» »

iPhone 5

««
5 / 11
»»

BaToCarx ::

Po dolgih letih "pluvanja" čez Apple, mi je ta telefon končno "gut". Predvsem velikokrat ko iščem kake tehnične zadeva, pa padem na developers apple page in vidim prelepo dokumentacijo, čeprav so zaprti sistem, bi danes po vseh izkušnjah prej vzel iOS kot pa kak drugi pametni OS na tržišču.

Bom pa ostal na mojem dumb one, sej bo en dan bom šel na smarthphone vagon. :D

smash ::

BaToCarx je izjavil:

Po dolgih letih "pluvanja" čez Apple, mi je ta telefon končno "gut". Predvsem velikokrat ko iščem kake tehnične zadeva, pa padem na developers apple page in vidim prelepo dokumentacijo, čeprav so zaprti sistem, bi danes po vseh izkušnjah prej vzel iOS kot pa kak drugi pametni OS na tržišču.

Bom pa ostal na mojem dumb one, sej bo en dan bom šel na smarthphone vagon. :D


potem pa probaj s tem gut telefonom dobit mail z attachementom, in k obstoječemu dodat še en attachemnt, in poslat to nekomu

pa ne pozabi nam sporočit, kako je šlo

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BaToCarx ()

MrStein ::

FireSnake je izjavil:


A lot of their apps will look rubbish as Apple does not allow them to use the bigger screen and just sticks them in a black lined box.

Identična slika kot na 4S je zdaj naenkrat rubbish? Really?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

MrStein je izjavil:

FireSnake je izjavil:


A lot of their apps will look rubbish as Apple does not allow them to use the bigger screen and just sticks them in a black lined box.

Identična slika kot na 4S je zdaj naenkrat rubbish? Really?


Tukaj on govori o aplikacijah, ne slikah ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

nekikr ::

smash je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

Po dolgih letih "pluvanja" čez Apple, mi je ta telefon končno "gut". Predvsem velikokrat ko iščem kake tehnične zadeva, pa padem na developers apple page in vidim prelepo dokumentacijo, čeprav so zaprti sistem, bi danes po vseh izkušnjah prej vzel iOS kot pa kak drugi pametni OS na tržišču.

Bom pa ostal na mojem dumb one, sej bo en dan bom šel na smarthphone vagon. :D


potem pa probaj s tem gut telefonom dobit mail z attachementom, in k obstoječemu dodat še en attachemnt, in poslat to nekomu

pa ne pozabi nam sporočit, kako je šlo

In če tega ne potrebuje? Ker očitno da ne, če ga to ne moti?

cleanac ::

smash je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

Po dolgih letih "pluvanja" čez Apple, mi je ta telefon končno "gut". Predvsem velikokrat ko iščem kake tehnične zadeva, pa padem na developers apple page in vidim prelepo dokumentacijo, čeprav so zaprti sistem, bi danes po vseh izkušnjah prej vzel iOS kot pa kak drugi pametni OS na tržišču.

Bom pa ostal na mojem dumb one, sej bo en dan bom šel na smarthphone vagon. :D


potem pa probaj s tem gut telefonom dobit mail z attachementom, in k obstoječemu dodat še en attachemnt, in poslat to nekomu

pa ne pozabi nam sporočit, kako je šlo


Nebom hvalil "feature-ja", ker prihaja prepozno, ampak iOS 6 bo podpiral attachment-e. To pomeni, da bo to mozno na vseh telefonih, ki bodo dobili nadgradnjo na iOS 6.

techfreak :) ::

@MrStein: Android brez težav podpira 100 resolucij, pri iOS platformi se pa zatakne pri malo višjem ekranu.:))

cleanac ::

techfreak :) je izjavil:

@MrStein: Android brez težav podpira 100 resolucij, pri iOS platformi se pa zatakne pri malo višjem ekranu.:))


Ah, zakaj moram vedno pojasnjevat zadeve :)

Tezave bodo pri aplikacijah, ki so sedaj prilagojene na resolucijo 960x640. Te aplikacije ne vsebujejo resursov za visje/druge resolucije in zato jih bo iOS dal v "okvir" (naredil rob), enake "tezave" so se pojavljale ob prihodu 16:9 formata televizij. Tudi pri androidu ti naredi rob, ce je ekran vecji.

