» »

Nove nokie: Lumia 820 in 920

JernejB ::

Nevem zakaj je treba tako dolgo čakat?!?! Res mi ni jasno za mojo 800-ko je bilo pol leta prej ko je prišla v slovenijo!!! Za 920 so na amozonu china pošle zaloge v pičlih 30 minutah :D

Gandalfar ::

No, ce je zmanjkal za americane .. zakaj se ti zdi, da je slovenija kakrsnakoli prioriteta?

HeMan ::

Ker smo bližje Finski? :)

nekikr ::

Roba je iz kitajske, Amerika je bližje :)

JernejB ::

Rečmo Lumia 800 se ni tako prodajala pa smo jo še vedno pol leta čakali.

JernejB ::

A se komu sanja katere slušalke porabijo manj baterije?
http://www.nokia.com/global/products/ac...
ali
http://www.nokia.com/global/products/ac...

Bor H ::

Skor sigurn wireless več pokurjo. Skor sigurn dobiš boljše in cenejše če ne vzameš "Nokia by Monster".

Tilen ::



S telefonom na koncu v les zabijejo žebelj. :))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nofaith ::

se bols ka lumia 900 :D
kvaliteta ki se je pričakovala od nokie
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

amacar ::

Zadnje čase je kr vsak telefon preživel to praskanje z nožem, ter zabijanje žebljev, tako da nič posebnega. Še vedno mi pa ni jasno, kako jim na teh testih uspe narediti vse to, a v RL ima ekran polno prask, ki nastanejo pri normalni uporabi, ter s pazljivostjo, da ni skupaj s ključi v žepu itd...

Bor H ::

Ti je uspel resno opraskat ekran z gorilla glass al govoriš na pamet?

amacar ::

Ne veš zmišljujem si...

Iz osebnih izkušenj: iphone 4, SGS, iphone 4s, pa so vsepovsod opazne tiste majhne praske, največ jih je bilo na SGS, ko sem slikal s flashem me je skoraj na rit vrglo, izgledalo je kot da bi cel ekran z nožem porisal.
S strani kolegov pa še: sgs2, omnia 7..., ampak za njih težko rečem kako pazijo na telefon, sam vem da ga nikoli ne postavljam na sprednjo stran, še manj pa v žep skupaj z drugimi trdimi predmeti, ker sem enostavno alergičen na vse praske na ekranu.

Tilen ::

Ne gre za enake zaščite zaslonov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Čeprov iphone 4 in 4s imata gorilla glass, SGS pač ne.

Tilen ::

Lumia 920 ima Gorilla Glass 2.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Nemixxx ::

Ka bi se dalo zrihtat da ti lahko pri nas kdo odklene telefon ? Da bi kupil Lumia 920 zaklenjeno na AT&T in ti pol kdo to odklene? Kr prek at&t se jo res da pocen dobit
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

nofaith ::

no js mam lumio 800 in mam tut te male praskice
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

janezJ ::

Bor H je izjavil:

Čeprov iphone 4 in 4s imata gorilla glass, SGS pač ne.


Vsi SGS imajo gorilla glass, SGS3 ima celo gorrila glass 2.
V praksi je pomojem trik, kako ti telefon pade na trdo podlago, ali direktno ali na strani, tle so najverjetneje razlike kako se kater razbije. No tele nove nokie zgledajo izredno čvrsto narejene, samo so pa težke, lumia 920 - 185 g, pa še debelino telefona dodamo in ne vem če je prijetna za držat v rokah po pol urce.

Bor H ::

Se opravičujem če ima SGS gorilla glass, me je gsm arena zavedla.

Glede debeline je pa mal hecno, jst imam 12mm telefon in ga "izgubim" v žepu. iPhone 3 je bil tudi 12mm, 920 je pa pod 11mm, ne bo hudega. Teža je pa lih moj Trophy (140g) + torbica. Mislim da smo potrošniki preveč puritanski pri teži in debelini, sploh ker bi dodaten milimeter ali dva in dodatnih 30g pri večini flagshipov lahko pomenil dodaten dan baterije.

Gregor P ::

... da, če to pomeni dodaten dan baterije, potem je ok ... vendar pa ne pomeni vedno tega:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

boolsheat ::

Tudi moj telefon ima Gorilla glass (Omnia W) pa mi je tudi uspelo narediti nekaj "mikro" praskic na zaslon.

trololo2 ::

Na hoh.de se 920-ka dobi za 650€. Kaj naj rečem, optimisti če mislijo da bojo pri takih cenah dobili kakršen koli merljiv tržni delež.

darkolord ::

iphone je pa 800 eur na hoh.de

boolsheat ::

Ne vem no, 650€ je dobra cena za "top of the line" telefon, ki recimo konkurira iPhonu, ki je 150€ dražji... V bistvu marketinško gledano se te Nokije prodajajo prepoceni, ker avtomatsko, ob toliko nižji ceni, dajejo občutek, da je pač slabši telefon. Cena bi morala biti bližje iPhonu.

amacar ::

Uradna cena iphona je še vedno 680€ in za to ceno ga zagotovo lahko dobiš. Trenutno si pač preprodajalci obetajo lepe zaslužke zaradi omejenih zalog, zato ga ponujajo po nesramnih cenah. Torej je cena nokie 650€ čisto primerljiva s ceno iphona.

nekikr ::

Za to ceno ga trenutno zagotovo ne moreš dobiti amacar.

