» »

Alcatel OT-911 ali Sony Life

Alcatel OT-911 ali Sony Life

Barbara87 ::

Nameravam si kupiti nov mobilni telefon. Odločam se med novim Alcatelom OT-911 ali Sony Life with walkman. Nisem zahtevna uporabnica, zato ne potrebujem zmoglivejšega telefona kot je naprimer Galaxy II. Vizualno mi je bolj privlačen Alcatel pa tudi na tujih forumih ima kar solidne ocene. Vendar še pri nas ni nobenega testa, zato sem malo skeptična.

kmetek ::

Barbara87 ::

Sem prebrskala malo o tem ZTE Blade telefonu. Je kar OK, kar me moti je to, da naj bi delala slabe slike. Jaz pa si želim, da so slike dobre.

SLO_Matej ::

Kaj pa kej z Windows Phonom? Mogoče Samsung Omnia W?

kmetek ::

za slike se vzame digitalc.

IvoJan ::

če hočeš dobre slike kupi nokio.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

AStrukelj ::

kmetek je izjavil:

za slike se vzame digitalc.

Večkrat se pojavi priložnost, pa digitalca nimaš. Itak pa velja: The best camera is the one you left at home. :))

ZTE Blade ima Android 2.2, ki je zastarel, display ima kar visoko resolucijo, kamera ima pa samo 3 MP.
Sony Ericsson Live with Walkman lahko upgradeaš na 4.0, ima pa tudi boljšo kamero.
Meni za Alcatel OT-911 google ne najde sploh nič. :O

Tale Omnia W ima pa malo večji zaslon, kar je tudi plus. Seveda, če ti odgovarja OS.

Zgodovina sprememb…

Barbara87 ::

Ja točno to je, digitalc pogosto ni pri roki, ker ga pač ne vzamem vsak dan s sabo :)

Alcatel so včeraj dobili pri Mobitelu, tukaj je link in specifikacije
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Naj nebi bil tako slab. Nebi pa rada spet odštela nekaj denarja za telefon plus se vezela za dve leti in dobila neko sranje. Tako kot sem imela sedaj probleme z Nokio 5230, ki je bila non stop na popravilih pa še vedno ne dela normalno.

Najpomembnejše mi je da telefon ne zamrzuje, ker ga uporabljam tudi službeno. Zato pa potrebujem kdaj tudi narediti kakšno fotko.

Bolf3nk ::

http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_991-...

:))

beži samo bek od tega sranja

SLO_Matej ::

Barbara87 je izjavil:

Najpomembnejše mi je da telefon ne zamrzuje, ker ga uporabljam tudi službeno. Zato pa potrebujem kdaj tudi narediti kakšno fotko.

Potem pač vzemi nekaj z Windows Phonom (npr. Omnio W). Imaš gor tudi MS Office. :)

Zgodovina sprememb…

Barbara87 ::

Zanima pa me še ena stvar in sicer ali se mi splača plačati 20 EUR več in vzeti HTC Wildfire S oz Samsung galay ACe, ali ni bistvene razlike od Omnie w? Na voljo pa tej ceni je tudi Xperia active?

V drugih forumih pa celo bolj hvalio Sony LIFE kot Galax ace?

SLO_Matej ::

Kakorkoli ti bo Omnia W z Windows Phone vedno delovala boljše in hitrejše od Androidov (ki bodo če ne takoj, pa čez čas lahko postali hudičevo počasni). ;)

kmetek ::

za blade imaš 4.1.1 cm10 na voljo tako da....

SLO_Matej ::

Se pravi kupiš telefon, da ga poservisiraš ali kako? :)

keitai ::

Če boš imela telefon le za telefoniranje, sms-e, tu pa tam internet, plus kakšna slika raje vzemi Omnio. W7 je malce bolj fool proof, Android ma par svojih muh.

SLO_Matej ::

Kaj, a drugega boš rekel, da se pa na WP7 ne da ali kaj? :))

keitai ::

Da se narediti polno reči, ampak ni na nivoju androida (pač manj uporabnikov, manj raznovrstnih aplikacij, kompliciran dostop do roota).

Bolf3nk ::

manj raznovrstnih aplikacij,



misliš manj fart aplikacij in podobnega sra*ja

keitai ::

Tista 2 meseca, ko sem imel htc hd7, ni bilo pametnega manga readerja, nativne mkv podpore s podnapisi (ne mi s transkodiranjem in zune-om), ni hdmi-ja (torej ne morem streamat s pc-ja prek wifija na hdmi na tv), ni mass storage mode-a, itd. +na androidu mi dogaja kustomizacija (pač daš launcher, ki ti je všeč + prefukaš framework...).
Je pa zaradi večje fragmentacije na android dost več buggov.

