» »

Kateri TV za do 1000€ kupiti?

Kateri TV za do 1000€ kupiti?

«
1
2 3

Infusion ::

Lep pozdrav, zanima me kateri TV za do 1000EUR se najbolj splača kupit. Poleg odlične slike in full hdja si najbolj želim funkcije web browserja in vse ostalo kar pač pride zraven. Najraje bi mel LED LCD. Velikost Tvja pa bi bila med 42" in 47". Uporaba bi bla predvsem za normalno gledanje tvja, gledanje slik preko tvja, brskanje po spletu.Torej za to ceno hočem dobit čimveč in čimbolj kvalitetno. Znamk ne poznam najbolje, slišal pa sem (in tudi iz mojih izkušenj) da sta Samsung in Sony verjetno najbolj kvalitetni znamki pri TVjih. Priporočate pa lahko seveda karkoli.

LP
  • spremenilo: Infusion ()

mtosev ::

ES6710 samsung
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

itak37 ::

Razmisli o nakupu "dumb" TV in samostojnega media playerja, npr. Android TV USB stick. Če imaš računalnik blizu, je opcija XBMC. Vsekakor bo to dosti ceneje kot Smart TV, in boš imel v prihodnosti več možnosti nadgradenj.

Osebno pa mislim, da je za surfanje na kavču bolj primerna tablica kot TV.

MaterVola ::

Ravno iz tega razloga sem jaz vzel plazmo za 350 €.

Infusion ::

TV bom dobil kot darilo, zato si lahko izberem katerikoli TV za 1000€. Zato prosim, če lahko priporočate čimbolj primeren TV za to ceno in potrebe ;)

Infusion ::

Še nekaj sem pozabil omenit, ogledna razdalja je 3 metre.

MaterVola ::

A TV in razlika v kešu pa ne gre?

matejceh ::

Sam si lastim: http://acssony.si/site/index.php?mod=pr...

in sem zelo zadovoljen. Vsebuje vse stvari, katere si naštel in bi jih rad uporabljal, priporočam.

Infusion ::

Zdaj ko razmišljam, bi verjetno šla na zid še večja televizija. Tja do 52" bi blo za zihr.
Hvala za dosedanje predloge, si bom ogledal :)

fpbs ::

Točno za 1000€ : http://mediamarket.si/ads/tv_sprejemnik...
Prednost, ki jo ima pred Samsungom in Sonyjem: pasivna 3D tehnologija, podpora WiDi (poleg WiFi), pa verjetno še kaj.

matejceh ::

Moram priznati, da je pasivna 3d tehnologija res boljša, pa vendar mislim, da tale TV ni boljša izbira od Sony.a

fpbs ::

Po čem pa to sklepaš?

Infusion ::

Še eno vprašanje, saj LED pomeni da imajo TV-ji Backlight ali se motim? Ker iščem TV z backlightom.

DeeJay ::

Čist odvisno za kaj boš v večini TV uporabljal.
za filme glej srednji rang in večjo diagonalo... sam imam 55" Sony EX 500 že dobro leto in že sline cedim po čem večjem :) .. ko se enkrat navadiš na veliko diagonalo je hudič :) ... ker zdej, ko gledam bratov 37" se mi zdi, ko da na telefonu gledam film :)
za igre (xbox, PS3) glej, da ima nizek latency... še posebi, če igraš online FPS igre.

nasplošno sem zadovoljen z Sonyjem, slika je super, vmesnik je enostaven, vendar če bi sedaj še enkrat kupoval, bi pomojem kupil nekaj od Samsunga, ker se mi zdi, da imajo najbolj dovršen, hiter in prijazen vmesnik, ter podporo za vse možno.... plus če imaš pametni telefon od Samsunga jih lahko brez problema povežeš, ga uporabiš kot tipkovnico, pošiljaš na TV slike in ostalo multimedijsko vsebino, browsaš, itd
mogoče kej takega: http://www.mimovrste.com/artikel/135022...