Boolsheat: tako je. Top telefon je pač cenjen na toliko kot ostali top telefoni, kar je prav.

amacar ::

Naročiš v storu in v roku 2-3 tedne ga dobiš, lahko tudi za nižjo ceno (odvisno v katerem storu ga naročiš).

nekikr ::

Ja, to sem slišal že pred mesecem dni, pa jih je potem spet "zmanjkalo". Ta trenutek ga ne moreš dobiti za 680€. Kaj bo čez mesec ali dva pa ni pomembno za to debato. Tudi S3 recimo lahko dobiš za 450€, samo počakati moraš še kakšne dva meseca.

amacar ::

Nakladaš. Za 680EUR ga dobiš tudi v Nemčiji ta trenutek. Na jabuk forumu je napisal forumaš:
prodam iphone5 najboljsemu ponudniku. na zalogi imajo v minhnu vse razen belega 64gb.
ponudbe na zs.

na voljo danes zvecer

Sicer pa ga v vsakem primeru dobiš v napovedanem času, če ga naročiš v storu, še vsi ki so ga naročali iz UK so ga dobili, pa to že takrat ko so izšli in je bilo povpraševanje še večje.

S3 pa dobiš na bolhi kadarkoli za 400EUR kaj šele za 450EUR.

Tudi v avstriji je 5-ka 16gb na voljo takoj:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

nekikr ::

Daj cel link.

boolsheat ::

damjanll ::

boolsheat ::

Pričakovano, MS ne zna narediti zadeve izpiljene ob izidu. Pravi, zanesljivi, telefoni z WP8 bodo tisti iz druge generacije.

Zheegec ::

tako je. Prav tako, kot so bile velike težave z novimi iPhoni (vseh generacij), Android (vseh znamk in modelov) in Symbian telefoni ter Bada OS telefoni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bor H ::

Troll begone. Resno, WP7 je bil ob izidu popolnoma lepo delujoč, kdo pravi da ni tu problem z driverji? Je pa v WP8 updejt malenkost olajšan, bolj "PCjevski", lahko ti over the air servirajo manjše updejte (ala bugfixi) tako da to zna biti v kratkem popravljeno. Sem hotel še o iPhonu spisat pa me je Alien prehitu...

nekikr ::

Zheegec je izjavil:

tako je. Prav tako, kot so bile velike težave z novimi iPhoni (vseh generacij), Android (vseh znamk in modelov) in Symbian telefoni ter Bada OS telefoni.

Točno tole sem hotel napisati, pa si me prehitel :)

Lonsarg ::

Itak, vsako platformo kdaj doletijo bugi, kar šteje je to, kako hitro dobi updajt.

Tak da tile napake bodo prvi resni test, kako bi Microsoft hendlal updajte za WP8.

boolsheat ::

:)) Ja bravo... Seveda so povsod hrošči ne ga srat. Problem je ker si MS vzame preveč časa za odpravo in recimo naključni rebooti niso majnša napaka, ampak precej nadležna zadeva. Recimo eduroam po 2 letih kar je WP zunaj še vedno ne deluje povsod.

Kar se pa tiče MS in prve različice...

:))

http://www.makeuseof.com/tag/microsoft-...

Drugi primeri pri MS:
vista-->w7
wp7-->wp7.5
Tako je to pri MS.

Zgodovina sprememb…

win64 ::

Nima surface rt samo metro vmesnika?
EDIT: očitno ima skritega. Gre pa za beta verzijo Office-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

JernejB ::

Surface ima namizje samo za office in nadzorno ploščo.
Kar se pa tiče prask mi ni jasno kako je ekran moje 800 preživel padce na asfalt brez praske potem pa se mi v žepu naredi 2mm navpična praska ki še piksle popači :|

Bor H ::

In za nastavljanje networkinga, ne pozabit, da ima Win RT praktično identične nastavitve sistema kot x86 Win 8. Pa za file manager, USB naprave itd.

JernejB ::

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

coder7 ::

Kok EUR ste pripravljeni dati za lumia 920 ? A mislite da se splača kupit v nemčiji ali bolje počakati da pride v slo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: coder7 ()

Lonsarg ::

Nemške oziroma mobisvet.si cene so zadosti nizke, da se v kombinacijo z kakim popustom na naročnino(kar pri Mobitelu nimajo) zadeva ponavadi približno enako izplača(vseeno le malce dražje ponavadi sicer), kot na subvencijo pri nas vzet telefon, tako da kr gogo če majo kje na zalogi pa ne moreš čakati:)

JernejB ::

HTC 8x majo pri simobilu!
Me zanima kaj vedno pri nokiji čakajo :D (vem da je globalno pomanjkanje sam vseeno)

Lonsarg ::

2.5 miljona Lumia 920 je bilo prodanih, več pa še niso uspeli jih proizvesti. Z tako majhnimi proizvodnjimi linijami sploh ne morejo biti najbolj prodani mobitel, četudi prodajo čisto vsak proizveden kos. Konkurenca naštanca 5-10 miljonov enot, preden sploh uradno pride ven zadeva.

No, čeprav 2.5 miljona v 20ih še vedno ni tako slaba. Nokia je definitivno nazaj. Za priti v top pa jih čaka še delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

skodars ::

Živ,

a je kdo mogoče zasledil kako je z nadaljnjimi dobavami Lumie 920 v nemčiji?
Imam namreč naročeno tam....

LP

Lumia je na poti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skodars ()

coder7 ::

Lumia 920 prihaja v slovenijo. Končno.


http://wpslovenija.si/index.php/novica/...

Nemixxx ::

Upam da si jo bom lahko privoščil :D Želim si jo že od semptembra :P
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261689 (37521) rok_p
»

V sredo dan D za blackberryje

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3810787 (7862) LordPero
»

Blackberriji več niso dovolj dobri za Yahoo

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
166319 (4649) Lonsarg
»

Nove nokie: Lumia 710 in 800, Asha 200, 201, 300 in 303 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6224306 (20331) rio972
»

Samsung Galaxy Nexus (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7227440 (22836) Keyser Soze

Več podobnih tem