» »

Problem z vpisom na šolo

Problem z vpisom na šolo

;-) ::

Hodim na Dobo, višjo strokovno šolo. Prvi letnik sem opravil ravno z toliko točkami, da se vpišem v naslednji 2. letnik in sedaj v drugem letniku spet cepnil nekaj izpitov. Poslal sem zahtevo za ponoven vpis v drugi letnik a sedaj se je pojavila težava.

Imamo namreč obvezno praktično izobraževanje, ki sem ga tudi opravil, podjetje in šola so podpisali pogodbo, na praktičnem delu me je tudi obiskala mentorica iz šole, ki preverja zadeve, konec praktičnega izobraževanja pa smo morali oddati poročilo o praksi IN projektno nalogo. Tukaj se zalomi.

Sedaj 6.septembra dobim email, da naj v najkrajšem možnem času (do10.9) oddam manjkajoče zadeve.

Odpišem da sem do 15.9 v tujini in da to seveda nebo mogoče, imam pa priče da sem zadeve oddal.

Dobim odgovor da je naslednji termin do 17.9 do 10ure. In mi že serjejo po glavi z tem ponovnim vpisom v drug letnik...

Prvič: nimam niti obrazcev za dnevnik dela
Drugič: nemorem po pol leta pisat kaj sem vsak dan delal
Tretjič: včeraj pridem iz tujine ob 23uri zvečer, do 13 drug dan se naspim, pa ugotovim da danes nima šola uradnih ur:)

Se mi lahko zgodi da šola zavrne ponoven vpis v drug letnik zaradi takšne bedarije ? Se strinjam, če mi nebi priznali praktičnega izobraževanja in bi ga moral ponovno upravljati drugo leto, ni mi pa jasno da takole kličejo 80% sošolk.

bluefish ::

;-) je izjavil:

Drugič: nemorem po pol leta pisat kaj sem vsak dan delal
Tvoj problem, se ti ne zdi?

;-) je izjavil:

Se mi lahko zgodi da šola zavrne ponoven vpis v drug letnik zaradi takšne bedarije ?
Jasno, njihovi pogoji, njihova odločitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ejQ ::


Odpišem da sem do 15.9 v tujini in da to seveda nebo mogoče, imam pa priče da sem zadeve oddal.
Da si oddal kaj?


Prvič: nimam niti obrazcev za dnevnik dela
Drugič: nemorem po pol leta pisat kaj sem vsak dan delal
Sej veš kakšno delo si opravlju. Zdj pa to razdel na posamezne dneve. Oddaj poročilo, ko te bojo obvestil, da je poročilo nepopolno, ker nimaš 'obrazev za dnevnik dela' (what's that?), ga boš pa dopolnu.


Se mi lahko zgodi da šola zavrne ponoven vpis v drug letnik zaradi takšne bedarije ? Se strinjam, če mi nebi priznali praktičnega izobraževanja in bi ga moral ponovno upravljati drugo leto...
Če je to njihov pogoj, da se lahko ponovno vpišeš v naslednji letnik, potem ja.
Ubistvu ti grejo na roko, da te o tem sploh obveščajo. Lahko bi bli tih in bi bila tvoja prošnja za ponovni vpis zavrnjena, ker nimaš narjenga praktičnega izobraževanja.

;-) ::

Da sem oddal to kar pravijo da nisem, kot sem omenil kličejo več sošolcev za isto zadevo.

bluefish je izjavil:

;-) je izjavil:

Drugič: nemorem po pol leta pisat kaj sem vsak dan delal
Tvoj problem, se ti ne zdi?

;-) je izjavil:

Se mi lahko zgodi da šola zavrne ponoven vpis v drug letnik zaradi takšne bedarije ?
Jasno, njihovi pogoji, njihova odločitev.

Se bi mi zdel moj problem, če že tega nebi 1x napisal, tako pa se mi ne.

Se je še možno vpisat kam drugam če je kaj prosto po jutrišnjem datumu, ali bom vse roke zamudil ?

Gladi ::

;-) je izjavil:


Se je še možno vpisat kam drugam če je kaj prosto po jutrišnjem datumu, ali bom vse roke zamudil ?

Ne. No, mogoče kam izredno(višja šola).