Če boš hotu gledat filme iz PCja preko katerega od Media centrov (serviio, PS3 Media Center, ...) bo Samsung delal brez problema, Sony pa z veliko workaroundi.
Moj Sony recimo ne podpira DTS zvoka preko HDMI kabla... kar je blo pain in the ass nastavit, da DTS zvok konvertira v DD (AC3) preden pošlje naprej signal na TV in pol iz TV preko optike na surround receiver.....
pač Sony je tko kot Internet Explorer :) sej dela... sam treba workarounde iskat

lahko pa tud kot že omenjeno kupiš nižjecenovni rang in potem zadevo nadgradiš z apple TV (če imaš iphone, ipad, ipod, macbook, itd) ali android TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

TOP ::

fpbs je izjavil:

Točno za 1000€ : http://mediamarket.si/ads/tv_sprejemnik...
Prednost, ki jo ima pred Samsungom in Sonyjem: pasivna 3D tehnologija, podpora WiDi (poleg WiFi), pa verjetno še kaj.

Pasivni 3D bolši od Aktivnega morda tebi meni osebno ne.Je pa Samsung bolši meni osebno bolšo sliko in predvajalnik ma fantastičen in še DTS dekoder ma.

fpbs ::

Infusion je izjavil:

Še eno vprašanje, saj LED pomeni da imajo TV-ji Backlight ali se motim? Ker iščem TV z backlightom.

LED pomeni, da se LCD osvetljuje z LED diodami. Če pa hočeš, osvetljevati tudi prostor za TVejem, potem ti preostane samo Philips.

DeeJay ::

fpbs je izjavil:

Infusion je izjavil:

Še eno vprašanje, saj LED pomeni da imajo TV-ji Backlight ali se motim? Ker iščem TV z backlightom.

LED pomeni, da se LCD osvetljuje z LED diodami. Če pa hočeš, osvetljevati tudi prostor za TVejem, potem ti preostane samo Philips.


Philips je pa žal najslabši nakup... njihov umesnik je katastrofalen, poleg tega morš pa spet en kup workaroundov iskat, da en kup funkcij sploh spraviš v delovanje.
Ne vem če je tist ambient backlight vreden vseh težav , ki si jih potem nakopičiš....

drugače pa najboljše mesto za uporabniške izkušnje je http://www.avforums.com

fpbs ::

DeeJay je izjavil:

fpbs je izjavil:

Infusion je izjavil:

Še eno vprašanje, saj LED pomeni da imajo TV-ji Backlight ali se motim? Ker iščem TV z backlightom.

LED pomeni, da se LCD osvetljuje z LED diodami. Če pa hočeš, osvetljevati tudi prostor za TVejem, potem ti preostane samo Philips.


Philips je pa žal najslabši nakup... njihov umesnik je katastrofalen, poleg tega morš pa spet en kup workaroundov iskat, da en kup funkcij sploh spraviš v delovanje.
Ne vem če je tist ambient backlight vreden vseh težav , ki si jih potem nakopičiš....

Z vsem, kar si tukaj napisal, se popolnoma strinjam s tabo.

roCkY ::

Nabavi si en spodoben TV. Za ostalo pa uporabi PC priklopljen z HDMI in ne prek DLNA. Škoda živcev tako za uporabo vgrajenaga brovserja kot se hecat s formati videa, ki so ali pa niso podprti.

Za razdaljo 3m pa ga kar se mene tiče skorajda ni TV na trgu. Rabil bi 80"+ Bi pa za tvoj namen najmanj 55" iskal. Za ta budget morda najboljši kompromis kaka 60" LG plazma. Ni ravno top of top slika a bolje kot LED je še vseeno.

Pojdi pogledat! V čimveč trgovin kjer so različni signali.

Best BUY cena/kakovost je kar se mene tiče in kar sem uspel videti v tej sezoni Pansonic ST50 serija. Res odlična slika za ne ravno malo € v primerjavi z ostalimi proizvajalci. A mislim da za to razdaljo ni 50" za kupovati. 55 in 65 pa sta še krepko prek proračuna.

Infusion ::

Super odgovori, sem se kar nekaj stvari naučil. Ambient Lightu se bom torej odpovedal, se mi ne zdi toliko pomembno, sploh pa mam slabe izkušnje z ostalimi izdelki od Philipsa, čeprav verjamem da znajo bit televizije kar vredu.
Imam tudi Samsung telefon, tako da bi bila Samsung televizija tudi kar vredu.
Kako se vam zdi pa tale?
http://www.mimovrste.com/artikel/135022...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

DeeJay ::

132 User reviews: http://www.amazon.com/Samsung-UN55ES610...
mislm, da je razlika med UE in UN oznako samo to, da je UN za ameriški trg.

