» »

katero NOVO grafično za 10.000 - 15.000 SIT

katero NOVO grafično za 10.000 - 15.000 SIT

JN ::

Lep pozdrav,
rabim nasvet: katero NOVO grafično za 10.000 - 15.000 SIT
Odločam se med:
INNOVISION GF2 MX400 64MB TVOUT 12.600 SIT (Mlacom)
INNOVISION GF4 MX440SE 64MB TVOUT 13.080 SIT (Mlacom)
LEADTEK WINFAST GEFORCE 2 MX 400 + TV OUT 13.680 (JAE)

Se pravi:
1. Ali sploh je kaksna smiselna alternativa GF2 za tako ceno?
2. Katero firmo?
3. Kje?

Kartico bi uporabljal za vsega po malem... Do sedaj mi je čisto dobro služila Creative RIVA TNT, ki pa gre v pokoj, saj ne morem igrati NOLF2 in nekaterih novejših igric (zahtevajo T&L).

Imam:
ABIT KT7A - RAID
DURON 800
256 RAM

jest10 ::

Izogibej se innota.

freejack ::

Od teh nwdvomno Leadtek Winfast, sam mislim, da se za neki manj kot 20k prešernov, da tut GF2 Ultra dobit. (neuradno)

JN ::

Neuradno? A to pomeni brez garancije, ker potem žal ne pride v poštev...
Še kakšna alternativa?
Predvsem pa: a je JAE kul za kupovat?

OrkAA ::

Kupi ATI radeon 7500.
Jest jo mam pa sm zlo zadovoln, pa dobiš zraven še tv-out in dvi.

Tista, ki jo vidš v podpisu je ena posebna verzija k ma samo 33mb, drugač majo pa vse 64mb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Klemenn ::

zakaj pa nebi vzel raje radeona 9000/pro ?

freejack ::

Neuradno sn rekel sam tko, ker nisn 100% glede cene. Če pa je približno neki manj kot 20k SIT, pol jo pa lahk dobiš še v kaki štacuni.

Sapphire 9100 je po tem testu sodeč, hitrejša od 9000 in 9000pro, pa še manj stane. [Jst sn kupil 9100 za 26k v KFM (velenje)].

9100 ma v bistvu 8500 čip gor, sam je plata na novo nareta, to je edina razlika.
Je pa 9100 definitivno hitrejša in boljša od GF2 Ultra.
Tu maš primerjalni test ca. 25 grafičnih.
(ko boš gledal benchmarke; sive črte so rezutati na 1000MHz AMDju, barvne pa na 2700+ AMDju)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

JN ::

Okej bom ponovil in poenostavil vprašanje ;) , ker vas je zaneslo že do 30.000 SIT kartic, meni je pa zgornja meja okoli 13.000 SIT. :'(

KATERO (firma) GF2 GRAFIČNO KUPIT IN KJE?

TV OUT ni pomemben.

Drugače je bil pa tisti test zlo zanimiv, a kaj ko ni soldov...

Tito ::

Ne bodi neumn, počaki še mesec ali dva pa bodo tile radeoni 15k sit! Če pa se ti musi, pa za božjo volju kupi radeona 9100 ali kaj podobnega! Ne pa zgoraj navedena jajca! GF2 je sraje... >:D Vsakega tisočaka je škoda, tako da je tvoja meja zelo nespametna, saj za 7 000 sit več dobiš izredno bolšo grafično za še dodatnih 7 pa že odlično kartico!Odločitev je seveda tvoja, toda vedi: Opozorjen si bil! Drugače pa so to kartice, ki nebodo več izgubile cene ampak bodo šle kmalu iz prodaje, ker bodo na njihovo mesto prišli modeli, ki so sedaj okoli 20k sit, tako da se ti splača počakat, če si že tako wohr`n!>:D

bf4ed ::

