» »

PC za ca. 1500 EUR

PC za ca. 1500 EUR

pbrgle1 ::

Kupujem novi računalnik za približno 1500€. Malo sem že sam pobrskal in sestavil seznam vendar še imam nekaj konkretnih vprašanj.

Zaenkrat imam (linki desno):

Procesor: Intel Core i7 3770K 3.5GHZ 8M LGA1155 BOX (CPU)
Matična plošča: Gigabyte GA-Z77X-UD5H-WB, S1155 + WIFI+BLUETOOH (MoBo)
SSD disk: Corsair Force GT 120GB SATA3 MLC 2.5"(CSSD-F120GBGT-BK) (SSD)
Grafična kartica: GIGABYTE NV 680GTX, 2048MB (GV-N680OC-2GD-B) (Grafika)
Napajalnik: GIGABYTE ATX 720W (GE-E720A-C3) (PSU)
Pomnilnik (RAM): Corsair XMS3 DDR3 16 GB 1600 Mhz (2x8GB) (CMX16GX3M2A1600C11) RAM)

Ohišje že imam, prav tako pa tudi 3TB prostora na diskih.
Konkretno me zanima če je SSD vredu izbira, ali je RAM ok in če je za 16GB boljše 2x8 ali 4x4 GB, ali je napajalnik vredu oz. dovolj močen in če ima nasploh kdo kakšen boljši predlog. Edino kar sem trdno odločen je Intel CPU in sicer 1155 podnožje in Nvidia grafika (razen če me kdo uspe prepričat drugače) :)

Računalnik pa bom potreboval vglavnem za progame: ACAD, Maya, Photoshop in seveda tudi za novejše igerce :D
  • spremenil: pbrgle1 ()

Nedo ::

Matična plošča: Gigabyte GA-Z77X-UD3H je čisto dovolj (razen če imaš nekaj posebnega v mislih)
SSD disk: Corsair Force GT disk je odličen čeprou jaz sem se odločil za Samsunga 830.
Napajalnik: Raje kak Corsair TX750.
Pomnilnik (RAM): Corsair Dominator Platinum 16GB ti ne bo žal.

To je to....

Predator ^^ ::

Matična raje ASUS P8z77-v Deluxe ali Pro..
SSD pa samsung ali crucial m4.
Napajalnik : be quiet
RAM : če vzameš lga1155 potem raje 2x8,če pa lga2011 potem raje 4x4
Das ist das
Gnmstle

pbrgle1 ::

kaj konkretno pa moram gledat pri ssdjih? ker npr. corsair ima 555/515, samsung pa 520/320 in oba staneta približno enako...

Predator ^^ ::

Samsung je vseeno boljši ;)
Gnmstle

pbrgle1 ::

aja. zanima me tudi razlika med različnimi ponudniki gtx680 kartic in katerega bi mi priporočali :)

Predator ^^ ::

ASUS,MSi in Gigabyteovo nereferenčno :)
Gnmstle

korenje3 ::

Nedo je izjavil:

Matična plošča: Gigabyte GA-Z77X-UD3H je čisto dovolj (razen če imaš nekaj posebnega v mislih)
SSD disk: Corsair Force GT disk je odličen čeprou jaz sem se odločil za Samsunga 830.
Napajalnik: Raje kak Corsair TX750.
Pomnilnik (RAM): Corsair Dominator Platinum 16GB ti ne bo žal.

To je to....


proizvajalec predlaga dominator rame za amd sisteme, vengeance pa za intel sisteme. (cena tukaj nima nobene vloge in to da so dominator rami dražji ne pomeni da so boljši ali hitrejši).

Predator ^^ je izjavil:

Matična raje ASUS P8z77-v Deluxe ali Pro..
SSD pa samsung ali crucial m4.
Napajalnik : be quiet
RAM : če vzameš lga1155 potem raje 2x8,če pa lga2011 potem raje 4x4
Das ist das


imam tako osnovno ploščo, ki ne deluje stabilno. ko sem jo zamenjal z gigabyte, niti ne pomislim več na asus. mogoče sem izredni primerek, ampak to dovolj pove o kvaliteti.

tak napajalnik imam tudi jaz in je odličen. 80+ gold. se praktično ne pregreva.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Predator ^^ ::

ASUS plate so odlične,nevem zakaj tebi ni ok...Jaz bi jo definitivno raje kot GB vzel.
Gnmstle

pbrgle1 ::

bom ostal na gigabyte ker sem mel že 2 pcja z GB brez problemov. :)

pbrgle1 ::

zakaj pa bi sploh rabil 750w napajalnik? nebi blo 600W dovolj?

spirit ::

Oba proizvajalca sta vrhunska, seveda imat aoba primerke okvar itd. je pa seveda tako da nas slabe izkušnje odvračajo od enega proizvajalca.

LordPero ::

SSD je ql, ampak osebno bi (oz. sem) se sicer odločil raje Intel, Samsung oz. M4.

PSU bi ti priporočal raje bolj kvalitetnega, kot močnega, meni so najbolj všeč Seasonicovi (do ene 250-300W se vent ne vrti), zgoraj predlagana Corsairova TX serija pa mora bit obvezno ta nova, ker gre drugače za zelo glasen PSU fan na najnižjih obratih.

Asus vs. GB debata se mi zdi mal nesmiselna, ker vsi imamo različne izkušnje (tako pri platah kot grafah, s tem da je pri nereferenčnih grafah včasih izbira lažja).

Drugače pa, kako si kaj s hlajenjem? Smiselno bi bilo dokupit še vodno oz. vsaj nekaj boljšega zračnega za CPU & GPU. Sklepam, da je ohišje temu primerno, ne?
LordPero

pbrgle1 ::

Ohišje sem mislil obdržat od starega pcja LINK razen če predlagaš kakega kvalitetnejšega do max 50e. pa ne rabi bit lepo, samo da lepo toploto odvaja.



Pa je res potrebno posebno hlajenje?

LordPero ::

Ni potrebno, samo zgleda res škoda, da ne bi imel overclockanega CPUja (torej rabiš novo hladilo, ki bo hkrati še tišje od Intelovega), za grafo pa odvisno kakšno kupiš in kako rad imaš (ter koliko) tih računalnik.
LordPero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sestavljam komp po delih - matična plošča?

Oddelek: Kaj kupiti
12993 (745) patriot10
»

Kakšen HW za CAD/3D

Oddelek: Kaj kupiti
294903 (4545) WarpedGone
»

Kaj pravite na tak PC

Oddelek: Kaj kupiti
14920 (790) wifialeco
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
234379 (3865) Freaxx

Več podobnih tem