Infusion ::

Kateri so zdej pravi podatki? Na amazonu piše 120hz, na mimovrste pa 200hz. :?

roCkY ::

Verjetno niso nobeni povsem realni. ? Višje cifre pač vlečejo.
To frekvenco napišejo najvišjo tisto pri kateri vsaj v določenen načinu izrisa uspe tolko slik narisat.
Sliko je treba videti. Slabši procesorji v nižjih serijah bolj pokvarijo kot izboljšajo občutek. Zelo veliko pa je odvisno od vira. Tako recimo je IPTV slika prek STB lahko boljša, če upscala že STB ali pa je obratno...
Gre pa najverjetneje v enem primeru za US verzijo v drugem pa za EU.

Spajky ::

fpbs je izjavil:

... LED pomeni...
evo kaj je poceni LED TV :))
 led TiVi

led TiVi

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

fpbs ::

UE55ES6100 je osnovni model od Samsunga, ki se lahko primerja naprimer z LGejem 55LM615, s tem da ima LG pasivno 3D tehnologijo in pa še dodatno satelitski sprejemnik. To kar svetuje "roCkY", da bi TV povezoval preko HDMIja je nepotrebno in nesmiselno.

roCkY ::

Nepotrebna in nesmiselna je vsa okorna šara v današnjih ekranih in STB-jih, ki ni ne miš ne tič v primerjavi s povsem prilagodljivim PC pa naj bo OS WIN ali Linux.
Sicer pa kakor komu paše. Zase vem, da bo še dolgo ob vsakem ekranu v hipi PC oz. vsaj HDMI kabel za priklop prenosnika.

RC14 ::

Tudi sam kupujem nov TV in moj budget je max 850 eur.
In do sedaj sem najbolj navdušen nad LG 47LM640S (to je čist nov model), stane okoli 850eur in ima vse kar rabim, še posebej všeč pri LG-u mi je, ker ima pasivni 3D, zraven dobiš 4 očala, podpira tudi DTS zvok (starejši modeli niso podpirali DTS zvoka), lep tanek okvir, ima WiFi vgrajen , ima vso navlako kot so : WiFi Direct, SMART TV, DLNA, WiDi in podobno "šaro".

Po mojem veliko ponuja za svoj denar.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Infusion ::

Uf zdaj sem še bolj zmeden, še vedno nevem kateri TV se najbolj splača... Kolikor sem vidu majo Samsungi najboljšo sliko... Zna bit pa ta Smart TV tehnologija malce počasna... Sploh nevem za kaj se odločit... še kak predlog mogoče?

fpbs ::

roCkY je izjavil:

Nepotrebna in nesmiselna je vsa okorna šara v današnjih ekranih in STB-jih, ki ni ne miš ne tič v primerjavi s povsem prilagodljivim PC pa naj bo OS WIN ali Linux.
Sicer pa kakor komu paše. Zase vem, da bo še dolgo ob vsakem ekranu v hipi PC oz. vsaj HDMI kabel za priklop prenosnika.

Nevem zakaj bi uporabljal HDMI kabel, če to ni potrebno. Če povežeš PC in TV na isti ruter in na PC naložiš program, ki ti PC spremeni v server, imaš vse tisto, kar je na PCeju tudi na TVeju. Za priklop prenosnika, telefona, fotoaparata... je pa veliko bolj uporabna brezžična WiDi povezava, ki ti jo omogočajo, razen osnovnega modela vsi letošnji LGejevi modeli in nekaj modelov od Toshibe. Za Samsunga boš pa moral dokupit dongl, ki pa deluje samo na nekaterih modelih.

