» »

Poštar mi je v kaslcu pustil prazno odprto koverto

Poštar mi je v kaslcu pustil prazno odprto koverto

1
2
»

Magic1 ::

Poglejte to se zelo enostavno reši. Za vsako vrednejšo stvar, ki jo dobite v kaselc, se naredite, da je niste dobil. Ko bo pošta morala plačat parkrat pošiljatelju, se bodo že zresnil.

PS: ne to izkoriščat za malo vredne pošiljke, ki so ponavadi poslane pisemsko.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Massacra ::

Janac je izjavil:

mogoce je soseda podpisala in ti dala v kaselc a ne.


Soseda. Ja to bo to :))

GrimReaper je izjavil:

Janac je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Naši poštarji so tako WTF. Zadnjič sem SSD disk od Amazona našel v nabiralniku.;((


kje naj bi pa bil?

Ne vem zate, ampak normalno dobiš listek in greš na pošto iskat.
Ampak kot rečeno, je najbolje da daš poštno ležeče, dopoldne ko hodi poštar te itak ni doma, in paket brezveze hodi naokol.
Edini minus je da ne dobiš obvestil, jest sem en čas hodil vsak dan na pošto, zdej grem pa v sredo in soboto.


In kljub napisanemu je bil SSD v nabiralniku? Ga je dala not soseda? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Phantomeye ::

1. Piši kitajcu, da nisi dobil. Itak njih to ne stane veliko in ti bodo z veseljem poslali novega - zastonj... samo, da ne fašejo minusov na ebayu (enkrat sem na nekaj dolgočasa čakal... pa pišem kitajcu, naslednji dan paket pride, čez dva dni pa še en - z isto robo... in šele pol mi kitajc piše, če sem dobil, drugace mi bodo še enega poslali :D)

2. Potem ko si zagotoviš brezplačno kartico od kitajca pojdi na pošto in popizdi

Magic1 ::

Ne delat tega na poceni robi, ki niso priporočeni/paketi, ker bo Slovenija pristala na black listi in ne bo nihče več pošiljal k nam(že tako nismo doskrat vključeni).
Če pa ker bumbar pošilja dražjo robo ne-priporočeno/paketno, ga pa tud ne rabmo.
Magic

mare1411 ::

jaz sem dobil na dom brez podpisa
4 gume na platiščih - ob nabiralniku (ker niso šle not:))
nove smuče
original izpuh za motor

vse je bilo precejšnje vrednosti in me je mal zmotilo da i pustijo na pragu cca 5 ur

lpm

Utk ::

Nič na pošto, direktno na policijo. Tu se gre za odpiranje tuje pošte in za krajo. Oboje je kaznivo dejanje, če se ne motim. Pošta je pa samo firma. Največ kar lahko od pošte dosežeš je, da ti povrnejo za poštnino, ki je pa bila verjetno 2 evra.

Relanium ::

Js nevem no kak se ta naša slovenska pošta obnaša.
Lani so nam poštarja zamenjali, bolj zmedenga človeka še v življenju nisem videl.
Pa tud položnice za mobitel vsaj pol leta ne.

Bog ve kaj vse se je že na poti k nam izgubilo, med drugim tud še vedno pričakujem par paketov.

Ampak seveda na pošti pač ne vejo nič o tem...

M.B. ::

Pri nas se je pred kratkim zgodilo, da je babica dobla pisemsko kuverto s čestitko pa dnarjem. Samo kuverta je bla odprta čestitka je bla not dnarja pa ni blo. Zakaj je blo to v navadni kuverti ne vem, samo ni bla pošiljka nič označena da je poškodovana. Kaj je blo pol s tem ne vem.

Meni gre na živce tudi da lahko nekdo drugi podpiše, enkrat sem si ekrana kupo na mimovrste pa čakam pa čakam pa naenkrat piše da so bli že sprejeti ekranov pa nikjer. Pol pa sosed pride pa reče da so jih njemu dali. Lepo da jih je prneso, ker nismo glih v najboljših odnosih.

Sam sem dobo že tudi knjige ko ni blo treba podpisat, jih je na nabiralnik gor dal al pa napol not zatlačo. Čudno je to.
Ravno čakam na en paket me bo še strah postalo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

first_line ::

Free shipping s kitajske je redko kdaj za podpisati. Kitajskih trgovcev pa ne bi nategnil za nobeno ceno ker imam z njimi samo A++ izkušnje in nisem sposoben krasti/lagati takim ljudem.

