» »

LG Optimus 4X HD

LG Optimus 4X HD

««
«
1 / 9
»»

Twixz ::

Torej, govora je o LG Optimus 4X HD.

Meni je bil že na začetku všeč, potem sem pa še pregledal reviewe in moram reči da bom se težko odločil za drug telefon. Hitrejši celo od Galaxy trojke, čeprav ima svoje slabosti proti njemu, ima tudi svoje prednosti. LG mi je nepoznana firma v svetu telefonov. Samsunga ne maram, Sony ali Nokia stalno. :)
No, zdaj pa z vašimi mnenji na dan! :)

Hvala.

Magic1 ::

Jaz imam LG optimus black. Super telefon, a je LG porazen glede posodobitev softwarea. Vreden vsakega centa, ki sem dal zanj.
Magic

Twixz ::

Kako to misliš porazen glede posodobitev softwarea?

VoidRay ::

Redko prihajajo Android update-i...
Pač iz 2.3->4.0>4.1 itd.

Shegevara ::

Jst imam recimo Optimus 2x ki naj bi bil baje primerljiv z Samsungom S2, ampak modeli nočejo izdat Ice-cream-sandwich zanjga. Pojma nimam zakaj.

Twixz ::

Sej maš pa XDA? Nevem kje sm bral, ampak to je baje da "manually" posodobiš telefon. :)

VoidRay ::

Lol imaš tudi custom rome

Magic1 ::

Shegevara je izjavil:

Jst imam recimo Optimus 2x ki naj bi bil baje primerljiv z Samsungom S2, ampak modeli nočejo izdat Ice-cream-sandwich zanjga. Pojma nimam zakaj.

Bodo nekoč v prihodnjosti, samo se jim nikamor na mudi. Moj black je izšel z verzijo 2.2, napovedan 2.3 je bil za prejšnje poletje. Dobil ga je februarja. ICS je napovedan, vendar bom zadovoljen, če ga dobim pred nasljednjim poletjem.
Magic

Dr_M ::

Evo, zdele se ze nekaj dni igram z 4X HD.
Moram rect, da je res super telefon, odlicen display, v roko lepo sede in ima res dober "solid" obcutek (za razliko od vseh galaxyev S).
Kar se tice baterije...hja, nevem ce bi lahko komentiral, baterija prazna v nekaj urah, se malo hujsi, kot SGS :)
Optimus UI je naravnost superioren proti touchwizu. Se mi je kar nasmejalo, kot sem v spodnjo vrstico spravil 6 ikon. :)
Edina pripomba gre na racun zvocnikov in zaklenjenega bootloaderja, overall je pa odlicen telefon. Pravi poor man's one X :))

Shegevara ::

Ja tud jst morm za svojga Optimus 2X omenit, da ima zvočnike tihe ko svinja. To pa je problem zato, ko imaš telefon kdaj samo par metrov stran od tebe in sploh ne slišiš, ko te nekdo kliče.

Ko sem kupoval telefone zgleda nisem bil pozoren na to.

qwea ::

Kje bi najceneje kupil novega optimusa 4x ??Hvala!

francek1 ::

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

miha19 ::

že par dni novega sem lastnik novega LG Optimus 4X HD...telefon je eostavno enkraten...čisto navdušen...hitrost je nekaj neverjetnega pa resolucija čisto WAW, da o vzdržljivi bateriji niti ne govorim...ko odkrijem kakšno slabost ki me bo zmotla se oglasim...

Pro_moted ::

miha19 je izjavil:

že par dni novega sem lastnik novega LG Optimus 4X HD...telefon je eostavno enkraten...čisto navdušen...hitrost je nekaj neverjetnega pa resolucija čisto WAW, da o vzdržljivi bateriji niti ne govorim...ko odkrijem kakšno slabost ki me bo zmotla se oglasim...


Ti kar ! Vsake informacije bodo dobrodošle ! Tudi sam ga mislim konec meseca kupit.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Dr_M ::

Slabost vsekakor zaklenjen bootloader in verjetno ne bo dobil JB.

