» »

ATI Radeon™ 7850 1 gb ali 2 gb

ATI Radeon™ 7850 1 gb ali 2 gb

WarLord11 ::

Lastim si računalnik z naslednjimi specifikacijami:
  • intel quad core q8200, navit na 2,7 Ghz

  • ATI Radeon™ HD 5770 1gb

  • Samsung SpinPoint F1 1TB

  • 4 gb ddr2

  • 550W napajalnik

Zanima me pa naslednje. Ali se mi splača investirat v 2gb Radeon 7850 ali naj kar vzamem 1 gb verzijo, saj se mi zdi da je procesor malo star in bo mogoče zaradi tega "malo" grafična neizkoriščena.
Zanima me pa tudi koliko se bi ta hipavost CPU-ja poznala pri novejših igrah.

Vsem se zahvaljujem za nadaljnje odgovore.

Janac ::

2Gb absolutno

bluefish ::

Igraš pa na kaki resoluciji?

WarLord11 ::

1920 × 1080 in 1680 × 1050. Odvisno od tipa igre.

nejc5 ::

Ti samo vzami 2gb procesor boš mogoče kdaj zamenjal pa ti bo potem žal.

hojnikb ::

glede na to da je razlike v ceni cca 20€, vzemi 2GB; čeprav bi lahko na fullhd tud shaju z 1GB.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Ali se mi splača investirat v 2gb Radeon 7850 ali naj kar vzamem 1 gb verzijo


Ti jest povem, da je za nekatere igre ze za 1680x1050 premalo 1GB.
Bod pametn, pa uzem 2GB.

LordPero ::

2GB.

Also, če igraš na nenativnih resolucijah in brez črnih robov (torej da ne obdržiš fiksnega razmerja oz. še bolje 1 na 1 piksla in imaš tudi zgoraj & spodaj par črni pik), poskusi raje kot na 1680×1050 igre downscalat na 1366×768 oz. 1280×720 ter primerjaj, kaj ti je lepše videt. Pa še več FPSjev boš imel, če je resolucija problem.
LordPero

Buggy ::

nikar tako hitro pavsalne zakljucke delat...kot berem in gledam je 1GB pri teh resolucijah kot jih navaja OP, vec kot primerljiva 2GB verziji, se vec...prehiti jo :D

http://www.techpowerup.com/reviews/Club...

pa se en clock-to-clock test 1GB vs 2GB

http://forums.hardwarezone.com.sg/hardw...

freesty ::

Ja 2GB sapphire je boljsa. Pa še downclockana je. Ce ne mislis navijat je definitivno najboljsa izbira.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

LOL, gledas referencno in OC izvedenko.

Buggy ::

kwaj ?!?... dej preden komentiras kej preber raj

Dr_M ::

Buggy je izjavil:

nikar tako hitro pavsalne zakljucke delat...kot berem in gledam je 1GB pri teh resolucijah kot jih navaja OP, vec kot primerljiva 2GB verziji, se vec...prehiti jo :D

http://www.techpowerup.com/reviews/Club...

pa se en clock-to-clock test 1GB vs 2GB

http://forums.hardwarezone.com.sg/hardw...



Ze marsikatera danasnja igra trpi zaradi pomanjkanja graficnega pomnilnika, s prihajajocimi bo vse skupaj samo se slabse. Zbirat zdele tiste, ki na 1GB delajo ok, je imo brezpredmetno.

Buggy ::

kake igre bodo v prihodnje nihce ne ve in verjetno kupca, ki kupuje kartico sredjega razreda tudi ne zanimajo ULTRA topsit nastavitve pri 20 FPS, pa ce ima karta 2GB ali pa 1GB rama, delal se bo pac kompromis z nastavitvami...razumem tudi, da ima taka kartica omejen cas uporabnosti a pri taki ceni 170€ tudi ni za pricakovati, da bo cez leto ali 2 poganjala igre, ki bodo porti nextgen konzol.

...trenutno pa kot kaze se tudi v BF3 odlicno obnese :D

http://www.techpowerup.com/reviews/Club...

no vsekakor ce ti ni ravno sila z € vzami za razliko ~20€ raje 2GB kartico, samo ce pa ti 15% nizja cena 1GB kartice odtehta potencialni hendikep pri kaksnem future spilu, potem pa lahko pogledujes tudi po tej P/P zverini, saj ni noben bav-bav :D

Dr_M ::

Ocitno se nisi igral kasnega Serious Sama 3. Ne prevec nov spil in se ne rabis prevec matrat, da zafilas celoten video pomnilnik.
Sicer pa ne govorim za igre ki pridejo cez 2 leti ven, ampak za igre, ki pridejo letos recimo oz zgodaj drugo leto.

Buggy ::

...pri katerih bo kolicina VRAM-a pri 1080p in nastavitvah, ko bos pri 7850 lovil ~60fps igrala odlocilno vlogo? Bi te kar prosil za seznam, da se bom znal pripravit ...saj bo mene na se starejsih kartah potem cist uniclo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

GrimReaper ::

Se mi je kar zdelo da je tako kot Buggy pravi, in da je blo prej zgolj nabijanje v prazno.
Se na Techpowerup testu vidi da sta še pri 2560 izenačeni, ampak so že zlo nizki FPS-i, tko da morš znižat podrobnosti, in s tem se poraba pomnilnika še zmanjša.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Buggy je izjavil:

...pri katerih bo kolicina VRAM-a pri 1080p in nastavitvah, ko bos pri 7850 lovil ~60fps igrala odlocilno vlogo? Bi te kar prosil za seznam, da se bom znal pripravit ...saj bo mene na se starejsih kartah potem cist uniclo :D


Haha, a si se malo posalil? Izpadlo je zelo neumno.
Skratka, glede na to, da vztrajno omenjas 1080 locljivost, bom kar zakljucil, ker tako locljivost uporablja folk, ki ni dovolj kompetenten,da bi razglabljal o igrah.

Hvala.

Buggy ::

neumne izjave ?!? dej preberi se enkrat kaj si napisal :D

kaksne kompetence pa manjkajo cloveku, ki uporablja 1080p resolucijo pri spilih na karticah srednjega razreda pa samo ti ves....verjetno tudi tega ne bos znal povedati kot ne seznama spilov za katerega sem te prosil zgoraj...ti veliki genijalac

nejc5 ::

Pa saj se ne gre za 100€ razlike v ceni. Naj vzame kar 2gb.

denabiker ::

koliko imate kaj temperaturo Radeon HD7850 2GB med igranjem vse na max?

Zdajle sem špilal BF3 vse na ultra pa je šla temp. max na 69 stopinj? A je to preveč? MInimalno je pa 28, v sobi je pa cca. 22.

A bi morda moral nabavit boljše ohišje in dodaten ventilator? Trenutno imam slabo ohišje, pa ventilatorje sem vzel ven, saj pri ta stari grafični sem jih moral nujno imeti, ker je bila stara tehnologija in se je precej grela.

Buggy ::

Sapphire 7850 2GB Dualx ; OC na 1130 Mhz-GPU/1300Mhz-Mem @1.100V...MSI afterburner OSD v BF3; temp 59 stopinj, ventilator na 36%

Ohisje: notri piha 140mm fan zgoraj 140mm in zadaj 120mm ven..na low obratih.

temp sobe 23

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero rabljeno grafično kartico izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
221540 (1263) drzni86
»

GTX 660 ali Radeon HD 7870 XT

Oddelek: Kaj kupiti
484553 (3701) kmetek
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
617253 (5699) miraldi
»

Nova grafična

Oddelek: Kaj kupiti
484636 (3999) NightHawk

Več podobnih tem