Govorim predvsem za 2d grafiko - igre. Obstajajo tudi igre, ki priredijo velikost glede na zaslon. Razni side-scrollerji in podobno, kjer je to pac mozno.

matejdro ::

Pri androidu ne naredi roba, ampak aplikacijo raztegne. To je skoraj nujno, drugače ne bi morali narediti 9898412 telefonov, pri katerih ima vsak drugačen ekran.

CaqKa ::

BlaY0 je izjavil:

Cold1 je izjavil:

...za povrhu vsega pa je potrebno še paziti v katero smer je obrnjen, kar je na moč zoprno.

Za bjonde.

ko so se dogovarjali za standard bi se tega lahko spomnili da ga je treba obračat. marsikatera firma že gleda na to zadevo. in ja zoprno je, sploh ker se konektor na prste niti ne odtipa katero je katera stran. zadeva bi morala bit tako zasnovana da jo znam v popolni temi priklopit.

cleanac ::

matejdro je izjavil:

Pri androidu ne naredi roba, ampak aplikacijo raztegne. To je skoraj nujno, drugače ne bi morali narediti 9898412 telefonov, pri katerih ima vsak drugačen ekran.


Ekrani imajo razlicna razmerja. Aplikacijo raztegne kolikor se, da in v primeru, da se razmerje ne ujema ostane rob.

Sicer pa sem govoril o igrah oz. Open GL "okolje".

CaqKa ::

pi pawr je izjavil:

blackbfm je izjavil:

kolikokrat sem že slišal od koga da se ne sme dotikat telefona (=da ga ne premakne), ker mu potem ne fila.. pa tudi pri usb disku vidim da se rad izklaplja

To pa zelo težko verjamem.

meni se je dogajalo na htc legend.

potem se mi je pa dogajalo tudi z usb ključki, sicer to ni micro usb, ampak pokaže se slaba zasnova USB v celoti. škoda je da je usb3 ostal na enakih konektorjih, namesto da bi kaj bolj univerzalno uporabnega naredli.

Cold1 je izjavil:

Kolikokrat pa polniš pri sorodstvu/prijateljih?

na polnilcu v mojem avtu se je že marsikater android polnil, ki mu je šla baterija h koncu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

GeForce ::

Oni se hvalijo z panoramo?? A so resni? To je imel SE že 5 let nazaj......je pa res da znajo iztisnit maximum iz fotoaparata. IPhone 4S in Xperia arc imata enak Sonyjev senzor, pa so kljub temu fotografije iz iPhona precej boljše.

matejdro ::

cleanac je izjavil:

matejdro je izjavil:

Pri androidu ne naredi roba, ampak aplikacijo raztegne. To je skoraj nujno, drugače ne bi morali narediti 9898412 telefonov, pri katerih ima vsak drugačen ekran.


Ekrani imajo razlicna razmerja. Aplikacijo raztegne kolikor se, da in v primeru, da se razmerje ne ujema ostane rob.

Sicer pa sem govoril o igrah oz. Open GL "okolje".


Za Open GL ne vem (verjetno so robovi kot ti praviš), ampak klasične aplikacije se skoraj zagotovo prilagodijo.

CaqKa ::

Cold1 je izjavil:

...ker mi predstavlja trajanje baterije skoraj edino pomembno postavko pri telefonu, smatram debato o polnilcih za absurdno, sorry.

ti jo smatraš za absurdno, ampak žal nisi edini na tem svetu in trg je takšen da smo tukaj tudi takšni ljudje ki baterijo svojega fona spraznimo v enem dnevu.

Cold1 je izjavil:

Normalen telefon stane 1€, pride s polnilcem.8-)

tebi ni jasno kaj je to subvencija in da telefona ne moreš vsaki dan znova (do polkrat na leto) kupit za 1€.

techfreak :) ::

CaqKa je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Cold1 je izjavil:

...za povrhu vsega pa je potrebno še paziti v katero smer je obrnjen, kar je na moč zoprno.

