» »

Trajno brisanje datoteke

Trajno brisanje datoteke

JogurtJagoda ::

Zanima me, če obstaja kakšen program, ki bi trajno izbrisal eno datoteko katero bi pač želel, da je nebi bilo možno nikoli več dobiti nazaj s kakšnim recovery programom ali kakšnim drugim z povrnitvijo datotek.

Če obstaja bi prosil, če mi lahko daste link od programa

mtosev ::

da je. probaj dban
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

JogurtJagoda ::

kolker ven je dban za brisanje celotnega diska

Cold1 ::

Pozabi na dban, ta je namenjen brisanju celotnih diskov, iščeš nekaj takega kot je East-Techov Eraser:

East-Tec Eraser 2012
http://www.east-tec.com/eraser/

Real Deletion

Normal deletion is not secure: when you delete a file, its contents and information about it remain on disk. East-Tec Eraser 2012 makes sure deleted files are really deleted, so that previously deleted files like valuable corporate trade secrets, business plans, personal files, photos or confidential letters will not fall into the wrong hands.



Svoj čas je zadeva dodala svoj lasten vnos za brisanje v priročni meni datotek in map, če si kliknil nanj, se je pognal Eraser, ki je varno (to je, nepovratno) pobrisal izbrane datoteke.

JogurtJagoda ::

Cold1 je izjavil:

Pozabi na dban, ta je namenjen brisanju celotnih diskov, iščeš nekaj takega kot je East-Techov Eraser:

East-Tec Eraser 2012
http://www.east-tec.com/eraser/

Real Deletion

Normal deletion is not secure: when you delete a file, its contents and information about it remain on disk. East-Tec Eraser 2012 makes sure deleted files are really deleted, so that previously deleted files like valuable corporate trade secrets, business plans, personal files, photos or confidential letters will not fall into the wrong hands.



Svoj čas je zadeva dodala svoj lasten vnos za brisanje v priročni meni datotek in map, če si kliknil nanj, se je pognal Eraser, ki je varno (to je, nepovratno) pobrisal izbrane datoteke.



Aha super. Zdaj sem izbral opcijo "Erase specific files and folders"

Upam da mi je pobrisalo dol, da se ne da več povrnit.


Zdaj pa da bi to vedu potrebujem eden vredu recovery prgramček.
Ampak ti programi ponavadi pregledajo celi disk in traja zelo dolgo. Veš mogoče za kakšen recovery program kjer ti povrne tut mpg file, ker sem zbriso še en video. Ubistvo bi rad recovery program, kjer lahko izbereš za kateri dan ti pregleda izbrisane datoteke.

bluefish ::

Ponavadi ti programi prečešejo disk, izvržejo seznam, nato pa uporabnik išče glede na datum ipd.

tiggx ::

če želiš zbrisati samo eno datoteko. jo zbrišeš in narediš novo. z tem se podatki prepišejo in jih ni mogoče obnoviti z nobenim programon.

lp tiggx

solatko ::

tiggx - Ki ti jo bo zapisalo, ravno na mesto stare?
Najprej si preberi kako diski sploh delujejo in kako se faili zapisujejo, potem pa seri kvake.
Delo krepa človeka

Cold1 ::

@Tiggx

OS-i in datotečni sistemi ne delujejo na tak način, nobenega zagotovila nimaš, da bo OS pisal nove podatke ravno preko datoteke, ki si jo ravnokar izbrisal; za povrhu vsega pa so tu še razni obnovitveni mehanizmi, kot so senčne kopije ali obnovitvene točke, le ti lahko v miru obdržijo ohranjeno kopijo pa četudi uspešno pre-brišeš ves prazen prostor.

dzinks63 ::

Zdaj pa da bi to vedu potrebujem eden vredu recovery prgramček.

Npr.: Active@ File Recovery

amigo_no1 ::

Recuva.

tiggx ::

nisem vedel, da gre za OS na hitro sem prebral.

technolog ::

Če maš linux slučajno (tudi kak live cd), lahko poženeš tole:

shred ime_datoteke.jpg


To bo trikrat prepisalo datoteko z random podatki. Če želiš večkrat (recimo 10), lahko podaš parameter -n:

shred -n 10 ime_datoteke.jpg


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako popolnoma očistiti disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
364011 (3386) Unknown_001
»

Totalen format - ne moreš nič dobiti nazaj

Oddelek: Programska oprema
325168 (3699) Jupito
»

brisanje datotek brez moznosti restavriranja

Oddelek: Programska oprema
212064 (1283) denabiker
»

Program za trajni izbris datotek (Win7)

Oddelek: Pomoč in nasveti
9779 (637) OttoParts
»

Kako počistiti računalnik za novega uporabnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141346 (852) Bananovec

Več podobnih tem