» »

Intelovi "Ultrabooki" leto dni kasneje: bolj slabo

1 2
3
»

Zheegec ::

custom dpi fonta ne, samo custom dpi celega UI, ki ti pa potem hkrati delovno površino ubije. Največ lahko izbereš 1920x1200, če želiš dostop do 2880x1800 pa rabiš windows gor.

Največja možna delovna površina je torej 1920x1200 na 15.4" ekranu, torej končno identično, kot HP NW8220 leta 2006 :) samo takrat tiste ločljivosti nihče ni hotel in so se nehali prodajati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Cold1 ::

če želiš dostop do 2880x1800 pa rabiš windows gor.


Kolikor razumem obstaja programčič, ki tudi v Mac OSu omogoči uporabo polne ločljivosti zaslona.

Članek o tem na MacWorldu:
http://www.macworld.com/article/1167366...

Zheegec ::

pa zna potem tudi custom dpi za fonte nastaviti zadeva?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Cold1 ::

Ne vem če, poglej si povezave na katere se sklicuje tisti članek (ni zgolj en program), pa boš videl.

PrimozR ::

Isotropic je izjavil:

beri teste, mislim da je prevelika resolucija za native, se potem nebi nic videlo pri normalni uporabi.
drgac pa lol@dragi-jeve oprane mozgane. na androidu tega res ne mores delat ja (razen ce je wireless kaj).
tako streamanje videa je bilo itak ze oglasevano odkar so ratali smartphoni tako zmogljivi, da to sploh lahko delajo.

Vseeno bi lahko dali opcijo. DPI verjetno ni kaj veliko višji od 1080p na 11", kajne? Itak je problem v zmogljivosti, že na 1080p ekvivalentu zadeva nenormalno laga, zelo ne-Applovsko :)

Zheegec ::

PrimozR je izjavil:

Isotropic je izjavil:

beri teste, mislim da je prevelika resolucija za native, se potem nebi nic videlo pri normalni uporabi.
drgac pa lol@dragi-jeve oprane mozgane. na androidu tega res ne mores delat ja (razen ce je wireless kaj).
tako streamanje videa je bilo itak ze oglasevano odkar so ratali smartphoni tako zmogljivi, da to sploh lahko delajo.

Vseeno bi lahko dali opcijo. DPI verjetno ni kaj veliko višji od 1080p na 11", kajne? Itak je problem v zmogljivosti, že na 1080p ekvivalentu zadeva nenormalno laga, zelo ne-Applovsko :)

Z Windows deluje čisto tekoče, preverjeno :) Vsaj z Win8 preview. Najbrž problem dizajna OS X, bojo že zrihtali prej ali slej...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Cold1 je izjavil:

če želiš dostop do 2880x1800 pa rabiš windows gor.


Kolikor razumem obstaja programčič, ki tudi v Mac OSu omogoči uporabo polne ločljivosti zaslona.

Članek o tem na MacWorldu:
http://www.macworld.com/article/1167366...

Zadeva celo lepo deluje, samo fontov se pa ne da povečati in so mikroskopski :) Pa še vse še extra šteka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dragi ::

Infinity je izjavil:


že 3. ti povem da za navadnega uporabnika ki nima apple ekosistema doma nakup aira ne splača nič bolj kot ux31a, če imaš slučajno probleme z razumevanjem preberi ta stavek 3x 4x če je treba in pusti da se ti vpije v možgane.

In s tem se popolnoma strinjam. Kar sem tudi napisal, veckrat. Zavedaj se, da sam gledam na siroko, govorim o uporabnosti Aira za veliko ciljno publiko, medtem ko se sam osredotocas na ozko specifiko in sicer tocno dolocene zahteve z programi, ki jih potrebujes TI OSEBNO.


Infinity je izjavil:


nevem od kje ti ideja da je zaradi nakupa ultrabooka smiselno nabaviti še thunderbold display, pa iphone, pa ipad, itd., in zapraviti 5000€ namesno tistih ~1000€, kje ti je kle logika? Razloži mi...

Prosim, citiraj moj post v tistem delu, kjer sem navedel to na kar se sklicujes.
Povedati zelim (kar sem tudi veckrat poudaril) je, da Apple ponuja VELIKO IZBIRO KJER JE VSE PRIPRAVLJENO ZA PREPROSTO UPORABO IN DELUJE OUT OF THE BOX. Brez iskanja 'kaj' zelis kupit. Brez zajebavanj kako in ce bo delalo skupaj. Vse imas na enem mestu. Zelis? Kupis. Sem podcrtal tokrat. Upam, da bos sedaj razumel.

