» »

Začetek prodaje iPhona 5 v Sloveniji, Apple se opravičuje zaradi slabih zemljevidov v iOS 6

1
2
»

VaeVictis ::

BigWhale je izjavil:

ufek je izjavil:

@BigWhale hardware ni bil tema pogovora, jaz sem vprašal kaj v OS-u ne deluje. Ta Assistive Touch sicer ne uporabljam. Sem pa poustvaril tvojo situacijo in ne vidim nobenih težav. Če imaš nastavljene gestures, bi si jih verjetno z nadgradnjo moral nastavit na novo. Če ne pa bo verjetno pomagal tudi reset nastavitev.


Ne pomaga ne ponovna nastavitev AL in AT ne resetiranje vseh nastavitev. In kolikor gledam po internetu, nisem edini, ki mu AutoLock skupaj z AssistiveTouch ne deluje. Pred iOS6 je delovalo.

Potem je pa tukaj se battery life, ki je opazno slabsi.

Pa, se sploh oglasil ne bi, ce ne bi en kup ljudi reklo, da kar vse deluje in da je vse ok ... Snemite ze ta roznata soncna ocala ... :>


Mogoče tole kej pomaga:

Okay, I did a 'reset all settings' in settings and problems fixed. Hope this can be useful for others.

Edit: it appears that when the assistive touch is on the autolock function won't work while in the home screen, but will work if opening a app. I hope Apple fixes this bug in the next update.

duque ::

ste morebiti opazili, da ima apple maps dosti starejše zemljevide; pred mojo hišo je parkiran rdeč avto (januarja 2011 sem zamenjal rdečega za črnega), dočim je okolica poletno požgana ( zemljevidi so max poletje 2010).
Gmaps kaže stanje lanske jeseni ali poznega poletja (poleti sem betoniral plac za avto - na njem se vidi sicer siv avto - od punce; novembra sem postavil tam nadstrešek - tega še ni na gmaps). Govorim za Ljubljano.

ufek ::

BigWhale je izjavil:

Potem je pa tukaj se battery life, ki je opazno slabsi.

Pa, se sploh oglasil ne bi, ce ne bi en kup ljudi reklo, da kar vse deluje in da je vse ok ... Snemite ze ta roznata soncna ocala ... :>


Baterija meni na štirki drži popolnoma isto. Ne vem kaj ti čaraš. :)

Drugače pa jaz sem zase govoril, ko sem rekel da deluje vse ok in normalno. Meni v glavnem deluje vse kar sem vedno uporabljal. 8-)

rokp ::

duque je izjavil:

ste morebiti opazili, da ima apple maps dosti starejše zemljevide; pred mojo hišo je parkiran rdeč avto (januarja 2011 sem zamenjal rdečega za črnega), dočim je okolica poletno požgana ( zemljevidi so max poletje 2010).


Pri meni (okolica Ljubljane) so maps.nokia.com in maps.bing.com enake (druga polovica oktobra 2008), za apple pa nisem gledal. Google ima pa definitivno novejse, stare verjetno kaksno leto, prav dosti vec ne.

tigrr ::

applove ortofoto mape so novejše od guglovih.

+1 za ta2. post, dokler se map ne bo dal popravljat oz. prijavljat napak, ne bo tapravga rezultata.

17rnn ::

Podatkov na Apple Maps je sicer manj, so pa nove mape zaradi spremenjene tehnologije (vector graphics vs. raster graphics) precej bolj učinkovite kar se tiče prenosa podatkov:
http://daringfireball.net/2012/10/snapp...

Tudi pri temeljitejših primerjavah z Gmaps (na Galaxy SIII) so ugotovili, da problemi sicer obstajajo a so bili (pre)napihnjeni:
"Having put it through the paces we subject each portable navigator to in our test program, our original criticisms remain. But having more thoroughly tested Apple Maps alongside a Samsung Galaxy S3 running Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich) with Google Maps, we have a more favorable opinion--certainly more favorable than comments and articles that we've been reading online."
http://news.consumerreports.org/cars/20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 17rnn ()

zee ::

Google maps naj bi uporabljal vektorsko grafiko...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jan_g ::

zee je izjavil:

Google maps naj bi uporabljal vektorsko grafiko...


Drži, ampak je menda ni želel licencirati Applu ;-) oz. se ne ve, zakaj ni prišlo do dogovora. Ena verzija je, da je Google hotel imeti preveč, druga pa, da se je Apple nasplošno želel znebiti Googla v svojih izdelkih.

no comment ::

Apple je želel turn-by-turn in vektorske mape, Google pa špijunirat za uporabniki.

Očitno niso prišli skupaj in je Apple (pre)hitro končal sodelovanje z Googlom.

Za nas v Sloveniji je pa itak isti šmorn, Apple al Google maps, oboje je podn, IMHO.

bdoxx ::

kaj se šališ google map? BOL natančnega zemljevida - navigacije ne boš dobil na telefon..
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22796312 (85410) amacar
»

Začetek prodaje iPhona 5 v Sloveniji, Apple se opravičuje zaradi slabih zemljevidov v (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5928722 (24253) bdoxx

Več podobnih tem