Za bjonde.

ko so se dogovarjali za standard bi se tega lahko spomnili da ga je treba obračat. marsikatera firma že gleda na to zadevo. in ja zoprno je, sploh ker se konektor na prste niti ne odtipa katero je katera stran. zadeva bi morala bit tako zasnovana da jo znam v popolni temi priklopit.

Zakaj je ne bi znal v popolni temi priklopit? Zgornji del je širši od spodnjega.

CaqKa ::

zeleni je izjavil:

Se bolj smesni pa so tile nerodnezi, ki pisejo, da imajo tezave, ker morajo paziti da musb kabl pravilno obrnejo. Lol. Pa verjetno je to se mladina. Saj ni treba nic paziti. Je narejeno idiot proof, ker to uporablja vsa manjsa elektronika (telefoni, tablice, fotoaparati, prenosni diski, citalci kartic,....)

kaj bolj idiot proof za obračanje, mikro usb ali tole:

ali nemara celo tole: MagSafe @ Wikipedia

pi pawr ::

Tukaj se pa na precej enostaven način naredi kratek stik...ni videt, da bi bili kontakti "vgreznjeni" ali kot vdolbine8-O

amacar ::

Joj v kakšne bedarije se spuščate. Vštekaš, če ne gre obrneš in evo že dela. Mater to je pa res problem...

Spc ::

Dober hec:

 

CaqKa ::

kaj mi je všeč pri tem novem iphonu, pa zdaj vidim je imel že 4s...
namreč glonass.
sam imam samsung galaxy note ki ima AGPS in glonass. zadeva v parih sekundah najde satelite, to je končno na nekem že zelo uporabnem nivoju.

za tiste zgoraj... ne trdim da rabiš doktorat znanosti da vklopiš mikro usb. kar trdim je to, da če se da lažje naredit, potem dajmo lažje naredit in ne vztrajajmo pri tem butastem mikrousb

pi pawr ::

Za nekajsekundni fix poskrbijo bazne postaje mobilnega omrežja.
Poskusi vklopiti avionski način in potem odpri npr gpstest.
Več satelitov zelo pomaga v mestu med visokimi stolpnicami.
Kaj je potem s kratkim stikom pri novem konektorju?

smash ::

cleanac je izjavil:

smash je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

Po dolgih letih "pluvanja" čez Apple, mi je ta telefon končno "gut". Predvsem velikokrat ko iščem kake tehnične zadeva, pa padem na developers apple page in vidim prelepo dokumentacijo, čeprav so zaprti sistem, bi danes po vseh izkušnjah prej vzel iOS kot pa kak drugi pametni OS na tržišču.

Bom pa ostal na mojem dumb one, sej bo en dan bom šel na smarthphone vagon. :D


potem pa probaj s tem gut telefonom dobit mail z attachementom, in k obstoječemu dodat še en attachemnt, in poslat to nekomu

pa ne pozabi nam sporočit, kako je šlo


Nebom hvalil "feature-ja", ker prihaja prepozno, ampak iOS 6 bo podpiral attachment-e. To pomeni, da bo to mozno na vseh telefonih, ki bodo dobili nadgradnjo na iOS 6.


super..me pa zanima kako točno bo tole delovalo..namreč iz kje bo vlekel attachmente..iz v naprej določenih aplikacij?..si bom lahko attachment iz maila kam shranil za pozneje? nekam lokalno? verjetno ne. verjetno boš moral uporabljati kakšno cloud storitev...je tako?

avister ::

smash je izjavil:

cleanac je izjavil:

smash je izjavil:

BaToCarx je izjavil:

Po dolgih letih "pluvanja" čez Apple, mi je ta telefon končno "gut". Predvsem velikokrat ko iščem kake tehnične zadeva, pa padem na developers apple page in vidim prelepo dokumentacijo, čeprav so zaprti sistem, bi danes po vseh izkušnjah prej vzel iOS kot pa kak drugi pametni OS na tržišču.