CE ZELIS potem LAHKO. TO je poanta appla. Da je tvoj Air se 100% kompatibilen in OPTIMIZIRAN za delovanje z ostalim naborom applove opreme. Ne samo da deluje skupaj. Deluje OPTIMALNO. Zasnovano je od temeljev navzgor DA SE DOPOLNJUJE.


Infinity je izjavil:


tudi če imajo še iphone, ni nakup AIRa nič bolj smiselen kot nakup UX31A, ker to kar omenjaš večini ljudi ne pomeni toliko, slike iz telefona lahko z lahkoto prenašaš tako na osx kot na win in nikjer ni nobenega sranja z driverji (vrjeti ali ne ampak od win viste dalje windowsi za večino HW poskrbijo sami in vse, tako kot ti govoriš za osx, "kar deluje").


Seveda lahko. Navsezadnje je android kopiral od Iosa, bilo bi neumno ce ne bi to delovalo. Vendar je applov ekosistem dosti bolj intuitiven za uporabo kot pa sam android. Pa ne specificno zate, ki obvladas tehniko. Za vse ostale, ki se na to manj spoznajo. Saj se zavedas problematike kako dandanes mnogo ljudi ne pozna uporabljati racunalnik, ane?
Pa da bo jasno, Air Play, Air Port so samo primeri. Je se ogromno drugih zadev.
Konkretno ti lahko predstavim svoje 'racunalnisko nepismene' starse in jih poprosim naj predstavijo njihovo izkusnjo z Applom. A KABEL ZA NAPAJANJE KAR SAM SKOCI NOTER?! To je bil prvi vtis. In zatem se mnogo drugih.
Malenkosti... ;)


Infinity je izjavil:


Dragi je izjavil:


Sedaj imam Mac Air, Apple thunderbolt zaslon, Trackpad, Apple Wireless keyboard, Iphone 4S in sovpadajoci dock, Ipod nano, Ipad2 ter se par konverterjev ki niso pretirano omembe vredni. V kratkem nameravam kupit se Apple TV in pa Applov Router.

moram rečt da so te dobro oprali da si si nabavil vse to samo zaradi AIRa.

Ali zaznavam ljubosumje tu?
Kupil sem KER LAHKO. Zadevo sem sprobal v trgovini in je enkratka. Tipkovnica izgleda FENOMENALNO. Lahka, aluminijasta, preprosta za ciscenje, baterije zdrzijo po cel mesec in vsaka stranka, ki mi pride na dom je takoj impresionirana kako preprosto je za uporabo.
Priklopim preko bluetooth na airu in potem preko sobe streamam na 27" zaslonu ko imamo sestanek.
Bos rekel, da je preprostost uporabe in povecanje produktivnosti zanemarljiv faktor?

Saj konkurenca isto dela, vendar ne na takem 'nivoju'.

Dragi je izjavil:


Razkuri pa me kako nekateri ignorantno zapostavite vse prednosti Applovih produktov in se osredotocate STRIKTNO samo na hardware. Recimo, VECJI zaslon, VEC rama, PAR % CENEJE, hkrati pa totalno zapostavite vse prednosti za katere je apple dejansko vredno kupiti. Vasi komentarji me mocno spominjajo na spodjebavanje Samsunga z njihovo reklamo, kako je Samsung III superiren Iphonu citirajoc totalne bedastoce nekega trolla. V nekaj tockah je ja, v drugih ne. A ponovno. KAKOR ZA KOGA.
Pa ne mi spet da koga prepricujem. Bom se pomislil da ste sami trolli tu.


mene pa razkuri kako ti bereš moje poste zelo površno in se potem peteliniš in braniš kako je vse kar ima obgrižen jabuk na ohišju najboljša stvar po narezanem kruhu.

dal sem ti edine stvari ki se jih da primerjati, in to je pač HW, zraven pa sem tudi napisal da je AIR še vedno smiselen nakup, ni pa edini, ker imaš še vedno UX31A. Je pa stvar odločitve posameznika glede na preference OS in okusa. Je tako ali ni? In to ko omenjaš POWER userje, ne nebom se strinjal z tvojimi nebulozami da OSX ni za njih tako kot se nebom strinjal z nebulozami da je WIN/linux samo za power userje, toje preprosto bullsh*t. Za čisto navadnega uporabnika nebo igralo vloge ali ma gor naložen OSX ali Win ali ubuntu, pri vseh bo lahko napisal dokument, šel na 24ur.com in napisal komentar,...

