» »

Nov računalnik (help)

Nov računalnik (help)

bliblu ::

Čas je da zamenjam svojo staro škatlo ker imam občutek da bo enkrat v teh dneh enostavno odpovedala.
Moje znanje o samih računalnikih in komponentah ter o tem kaj je trenutno vredno kupit je dokaj skromno in se bom verjetno odloču za že sestavljen komp. Znesek naj bi se gibal od 800 do 1000 evrov. Rabil ga bom predvsem za igre, faks in splošne zadeve.
Kje se mi najbol splača pogledat za tak nakup?
Tukaj je en primerek katerga sem si ogledoval
Mnenja, nasveti zelo dobrodošli!

stock ::

Za igre si ga sestavi po delih, i5 namesto i7 in močnejšo grafično ;)

bliblu ::

A i7 se ne splača? Po delih ga verjetno ne bom sestavlu ker nimam s tem nobenih izkušenj :/
Če bi se že odločil da bi sam sestavil komp, kam se naj obrnem, kakšna trgovina kjer ti oni sestavijo dele?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bliblu ()

Robi :P ::

bliblu je izjavil:

A i7 se ne splača? Po delih ga verjetno ne bom sestavlu ker nimam s tem nobenih izkušenj :/
Če bi se že odločil da bi sam sestavil komp, kam se naj obrnem, kakšna trgovina kjer ti oni sestavijo dele?

sestavi.si, funtech, mlacom se mi zdi da tut

KTr1sk ::

Toliko je teh tem in lahko malo pobrskaš! Drugače pa kot so ti že omenili ne kupi že sestavljen PC, saj ponujajo slabo konfiguracijo za svoj denar, sploh tale iz mimovrste ki si ga zgoraj omenil. In res je, četudi se ne spoznaš na sestavo je enostavno kot še nikoli saj pri recimo sestavi.si klikaš na komponente in ti samodejno da predloge katere komponente si želiš izbrati in so na voljo samo tiste katere spadajo skupaj in ko imaš sestavljen pc, ti že pošljejo sestavljnega in stestiranega zastonj!
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

axee ::

Tako kot so ti predlagali, pošlji enak mail na sestavi.si, funtech in mlacom (pa še komu, če poznaš, da sestavljajo), razloži jim kaj potrebuješ in ti bodo poslali njihov predlog oz sestavo.

Nazadnje sem točno to naredil za kolega, in mi je mlacom prodal računalnik po mojih željah, ampak z zelo ugodno ceno, podobno funtech.

Pomembno je samo, da ne iščeš dobrega računalnika med že sestavljenimi, ampak se pogovarjaš z trgovino, ki ti dele brezplačno sestavi in zraven še svetuje. Načeloma pa potrebuješ:

-i5 ivy bridge - modeli ki se začnejo z 3*** (i7 ne boš potreboval, kot so ti že povedali)
-4-8GB RAM-a
-neko osnovno matično ploščo (glede na znanje neboš navijal niti na veliko nadgrajeval, zato ne potrebuješ nič več kot čisto osnovo)
-kvaliteten brand name napajalnik (Corsair, Seagate, Antec, Cooler Master, Chieftec...), moč ti bo svetovala trgovina
-kvaliteten SSD, je veliko možnosti, ti bodo svetovali v trgovini ali pa preberi na temu forumu, kaj se trenutno kupuje (Forum >> Kaj kupiti >> SSD za sistemski disk)
-nek poceni trdi disk, važno je, da je dovolj velik za tvoje multimedijske vsebine (filmi, glasba, serije itd), windowse in programe pa imaš itak na SSD-ju
-seštej koliko denarja ti ostane in si z preostalim nabavi grafično, ki bo v tvojem primeru najpomembnejša.. predlagali ti bodo pa ostali ker se ne spoznam na njih..

Načeloma so v omenjenih trgovinah pošteni in ti ne bodo prodajali stare robe, samo povej jim, kaj potrebuješ pa ti bodo predlagali.

Vseeno pa ti jaz (in mnogi drugi) toplo priporočam SSD, pa čeprav majhen, le za programe in windowse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

KTr1sk ::

Pri tej ceni se strinjam obvezno SSD, če hočeš, da bo zelo odziven računalnik, pri znancu sem en star core2duo nadgradil z SSDjem in računalnik deluje neverjetno odzivno (kakor moj, ki je spodaj v podpisu)...
drugače pa zdaj ko veš kje iskati komponente, če si kaj izbiral, pokaži kaj si izbral če si že kaj gledal...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bliblu ::

Ok sem probal neki skupaj spravit, zanima me če je to sploh funkcionalno:
-GIGABYTE GA-Z77M-D3H
-INTEL Core i5 3570K 3.4GHz 6MB BOX LGA1155
-KINGSTON HyperX KHX16C9T2K2/8 (2x4GB) Predator series 1600MHz
-SAPPHIRE Radeon HD7850 2GB PCIe
-hdd: WD WD10EZRX 1TB 64M/S600 GreenPower
-ssd: CORSAIR Force 3 120GB (CSSD-F120GB3-BK)
-ohišje: COOLER MASTER Elite 343
-CREATIVE SB Recon3D PCIe ( je zvočna kartica sploh potrebna??)
-NEC AD-7280S DVD-+RW 24x dvoslojni črn
-LC Power LC6650GP3 V2.3 650W
Bi kje lahko bolj šparal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bliblu ()

Robi :P ::

šparaj pri zvočni ne nucaš je na matični maš dost dobro ki zadostuje 99% povprečnih uporabnikov... ostalo je kr ok razn napajalc je mal tko tko

KTr1sk ::

zvočno verjetno res ne rabiš, pa zdaj sicer ne vem, ker nimam že doolgo AMD sistema, če je res na enakem nivoju amd fx 8120 in Intel350K potem še lahko prišparaš pri procesorju in matični plošči...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming pc build

Oddelek: Kaj kupiti
466170 (4442) NejcSSD
»

HP ali AMD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15719251 (17629) Brias
»

Izbira napajalnika in ohišja za moj sistem

Oddelek: Kaj kupiti
331912 (1495) B_U_R_I

Več podobnih tem