5er--> ::

roCkY ::

Od kdaj prek DLNA lahk uporabljam FF in LibreOffice? Multicast, Tano, VLC,...uporabljam miš, tipkovnico,... ?
Nimam se več namena oglašat v temo. A nič kar sem do sedaj videl okoli teh "pametnih TV" me ni prepričalo neglede na to da sem tudi razne vmesnike poskušal rabit (tipkovnica, androidnik).
Edino staršem na njunem ekranu včasih kake fotke pokažem s telefona, da mi ni treba prenosnika priklopit.
Bolje bi bilo da bi dobil le "gol" ekran za 30% manj € namesto teh nekaj 10 slabo uporabnih aplikacij, ki so osrednji del promocije ekranov. Slika sploh pa zvok je padel v drugi in tretji plan..

kamuee ::

DeeJay je izjavil:

fpbs je izjavil:

Infusion je izjavil:

Še eno vprašanje, saj LED pomeni da imajo TV-ji Backlight ali se motim? Ker iščem TV z backlightom.

LED pomeni, da se LCD osvetljuje z LED diodami. Če pa hočeš, osvetljevati tudi prostor za TVejem, potem ti preostane samo Philips.


Philips je pa žal najslabši nakup... njihov umesnik je katastrofalen, poleg tega morš pa spet en kup workaroundov iskat, da en kup funkcij sploh spraviš v delovanje.
Ne vem če je tist ambient backlight vreden vseh težav , ki si jih potem nakopičiš....

drugače pa najboljše mesto za uporabniške izkušnje je http://www.avforums.com

Jest se pa ne strinjam. Imam 2 phillipsa 7k 40col serija z ambilight za cca 1k€ in se lahk vsak sony poserje pred njim, če še ne veste je vmesnik pri tv-jih en in isti drek, sam pač en folk si pač ne zna nastavt Vseh bombončkov na TV-ju. Kar se pa sony-a tiče, najslabša firma ki je za 30% cene preplačana in ni vredna tega dnarja ki ga hočjo met za te TV-je, skratka brez veze. Tut audio naprave so prav nč posebnga, čisto povprečje, da nebo si kdo mislu da je sony nadpovprečje, mogoč ga rešuje samo dizajn in nič drugega, vse ostalo je pa sony plastik fantastik ko vsi ostali, Kvaliteta ni nč boljša. Kar se pa TV-jev tiče so pa najboljše slike na Shart ker ima 4 barvo, samsung, philips, LG je pa pač za široko potrošnjo. Kar kupiš od teh firm nimaš kej kiksnt, pr sonyu pa sam masno plačaš bulšit. Pa v BIGBANG-u ne znajo predavat nč druzga ko ta kurčev sony., sm pršu kupt tv pa mi že na 10m kriči sony, kr jih predat ne morjo pol jih pa vsakmu pod nos rinejo.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

piek ::

Za jurja kupis Panasonic 50'' plazmo in se ne ubadas vec z ostalimi. Tudi ce si si prej postavil 46-47'' kot zgornjo mejo.
--- Finish it off if you started it! ---

prenosni ::

Pozdravljeni, nekaj me zanima gleda Flasha na Smart TVjih. Obstajajo kakšni, ki ga podpirajo oz. se ga da inštalirati? Ker npr. pri temle opisu piše naslednje: Odprt internetni brskalnik omogoča neomejeno brskanje po svetovnem spletu (podprta Flash in Java). Pa me zanima, če je to res?

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

fpbs ::

prenosni je izjavil:

Pozdravljeni, nekaj me zanima gleda Flasha na Smart TVjih. Obstajajo kakšni, ki ga podpirajo oz. se ga da inštalirati? Ker npr. pri temle opisu piše naslednje: Odprt internetni brskalnik omogoča neomejeno brskanje po svetovnem spletu (podprta Flash in Java). Pa me zanima, če je to res?

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

LG ima Flash player 11 in Air 3.

Infusion ::

Mislite, da se splača vzet ta TV? :) Najbolj se namreč nagibam k temu.
http://www.mimovrste.com/artikel/135022...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

Tomson ::

Vsi ki kupujete TVje, dejte najprej malo razmislit kaj bo najpomembnejsi faktor zaradi katerega kupujete nov TV. Ali se bo najvec gledalo SD programske sheme, HD filmi, 3D filmi, surfanje po netu, Xbox/Ps igre, multimedijska podpora, bo TV nad 42", se bo gledalo Tv podnevi ob mocni svetlobi, itd. Od tega je namrec odvisno kaj je za vsakega posameznika boljsa izbira.

Obe tehnologiji imata tako pluse kot minuse, je pa glede na potrebe nekomu plazma bistveno boljsa izbira od Leda ali obratno.