Bom pa ostal na mojem dumb one, sej bo en dan bom šel na smarthphone vagon. :D


potem pa probaj s tem gut telefonom dobit mail z attachementom, in k obstoječemu dodat še en attachemnt, in poslat to nekomu

pa ne pozabi nam sporočit, kako je šlo


Nebom hvalil "feature-ja", ker prihaja prepozno, ampak iOS 6 bo podpiral attachment-e. To pomeni, da bo to mozno na vseh telefonih, ki bodo dobili nadgradnjo na iOS 6.


super..me pa zanima kako točno bo tole delovalo..namreč iz kje bo vlekel attachmente..iz v naprej določenih aplikacij?..si bom lahko attachment iz maila kam shranil za pozneje? nekam lokalno? verjetno ne. verjetno boš moral uporabljati kakšno cloud storitev...je tako?


Ne vem kako je na iPhonu, ampak na iPadu dela tako, da lahko k vsakemu sporočilu dodaš sliko ali video. Kako bo v končni verziji ne vem.

Ne verjamem pa, da se bodo priponke shranjevale v oblak, ker so že tako ali tako na napravi shranjene lokalno - v samem poštnem odjemalcu in zato verjetno ni potrebe, da bi jih nekako izvažal na datotečni sistem.

eieieie1 ::

Imaš pa tudi razne aplikacije, ki ti take zadeve lahko shranijo, in jih nato pošiljaš od tam naprej...

MrStein ::

FireSnake je izjavil:

MrStein je izjavil:

FireSnake je izjavil:


A lot of their apps will look rubbish as Apple does not allow them to use the bigger screen and just sticks them in a black lined box.

Identična slika kot na 4S je zdaj naenkrat rubbish? Really?


Tukaj on govori o aplikacijah, ne slikah ...

Izgled, torej "slika" aplikacije.
Na 4S je aplikacija na 640×960 pikslov, dalje pa črna plastika.
Na 5 je aplikacija na 640×960 pikslov, dalje pa črna plastika, err... steklo črne barve.
Identično torej. A vseeno "slabše". :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gandalfar ::

Evo: http://www.kickstarter.com/projects/eve...

resitev vseh charging problemov ;)

šernk ::

Epic :D

http://thenextweb.com/shareables/2012/0... an iPhone 5. This is what happens [Video]&awesm=tnw.to_i4o7
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zheegec ::

šernk je izjavil:

Epic :D

http://thenextweb.com/shareables/2012/0... an iPhone 5. This is what happens [Video]&awesm=tnw.to_i4o7

To vidim dostikrat pri nas, je epic :)
Pod napisom "new iPad" sta 2 iPada, en je dejansko New iPad, drugi je pa iPad2. In dostikrat kdo pride do pulta in gleda desnega (ki je iPad2) in se navdušuje, kako je boljši od dvojke :) Potem, ko poveš da je to dvojka in da je New ipad takoj zraven to folka sploh nič ne zmoti. Se premakne tja in reče popolnoma isto :)

To je čista psihologija. Včasih se ti zdi avto z vonjem po novem in okoli 0Km na števcu boljši od boljšega modela, ki ima vonj po nečemu drugemu (recimo osvežilcu) in 200k Km. In se moraš potrudit, da se tega zaveš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

sss ::

IceIceBaby je izjavil:

jp fotoaparat je res v vrhu..baje so pohitrili fotkanje....moj ZERO shutter speed na S3 se lohk skrije pred to pohitritvijo


4s dela lepše fotke kot sgs3 in kot večina ostalih telefonov. Tega ne trdim jaz ampak en kup testov na netu.


Se ne strinjam.
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT...

Poglej na področje z barvnimi kvadratki pa ti bo takoj jasno.
S3 ima bolj naravne barve, iPhone4s pa bolj nasičene.
Dejansko gre za minimalne razlike in pixel peeping je dost gay ampak si sam prosil za to.
Ko govoriš o nekih trditvah je dobro, če navedeš vire.