Pro_moted ::

Dr_M je izjavil:

Slabost vsekakor zaklenjen bootloader in verjetno ne bo dobil JB.


http://www.phonearena.com/news/LG-Optim...

Se ga že da rootat, baje :D
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

Dr_M ::

Rootal sem ga takoj, ampak bootloader pa vprasanje ce bo kdaj odklenjen. Zato se ni nobenih custom romov.
Obstajajo neki dev telefoni, ki imajo odklenjen bootloader in gor laufa CM10, ampak zal ni to za retail verzije.

first_line ::

Ravno zadnjič sem na XDA gledal kako en pizdi čez to zaklepanje. Ni mi jasno zakaj to počnejo, razen jebanja par % folka v glavo.
Zato bom čakal na Nexuse, kar je rahlo tragi-komično: edini telefoni kjer ni potrebe po temu početju.

Zgodovina sprememb…

mktech ::

vidim, da je tema rahla zamrla. kaksne nove informacije glede tega telefona iz prve roke? morda kaj novega glede zaklenjega bootloaderja?
odlocam se namrec med tem telefonom in samsung galaxy s2. specifikacije so bolj v prid lg-ja (z izjemo videotelefonije?). bi pa bil vesel od kaksnega uporabnika :)

Dr_M ::

Trenutno je razpisana nagrada za tistega, ki odklene bootloader. Na zalost nihce od tistih, ki so odklenili druge telefone, nima zanimanja za P880.
Je pa obljubljen JB..nekoc :>

Pa ce se odlocas med S2 in P880, je slednji ze zaradi zaslona v ogromni prednost.

Gregor18 ::

Kupil sem novi omenjeni telefon in mi ne zazna sim kartice. Na mobitelu so rekli, da imam staro sim kartico. Grem v lj na Mobitel center, mi zamenjajo staro sim z novo, vendar težava ostaja. Ga pošlem na servis, da bi priznali stvarno napako in zamenjali telefon z novim. Me danes kličejo, da telefon deluje brezhibno. Grem iskat in na prodajnem mestu telefon testira, vendar napaka ni odpravljena. Na servisu so na list papirja napisali, da je bil vklopljen letalski način. Preden sem ga poslal na servis sem preizkušal različne možnosti med drugimi tudi vklop in izklop te letalske opcije. Kličem danes na servis da bi dobil več informacij vendar se noben ne javi, kljub temu, da je navaden delovni dan. Ko zvem kaj več o tej napaki vam javim.

s1m0n ::

A ve kdo kje bi se ga dalo nabavit ? Lahko tudi tujina.
Pri nas je predrag!

RejZoR ::

Gregor18 je izjavil:

Kupil sem novi omenjeni telefon in mi ne zazna sim kartice. Na mobitelu so rekli, da imam staro sim kartico. Grem v lj na Mobitel center, mi zamenjajo staro sim z novo, vendar težava ostaja. Ga pošlem na servis, da bi priznali stvarno napako in zamenjali telefon z novim. Me danes kličejo, da telefon deluje brezhibno. Grem iskat in na prodajnem mestu telefon testira, vendar napaka ni odpravljena. Na servisu so na list papirja napisali, da je bil vklopljen letalski način. Preden sem ga poslal na servis sem preizkušal različne možnosti med drugimi tudi vklop in izklop te letalske opcije. Kličem danes na servis da bi dobil več informacij vendar se noben ne javi, kljub temu, da je navaden delovni dan. Ko zvem kaj več o tej napaki vam javim.


