» »

Prikaz znakov

Prikaz znakov

BaneB ::

Delam v službi neko u izi spletno stran na Joomli, najdem super zastonjski skin, a me muči manjko šumnikov v naslovih člankov. No, težava je tudi v modulu za slideshow, ampak tam ni na smrt nujno, da to podpira, ker lahko tekst porinem tudi v slike..

 slika

slika



tle se lahko vidi, da v naslovu ni šumnikov .. spodaj kaže index.php. nabor znakov je utf-8, ali je to problem? ali kaj drugega?

HardFu ::

Problem je v tem, ker imas font definiran v javascriptu, notri pa ni sumnikov. Odstrani vrstico, kjer najdes Cufon.now(); pa bi moralo delat (samo fonti ne bodo isti potem)
http://codeable.io

neoserv ::

Vidim, da ti drugje šumniki delujejo.
Imaš mogoče za naslov uporabljen kakšen (Google) font, ki ne podpira šumnikov?

Pa res ja, cufon uporabljaš. Rešitev je, kot je omenil @HardPhuck, da odstraniš cufon ali pa uporabiš font, ki šumnike ima.

Kolikor vem, lahko pri generiranju .js datoteke za cufon specificiraš, katere znake ti bo font podpiral. Seveda je potem .js bistveno večji.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoserv ()

BaneB ::

Žalostno, da sem pozabu na slo-tech, ker bi očitno že zdavnaj rešil zadevo :) Hvala za odgovor, preverim takoj v ponedeljek, če zadeva deluje, ker imam namreč vse na službenem računalniku. Držim pesti :D

neoserv ::

http://cufon.shoqolate.com/generate/

Tukaj ponavadi fontom lahko spodaj vpišeš, katere znake morajo vsebovati.
Gre se za polje ".. and also these single characters"

Jaz ponavad vpišem kar čČšŠćĆđĐžŽ in tako prides do vseh šumnikov, obenem pa .js ni velik 200kb+ (kar bi bil, če vključiš vse možne znake, ki jih načeloma ne potrebuješ).
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

HardFu ::

Cufon je bedarija, ne to uporabljat. Ce se gres resno, potem uporabi @font-face. Res da fajli zasedejo nekaj placa (200k na font, 4 fajli), ampak se da to z gzipom bistveno zmanjsat in z cache direktivami (nastavljenimi recimo na eno leto), zaobit ta problem.
http://codeable.io

neoserv ::

Včasih ne gre mimo tega.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

HardFu ::

naprimer?
http://codeable.io

BaneB ::

Evo, sem pregledal datoteke, pa jst tega ne najdem (oz. mi ne najde search) - to naj bi blo v javascript datotekah izključno? Jst rabim najhitrejšo in najlažjo rešitev - niti ni pomembno ali ohranim pisavo ali ne, samo, da se rešim tega.

T-h-o-r ::

yo, bane, kaj zdaj
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

neoserv ::

Včasih oblikovalci 100% vztrajajo pri uporabi cufona, ker font "lepse izgleda" (smoothing).
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoserv ()

BaneB ::

Meni je popolnoma vseeno za cufon - samo, da pridobim šumnike v naslovih.

HardFu je izjavil:

Problem je v tem, ker imas font definiran v javascriptu, notri pa ni sumnikov. Odstrani vrstico, kjer najdes Cufon.now(); pa bi moralo delat (samo fonti ne bodo isti potem)
tole ne deluje oz bolje rečeno, te vrstice ni nikjer. Še kakšna ideja?

neoserv ::

BaneB - najhitrejša in najlažja rešitev je ta, da .JS datoteko, ki vsebuje znake za tvoj font, ponovno generiraš z znaki čČćĆžŽšŠ.

To narediš na strani, kjer si v začetku generiral ta file: http://cufon.shoqolate.com/generate/
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

RockyS ::

neoserv je izjavil:

Včasih oblikovalci 100% vztrajajo pri uporabi cufona, ker font "lepse izgleda" (smoothing).


Potem pa naj tak oblikovalec tudi spiše valid xhtml/css kodo. Dvomim da bo še dolgo predaval o "smoothing". Sploh žalostno da moraš za tako osnovno zadevo loadat JS.

P.S.
eksotični fonti na spletnih straneh so največja bedarija kar je možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

BaneB ::

neoserv je izjavil:

BaneB - najhitrejša in najlažja rešitev je ta, da .JS datoteko, ki vsebuje znake za tvoj font, ponovno generiraš z znaki čČćĆžŽšŠ.

To narediš na strani, kjer si v začetku generiral ta file: http://cufon.shoqolate.com/generate/

Torej zgolj *.js fajl, ki se navezuje na font, torej v mojem primeru Bebas_400.font.js? Poiščem ta font, ga dodam na priloženem linku, vnesem šumnike, mi generira nov Bebas_400.font.js s katerim zgolj povozim aktualno datoteko?

Oz je boljše, da naložim pisavo, ki podpira šumnike (zaradi enostnosti) in izdelam nov *.js? Ter potem sam popravim povsod kjer je ta ''bebas'' naveden in ga zamenjam z imeno nove pisave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BaneB ()

garamond ::

RockyS je izjavil:

neoserv je izjavil:

Včasih oblikovalci 100% vztrajajo pri uporabi cufona, ker font "lepse izgleda" (smoothing).


Potem pa naj tak oblikovalec tudi spiše valid xhtml/css kodo. Dvomim da bo še dolgo predaval o "smoothing". Sploh žalostno da moraš za tako osnovno zadevo loadat JS.

P.S.
eksotični fonti na spletnih straneh so največja bedarija kar je možno.

Ampak to je problem oblikovalca, ki ga mora rešit programer. Tudi MS je težavo v novejših Office reševal s hackom. Medtem ko IE 9 uporablja nove APIje za izrisovanje fontov, dostopne le na Windows Vista in 7.

Cufon je ena izmed možnih rešitev, ampak meni se zdi boljši Typekit, mislim da uporabi isto hack kot v MS Office, za naslove uporabi drugo datoteko istega fonta, ki je spremenjena tako, da se izriše z glajenjem robov. Sicer samo črno-belo, ampak še zmeraj bolje kot skoraj brez.

neoserv ::

@RockyS: Žal, tako je. Eksotični fonti ali ne, včasih je firmam bolj pomembno držati se CGP kot hitrost nalaganja spletne strani, preglednosti, SEO ali se kaj drugega.
Kadar delas spletno stran zase, jo lahko naredis kakor ti pase. Ko jo za stranko, je zadnja beseda njihova (ne glede na to, kaj vse jim lahko svetujes).

@Garamond: Exactly.

@BaneB: Prva variatna se mi zdi boljsa, ce sem te prav razumel. Samo zamenjas .js file z novo generiranim in bi morali sumniki zaceti delovati (ce font sploh podpira sumnike).
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocena strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6315467 (12919) technolog
»

Šumniki: vidni v IE, se ne prikažejo v Firefoxu..

Oddelek: Izdelava spletišč
7872 (756) Dejan209
»

Generiranje pisave

Oddelek: Izdelava spletišč
131112 (906) HardFu
»

Photoshop šumnik problem

Oddelek: Loža
72476 (2347) mayhem
»

Lep font, ki podpira čšž

Oddelek: Programska oprema
1514911 (14546) opeter

Več podobnih tem