» »

Čas objave

Čas objave

Digo991 ::

Imam problem, pri prikazovanju točnega časa objave oz. kreiranja nove teme,... Del kode, v katerem je shranjen datum in ura (ki je ne prikaže):

date('d-m-Y / H:i', strtotime($topicrow['tema_datum'])

Kako naj to uredim tako, da mi bo prikazovalo točen čas objav, novih tem, itd...

Hvala za odgovor.

Senitel ::

Zelo uporabno bi bilo videt, kaj je v $topicrow['tema_datum'].

Digo991 ::

$topicsql = 'SELECT tema_id, tema_subject, tema_datum, tema_kat FROM fin.forum_teme WHERE tema_kat = ' . $row['kat_id'] . ' ORDER BY tema_datum DESC LIMIT 1';
$topicresult = pg_query($topicsql);
$topicrow = pg_fetch_assoc($topicresult)

MrBrdo ::

a debugirat pa ne znaš nič? da bi recimo pogledal kaj je v spremenljivki, pa kaj vrne strtotime in tako naprej?
MrBrdo

Digo991 ::

Ne, ker sem šele pred kratkim se začel ukvarjati s programiranjem. Mi lahko poveš kaj več?

Digo991 ::

mislim, pogledat kaj je v spremenljivki znam seveda, ampak kaj mi to pomaga?

Utk ::

Če ti to ne pomaga, ti ne more nihče pomagat.

Digo991 ::

Dobr da ste sami strokovnjaki tukaj na forumu...

MrBrdo ::

Ja no to so res osnove. A pričakuješ da boš vse probleme takole po forumih reševal?
Preberi si dokumentacijo za omenjene funkcije ki jih uporabljaš (predvsem definicijo vhodnih parametrov) in poglej kakšne vrednosti not daješ, pa bo hitro jasno zakaj ne dela.
MrBrdo

Digo991 ::

Rešil sem že veliko večjih problemov, s temi, za katere sem povprašal na forumu pa se ubadam že toliko časa, da sem se odločil da pomoč poiščem na forumu, ker mi problema samemu ne uspe rešiti. Hvala za pomoč?

Utk ::

Sploh nisi napisal v čemu to pišeš, res da je očitno, pa vseeno... Nisi napisal kaj je v $topicrow['tema_datum'], niti kaj v strtotime($topicrow['tema_datum']. Če se tebi ne da niti toliko potrudit, zakaj se bi kdo drug?

Digo991 ::

$topicrow['tema_datum'] mi vrne datum, ko je bila tema objavljena.

strtotime($topicrow['tema_datum']) pa mi vrne neko 10-mestno število. Funkcije strtotime() ne razumem ravno najbolje.

Je to tisto, kar vas zanima? Se opravičujem, za mogoče tako "nesmiselna" vprašanja, ampak sem v tem res še popoln začetnik, ni potrebno očitanje, kako se mi neda narediti nekih stvari. Verjetno je to, da nisem razumel, kaj sploh moram narediti.

Senitel ::

Digo991 je izjavil:

$topicrow['tema_datum'] mi vrne datum, ko je bila tema objavljena.

Ja, če je to datum kot datum, potem je povsem logično, da ni ure zraven ane?

Digo991 ::

'tema_datum' je samo ime polja v tabeli, sploh nima veze s tem da ni zraven ure

Senitel ::

In? Še vedno nisi obelodanil odgovora na moje prvo vprašanje: "kaj je v $topicrow['tema_datum']"? Je notri število 10, je notri string "jutri bo lep sončen dan", string "7.9.2012", string "090720121010",... kaj?

usoban ::

Digo991 je izjavil:

$topicrow['tema_datum'] mi vrne datum, ko je bila tema objavljena.

strtotime($topicrow['tema_datum']) pa mi vrne neko 10-mestno število. Funkcije strtotime() ne razumem ravno najbolje.

Je to tisto, kar vas zanima? Se opravičujem, za mogoče tako "nesmiselna" vprašanja, ampak sem v tem res še popoln začetnik, ni potrebno očitanje, kako se mi neda narediti nekih stvari. Verjetno je to, da nisem razumel, kaj sploh moram narediti.


