» »

Tek na smučeh in oprema

Tek na smučeh in oprema

oo7 ::

Če kdo ve kje prodajajo poceni tekaške čevlje in tekaške smučke?

Smučam kar veliko tekel na smučkah nisem pa še nikoli pa sem rekel,da bi malo probal.Zdaj ne iščem vrhunske robe,ker to bi tekel doma.Sem z malo večje vasi in 20 metrov za hišo se začne travnik,ki je dolg več 3km in širok 1km okoli pa gozd tako,da prostora je veliko:)
Sej najbrž teči na smučkah se ni tako teško naučit najbrž je bolj pomembna kondicija:)

hvala in lp

jype ::

Za začetek nujno potrebuješ sneg.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: 2x'=2 ()

oo7 ::

Se pravi moram počakat,da bo sneg potem grem lahko šele v nabavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

jype ::

Želel sem samo namigniti, da je bil par dni nazaj še Avgust :)

Po moje je najbolje pogledat po bolšjih sejmih, kjer dobiš spodobno robo zelo poceni (in jo lahko prodaš naprej brez resnih izgub, če ugotoviš, da te ne veseli).

izbrisiracun ::

Jaz sem kupil na bolhi 2 leti nazaj. Govorimo seveda o opremi za klasiko, obstaja še drsalna, ki pride v poštev na urejenih progah.

  1. Za cca. 30€ sem dobil čevlje(pol prepoceni, 1 leto stari, še vedno v idealnem stanju)

  2. Za kakšnih 40€ sem dobil še smuči, katere niso ravno nevem kaj, ampak rabiš ene za po kamnih.

  3. Palice sem dobil za kakšnih 10€


Zelo pomembne so tudi maže. Smuči se namaže z dvema mažema, od katerih ena drsi, druga pa se prime podlage(jo nanesemo nekje na sredo pod čevlji), ko pritisneš na smučko in ti tako omogoča odrivanje naprej. Najlažje, če ti nekdo pokaže kako se temu streže.

Letos bom po vsej verjetnosti(če bo sneg?) kupil nove smuči in palice, čevlji so mi kar vredu. Bi ti pa priporočal, da greš na kakšen enodnevni tečaj. Jaz sem bil na Pokljuki in sem se še dodatno navdušil nad vsem skupaj(in si zaželel boljše opreme;))

S katerega konca pa si? Jaz na Dolenjskem imam samo Gače(če je sneg seveda) in pa domače travnike. Imajo pa res lepo progo(tudi umeten sneg) na Pokljuki, Rogli in še kje bi se našla. Marsikje lokalci "vrežejo" progo s kakšnimi motornimi sankami in tako je vse skupaj dosti lepše kot sam v celca.

edit
Glede smučarskih sejmov: sem gledal na enemu pa je bilo vsaj 95% za alpsko smučanje, za tek pa bol bogo. Ampak zna biti najbrž precej odvisno od kraja.

Glede poletja in teka: obstaja tudi skajk(google), ki je nekakšna mešanica rolerjev in teka na smučeh

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Sem z okolice Ivančne Gorice.Zdaj je tako tam kjer jaz mislim teči itak si bi moral sam narediti progo.2x bi šel okoli pa bi bilo pomoje vredu.Drugače pa vsako leto tudi v Šentvidu pri Stični na letališču naredijo progo okoli letališča.Je tudi kar velik krog.
Upam,da bo letos kaj boljša zima kot lansko leto,ker zadnja leta je res slabo.Ampak tukaj pri nas če ga zapade ga kar nekaj.Zdaj,če grem smučat v Italijo ali pa kam drugam grem smučat,ker za tek imam pa tu okoli na razpolago toliko,da se mi ne splača hodit drugam.
Upam,da bo letos huda zima:P.

Glede opreme sem pa mislil nekaj novega najcenejšega tja do 300 eur.Sicer je ena trgovina v Ivančni Gorici ampak tam ima samo Top robo in tudi pride dražje.

izbrisiracun ::

Ja če ga zapade meter se kar namatraš da progo postaviš, potem pa pridej še sprehajalci, ki mislijo, da si za njih to tekel, da lahko psa sprehajajo.

Sicer se mi zdi, da boš za 300€ dobil vse z obleko vred, ker tako drag šport pa tudi ni. Profi oprema seveda zna biti draga in pa kakšne smuči s podlogo, ki ne rabi mazanja.