Naša pošta je pa res posebne sorte. Eno leto sem bil v študentu brez subvencije ker je tisto pismo, namesto da bi meni dal podpisati, vrgel zraven reklam. Me ni bilo doma cel mesec, noben pa ni vedel da je kaj pomembnega.

Da se pošta izgubi je res čudno. Sem 99,9% prepričan da nekje kradejo in tokrat je oropano koverto po nesreči vrgel v koš za naprej namesto v smeti. Verjetno bo Slovenija res pristala na spisku skupaj z Nigerijo, zasluženo.

freesty ::

Ja potem pa mu napiši, da je bila pošiljka vkradena nekje na poti in si dobil prazno kuverto in bi sedaj kupil še eno spominsko od njega pa če ti da kaj popusta.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Spock83 ::

Daj nazaj podobno koverto in gor natisni npr. android phone ali kaj podobnega, vrzi nekaj not in nazaj v kaslc. Kupi ieno kamero in snemaj. Boš tko vedel kdo ti krade.

KernelPanic ::

Matr jst sm pa vceraj prvic v lajfu narocil robo za (zame) kar lep kup denarcev, v boodoce, kako se lahko taksnih piz... obranis?

first_line ::

Če kontaktiraš prodajalca se večinoma da zmeniti za tracking opcijo. Dostikrat pa šele za reship omenijo to opcijo, kar ne razumem ker je poceni (mora biti neka fora z njihovo pošto).

m0LN4r ::

Se strinjam z idejo od Spock83.
Men pa, če pride paket preko pošte dajo listek za vrata pri vhodu v stanovanjski blok, ker tisti poštar ko nosi pakete nima ključev (tako so rekli na pošti). Se je že parkrat zgodilo, da se tisti listek izgubi pa ga najdem na tleh celga blatnega al pa ne.

Pol pa grem na pošto, da naj pogledajo če sem dobil paket (partizanska cesta (sem dobivam pakete)), ženska mi reče, da brez listka nebo šlo. Pa ji rečem kaj se dogaja pri nas pa ji povem, da mi na enaa piše da so že 3 dni nazaj poslali. Potem reče, da naj povem ime in priimek, da bo pogledala (zanimivo da zdaj pa lahko pogleda). Reče da naj grem dol v pošto na center, ker ga nimajo tu. Grem dol (slomškov trg), razložim situacijo ženska brez problema pogleda in mi reče da je paket na pošti v poslovalnici (partizanska cesta). Sploh nisem vedel kaj naj rečem, samo obrnil sem se in šel nazaj na partizansko. Rečem ženski da je paket tu, da so mi na drugi pošti rekli. Gre iskat, ga najde in reče pa res je tukaj. Fak ej!
Plačam podpišem itd. Povem, da naj listke ne devajo za vrata s ceste. Pride nek "glavni" si zapiše, nato mi še reče naj pokličem na center pošte pa povem. Sem tudi naredil.

Spremenilo se ni nič, listke še vedno puščajo za vhodnimi vrati.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Spock83 ::

Poštarja moraš dobiti in mu osebno povedati. Ponavadi je več ali manj isti. Razen, če je paketna dostava.

šernk ::

ženska mi reče, da brez listka nebo šlo.


to so tudi meni trdili enkrat, na tistem listku pa itak ni niti ene uporabne informacije, razen datuma kdaj je bilo dostavljeno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M.B. ::

Bolj zanimivo je to da je samo listek dovolj, kar pomeni če bi recimo vedo da nekdo dobi kako zanimivo robo pa je plačana. Se vzame listek preden pride domov, pa se ga nese na pošto pa prevzame robo. Ker v življenju se še nisem rabo identificirat za pakete na pošti. Že za bančne kartice ni bilo treba, pa ne verjamem da sem tak pogosta stranka da me vsi poznajo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Spock83 ::

No meni so na poštni non stop pogledali na osebno.

Brane22 ::

Meni VEDNO zahtevajo osebni dokument. In si ga dokaj pozorno ogledajo.

francek1 ::

Phantomeye je izjavil:

1. Piši kitajcu, da nisi dobil. Itak njih to ne stane veliko in ti bodo z veseljem poslali novega - zastonj... samo, da ne fašejo minusov na ebayu (enkrat sem na nekaj dolgočasa čakal... pa pišem kitajcu, naslednji dan paket pride, čez dva dni pa še en - z isto robo... in šele pol mi kitajc piše, če sem dobil, drugace mi bodo še enega poslali :D)

2. Potem ko si zagotoviš brezplačno kartico od kitajca pojdi na pošto in popizdi

Zaradi takih bo cela Slovenija na slabem glasu. A ti veš, kaj je poštenje?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

čuhalev ::

Brane22 je izjavil:

Meni VEDNO zahtevajo osebni dokument. In si ga dokaj pozorno ogledajo.