Če se že odločaš kupi gf4mx440 raje kot pa gf2mx400.Sem sam sprobal obe in je 4 hitrejša če dobiš za to ceno vzami, samo raje poglej nekje drugje da ne vzameš ravno tega innota.>:D

freejack ::

Hehe, če že kupuješ GF4mx, pol vzem 460. Mal dražja, ampak veliko boljša od 440 (razen verzije z 8x AGP seveda) :D

slawc ::

off topic:

folk je totalno znoru. Koncno nekdo na forumu, ki jasno postavi vprasanje (se tocno mejo napise). Ampak bolj jasno je vprasanje, bolj butasti odgovore dobis.

...
Ne kupit nc, pocakj se n dni ko bo ta in ta kartica (ki presega mejo mkrat) se cenejsa... pa pocakj se kksn dan, mogoce bo cenejsa za 0,0162%.

Ma ti kr kup xyz kartico @takoj, pa kaj potem ce stane z-krat vec kot imas denarja!!
...


LP, Slawc

ABX ::

GF4 MX 440 SE 15k
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

morphling1 ::

Kupi GF4 mx 440 če ga dobiš za tak denar. Kartica je v vsakem primeru boljša kot vsaka GF2, odlično se navija in je na splošno zelo hitra za starejše tipe iger, pač ni dx8 kartica vseeno pa za svoj denar zelo hitra kartica, v večini primerov bo hitrejša kot navadna Ati 9000 kartica, navija se bolje edino v kakem dx8 špilu ne boš mogel uživat v malo lepši grafiki na določenih delih kjer se pač uporabljajo pixel shaderji, razne igre na q3 enginu pa sploh letijo na tej kartici. Za ta denar ni boljše kartice če jo pa naviješ pa poje tudi Ati 9000pro-ja v večini situacij tisti ki misli drugače enostavno nima pojma.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

JN ::

RE: slawc
:))

RE: morphling1
Se pravi GF4 MX 440 katerokoli samo ne INNO.
Kaksna je pa razlika z GF4 MX 440 SE?

Hvala tudi vsem ostalim za vas trud in domislijo ;)

piek ::

Katrice z oznako SE na koncu uporabljajo "prastare" SDRAM-e in ne DDRAM. Kaj to pomeni za samo prepustnost lahko presodis sam. To je navaden "junk". Pac low-budget varianta, le da tle vec izguis kot pridobis. Zato pa navadne GF4 MX440 niso tako poceni.
Tako da je tvoja 13k SIT proracunska omejitev res prava omejitev - pa dej pejt magar sneg kidat za kako urico, da dobis se tistih par tisocakov vec.:D

Lp,

piek
--- Finish it off if you started it! ---

morphling1 ::

SE se izogibaj,
DDR verzija je malo čez 18k, pozanimaj se za koliko prodaja tale
Kar se pa tiče Innota, ni nujno da je kvaliteta slike slaba, videl sem že njihovega GF4 in je bila kar OK slika, mogoče imajo probleme z konstantnostjo, tako da so vmes tudi kaki slabši modeli, samo tako in tako razlika običajno pride do izraza v res. desktopa nad 1280*1024 ko mogoče slika ne bo ostra. Glede na to da iščeš budget kartico verjetno tudi nimaš nekega high-end 19 al več colarja, kjer bi hitro ugotovil pomanjkljivost kartice
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jaxx ::

MX440-SE je v osnovi popolnoma enak čip kot MX440 (po PCI_DEVICE_ID=0171), le da je frekevenca iz 270/400 znižana na 250/333 in lahko uporablja tako SDR kot DDR ram. SE od Innota uporablja SDR, zato je več ali manj junk. Sparkle-ov, ki ga imam tudi sam, ima 4ns DDR, navije se na 300/500 brez dodatnega hlajenja, kar je po testih na ravni MX460, dobil sem ga pa za 14000... Za ta denar je to kar v redu, če upoštevaš da ti bodo za podobno vsoto nekateri hotel prodat GF2 MX400...