Sicer pa vprašaj še na kakšnem drugem forum. Link od tekškega foruma - ne vem če kdo bere to rubriko poleti, ampak lahko še tam vprašaš in poiščeš kakšno staro temo.

carota ::

@M-POWER, glede na to, da si boš progo delal sam, glej za klasiko, saj skate potrebuje steptano progo. Še vsako leto sem videl v trgovinah Alpine zelo ugoten set s cca 100 EUR smuči in palice. Potem potrebuješ še čevlje in vezi. Pri vezeh in čevljih pazi, ker obstajata 2 sistema, Rotafella in en drugi (Salomon?). Čevlji pa so narejeni za enega ali drugega. Jaz sem izbral Rotafella, ker Alpinini čevlji pašejo nanje. Za obleko pa sem imel kar za tek (ne na smučeh), dolge pajkice in vetrovko. Itak ti rata takoj vroče.

oo7 ::

Kakšno dolžino smuč pa moram kupit.Velik sem 181cm.Se gleda isto kot navadne smuči?

izbrisiracun ::

Ponavadi se vzame višina + 20-25cm, torej zate 200,205cm. Je pa lahko odvisno tudi od trdote smuči.

kitewing ::

Januarja sem kupil novo opremo Fisher. Smuči sem dobil najcenje v Intersportu, čevlje pa so bili v Sport2000 50% cene intersporta. Problem je, da sam lahko narediš progo za klasiko, za skate tehniko pa moraš it na urejeno smučišče (verjetno nimaš ratraka).

oo7 ::

Ne nimam ratraka:)).Kašna pa je skate proga?
Tam kjer jaz mislim je večinoma po ravnem je pa tudi malo večji hrib pa potem dolina en tak orng krog.Saj če bom šel parkat po istih sledeh pa bo proga.Edino tam v hrib bom z navadnim smučam poštanfal pa je:).Saj to je klasika kar mislim jaz a ne?

carota ::

oo7 je izjavil:

Ne nimam ratraka:)).Kašna pa je skate proga?
Tam kjer jaz mislim je večinoma po ravnem je pa tudi malo večji hrib pa potem dolina en tak orng krog.Saj če bom šel parkat po istih sledeh pa bo proga.Edino tam v hrib bom z navadnim smučam poštanfal pa je:).Saj to je klasika kar mislim jaz a ne?

Skate proga je utrjena in široka 2+ metra, da lahko drsaš kot na rolerjih. Klasika pa ima tista 2 kanala. V klanec pa štanfaš z obema tehnikama. Poglej kakšen video na Youtube-u.

oo7 ::

Kdo ve ali kje na rudniku prodajajo tekaške smuči?Ali pa kaka druga trgovina rabim pa nekaj najcenejšega kar je:)

izbrisiracun ::

Jst sem jih kupil v intersportu(Novo mesto), imajo nekaj popusta in te pride pod 100€.

carota ::

oo7 je izjavil:

Kdo ve ali kje na rudniku prodajajo tekaške smuči?Ali pa kaka druga trgovina rabim pa nekaj najcenejšega kar je:)

Ne vem za rudnik, a imajo v prodajalnah Alpine običajno dokaj ugodno celotno opremo (smuči z vezmi, palice, čevlje).

Invictus ::

Tiste smučke in palice so zanič. Dobiš pa precej ugodne cene. Če nisi nek zagrizen rekreativec, bo za začetek dovolj.

Sam sem po parih tekih že zlomil palice.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oo7 ::

Samo še nekaj bi vprašal.:)Če vzamem klasiko ali lahko tečeš v hrib v smrekco?Ali so samo za naravnost?Hvala

amigo_no1 ::

Gre v hrib.

oo7 ::

Hvala;)

oo7 ::

Kej tečete??:)

Jaz sem zdajle 2 ure z navadnimi smučmi štanfal8-Osem moker od švica,kot bi v vodo padel:))
Zdaj pa s tekaškim v napad:P

jasminamikuz ::

Zivjo, iscem cevlje za tek na smuceh za sns vezi. Kdo ve kje bi se jih dali dobiti, ali jih mogoce kdo prodaja rabljene. Hvala za odgovor.

oo7 ::

Jaz sem jih kupil pred dvema tednoma v interšportu na rudniku za 45eur so imeli znižanje 40%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

pwn3rrr ::

Živjo. Pozna kdo kakšno trgovino na gorenjskem oz. v okolici Lj, kjer se da ugodno izposoditi oz. kupiti rabljeno tekaško opremo za prosti slog? Rabil bi pa čevlje št. 46, ki jih nikjer ne najdem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povratek na smučišča, pomoč

Oddelek: Šport
102332 (317) oo7
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819461 (1625) Magic1
»

Nordijsko rolanje

Oddelek: Loža
104424 (2327) slitkx
»

Začetnik: bordanje ali smučanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215418 (14656) c0dehunter
»

Elan Speedwave 10 Fusion

Oddelek: Loža
105786 (5543) mirkuma

Več podobnih tem