Mene pa (pre)poznajo in točno vedo po kaj sem prišel.

Zanimivo, kako so pošte razlikujejo od kraja do kraja in od osebe.

MadMax ::

Na manjših poštah, kjer je vsaj "na videz" poznan pacient, ni problema.
Na kakih večjih pa so najbrž bolj dosledni.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Brane22 ::

čuhalev je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Meni VEDNO zahtevajo osebni dokument. In si ga dokaj pozorno ogledajo.

Mene pa (pre)poznajo in točno vedo po kaj sem prišel.

Zanimivo, kako so pošte razlikujejo od kraja do kraja in od osebe.


Pa saj mene tudi na majhni pošti, kjer dvigam in pošiljam vsak dan nekaj za firmo.

Ko pa se na Fužinah, kjer je pač toliko tisoč ljudi enkrat letno prikažem na pošti po takih ali drugačnih opravkih, je normalno da si hoče nekdo ogledat vedno moj osebni dokument. Glede na to, da so zelo vejretno že imeli zaplete s tem, je čisto normalno, da je uslužbenec pri tem vedno pozoren...

[D]emon ::

M.B. je izjavil:

Pri nas se je pred kratkim zgodilo, da je babica dobla pisemsko kuverto s čestitko pa dnarjem. Samo kuverta je bla odprta čestitka je bla not dnarja pa ni blo. Zakaj je blo to v navadni kuverti ne vem, samo ni bla pošiljka nič označena da je poškodovana. Kaj je blo pol s tem ne vem.
--SNIP--


Vcasih je veljalo to, da je bila postnina za cestitke nizja ce kuverta ni bila zalepljena. Najbrz stara navada. :)



LP
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BlazP ::

Naročil grafično kartico iz Amazona. Vrednost 300 eur. Ni bilo treba nič podpisati. Kao "pisemska pošiljka".

first_line ::

Danes sem na pošti izpolnil zapisnik o poškodovani pošiljki. Kaj bo iz tega bomo še videli.

Vajenc ::

Ker v življenju se še nisem rabo identificirat za pakete na pošti.

Zanimivo, jaz sem se moral vedno. Pa podpisat pod št. pošiljke tudi.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Robi :P ::

http://dne.enaa.com/E-svet/E-druzba/Poz... ko sem tole vido sm se spomnu na temo in tle piše kaj nardit če najdeš odprt paket...

Janac ::

Ma razmišljam da bi si omislil kamero IP nad kaselcom...

turk1990 ::

GrimReaper je izjavil:

Janac je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Naši poštarji so tako WTF. Zadnjič sem SSD disk od Amazona našel v nabiralniku.;((


kje naj bi pa bil?

Ne vem zate, ampak normalno dobiš listek in greš na pošto iskat.
Ampak kot rečeno, je najbolje da daš poštno ležeče, dopoldne ko hodi poštar te itak ni doma, in paket brezveze hodi naokol.
Edini minus je da ne dobiš obvestil, jest sem en čas hodil vsak dan na pošto, zdej grem pa v sredo in soboto.


To, kako dobiš paket, je odvisno od pošilajtelja in ne poštarja...

Isto kot pri nas, lahko pošlješ normalno pismo, pa je lahko veliko 40 x 30 cm, pa ti ga še vedno pustijo v kaselcu(če stoji seveda). Ko pa pošlješ priporoceno, pa te čaka na pošti.

pokerznik ::

Če lahko še jaz pristavim svoj piskerček :) . Letos poleti sem si preko eBaya naročil HP Touchpad in seveda tudi usnjen ovitek zanj. Ovitek je bil vrednosti okoli 15 angleških funtov, pa vendar pošiljka ni bila označena kot paket in ni imela sledilne številke, zato nisi rabil podpisat, ko si jo sprejel. Je pa ravno tisti dan deževalo (nabiralnik imamo na srečo pod streho) in poštar je ovitek položil kar na nabiralnik. Na srečo se tukaj ni imelo kaj uničiti, ampak, če bi slučajno naročil set za modeliranje ...

Janac ::

kako se je stvar rešila?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije - šalabajzerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8815649 (5720) dice7
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5714989 (8406) jocoj
»

Postar nastavlja posiljke na oglasno desko ali v prostor z postnimi predali

Oddelek: Loža
294589 (3432) Miki N
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368503 (7015) imagodei

Več podobnih tem