Stvarne napake ne moreš uveljavljat na servisu ampak v trgovini. Flight Mode nima z zaznavanjem SIM kartice nobene veze, samo sprejemnik/oddajnik izklopi. SIM pa še vedno mora zaznat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gregor18 ::

Pozdravljeni!
Naslednji delovni dan, se pravi v torek, sem takoj klical na servis LG, ki je v Novi Gorici. Moram povedat da je tam tako prijazno osebje, da si zaslužijo nagrado. Res so zelo prijazni. V glavnem, ko pokličem se javi neka gospa in se dogovoriva da pridem iz Ljubljane v Novo Gorico in da mi naredijo takojšni pregled telefona. Ko pridem tja me sprejme vodja servisa. On mi vse pojasni, zakaj ne more uveljavljati stvarne napake in da na Mobitelu samo prelagajo odgovornost, češ da je to stvarna napaka in da morajo na servisu urediti. Vendar temu ni tako. Ok on proba telefon in ugotovi, da ne dela. Ko mi omeni garancijo, mu jest omenim da bom klical na mobitel in da se bo pač en mogel nehati delati norca. Vmes ko kličem na mobitel mi on reče da bo videl kaj se da narediti glede novega telefona, se pravi da mi telefon zamenja in mi da delujočega. Kličem na mobitel reklamacije se javi gospod, ki sva bila že prej na vezi in mi je on pojasnjeval, da morajo na servisu priznati stvarno napako. Seveda se me je takoj spomnil, in mu razložim da sem na servisu in da mi je pač povedal da to ni stvarna napaka in da more telefon na garancijsko popravilo. Gospod na na mobitelu se v hipu zacne dreti na mene češ, da oni oglašujejo telefon, ki deluje in da tak telefon, ki ne deluje že v samem začetku, ima stvarno napako, in da naj pooblaščeni servis LG prijavnim tržni inšpekciji. Jaz sem mirno poslušal kaj se on dere. Med pogovorom pride serviser in mi pač pove da bodo zamenjali telefon. Seveda sem v mobitel rekel samo hvala lepa nasvidenje. Mislim da me tudi slišal ni da sem to reku, takoj za tem sem odložil. Po dolgem pogovoru s serviserjem so mi zamenjali telefon, dali novo garancijo. Se pravi če bi upošteval gospodova navodila iz mobitela bi imel še zdaj probleme z nedelujočim telefonom, položnica bi pa vsaki mesec prišla nespremenjena ne glede na to ali deluje telefon ali ne.

zerdoner ::

Zdravo

Da malo oživim temo. imam nekaj dni omenjeni telefon in sem zelooo zadovoljen z njemu. Me pa moti ena zadeva in ne vem kako jo rešiti. Kako bi lahko zbrisal osnovne ekrane in da bi bil samo eden. Sedaj če se ne motim jih je sedem in toliko jih ne potrebujem saj imam na enem vse. Ali je to komu uspelo ali se to ne da narediti in morajo biti vsi ekrani.

Hvala za odgovor.

s1m0n ::

Postavi se na eden od zaslonov in uporabi dva prsta ter ju na zaslonu povleci skupaj (ala pomanjšava).
Prikazali se ti bodo vsi! (7 komadov kot praviš) Tiste, ki jih ne potrebuješ primi in povleci gor, da se odstranijo.

zerdoner ::

s1m0n je izjavil:

Postavi se na eden od zaslonov in uporabi dva prsta ter ju na zaslonu povleci skupaj (ala pomanjšava).
Prikazali se ti bodo vsi! (7 komadov kot praviš) Tiste, ki jih ne potrebuješ primi in povleci gor, da se odstranijo.


Super. Uspelo mi je...Hvala

lg4xhd ::

Pozdravljeni.

Včeraj sem kupil Lg 4x HD, in me zanima če je možno kako izklopiti zvok pri slikanju, pa če je mogoče nastaviti vibriranje posebej za sms in klice? Kako dolgo vam drži baterija?

hvala lp

s1m0n ::

Mislim, da lahko zvok zajema fotografije utišaš le, če daš telefon v profil "Tiho". Za vibracijo pa je mogoče kakšna aplikacija na Google Play, ki bi to kar iščeš omogočala. Privzeto tega ni možno.

Glede baterije odvisno kaj delaš, če boš veliko uporabljal Wifi ne bo zdržala 1 dan :)
Meni pri malo večji uporabi zdrži nekaj urc več kot 1 dan.

lg4xhd ::

Ne v profilu tiho tude je zvok. Aha, hvala bom pobrskal po trgovini.

Dr_M ::

Glede zvoka pri fotografiranju, se da ugasnit, ampak moras rootat telefon.