XsenO ::

Če si že enkrat res oddal potem je možnost, da se ti reč valja po disku? Drugače ni tudi, da si moral izdati ali poslati en izvod podjetju, kjer si delal prakso, da ga preverijo?

Anyhow če imaš čas za packat po forumu imaš tudi čas, da se lotiš poročila :)
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

korenje3 ::

šola se tebi ne bo prilagajala. pa tisto s pričami je balkanizacija. moraš imeti črno na belem.
sicer ne vem kako strogi so na višjih šolah, sam v ljubljani se je sošolec zjokal ker se ni mogel ponovno vpisat zato ker na zagovoru zadnjega izpita ni opravil.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

;-) ::

Rade volje bi sedaj pisal kot pa spraseval po forumu pa mi sola ni poslala predpripravljenih papirjev za porocilo.

Niti nimajo danes uradnih ur. Torej ostane le izredni studij ob tretjem roku oktobra ali se se najde kaj?

Meizu ::

ti imaš pa tudi vedno neke težke probleme. Hitro se zorganiziraj in napiši oz. zrihtaj stvari, ki so ti bile naročene, ali pa pač gemblaj do kraja in na koncu tvegaj potencialno razočaranje.

korenje3 ::

;-) je izjavil:

Rade volje bi sedaj pisal kot pa spraseval po forumu pa mi sola ni poslala predpripravljenih papirjev za porocilo.

Niti nimajo danes uradnih ur. Torej ostane le izredni studij ob tretjem roku oktobra ali se se najde kaj?


mislš da te bodo ujčkal pa ti pošiljal papirje?
pri nas recimo je bilo 5 od 50 ljudi na predavanju... in jim je profesor pač nekaj povedal samo ustno. včasih recimo za vaje da so prestavljene, ali pa da bodo mini izpiti ipd... in na koncu če informacija ni prišla do tebe si ti najebu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

assez ::

;-) je izjavil:

Hodim na Dobo, višjo strokovno šolo. Prvi letnik sem opravil ravno z toliko točkami, da se vpišem v naslednji 2. letnik in sedaj v drugem letniku spet cepnil nekaj izpitov. Poslal sem zahtevo za ponoven vpis v drugi letnik a sedaj se je pojavila težava.

Imamo namreč obvezno praktično izobraževanje, ki sem ga tudi opravil, podjetje in šola so podpisali pogodbo, na praktičnem delu me je tudi obiskala mentorica iz šole, ki preverja zadeve, konec praktičnega izobraževanja pa smo morali oddati poročilo o praksi IN projektno nalogo. Tukaj se zalomi.

Sedaj 6.septembra dobim email, da naj v najkrajšem možnem času (do10.9) oddam manjkajoče zadeve.

Odpišem da sem do 15.9 v tujini in da to seveda nebo mogoče, imam pa priče da sem zadeve oddal.

Dobim odgovor da je naslednji termin do 17.9 do 10ure. In mi že serjejo po glavi z tem ponovnim vpisom v drug letnik...

Prvič: nimam niti obrazcev za dnevnik dela
Drugič: nemorem po pol leta pisat kaj sem vsak dan delal
Tretjič: včeraj pridem iz tujine ob 23uri zvečer, do 13 drug dan se naspim, pa ugotovim da danes nima šola uradnih ur:)

Se mi lahko zgodi da šola zavrne ponoven vpis v drug letnik zaradi takšne bedarije ? Se strinjam, če mi nebi priznali praktičnega izobraževanja in bi ga moral ponovno upravljati drugo leto, ni mi pa jasno da takole kličejo 80% sošolk.


Nekaj krat sem videl tvoj avto na parkirišču oblikovne šole. Kaj pa tam počneš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračanje štipendije-da/ne?

Oddelek: Šola
166421 (5413) NotSpecial
»

višja šola informatika nova gorica

Oddelek: Šola
71846 (1467) Goran's Blog
»

Fakulteta

Oddelek: Šola
62302 (2194) ejQ
»

FRI in ponavljanje letnika (bolonjski)

Oddelek: Šola
82380 (2136) mr1two
»

Prestopanje med študijskimi programi

Oddelek: Šola
91590 (1397) berta

Več podobnih tem