Ce ze kdo bere povrsno poste potem si to ti. Nikjer in RES NIKJER nisem rekel da je WIN/linux za power userje. Rekel sem da si TI power user. Tvoje zahteve so tako popolnoma drugacne kot pa zahteve nas ostalih.

Infinity je izjavil:


pa ko imaš že tako zelo rad izraz "power user". Imam kar nekaj kolegov, ki si lastijo macbooka in niso power userji, pa je večina za geste 1. slišalo včeraj ko sem jim jih omenil. Toliko o gestah kot pripomoček za lažje upravljanje, dojemi da si tudi ti power user, in da se večini ljudi ne da prebrat navodil in se naučiti tistih 10 različnih gest.

Sicer me to zalosti, saj so ravno geste ENA IZMED prednosti IosX. Upam da so tvoji prijatelji kupili mac z razlogom, v nasprotnem primeru so lep primer 'ovac', primerni za strizenje zaradi katerih je apple posmehovan iz strani tehnicno sposobnih ljudi.

Dragi je izjavil:


Dragi je izjavil:


@Azgard
Ideja da uporabljas hardware in software tisocerih proizvajalcev je ta ki je absurdna. Cas je denar. V kolikor ti je smisel dneva 9 to 5 in potem /log off ti garantiram da Applovi produkti definitivno niso zate. Si power user? Potem tudi niso zate.

V kolikor pa si povprecen uporabnik in zelis imeti VSE pod eno streho in zelis da preprosto deluje, potem pa si vzames Appla. Glede na porazne Applove statistike in vec kot odlicne poslovne rezultate Appla je smiselno sklepati, da taki ljudje sestavljamo vecino potrosniskega trga.

MacBook Air, macbook pro, Asus zenbook. Vsak ima svoje ciljno trzisce in roko na srce, ljudje, ki se zavedamo tega o cem govorim tu smo res v manjsini. Tako kot je izrazil pipi.


Zato kar ti omenjaš imamo standarde in ne enega proizvajalca. Ne rabiš imti vse pod eno streho ker se večina proizvajalcev drži standardov (apple tukaj bolj šepa) in je ves problem rešen. Veliko cenejša in meni ter marsikomu drugemu veliko bolj pri srcu, je alternativa rešitev problema kompaktibilnosti naprav, ki si jo ti rešil z nakupom applovih produktov,in ta alternativa je da kupiš stvari proizvajalcev ki se držijo standardov, povej mi zakaj bi se moral jaz prilagoditi trgu če se mora trg meni kot porabniku?


Ne razumem vprasanja. Zelis povedati, da se ti Apple ne prilagaja kot koncnemu kupcu? Na kaksen nacin?
Glede na to, da je specializacija Appla, enega izmed najbolj premoznih podjetij na celem svetu, ravno v neprestanem prilagajanjem potrebam svojih kupcev mi ni jasno na kaj se sklicujes.

Infinity ::

Ne opaziš kaj počneš ane. Obtožuješ me nečesa kar sam počneš, na začetku sem se spotaknil samo ob trditev, da je edini smiselen nakup AIR, in sem ga podprl z trditvami, ti pa še vedno zagovarjaš da je AIR oh in sploh in nevem kaj. Nikoli nisem nasprotoval trditvi da je AIR dober, le da ni edini smiselen nakup, neglede na to ali je kupec power user ali ne.

v tvojem postu je pisalo da je za ne power userja edina smiselna izbira AIR, lahko ali nemorem iz tega sklepati da je OSX za navadne uporanike medtem ko je WIN/linux za power userje?

Česa pri mojem uprašanju ni za razumeti? Jaz kupim asusov laptop, nexusov telefon, sonyjevo televizijo, linksysou router pa mi vse deluje tako kot mora ker se držijo standardov, ko bom menjal telefon lahko kupim bilo ker smartphone in glej ga zlomka ni mi treba menjati avto polnilca ter še 2 drugih polnilcev doma če pa si lastim 4s pa ob prehodu na i5 moram kupiti pretvornike na vse moje obstoječe naprave.
Se ti je zdaj posvetilo kaj ti želim povedati? Apple se gre neko uvajanje standardov ki to niso, jaz nemorem kupiti 3rd party opreme ker na apple nebo delovala.
Torej da ti poenostavim: če želim da mi pri apple dela vse kot mora moram kupiti še ostale apple stvari, ergo JAZ se prilagajam trgu in ne trg meni.

