» »

ob vsakem zagonu scandisk

ob vsakem zagonu scandisk

Sycroft ::

kot ze v topicu pise, ima prijatelj problem s to tezavo. Ima big bangov racunalnik: xp1800 radeon 9000 ne vem tocno kera plata ter maxtor 7200obr. z 40GB. Najprej se mu je to zacelo pojavlat in spodaj je bil naveden nek error z atijevim gonilnikom, ko sem jih odinstaliru in odstranil mmc in vse zadeve ter nastavil nove (sveze z neta) je bilo uredu. nato pa je zacel spet po ponovnih zagonih avtomatsko preden se nalozijo xpji sam pregledovat disk za napake, nikoli nic ne najde, nato pa nalozi winse... jaz tega ne znam izklopit, sem poizkusil tudi z schedulerjem pa nic... kaksn nasvet mogoce?

Equinoxe ::

Enkrat sem bral kako se to disejbla, ampak ne vem kje niti kako - žal ;(
Da pa se.
Scandisk vedno nekje prebere, da je treba disk pregledati. Ta zapis mu je treba spremeniti pa bo.

Sycroft ::

torej je kje kdo ki bi mi to znal razlozit?

AngelOfDeath ::

zakaj pa imaš xpje na fat32 sistemu daj na ntfs in scandisk se več ne bo zaganjal :)

Kriko ::

Scandisk se ne javi brezveze to je sigurno. Včasih se zgodi da prekineš scandisk in ne boš več prišel v windowse!
Scandisk popravi corupt file, uničene poti....
JE zelo malomaren in slab program, samo te lahko velikokrat reši!

AngelOfDeath ::

scandisk te ponavadi spravi v še večje težave kot pa če ga sploh ne bi bilo :)

Sycroft ::

angel imas prav kako si vedel, kolega ima res fat32 sistem... scandisk pa res ne naredi nic pametnega... samo pregleda in gre naprej pa ne najde napake, in gre naprej.. angel bom poizkusil pa porocam. hvala

AngelOfDeath ::

vedel sem iz preprostega razloga:

skandisk se ne zaganja pri ntfs

Sycroft ::

no zdaj sem tu in ugotovil da to ni to, v mislih sem imel napacnega kolega torej drug racunalnik. tukaj je ntfs scandisk pa pravi: checking disk for consistency. torej?? kaj mi je storiti spet? kje lahko ugasnem tale scandisk? hehe.. nimam vec idej

Jakka ::

Probi program X-setup.
Je free, pa še velik druzga se da spreminjat. Se da fajn winse porihtat. :D

http://www.xteq.com/downloads/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chkdsk PROBLEM!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71565 (1025) Fifty
»

Težava z WD diskom.

Oddelek: Strojna oprema
171628 (1236) Slavček
»

Probem - XP particija

Oddelek: Programska oprema
7942 (838) mh8759a
»

WinXP Scandisk!!! Help!

Oddelek: Programska oprema
121065 (912) andrej
»

Scandisk non-stop javlja napako v FAT, tudi če dam da naj popravi

Oddelek: Pomoč in nasveti
81445 (1327) McSpike

Več podobnih tem