ABX ::

Jaz imam tudi Sparkle 440SE 4ns DDR (vsaj tako piše na ramih), samo meni se ram navija stabilno največ do 400Mhz.

Sicer "dela" tudi na več samo zna zafrkavat.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jaxx ::

ABX: kater proizvajalec rama? EtronTech?

ABX ::

Na pamet ne vem, zdaj sem na job-u.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JN ::

RE: Jaxx
Kje si ga kupil, da grem in kupim in koncam tole zadevo :8)

Jaxx ::

steiner ::

Inno Gf440se ima tud ddr rame gor. Klik

freejack ::

ABX: dobri 4 ns rami morajo it na 500 bp

JN ::

Postal sem ponosni lastnik SPARKLE GF4 MX440 SE 64DDR TV-OUT. 16.500 - 3% pri AGT. Moram jih pohvalit, da so res zelo prijazni. Hvala vsem, ki ste mi pomagali, ker bi drugače res kupil bedarijo. Zdaj grem pa spat :)

rfmw ::

@Jaxx

katere rame imas ti gor na 440se? EtronTech?

tnx
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

ABX ::

freejack: To ti dopovej moji grafični.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jaxx ::

Ja, etrontech. Po datasheetu bi moral ta ram delat na 250 MHz (500 DDR)! Ampak... grrrr.. nisem dovolj stestiral preden sem napisal, dejansko so problemi pri tej frekvenci. Ni problem v preslabem ramu, sicer pa sta dve možnosti:

- prenizka napetost rama (teoretično možno, saj bi v primeru navitja 440-SE čip bil enakovreden 460, kar je za proizvajalvca oz. nVidio nesprejemljivo; rešitev->voltmod

- (nameren?) crappy design pcb-ja, kjer so signalne linije ram<->gpu nezanesljive pri višjih frekvencah... V tem primeru nimaš kaj narest...

Ta teden sicer nimam preveč časa, bom pa ob prvi priložnosti pomeril z voltmetrom napetost rama, da se zadeva razjasni8-)

rfmw ::

@Jaxx

hej a si mogoče izvedel kaj novega?:\

Vse lastnike GF4 MX440 pa sprašujem, s katerim proggyjem se navijajo GF4 MX440 karte?

Tnx a lot!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

ABX ::

Ma je cel shit, ker vsakič kadar menjam driverje si moram poiskat nov app za navijat.

detonator 41.09
RivaTuner20RC122.zip


Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

morphling1 ::

Ja kaj pa govoriš, jaz imam že zelo staro verzijo RivaTunerja, pa se da navijati z vsemi driverji, sprobano do 42.82.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rfmw ::

torej en tak proggy za OC gf4mx440 je RivaTuner.

kaj pa powerstrip (in ostalo)?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

morphling1 ::

Z Rivo lahko navijaš Nvidia ter Ati mogoče še kaj, najboljši program sploh če imaš Nv kartico ker lahko še druge zadeve tweakaš. Specialno za Ati je Rage3d tweak (najboljši)
Univerzalen pa Power strip
Več pa ne rabiš
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jaxx ::

rfmw: Vdd=3.29V, (mora bit 3.3V +/- 0.3V) kar je v redu, ram ima torej dovolj napetosti za 500MHz... Moral bi izmerit še Vddq, samo so pini preveč skupaj...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019670 (12735) Janac
»

Pregrevanje ramov na graficni kartici brez navijanja

Oddelek: Navijanje
201117 (834) Puscavnik
»

Problem z rami po vmodu

Oddelek: Navijanje
211051 (875) JeRcO
»

Imam čudno škatlo, nova grafa needed!

Oddelek: Kaj kupiti
91181 (1014) nsignific
»

geforce 4 mx 440 SE ??

Oddelek: Strojna oprema
81001 (806) ABX

Več podobnih tem