Kar se tiče tvojih trditev da gledam sam nase in svoje potrebe, ljudje ki jih omenjaš so po večini taki kot moji prijatelji, ki te žalostijo, kupijo ker je lepo in IN ne pa da bojo bolj storilni, in vrjemi 90% kupcev laptopa bi čisto lepo živeli z kerim koli OSom in kakršno koli specifikacijo, ker ne uporabljajo ne gest ne bljižnic ampak priklopijo USB miš za 15€ in vse klikajo.

Aja še to, ne, niti malo ti nisem fouš glede tega kar imaš, meni se zdi nesmisel vlagati denar v nekaj kar ne potrebujem, trenuten računalnik mam zato ker ga veliko okoli prenašam in sem rabil nekaj majhnega in lahkega z veliko resolucijo, ravno na tak način sem si kupil tudi ostale zadeve ki si jih lastim, pa vrjeti ali ne, mi vse tehnikalije, ki si jih naštel da si jih lastiš ne predstavljajo prevelikega finančnega zalogaja, imam zadosti denarja da bi si jih lahko privoščil.

addy93 ::

BlaiseM je izjavil:

addy93 je izjavil:

BlaiseM je izjavil:

addy93 je izjavil:

Infinity... Glede garancije. Apple ima v EU 24 mesecev garancije...

Tudi v SLO in ITA?
Apple garancija samo 1 leto?
https://slo-tech.com/novice/t499998

Zakaj "povsod" (v SLO trgovinah) potem se vedno pise "12 mesecev"?
PS. Koliko ima pa iPad garancije, addy?


http://www.apple.com/si/legal/statutory...

Super! Pa se da garancijo 2 let (zlahka) uveljaviti (npr. BigBang)? Namrec, se vedno je povsod navedeno le 1 leto garancije (primer).


Nimam izkusenj na tem podrocju tko, vendar sem prepričan če jim pokažeš to polico o garanciji, da bi ti morali prisluhniti.

Dragi ::

Infinity je izjavil:

Ne opaziš kaj počneš ane. Obtožuješ me nečesa kar sam počneš, na začetku sem se spotaknil samo ob trditev, da je edini smiselen nakup AIR, in sem ga podprl z trditvami, ti pa še vedno zagovarjaš da je AIR oh in sploh in nevem kaj. Nikoli nisem nasprotoval trditvi da je AIR dober, le da ni edini smiselen nakup, neglede na to ali je kupec power user ali ne.

Povrsno beres.
Se citiram:

Dragi je izjavil:

@Infiniti
Se strinjam s tabo glede prevlade Zenbook-a v kategorijah, ki si jih ti opisal. Nakup SAMO Asusovega prenosnika govori v prednost le tega...

In sicer kategorije:
- IPS zaslon z vecjo resolucijo
- Windows operacijski sistem, da ti deluje specificno programje, ki ga sam potrebujes
- nvidiina graficna z CUDA

Za ostalo je, imo inferioren, a pustiva to. Ta debata je zasla ze prevec z teme.

Infinity je izjavil:


v tvojem postu je pisalo da je za ne power userja edina smiselna izbira AIR, lahko ali nemorem iz tega sklepati da je OSX za navadne uporanike medtem ko je WIN/linux za power userje?


Ne mores. Navezujem se na to in nic drugega.

Dragi je izjavil:


Kar sem veckrat poudaril je, da Apple ponuja VELIKO IZBIRO KJER JE VSE PRIPRAVLJENO ZA PREPROSTO UPORABO IN DELUJE OUT OF THE BOX. Brez iskanja 'kaj' zelis kupit po raznoraznih trgih. Brez zajebavanj kako in ce bo delalo skupaj. Vse imas na enem mestu. Strojno opremo v trgovini licno pripravljeno. Programsko opremo zbrano na appstoru in izredno preprosto za namestitev kot tudi nakup. Dostava 100% sigurna, brez 'scamov' in brez cakanja na samo dostavo. Zelis? Kupis.


