» »

Preimenovanje in brisanje map v XPjih?

Preimenovanje in brisanje map v XPjih?

Maj ::

Zanima me, če se da na kakšen način preimenovati osnovne mape v WinXP.
Namreč na novo sem namestil WinXP in potem sem mislil, da bom lahko vse naredil po svoje.

Rad bi imel le tri mape: Moje, Programi in Windows, zato bi rad preimenoval mapo Documents and setting v mapo z enostavnim imenom recimo Moje.

S to malenkostjo se ukvarjam že par tednov sem ful trmast ampak ne gre in ne gre:-( poskusil sem vsaj ene pet različnih Tweakov nekateri so bili res dobri(Tweak xp-pro) in si lahko prestavil sistemske mape kamorkoli. Samo še vedno ti ostane mapa Dokuments and settings, ki jo na noben način ne morem zbrisat.
Ima kdo še kakšen nasvet?

Hkrati pa me zanima s se na kakšen način lahko izbriše mapa, ki mi jo Windows na noben način ne pusti izbrisati(recimo mapa v program files\Xerox), ki je celo prazna in mi jo WinXP ne pusti izbrisati?

Še win98 so bili bolj prijazni in si lahko več stvari spremenil samo kaj ko so mi zmrzovali skoraj vsak dan:-( tako, da se bom očitno kot v vojski moral spet poneumljati in prilagajati a tokrat XPjem.

Hvala za vse nasvete in lep dan vam želim.

CaqKa ::

meni je uspelo dodatne naredit ne pa jih izbrisat
glej kaj lahko narediš.
recimo da imaš dir c:\moje
desno klikneš v explorerju na my documents > propereties > potem pa imaš tab 'target' in v njem spremeniš na c:\moje
sedaj imaš my documents v c:\moje.
'c:\documents and settings' bo pri tem početju še vedno ostal na disku! verjetno imam prav če rečem da ga ne moreš zbrisat.
v 'program files' pa winsi določene svoje stvari inštalirajo tak da ga tudi ne moreš zbrisat.
sam sem si naredil dir c:\programi in imam v njem programe ki ne zapišejo svinjarije v register (mirc, cdrecord, ffxp, fulldisk, phoenix, wincmd...) tak da mi jih po formatu ni treba na novo inštalirat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus? Ali le čudne težave z računalnikom..

Oddelek: Pomoč in nasveti
71244 (1127) Cold1
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452729 (2285) bluefish
»

ne morem instalirat directx 9.0c

Oddelek: Pomoč in nasveti
61003 (888) Senitel
»

Izginotje podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
61123 (1064) Dead_Eye
»

Zgubljeni prostor na disku

Oddelek: Programska oprema
151392 (1200) ArchNemesis

Več podobnih tem