Glede predvajanja razlicnih medijev in formatov, Samsung vodi, sledi LG, ostali imajo slabso podporo.

Za prave filmofile je defenitivno plazma edina izbira, saj nasiceni kontrasti in barve na LCDjih niso naravni in so prej moteci in utrujajoci za oci.
Za surfanje, igralne konzole je definitivno LCD boljsa izbira ...

Sicer pa osebno ko kupujem Tv me zanima da bo imel najboljso sliko ne pa da bo predvajal vse filme s podnapisi na racun slabse slike, saj za 100€ obstajajo medijski predvajalniki ki to pocnejo bistveno bolje.

Ko imate te zadeve razjasnene je nakup bistveno lazji saj je tudi nabor Tvjev bistveno ozji ...

Avtorju teme glede na potrebe kljub želji za LEDom priporočam TOLE Panasonic plazmo, ki ima res odlično SD, HD in 3D sliko, velik nabor priključkov, vgrajen Wifi, itd. Če je možno dodaj še 200€ za izvrstni medijski predvajalnik MEDE8ER 1000X3D in imaš zmagovalno kombinacijo, ki ti bo služila kar nekaj časa.

TV Test in PREDVAJALNIK Test
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

roCkY ::

Zakaj je za surfanje in igranje iger LCD boljša izbira?

Tomson ::

Kar se surfanja tice vecji kontrasti pomenijo boljso berljivost texta na LCDjih, medtem ko je pri igranju iger (heavy gaming) mogoce zapecena slika na delu kjer je slika pasivna. Tudi to je zadnja leto sicer prakticno odpravljeno a tu in tam kdo poroca o tezavah.

Razlike mogoce niso velike, kjlub vsemu ima tudi za igranje razen omenjenega plazma veliko prednosti pred LCdjem npr. Vidni koti, boljsa crna barva, ni ghostinga, itd. Tako da ce ne gre res za heavy gaming sploh ni treba o tem razmisljat.

Sicer je pa tako, slika na plazmi je bolj naravna, ocem prijazna, slika na LCDju je bolj kontrastna, barvno nasicena in s tem manj naravna. Vsake oci pa imajo svojega malarja ...

Sam bi osebno o LED tvju razmisljal samo v primeru da bi imel v prostoru mocan vir svetlobe na Tv ali da bi mi zaradi izgleda sobe res bilo najpomembneje da imam na steni tanek brezrobi ekran ali bi mi bila skrajno vsec nasicena kontrastno/barvna slika ali bi bilj tako ekolosko usmerjen da bi me 10% vecja poraba odvrnila od nakupa plazme ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

papasmrk ::

Ali ve kdo kakšna je razlika v porabi električne energije, če primerjamo LCD in Plazmo (recimo da je ista diagonala) ?

lp

Tomson ::

Na papirju velika, to pa zato ker morajo proizvajalci nanest maximalno porabo. Ker pa vemo da poraba pri plazmi niha glede na svetlost in dinamičnost slike medtem ko je pri LCD/LEdih poraba konstantno enaka, je popvrečna poraba energije v praksi na novih plazmah 10-15% večja. Seveda je pa odvisno katere modele katerih TVjev primerjaš.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

fpbs ::

Navdušenci plazem pohitite z nakupom. Panasonic je Marca zaprl 4 firme in je izgubilo delo 36000 delavcev, za drugo leto Marca bo pa dobilo knjižico še 10000 delavcev: http://www.reuters.com/article/2012/11/...

roCkY ::

papasmrk je izjavil:

Ali ve kdo kakšna je razlika v porabi električne energije, če primerjamo LCD in Plazmo (recimo da je ista diagonala) ?

lp

To je zelo težko realno ocenit. Lahk le (ponovo) povem tisto kar sam uporabljam. Še izmerit ni enostavno, ker je težko počet na ekranu enake stvari takrat ko meriš. Pri plazmi poraba niha glede na to kaj prikazuje.
Sony LCD 46W3000 (to je sedaj staro ?? 6 let) mi rabi v nastavitvi ki jo rabim za PC 96W. Ko smo še filme gledali in imeli gor PS3 je bil na 155W.
65" plazma pa, ko je odprt recimo temni ST 240W, če je ekran relativno svetel pa grejo piki do 370W pri nastavitvah, ki jih rabim. Nastavitev na njej pa imam enako za PC in konzolo. In dokaj podobno za STB kadar se kaj prek časovnega zamika gleda.