Infinity je izjavil:


Česa pri mojem uprašanju ni za razumeti? Jaz kupim asusov laptop, nexusov telefon, sonyjevo televizijo, linksysou router pa mi vse deluje tako kot mora ker se držijo standardov, ko bom menjal telefon lahko kupim bilo ker smartphone in glej ga zlomka ni mi treba menjati avto polnilca ter še 2 drugih polnilcev doma če pa si lastim 4s pa ob prehodu na i5 moram kupiti pretvornike na vse moje obstoječe naprave.

Ker kupujes naprave iz DRUGEGA eko sistema. Zastopis ti to? Apple je dizajniran za uporabo z Applovimi produkti trenutno na trgu. Ne z starejsimi par let starimi produkti ne z produkti drugih proizvajalcev. Gonijo lasten ekosistem in to stejem v prednost, ne v slabost.
Avtoproizvajalci poganjajo iste zadeve. Ali pricakujes od Peugeota, da bo njihova sklopka delovala v Citroenovih modelih? Ne, ker je to nesmisel. Ni temu namenjeno, torej zakaj bi?

Z kompatibilnostjo z starimi produkti trpi storilnost. Tehnologija gre naprej. Zakaj bi podpiral staro? V cem je potem potem poanta napredovanja tehnologije? Dober primer so x86/x64 procesorji napram ARM arhitekturi. Pokuri dosti manj in ponuja isto storilnost. Kako je temu v podrobnosti predvidevam da ze ves.

Kar pa se tice novega, lightning konektorja. Si prebral kake clanke, ki povzemajo analizo le tega?
Tu je na primer lep povzetek:
http://brockerhoff.net/blog/2012/09/23/...

tl;dr
So, summing up all I said here and in my previous posts:
Lightning is adaptive.
All 8 pins are used for signals, and all or most can be switched to be used for power.
Is there another way to transmit audio/video over a standard USB implementation? There are device classes for that, but they’re mostly capable of low-bandwidth applications like webcams; at least for USB2. Ah, but what of USB3? That has serious bandwidth (5Gbps) that certainly can accommodate large-screen, quality video, as well as general high-speed data transfer – not up to Thunderbolt speeds, though. You need a USB3 transceiver chip in the blue box above, and no switcher chip; USB3 already has a dedicated pin pair for legacy USB2 compatibility. All that’s needed is the necessary bandwidth on the device itself; and here’s where things start to get complicated again.

Kaj pomeni 'dynamicly arranged pins' v praksi?
Hitrejse polnjenje, vecja pasovna sirina prenosa podatkov, univerzalni vtic, obrnes lahko v katerokoli smer in se par drugih cvetk.
Lightning ni nadlega. je modernizacija vtikaca. Future-proof.

Infinity je izjavil:


Se ti je zdaj posvetilo kaj ti želim povedati? Apple se gre neko uvajanje standardov ki to niso, jaz nemorem kupiti 3rd party opreme ker na apple nebo delovala.
Torej da ti poenostavim: če želim da mi pri apple dela vse kot mora moram kupiti še ostale apple stvari, ergo JAZ se prilagajam trgu in ne trg meni.

Vecinski trg se prilagaja vecini. Eksoticne konfiguracija strojne in programske opreme so potrebe majhne manjsine. Eg, power userji. tudi za to obstajajo trgi.
Prosim, pokazi mi produkte ki se masovno uporabljajo in niso podprti na MacOSX.

Infinity je izjavil:


Kar se tiče tvojih trditev da gledam sam nase in svoje potrebe, ljudje ki jih omenjaš so po večini taki kot moji prijatelji, ki te žalostijo, kupijo ker je lepo in IN ne pa da bojo bolj storilni.

Potrjujes znano dejstvo, da so Applovi produkti dizajnersko superiorni.

Infinity je izjavil:

in vrjemi 90% kupcev laptopa bi čisto lepo živeli z kerim koli OSom in kakršno koli specifikacijo, ker ne uporabljajo ne gest ne bljižnic ampak priklopijo USB miš za 15€ in vse klikajo.

