno hvalijo,kar so kupili in je tisto najbolše nekaterim je drugim ni
Strinjam se s tabo, da je najboljša rešitev UTP kabel. Samo ne razumem, kaj si mislil s tem: zato je najbolje UTP kabel ali pa nakup ruterja. Tu nekaj ne štima.

TOP ::

Najboljurejeno Samsungi sem hotel reč,da nekak najbolje dela na Samsungih televizorjih veliko bolj odziven brskalnik je,kot pa pri Philipsu,ki je za moje pojme najslabši in LG.Ja čist enostavno,če mu brezžična povezava ne dela prav je rešitev ali kabel v TV ali pa postavitev ruterja na drugo mesto,kjer bo TV bolše lovil.

Infusion ::

No, meni le na momente slabo dela. Router mam eno nadstropje višje. Ugotovil sem da je bolj problem v samem routerju od Siola (Oxygen). Interneta na tvju ni hotelo povezat, potem pa sem reštartal ta Oxygen modem/router (je oboje) in TV je tudi deloval. Sem danes malce več gledal 3D videe na youtubeu in sem zelo zadovoljen z 3d-jem na tej televiziji!

Glede na to, da se selimo me zanima, kateri je najboljši komunikator za TV od Siola? Siol Box S je polomija, mamo stalno probleme z njimi. A obstaja pri Siolu kaka druga možnost kot pa Siol Box S?

roCkY ::

Kaj te matra pri Box S? Pri nas sta 2 povsem brez težav. Sicer se eden rabi le za časovni zamik (malo v uporabi).
PC je alternativa za gledanje IPTV (dokler ni omejitev s strani operaterja). Nimaš pa časovnega zamika zaenkrat enostavno rešenega prek aplikacij, ki se za predvajanje rabijo (VLC,Multicast,Tano,..).
Skratka čiranje čaranje gor in dol. PC povezan prek HDMI odpravi vse probleme. "Bombončki" na ekranu pa s tem postanejo povsem nepotrebni...
Imaš pa mislim da na T-2 forumu temo glede predvajanja IPTV direktno prek samsunga. Če gre T-2 IPTV mora iti tudi Siolov. Kolk je zadeva priročna je pa seveda drugo. Ne poznam.

fpbs ::

TOP je izjavil:

Najboljurejeno Samsungi sem hotel reč,da nekak najbolje dela na Samsungih televizorjih veliko bolj odziven brskalnik je,kot pa pri Philipsu,ki je za moje pojme najslabši in LG.Ja čist enostavno,če mu brezžična povezava ne dela prav je rešitev ali kabel v TV ali pa postavitev ruterja na drugo mesto,kjer bo TV bolše lovil.

Ja kaj pa povezava PCeja s TVejem?

Infusion ::

roCkY je izjavil:

Kaj te matra pri Box S? Pri nas sta 2 povsem brez težav. Sicer se eden rabi le za časovni zamik (malo v uporabi).
PC je alternativa za gledanje IPTV (dokler ni omejitev s strani operaterja). Nimaš pa časovnega zamika zaenkrat enostavno rešenega prek aplikacij, ki se za predvajanje rabijo (VLC,Multicast,Tano,..).
Skratka čiranje čaranje gor in dol. PC povezan prek HDMI odpravi vse probleme. "Bombončki" na ekranu pa s tem postanejo povsem nepotrebni...
Imaš pa mislim da na T-2 forumu temo glede predvajanja IPTV direktno prek samsunga. Če gre T-2 IPTV mora iti tudi Siolov. Kolk je zadeva priročna je pa seveda drugo. Ne poznam.


Vedno ko naloži Siol Box S, mi namesto programa pokaže rdeč trakec z napisom "Televizijski program ni na voljo". Klicali smo na Siol, sprovali vse možnosti, od menjanja modema, pa do routerja, pa do menjanja Siol Boxa z drugim in vedno isti problem. Plačujemo mesečno in dejansko program dela enkrat na mesec (še takrat če začne delat, takoj ko zamenjaš program spet ne dela več). Takrat so nam dali nadomestni Siol Box S ker so potrdili napako na prejšnjem (in so ga dali na popravilo; prejšnji siol box s je na popravilu že en mesec -.-), vendar tudi ta prikaže isto napako. Če še na telekomu ne vejo v čem je napaka, potem pa tudi jaz nevem... Katastrofa v glavnem, mamo probleme s tem že skor 2 meseca. V Siol Boxu tudi pokaže da so vse povezave vredu, a vseeno prikaže ta trakec in ne naloži programa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

djordjevic ::

Čakajte malo, fantje. Če mi na TV kaže signal tri črtice od štirih, se poveže na ruter, ta pa ga dalje ne spusti na net (z vnesenimi IP podatki ali na samodejno) oz. ga je uspel samo enkrat, mi ne govoriti, da je kriv signal, ker ni. In drugič, če TV podpira wi-fi povezljivost, ga bom mučil tako dolgo, da bo šlo. Sej očitno je problem na fronti ruter-net, samo mi ni čisto točno jasno, kaj ga muči. V isti sobi kot je TV so načeloma istočasno mirne duše povezani še mobitel, tablica, v sobi z ruterjem pa kišta. Zakaj na net ne spusti samo TV, je beyond me, priznam.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lonsarg ::

Najverjetnejša možnost je na žalost to, da TV ne podpira tistega protokola za avtentikacijo, ki ga imaš trenutno nastavljenega. Če je res to problem, preveriš tako, da začasno daš WiFi na ruterju na Open.

djordjevic ::

Sem poskusil - prvo, kar mi je padlo na pamet (ravno zato, ker mi prek mobile hotspota gre gor brez problema). Ni šlo. Bom preveril, če so slučajni kaki čudni firewalli vmes, ampak mi ni jasno, kako mi je (ne da bi delal kaj drugače) enkrat (prvič in zadnjič) povezava uspela, potem je dropnila, nato pa vedno samo tema. Ni šanse, da pridem gor. Bom poskusil ugasniti čisto vse ostale naprave - mogoče ga jebe prešvoh linija. Ej, ne vem več, res ne.
No grave is deep enough to keep us in chains.

djordjevic ::

OK, zdaj sem našel še nekaj variant, ki jih moram preizkusiti. Ni predaje! :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

djordjevic ::

Evo, zrihtal. Potreben je tovarniški reset routerja. Nato je šlo tako gladko, da bolj ne bi moglo. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Televizija do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
3812183 (10482) bedak
»

Nakup novega TV

Oddelek: Zvok in slika
358364 (7523) nejc1337
»

Kateri TV

Oddelek: Kaj kupiti
468726 (6343) fpbs
»

Nakup novega televizorja( Led LCD)

Oddelek: Kaj kupiti
358346 (7483) fpbs
»

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9820636 (19365) todman74

Več podobnih tem