Pač lahko mutiš kolikor hočeš, na androidu je večja izbira aplikacij (ogromno je ipak sranja) zaradi večje user baze. Wp8 bo to verjetno popravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

Barbara87 ::

Meni tole "prerekanje" glede telefonom ne koristi preveč :)

Iz tega sem samo izvedla, da je Alcatel jaca, in ga nikakor ne bom vzela.

Torej konkretno me zanima ali se mi splača plačati 20 evrov več kot je cena Omnie W in vzeti Galaxy Ace oz HTC wildfire S?

SLO_Matej ::

Ne, vzemi Omnio W, če se nočeš stalno ubadati s telefon (beri: iskati rešitev zakaj to ne dela, pa drugo, pa zakaj zdaj šteka, pa zakaj se še kar povezuje na internet itd.) temveč ga zgolj uporabljati za to kar ga pač rabiš. ;)

Poleg tega je tudi kar se strojne opreme tiče Omnia W vsaj en razred višje (veliko boljši Super AMOLED zaslon, zmogljivejši 1,4 GHz procesor). Pa kot kaže je še cenejša, ker ljudje kar kupujejo poceni Androide, ker drugega ne poznajo očitno. :)

Poceni Androidi običajno niso najboljša zadeva.

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

@SLO_Matej malo pretiravaš že glede androida. Ni tako slab, kakor ti pises in je čisto v redu.

keitai ::

Barbara87 je izjavil:

Torej konkretno me zanima ali se mi splača plačati 20 evrov več kot je cena Omnie W in vzeti Galaxy Ace oz HTC wildfire S?


Če je to vse kar je na izbiro vzemi Omnio W.

GeForce ::

Vzemi Sony Ericsson Live with Walkman pa je zadeva rešena. Imaš URADEN ICS 4.0.4 update, in vredu zaslon in kamero.
Tudi Omnia W ni slaba, ampak mi gre na živce SLO Matej s tem nakladanjem o superiornosti WP7 in temu kako je Android kao sran*e....

SLO_Matej ::

Res si smešen, ker praviš, da sistem/telefon ni ok, ker ti grem jaz na živce. Pa morda ti bom šel s tem komentarjem še malo bolj.

Je posodobitev na ICS, za katero pa si sam rekel, da dela veliko slabše kot z 2.3. Skratka, če vzameš Androida se potem hecaš s takimi stvarmi, kot GeForce svetuje drugim uporabnikom Androida, da pač treba narediti reset itd.: https://slo-tech.com/forum/t533356/p370...

GeForce ::

Kje sem rekel da sistem/telefon ni OK? Sploh pa da bi to rekel le zato ker mi greš ti na živce?? In ja ima Android neke "svoje fore" ampak ni tako slab kakor ga ti hočeš opisati, pravtako kakor tudi WP7 ni tako oh in sploh kakor ga opisuješ. Še nedolgo nazaj si se hvalil kako WP naprave dobivajo vse update...bo tvoja Omnia dobila WP8? Bi rekel da ne...bo moja Xperia arc dobila Jelly Bean update? Ja, če že ne uradnega (kar je sicer še vedno možno), pa neuradnega.

V glavnem Omnia W je OK, ampak sam bi ti bolj priporočal Sony Live z Androidom.

Goody ::

SLO_Matej je izjavil:

Res si smešen, ker praviš, da sistem/telefon ni ok, ker ti grem jaz na živce. Pa morda ti bom šel s tem komentarjem še malo bolj.

Je posodobitev na ICS, za katero pa si sam rekel, da dela veliko slabše kot z 2.3. Skratka, če vzameš Androida se potem hecaš s takimi stvarmi, kot GeForce svetuje drugim uporabnikom Androida, da pač treba narediti reset itd.: https://slo-tech.com/forum/t533356/p370...


Matej si pa res trol na petnajsto potenco...Včasih se sicer sam malo zakolješ ko priznaš da se tvoj superiorni in nenadgradljivi (;)) windows phone vsake tolk časa sam od sebe ugasne..

SLO_Matej ::

GeForce je izjavil:

In ja ima Android neke "svoje fore" ampak ni tako slab kakor ga ti hočeš opisati, pravtako kakor tudi WP7 ni tako oh in sploh kakor ga opisuješ. Še nedolgo nazaj si se hvalil kako WP naprave dobivajo vse update...bo tvoja Omnia dobila WP8? Bi rekel da ne...bo moja Xperia arc dobila Jelly Bean update? Ja, če že ne uradnega (kar je sicer še vedno možno), pa neuradnega.