Torej se lahko strinjava, da so za njih applovi produkti boljsi ker:
- delujejo out-of-the-box brez mesetarjenj z namescanjem
- so zbrani na licnem mestu, organizirani in pravilno predstavljeni z vsemi prednostmi in imajo skupino ljudi (Apple Geniuses), ki nudijo odlicno podporo
- izgledajo lepse
- pokrivajo velik nabor programske opreme preko app-stora z 1 click namestitvijo, takojsnjo dostavo in enotnim billing sistemom
- Drzijo visoko retail vrednost. Kar pomeni, da pri prodaji v prihodnosti, v kolikor to zelis, za njih dobis se vedno 60-80% originalne cene

PrimozR ::

Dragi je izjavil:

Ker kupujes naprave iz DRUGEGA eko sistema. Zastopis ti to? Apple je dizajniran za uporabo z Applovimi produkti trenutno na trgu. Ne z starejsimi par let starimi produkti ne z produkti drugih proizvajalcev. Gonijo lasten ekosistem in to stejem v prednost, ne v slabost.
Avtoproizvajalci poganjajo iste zadeve. Ali pricakujes od Peugeota, da bo njihova sklopka delovala v Citroenovih modelih? Ne, ker je to nesmisel. Ni temu namenjeno, torej zakaj bi?

Akšully... Slab primer, Citroen in Peugeot sta združena v koncernu PSA, ergo delita OGROMNO stvari, vse od platform naprej, seveda pa tudi motorje in menjalnike. Torej sklopke SO izmenljive ;)

Ja, nitpicking. I'm good at it :D

Infinity ::

Niti podrazno se ne strinjam da je za nekega laika bolj primeren OSX, saj ne ponuja nič bolj out of the box rešitve kot jo računalnik z prednameščenim win 7. To da je nekaj lepše je na strani posameznika in njegovega okusa in to da ti praviš da je nekaj lepše še ne pomeni da je meni lepše. Prodajna vrednost rabljene opreme je za večino uporabnikov pri računalnikih brez pomena saj kupijo računalnik in ga gurajo dokler naprava ne odpove ali pa postane outdated. kar se tiče appStorea se pa moram strinjati z tabo, je zelo enostavna rešitev.

Nikoli nisem potrdil da so applovi produkti designersko superiorni kateremu koli drugemu produktu, ponovno je to le stvar okusa posameznika.

kar se tiče tega eksotičnega HWja ki ga omenjaš, velika večina TV kartic ne deluje na macih, pa to ni neka eksotika, v krogu ljudi v katerem se gibljem jih ima TV kartico kar veliko.

glede lightning peaka se strinjam da je superioren, ampak kaj mi to pomaga če imam jaz naprave ki vse podpirajo microUSB, naj po tvojem dokupim še 2 dodatna polnilca in še enega za v avto zato da bom lahko polnil? Raje se odločim za napravo, ki ima standarden priključek, pa kar se tiče tega kako lahko hitreje polni, si mogoče že slišal da USB 3.0 standard pripelje tudi višje amperaže in posledično hitreje polni, ergo razvoju je zadoščeno.

Ker tako rad govoriš o ekosistemu, jaz imam tudi ekosistem, ki pa ga sestavlja več različnih proizvajalcev ki se držijo standardov, tako imam že 3 leta enak avto polnilec za BT slušalko in telefon, ko se dekle vsede v avto ali pride do mene ne rabi svojega polnilca ker ima standarden microUSB priključek, ko pridem do kolega in želim prenesti na računalnik slike iz telefona ne rabim posebne programske opreme in kabla ampak deluje vse out of the box, apple je v našem okolju v manjšini in je eksotika, ne vem kaj mi potem pomaga moj ekosistem če grem malo ven iz njega in ne morem polniti niti mobitela?

Malo razmisli kaj klele govoriš, ker zgubljaš z izjavami kredibilnost, govoriš o superiornosti ekosistema ki se pri nas ne pozna ker je preprosto premalo ljudi, ki si tak ekosistem lasti.

Pa ko si že pri avtomobilih in standardih, ja vsi avtomobili imajo standarden priključek za računalnik, vsi avtoradiji imajo standarde AUX priključke, vsi avtomobili se vozijo na standarden bencin.

In da se spet malo spotaknem ob tvoje trditve o inferiornosti ux31a, daj prosim naštej mi vse te. Pogruntala sva kaj je superiorno na ux31a, pa da ima AIR boljši napajalni konektor, kaj pa je še?

nekikr ::

Still, Apple's Air offers a faster boot time, better graphics performance, louder speakers and a more reliable touchpad. What tips this battle in the Air's favor is its more than 8 hours of battery life, which allows Apple to repeat as champion in this head-to-head match.