IceIceBaby ::

Ko govoriš o nekih trditvah je dobro, če navedeš vire.


http://www.phonearena.com/reviews/Samsu...
http://www.businessinsider.com/should-y...
http://www.huffingtonpost.com/2012/06/2...
...

Prvi 3 zadetki na googlu. V večini testov lahko prebereš podobno. Razlike so relativno majhne, ampak 4s ima enega boljših fotoaparatov.

Pa se ni treba omejiti samo na fotoaparat. Pri vseh točkah je podobno. iPhone 4s je še danes konkurenčen. 5 bo, glede na videno, precej izboljšan v vseh pogledih. Tale nebuloze, kot jih piše smash torej niso na mestu. Dajte vsaj malo objektivno pogledat na zadevo.

nebi se strinjal...večina je vrhunskih, iphone5 pa je tokrat samo lep

3p ::

Pri celi zadevi se zanimivo bere le A6. O njem pa ni praktično nobenih podatkov, razen marketing-speaka.

sceh ::

Upala sem da bo širši zaslon :(

RazzorX ::

IceIceBaby je izjavil:

Ko govoriš o nekih trditvah je dobro, če navedeš vire.


http://www.phonearena.com/reviews/Samsu...
http://www.businessinsider.com/should-y...
http://www.huffingtonpost.com/2012/06/2...
...

Prvi 3 zadetki na googlu. V večini testov lahko prebereš podobno. Razlike so relativno majhne, ampak 4s ima enega boljših fotoaparatov.

Pa se ni treba omejiti samo na fotoaparat. Pri vseh točkah je podobno. iPhone 4s je še danes konkurenčen. 5 bo, glede na videno, precej izboljšan v vseh pogledih. Tale nebuloze, kot jih piše smash torej niso na mestu. Dajte vsaj malo objektivno pogledat na zadevo.

nebi se strinjal...večina je vrhunskih, iphone5 pa je tokrat samo lep


Pomojem se vsi, ki na zadevo gledamo objektivno, strinjamo, da je iPhone 5 odlična naprava. Vendar smo verjetno vsi, ki smo nekako že navajeni vseh teh novosti in vedno več tehnologije/inovativnosti itd. od Jabolka nekako pričakovali, da bo telefon imel nekaj, kar drugi nimajo, nekaj novega. Na take "vsakodnevne" izboljšave smo takorekoč že navajeni pri drugih napravah.

Vsak naj si kupi kar mu najbolj ustreza, debata kaj je bolje in kaj slabše je nerelevantna, saj imamo vsi različne želje in potrebe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: flameir ()

Cold1 ::

ti jo smatraš za absurdno, ampak žal nisi edini na tem svetu in trg je takšen da smo tukaj tudi takšni ljudje ki baterijo svojega fona spraznimo v enem dnevu.

Že, že, vendar pa ste se sami odločili da boste izbrali telefon z več funkcijami, ki deluje hitreje, namesto počasnega telefona z malo funkcijami, ki bi deloval dlje. To odločitev, oziroma njene posledice, nosite sami, jamranje o tem kako težko vam je zaradi tega, je nepotrebno; če bi vam bilo res pretežko, bi kupovali debelejše in težje telefone z daljšo avtonomijo, tako pa se - v povprečju - odločate za tanjše in lažje; že veste zakaj vam to ustreza.

tebi ni jasno kaj je to subvencija in da telefona ne moreš vsaki dan znova (do polkrat na leto) kupit za 1€.

V vsakem primeru boš plačal naročnino; če ne vzameš telefona, bo imel operater pač večji dobiček (ok, ok, razen v primeru Mobi paketa).

Seveda je tu tudi možnost nakupa (bolje rečeno "nakupa") rabljenega telefona za nekaj evrčkov, pa se boš lahko izognil tudi naročnini.

francek1 ::

Cold1 je izjavil:

ti jo smatraš za absurdno, ampak žal nisi edini na tem svetu in trg je takšen da smo tukaj tudi takšni ljudje ki baterijo svojega fona spraznimo v enem dnevu.