V glavnem Omnia W je OK, ampak sam bi ti bolj priporočal Sony Live z Androidom.

No, podaj tehtni razlog, zakaj je slednji boljša izbira. Ja in ravno te samosvoje fore naredijo sistem po mojem mnenju slabši od drugih. Seveda so s tem tudi neke prednosti, ki meni ne štejejo kaj dosti.

WP7 naprave so redno prejemale vse posodobitve sistema. Sedaj z novo različico sistema, ki temelji na drugem jedru (je dovolj tehten razlog, vsaj za razliko od Androidih razlogov, zakaj nek dovolj zmogljiv telefon ne dobi posodobitve) temu žal ne bo tako, vendar vseeno bolje kot pri Androidu, dobili bomo WP7.8, ki bo prinesel nekaj funkcionalnosti novega sistema - in ja, uradno.

Goody je izjavil:

Matej si pa res trol na petnajsto potenco...Včasih se sicer sam malo zakolješ ko priznaš da se tvoj superiorni in nenadgradljivi (;)) windows phone vsake tolk časa sam od sebe ugasne..

Ne, nisem. In nisem nič rekel proti samemu sebi. Le povem tako kot je. Dejstvo je, da se je taka težava pojavljala na različnih Samsungovih aparatih, ne glede na sistem (poglej malo na Slo-Techu, so imeli tudi uporabniki SGS II take težave). Nokiini in HTC-jevi Windows Phoni takih težav po mojih informacijah niso imeli.

Barbara87 ::

Takole je na stvari :)

Danes sem obiskala enega izmed prodajnih centrov in mi je prodajalka odsetovala Omnio W, češ da naj še nebi bila dovolj preizkušena in da gre za posebne telefone, zaradi Windowsov. Tako, da ne vem kako in kaj. Sem pa ugotovila, da Sonya ne mislim imeti, ker so mi premajhni.

Sedaj se odločam še vedno med Omnio, Galaxy Ace, HTC wilfire S in Huawei Vision! TI so mi tudi vizualno všeč, tako da prosim sedaj za konkretni odgovor.

Bolf3nk ::

Hehe ja. Ti prodajalci so tudi pravi. Sem imel enak primer. Odločam se in gledam lumio 710. A tip mi gnjavi z androidom. Češ, da wp7 nima dovolj aplikacij..itd.

Vzemi omnio w brez skrbi.

SLO_Matej ::

Tako kot je rekel Bolf3nk, ne poslušaj teh kvazi strokovnih prodajalcev, ker v večini primerov nimajo pojma (študenti pač). Kje pa si bila, če ni skrivnost (če je to kakšen Si.mobil, se sploh ne bi čudil)?

GeForce ::

Ah saj je s prodajalci povsod enako. Ko sem pri Mobitelu kupoval Xperio Ray mi je uslužbenka rekla naj ga ne prižigam ampak naj ga najprej 12ur polnim ;(( ....in ja to je bilo leta 2012....ah, važno da je bila luštna ;)

Barbara87 ::

Na Moibtelovem centru v Celju :)

Se mi je že podobno naredilo pri prejšnjem telefonu. Prodajalci zagovarjajo ponavadi eden "svoj" telefon (pomoje je to edini ki ga dobro poznajo) in potem rečejo, da je kar ta najboljši. Ker mi sploh ni znala nič povedati, ko sem jo vprašala kakšna je razlika med telefonoa itd....tako je, da zaposlujejo ljudi po vezah, namesto, da mi vzeli nekoga z znanjem.

floyd1 ::

Verjetno so pri različnih telefonih tudi precej različne marže in potem je jasno, katerega forsirajo kupcem, ki so prišli tudi po nasvet. Pač pogledajo cenovni razred in potem ponudijo "favorita".

Barbara87 ::

Kaj pa rabljen telefon, npr. Samsung Galaxy I ?

SLO_Matej ::

Se boš ukvarjala z menjavo sistemov, da bo mogoče vsaj približno tako dobro deloval (pa še to dvomim), kot Omnia W? Poleg tega je telefon starejši, ima slabši procesor (ja, Androidu daš lahko ne vem koliko jedrni procesor, pa še vedno ne bo deloval tako lepo), nima LED bliskavice ...

Omnia W je pač enostavno boljša izbira v vseh pogledih (pa še novo dobiš). :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri gsm?

Oddelek: Mobilne tehnologije
172374 (1781) ;-)
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499463 (8162) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028303 (22466) leiito
»

Samsung omnia 7 ali HTC Evo 3d

Oddelek: Mobilne tehnologije
223722 (3321) SLO_Matej

Več podobnih tem