Recimo ane.

Lynxfox ::

Ammm od Infinity-a Asus Zenbook zdrži tudi 9-10 ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lynxfox ()

Infinity ::

boot time nevem kolk je kej hitrejši, js sm z 20s čist zadovoljen ampak ja, nemorem kontrirati ker nisem delal direktne primerjave, nekak mi zadeva zmeri spi in je zato boot instanten.
Kar se tiče grafike nevem kako je lahko hd4000 hitrejša od hd4000 8-O
Kar se pa trackpada tiče ti dam pa spe prou je boljši na airu, ampak ne za toliko da mi pokrije razlike 100€ v ceni.
Je pa na bateriji tudi tam nekje 8 ur, z wifijem vklopljenim brightness na auto ter osvetlitev tipkovnice izklopljeno. Nažalost ti točne ure ne znam povedat ker še nisem prišel v situacijo, ki bi zahtevala od njega več kot 6 ur neprestanega dela na bateriji. Mi pa tako kot pravi Linxfox zdržal 10 ur z wifi off brightness na min in predvajanje videa, ampak to ni nek uporaben podatek ker se laptop tko ponavadi ne uporablja.

Zheegec ::

Težko je primerjati baterijo, ker pri UX31 auto brightness drži brightness kar visoko. Max brightness na UX je pa skoraj 2x večji od tega na Airu, kar dejansko pomeni, da lahko stvar uporabljaš tudi na močni svetlobi (waw, ja tudi uporabnost šteje, ne samo številke pa 5 sekund pri boot času, sploh ko ima večina stvar v sleep ali še raje hybrid sleep na Windows).
Ampak ja, ekran na Zenbook prime je vreden ravno nekje polovico cele vrednosti Aira, razen če se uporablja v glavnem samo zunanji monitor in se ne gleda v priloženi monitor. Sprobajte, boste presenečeni. Pa ne toliko ločljivost, ampak IPS in anti-glare ter visoka svetilnost.

Pa tudi mini-displayport to HDMI adapterjev ne rabiš nositi s seboj (direkten mikro-HDMI), če slučajno še rabiš VGA ali LAN imaš pa v škatli zraven. Pa politje dobro preživi, samo potem tipke malo škripajo hehe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Isotropic ::

addy93 je izjavil:

Resolucija je namenjena profesionalnim uporabnikom in nikakor ni prevelika... Namenjen je osebam, ki se ukvarjajo z fotografijo, videi... Priporočam da si pogledaš WWDC keynote. Njim je pomemben vsak pixel. Retina zaslon ni za vsakogar.

na leptopu? :D

PrimozR je izjavil:

Isotropic je izjavil:

beri teste, mislim da je prevelika resolucija za native, se potem nebi nic videlo pri normalni uporabi.
drgac pa lol@dragi-jeve oprane mozgane. na androidu tega res ne mores delat ja (razen ce je wireless kaj).
tako streamanje videa je bilo itak ze oglasevano odkar so ratali smartphoni tako zmogljivi, da to sploh lahko delajo.

Vseeno bi lahko dali opcijo. DPI verjetno ni kaj veliko višji od 1080p na 11", kajne? Itak je problem v zmogljivosti, že na 1080p ekvivalentu zadeva nenormalno laga, zelo ne-Applovsko :)

to se strinjam ja. me je kar presenetilo, da je fullhd na 11" zaslonu (al tam neki) cist spodoben.
laga verjetno bolj zaradi intel hd4000.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Isotropic je izjavil:

addy93 je izjavil:

Resolucija je namenjena profesionalnim uporabnikom in nikakor ni prevelika... Namenjen je osebam, ki se ukvarjajo z fotografijo, videi... Priporočam da si pogledaš WWDC keynote. Njim je pomemben vsak pixel. Retina zaslon ni za vsakogar.

na leptopu? :D

Z lahkoto se ukvarjaš s fotografijo na leptopu. Zmogljivi so dosti, edino samo redki so nebleščeči in z IPS matriko (Nekateri Elitebooki in Thinkpadi, potem pa že zmanjka), ki je za to najboljša. Profi kalibrirane matrike so pa sploh drage (30-bit, recimo Dreamcolor2 na Elitebooku), preko 2k€.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WhiteAngel ::

Dragi je izjavil:


Dober primer so x86/x64 procesorji napram ARM arhitekturi. Pokuri dosti manj in ponuja isto storilnost. Kako je temu v podrobnosti predvidevam da ze ves.