Že, že, vendar pa ste se sami odločili da boste izbrali telefon z več funkcijami, ki deluje hitreje, namesto počasnega telefona z malo funkcijami, ki bi deloval dlje. To odločitev, oziroma njene posledice, nosite sami, jamranje o tem kako težko vam je zaradi tega, je nepotrebno; če bi vam bilo res pretežko, bi kupovali debelejše in težje telefone z daljšo avtonomijo, tako pa se - v povprečju - odločate za tanjše in lažje; že veste zakaj vam to ustreza.

tebi ni jasno kaj je to subvencija in da telefona ne moreš vsaki dan znova (do polkrat na leto) kupit za 1€.

V vsakem primeru boš plačal naročnino; če ne vzameš telefona, bo imel operater pač večji dobiček (ok, ok, razen v primeru Mobi paketa).

Seveda je tu tudi možnost nakupa (bolje rečeno "nakupa") rabljenega telefona za nekaj evrčkov, pa se boš lahko izognil tudi naročnini.

Sem na BOB-u brez naročnine in od nekdaj kupujem telefone s kešom tako, da mi je to razmišljanje tuje.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

sss je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

jp fotoaparat je res v vrhu..baje so pohitrili fotkanje....moj ZERO shutter speed na S3 se lohk skrije pred to pohitritvijo


4s dela lepše fotke kot sgs3 in kot večina ostalih telefonov. Tega ne trdim jaz ampak en kup testov na netu.


Se ne strinjam.
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT...

Poglej na področje z barvnimi kvadratki pa ti bo takoj jasno.
S3 ima bolj naravne barve, iPhone4s pa bolj nasičene.
Dejansko gre za minimalne razlike in pixel peeping je dost gay ampak si sam prosil za to.
Ko govoriš o nekih trditvah je dobro, če navedeš vire.


Vbistvu če vržeš v primerjavo Galaxy S2 vidiš, da razen malenkostnih razlik tud slednji fotoaparat z lahkoto konkurira iPhonu 4S. Men osebno se vsaj na tej sintetični sliki zdi celo SGS2 boljši razen v nekaterih primerih kjer iPhone 4S naredi mal bolj ostre detajle.

Tko da sama kakovost niti ni tolk problem, bolj je stvar funkcij. Zanimivo bo če jim bo kdaj uspelo zbasat v tako debelino dejansko optični zoom. To bo čisti "game" changer.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bdoxx ::

sem že pasto v drugo temo =D
sammy galaxy camera xD?
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

tomipirc ::

Se strinjam z IceIceBaby.... Dejte raj pisat kaj pametnega in koristnega, da bo imelo branje tega foruma smisel.
Mene na primer zanima, ali ima A6 proc. 2 ali 4 jedra? Vem, da je 2X hitrejši. Rad bi vedel zakaj.. :)
Komaj čakam, da pokažejo kako deluje Unreal 3 engine na 5-ki.

Hvala za info!

lp

FlyingBee ::

vsaka čast Applu, da je toliko ljudi omrežil, da bo prodal 10 mil. iphone 5 takoj še v septembru, seveda za višjo ceno kot konkurenčne beastialije ... osebno pa bi jim čestital, ker so njihovi uporabniki tako samozavestni, da prodajajo na Bolhi recimo 2 leti stare Iphone 4 za isti denar kot drugi nove še zapakirane galaxy note ali celo S3

bdoxx ::

sicer sam nevidim razloga zaj bi kdo 4s menjal za 5ko?
še vedni nima podopre za SD-kartice, Javo, Radio?

smash ::

FlyingBee je izjavil:

vsaka čast Applu, da je toliko ljudi omrežil, da bo prodal 10 mil. iphone 5 takoj še v septembru, seveda za višjo ceno kot konkurenčne beastialije ... osebno pa bi jim čestital, ker so njihovi uporabniki tako samozavestni, da prodajajo na Bolhi recimo 2 leti stare Iphone 4 za isti denar kot drugi nove še zapakirane galaxy note ali celo S3


bolj butasti..jim daš v roke i4, pa jim rečeš da je i5 in ga na veliko hvalijo, kako je hitrejši, tanjši in boljši..link nekje zgoraj v temi