Mimogrede, ce koga slucajno zanima.
Ze nekaj casa traja tudi razvoj JB za O4X, trenutne verzije imajo oznako 18C in 18D, obljubljajo tudi odklenjen bootloader.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

lg4xhd ::

Kako pa se roota telefon?

musicfreak ::

Kako dolgo drži baterija na tem telefonu če recimo samo tu in tam kak sms čez dan napišeš in opraviš 2-3 klice?

M-XXXX ::

musicfreak je izjavil:

Kako dolgo drži baterija na tem telefonu če recimo samo tu in tam kak sms čez dan napišeš in opraviš 2-3 klice?

Čisto brezvezen in neuporaben podatek, ker potem takega telefona tako ali tako ne rabiš...

musicfreak ::

M-XXXX je izjavil:

musicfreak je izjavil:

Kako dolgo drži baterija na tem telefonu če recimo samo tu in tam kak sms čez dan napišeš in opraviš 2-3 klice?

Čisto brezvezen in neuporaben podatek, ker potem takega telefona tako ali tako ne rabiš...


Zakaj ne, če se ti optično dopade najbolj od vseh in bi rad nek telefon na dotik, pri katerem pisanje smsov deluje gladko.

Dr_M ::

Za to, kar si napisal, nekje 2 dni.

s1m0n ::

Bo kar držalo 2 dni, mogoče kdaj kakšno urco več.

karai ::

Zivjo! Js mam pa eno Tezavo z Mojim lg-jem. Ko Ga priklopim na polnilc mi javi pocasno polnjenje. zaradi nizkega toka. Do Sedaj z istim polnilcem V istem Stekarju ni bilo teh tezav. Ostali telefoni Se polnijo normalno. Posledicno mam stalno prazno baterijo,ker nimam Casa tolk dolgo polnit. Kaksen nasvet oziroma ima Se kdo Taksen problem? Hvala za pomoc :)

freesty ::

Ja sprobaj s polnilcem katerega si dobil prilozenega.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Hayabusa ::

Lahko da je usb_2_micro_usb kabel zanič.
Zamenjaj, se dobijo za par eur na bolhi, npr "nokia ca-101" 8-).

http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...
http://dx.com/p/genuine-nokia-ca-101-da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

s1m0n ::

karai, tako kot pravi Hayabusa! Krivec je kabel med polnilcem in telefonom.
Pri meni se je podobno dogajalo pa sem ga samo zamenjal z novim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

karai ::

Ok bom poskusla z drugim kablom...HVALA...ampak zakaj pa se ostali telefoni normalno polnijo na istem polnilcu?

musicfreak ::

LG Optimus 4X HD ali Samsung Galaxy S2? Kje drži baterija dlje?

s1m0n ::

Kak lahko 4X primerjaš z S2?
Verjetno pa zdržita nekje isto.

Hayabusa ::

musicfreak
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...
Bi rekel da na SG 2.

Nejcolin ::

Odličen telfon, danes sem ga dobil. Vzel sem ga pri mobitelu v E trgovini, ker je 40eur ceneješee. Super telefon!

Halfdead987 ::

Nejcolin
Mogoče ti je super,ker imaš prvič en dober smartphone ;)

s1m0n ::

Vsak telefon je super, če ti ustreza! Kaj mene briga mnenje drugih, če meni deluje tako kot sem pričakoval ali še boljše :)

Trenutno z 4X, mesec dni in lahko rečem, da je super :)

Halfdead987 ::

Jaz sem to rekel za i9000. Ko sem pa prešaltal na i9300,mi pa ni bil nič posebnega.

Nejcolin ::

Za to ceno je super. Primerjaj cene med tem telefonom in galaxy s3... Razlike je več kot 200eur. Dvomim pa, da je taka razlika med telefonoma. Prvič uporabljam Android in sem kar navdušen. Prej sem imel iPhone 4 :)
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022708 (11556) boris82
»

LG Optimus G2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8714232 (8566) matjash
»

Izbira mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
144561 (4266) Chev
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827302 (5747) lvlOne

Več podobnih tem