Primerjaš jabolka in hruške. Storilnost ni enaka. Daj neko težko računsko nalogo z veliko operacijami s plavajočo vejico, kjer tudi SSE pride do izraza, npr. ray tracing ali pretvorba videa/zvoka. Če rabiš zmogljivost, ARM še zdaleč ni zate (še?). Če sem zdaj power user, ker želim moj audio CD pretvoriti v FLAC, pa tudi ne vem?!

Zheegec ::

No ja, kakšna Tegra za encoding in transcoding niti ni slaba, ampak ja, razlika je še vedno ogromna.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

PrimozR ::

Isotropic je izjavil:

addy93 je izjavil:

Resolucija je namenjena profesionalnim uporabnikom in nikakor ni prevelika... Namenjen je osebam, ki se ukvarjajo z fotografijo, videi... Priporočam da si pogledaš WWDC keynote. Njim je pomemben vsak pixel. Retina zaslon ni za vsakogar.

na leptopu? :D

PrimozR je izjavil:

Isotropic je izjavil:

beri teste, mislim da je prevelika resolucija za native, se potem nebi nic videlo pri normalni uporabi.
drgac pa lol@dragi-jeve oprane mozgane. na androidu tega res ne mores delat ja (razen ce je wireless kaj).
tako streamanje videa je bilo itak ze oglasevano odkar so ratali smartphoni tako zmogljivi, da to sploh lahko delajo.

Vseeno bi lahko dali opcijo. DPI verjetno ni kaj veliko višji od 1080p na 11", kajne? Itak je problem v zmogljivosti, že na 1080p ekvivalentu zadeva nenormalno laga, zelo ne-Applovsko :)

to se strinjam ja. me je kar presenetilo, da je fullhd na 11" zaslonu (al tam neki) cist spodoben.
laga verjetno bolj zaradi intel hd4000.

MBP Retina ima nVidia grafično ;)

Pa ja, ogromno profi fotografov na teren jemlje laptope, ogromno njih ima (oz. je imelo) Mace.

MasterBlaster ::

Zheegec je izjavil:

Pa tudi mini-displayport to HDMI adapterjev ne rabiš nositi s seboj (direkten mikro-HDMI), če slučajno še rabiš VGA ali LAN imaš pa v škatli zraven.


Osebno še nisem videl nobenega projektorja, ki bi imel priložen micro hdmi kabel. Se pravi rabiš poseben kabel, ali pretvornik. Potem si pa na istem. Če se pa spotikaš na ceno, moj pretvornik iz display porta na hdmi, so mi kitajci poslali za 7 eur skupaj. Pač ga imam v torbi še z pretvornikom za vga, pa lahko priklopim katerikoli display kadarkoli.
Tk je pa pika .

Zheegec ::

MasterBlaster je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Pa tudi mini-displayport to HDMI adapterjev ne rabiš nositi s seboj (direkten mikro-HDMI), če slučajno še rabiš VGA ali LAN imaš pa v škatli zraven.


Osebno še nisem videl nobenega projektorja, ki bi imel priložen micro hdmi kabel. Se pravi rabiš poseben kabel, ali pretvornik. Potem si pa na istem. Če se pa spotikaš na ceno, moj pretvornik iz display porta na hdmi, so mi kitajci poslali za 7 eur skupaj. Pač ga imam v torbi še z pretvornikom za vga, pa lahko priklopim katerikoli display kadarkoli.

Ja, samo pretvornik je takšen;


Torej majhen, 3/4 pretvornika je itak luknja za HDMI kabel. Lažji je od kovanca za 1€. Pa par € stane.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihče ne mara za tablice, prodaja že štiri leta pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8819748 (15106) kanarin
»

Primerjava proizvodnih stroškov 7'' iPada, Kindla

Oddelek: Novice / Android
4512264 (9762) HeMan
»

Kindle Fire po treh mesecih že najbolj popularna Android tablica

Oddelek: Novice / Android
136839 (5002) swar
»

Intel v letu 2010 ostal vodilni proizvajalec mikroprocesorjev

Oddelek: Novice / Rezultati
103859 (3172) MrStein

Več podobnih tem