Ampak kakorkoli 3* večja poraba mi je glede na razliko slike smotrna. Pa četudi gledam le fotko politika ali panoramo na WWW strani.

Dandanes edino nebi več gornjega modela panasonica vzel tudi, če bi kupoval primarni ekran. A mi niti malo ni žal, da sem lani nabavil VT30. Letošnja ST serija daje veliko za solidno ceno, ki pa je v primerjavi s "korejci" še vedno zelo visoka a glede na to kar mi rečejo moje oči je še vedno smiselno dodati.

fpbs je izjavil:

Navdušenci plazem pohitite z nakupom. Panasonic je Marca zaprl 4 firme in je izgubilo delo 36000 delavcev, za drugo leto Marca bo pa dobilo knjižico še 10000 delavcev: http://www.reuters.com/article/2012/11/...

Vkolkor ne bo težav me bo tema spet resno zanimala čez kakih 8-10 let. Do takrat pa ne bodo plazme zdržale. Grejo Korejci preveč intenzivno v drugo smer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

Tomson ::

Pri porabi energije je treba povedat še nekaj, kljub temu da LED TV res porabi, pa recimo 30% manj energije, je to na leto če pretiravamo 5-10€ in če vzamemo v zakup da so v osnovi LED bistveno dražji od primerljivih plazem, ugotovimo da se računica praktično nikoli ne izide. Zato kupovat TV na temelju porabe enostavno ni pametno, ker suma sumarum ne igra nobene vloge.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

papasmrk ::

Kaj pa izpusti CO2 in topljenje ledu na Grenlandiji in Arktiki, v tem primeru je LCD boljša izbira :D

Tomson ::

Če doma nimaš hladilnika oz. zamrzovalnika ali klime, ki so v gospodinjstvu največji onesnaževalci ... ---> Co2 Kalkulator :-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

itak37 ::

Se strinjam s Tomsonom, lepo razlozeno. Podobno porabo (od 200W do 330W) imam tudi jaz na plazmi LG 60PA550. Na mesec to znese: 0.3kW x 6h/dan x 30 dni x 0.07 €/kWh = 3.78EUR.

Zmajc ::

Še en ki se ne strinja s tem da so Philipsi zanič. Lastim si dva, z obema sem izredno zadovoljen. Tako kot monitor kot TV za dnevno sobo...

puginho ::

Zmajc je izjavil:

Še en ki se ne strinja s tem da so Philipsi zanič. Lastim si dva, z obema sem izredno zadovoljen. Tako kot monitor kot TV za dnevno sobo...


Philips je bil vredu firma odkar so TV-je še delali v evropi. Zdaj so proizvodnjo kupli neki kitajci in vprašanje kak bo dalje. Drugače pa so razlike med vsemi proizvajalci TV - jev minimalne in to šinfanje vsega, kar ne vsebuje ime Samsung je iz trte zvito. Razlika je samo v ceni, ne kvaliteti!

fpbs ::

RC14 je izjavil:

Tudi sam kupujem nov TV in moj budget je max 850 eur.
In do sedaj sem najbolj navdušen nad LG 47LM640S (to je čist nov model), stane okoli 850eur in ima vse kar rabim, še posebej všeč pri LG-u mi je, ker ima pasivni 3D, zraven dobiš 4 očala, podpira tudi DTS zvok (starejši modeli niso podpirali DTS zvoka), lep tanek okvir, ima WiFi vgrajen , ima vso navlako kot so : WiFi Direct, SMART TV, DLNA, WiDi in podobno "šaro".

Po mojem veliko ponuja za svoj denar.
Lp

Odlična izbira, in sem prepričan, da ti ne bo žal.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Televizija do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
3812154 (10453) bedak
»

Nakup novega TV

Oddelek: Zvok in slika
358310 (7469) nejc1337
»

Kateri TV

Oddelek: Kaj kupiti
468712 (6329) fpbs
»

Nakup novega televizorja( Led LCD)

Oddelek: Kaj kupiti
358299 (7436) fpbs
»

Philips 47PFL6067K/12 ne najde nobenega kanala (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9820476 (19205) todman74

Več podobnih tem