Zanima nas, kaksna je vsebina tega polja (tema_datum) v tabeli. Brez tega pac ne moremo vedet kaj je narobe.

Ker ti vsebino tega polja vturis funkciji strtotime, ti v dokumentaciji tocno pise, kaksen je lahko parameter, da bo ta funkcija delo opravila pravilno. Kaj ta naredi? "Prepozna" datum, ga pretvori v UNIX timestamp in tega vrne. In to je tista stevilka, ki ne ves kaj je. Vec o UNIX timestampu pa ti predlagam da si preberes na wikipediji.

Zdaj tako je, glede na to da bi ti rad tocen cas objave, v kolikor je v tema_datum samo datum objave, potem je logicno da ure ne mores vedet in je nikoli ne bos, ce je ne bos tja shranil.

Za naslednjic pa ti mocno priporocam, da postavis vprasanja bolj jasno in da poves pomembne podrobnosti ze vnaprej (ja, vsebina polja tema_datum je se kako pomembna, ceprav ti trdis drugace).

edit: sicer se mi zdi, da je prvi parameter funkciji date(), t.j. format izpisanega datuma, pravilen. Sedaj moras samo poskrbet, da funkcija prejme tudi pravilen timestamp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usoban ()

Digo991 ::

Vsebina polja tabela_datum v tabeli je datum, ko je bila tema objavljena, primer "2012-09-10".

Rad bi da mi v polje tema_datum vnese tudi čas objave, ali naj naredim novo polje z imenom tema_čas? Kako pa naj naredim to, da bo funkcija prejela pravilen timestamp?

Utk ::

Se pravi, da sploh ni problem v prikazovanju časa, niti v branju iz baze, ampak v vpisovanju. Če bi takoj jasno napisal kaj imaš in kaj bi rad, bi ti v petih minutah sigurno nekdo povedal kako to vpisat s časom. Pa še zdaj nočeš sam od sebe pokazat kako ta datum vpišeš not, da ti bi nekdo odgovoril kako zraven vtaknit še čas.

Digo991 ::

Problem je že od začetka v prikazovanju in vpisovanju ČASA! s kodo: " ' . $topicrow['tema_subject'] . '
' . date('d-m-Y / H:i', strtotime($topicrow['tema_datum'])) " mi v tabelo vnese samo datum brez časa, prav tako mi na strani ne pokaže časa objave, pokaže samo 00:00.

Senitel ::

To je še vedno samo del ki izpisuje datum. Logično je, da za uro izpiše 00:00, če v bazo nisi vpisal ure in minute. Torej kje je koda, ki vpisuje to v bazo?

Digo991 ::

Del kode, ki vpisuje v bazo:

$sql = 'SELECT lastval() AS lastval';

$result = pg_query($sql);
$row = pg_fetch_assoc($result);
$sql = 'INSERT INTO fin.forum_objave(objava_vsebina, objava_datum, objava_tema, objava_by) VALUES (\'' . pg_escape_string($_POST['objava_vsebina']) . '\', NOW(), ' . $row['lastval'] . ', ' . $_SESSION['uporabnik_id'] . ')';

$result = pg_query($sql);

Utk ::

Pa je objava_datum tipa DateTime in ne samo Date?

Digo991 ::

ups...prilepil sem napačno kodo in sicer za objave, ampak saj je isto kot pri temah.

objava_datum je tipa Date, ker v bazi sploh nimam možnosti tipa DateTime.

Utk ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP]Timestamp in mysql

Oddelek: Programiranje
82252 (1917) 680x0
»

[Java] Evidenca delovnega časa - Java v navezi z Accessom

Oddelek: Programiranje
393188 (2408) c0dehunter
»

[SQL in PHP] Preprost PHP koledarček, ki je povezan z MySQL bazo

Oddelek: Programiranje
91822 (1584) R33D3M33R
»

Čudno PHP vprašanje

Oddelek: Izdelava spletišč
5944 (820) Loki
»

2002-03-29 -> 29.3.2002

Oddelek: Izdelava spletišč
161494 (1320) cahahopie

Več podobnih tem