če že prodajo za tako visoko ceno, ne prodajo zato, ker je zadeva tolo cenjena, ampak gre bolj za nateg naivnega kupca

floyd1 ::

MrStein je izjavil:

Izgled, torej "slika" aplikacije.
Na 4S je aplikacija na 640×960 pikslov, dalje pa črna plastika.
Na 5 je aplikacija na 640×960 pikslov, dalje pa črna plastika, err... steklo črne barve.
Identično torej. A vseeno "slabše". :P

Identično ni. Tisti črni pas na ekranu je v mraku ali temi še vedno svetilka. Črna plastika pa ni. In to zna biti moteče. Tudi na TV-ju me črni okvir (plastika) ne moti, črni pasovi na ekranu pa malo bolj. No-ja, plazma to reši ;).
Rešitev je tu pri LCD-ju le ta, da bi vsak pixel imel svojo osvetlitveno "lediko" spodaj. Seveda bi morala ob črni piki zgoraj ta ledika ugasnit. Tako bi počasi razvili ... ... amoled ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

MasterBlaster ::

Debata o črnih robovih je v bistvu brezpredmetna, ker se bo večina aplikacj v roku par mesecev posodobila, da bo na 5-ki izkoriščala celotni ekran. Se pravi da gre za prehodni "problem".
Tk je pa pika .

IceIceBaby ::

vsaka čast Applu, da je toliko ljudi omrežil, da bo prodal 10 mil. iphone 5 takoj še v septembru, seveda za višjo ceno kot konkurenčne beastialije ...


Cene flagship telefonov so zelo podobne, to smo že obdelali.

bolj butasti..jim daš v roke i4, pa jim rečeš da je i5 in ga na veliko hvalijo, kako je hitrejši, tanjši in boljši..link nekje zgoraj v temi


Google "placebo effect". Ni omejen samo na butaste apple userje.

FlyingBee ::

vsi kupci novega iphona lahko računate na to, da boste za isti denar dobili več oziroma apple vsako leto očitno manj zasluži s telefonom ...
http://www.phonearena.com/news/Prelimin...

RejZoR ::

Ja, sam eno je placebo efekt pri npr kvaliteti zvoka in slike, kar je zelo subjektivna zadeva, eno pa da ne razločiš popolnoma drugačnega designa in oblike ter napisa na hrbtni strani...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bojsi ::

RejZoR je izjavil:

Ja, sam eno je placebo efekt pri npr kvaliteti zvoka in slike, kar je zelo subjektivna zadeva, eno pa da ne razločiš popolnoma drugačnega designa in oblike ter napisa na hrbtni strani...


In kako bi naj ločili, če pa novega niso še nikoli videli?

amacar ::

Zadnja stran je aluminijasta namesto steklena. To res morajo biti "debili", če drži svoj telefon zraven pa reče, da je ta tanjši. En ga celo obrne, pa ne opazi razlike...

nekikr ::

Pa saj ti je zgoraj en lepo napisal. Gre za humoristično oddajo. In ni hudič, da ne najdeš 5 takih kerlcov. Če te zanima kako to deluje, greva lahko en dan skupaj po Ljubljani in narediva podoben eksperiment. Mislim, da boš zelo presenečen nad rezultatom. Zadnjič je bilo po radiu (mislim da Antena), nek "numni spraševalec" oddaja: Iz česa so narejene evropske ledene kocke, tiste, za v pijačo. Nihče od petih ali šestih ni imel odgovora. Vsi so filozofirali in ugotavljali, se potili, nihče ni rekel "iz vode". Kjerkoli, kadarkoli lahko narediš tak eksperiment. Tako v zabiti deželi neumnih Američanov kot v podalpski Švici, kjer so sami Einsteini.
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22796751 (85849) amacar
»

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12436935 (31327) Lonsarg
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219205 (7811) zee
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19253539 (45781) malix

Več podobnih tem