» »

Matična plošča @ ThunderBird ?

Matična plošča @ ThunderBird ?

MaD_Mavr0 ::

> AMD Thunderbird 800 + cooler Crome
> Abit KT7A, kt 133, U100
> Ram, 256 Mb 168pin 133mhz
> IBM 45Gb, ATA100/ @7200
> ATI RADEON 64MB DDR VIVO AGP
> DVD ROM Pioneer 16x 40X
> CD-RW PLEXTOR RW 12x10x32 ide
> Sound Blaster Live Player 5.1 + CREATIVE DTT [2500]
:\
Pri zgoraj navedeni konfiguraciji opazam da mi VIA Monitor kaze temperaturo procesorja med 45 in 50°C.
>> Ce bo kdo vprasal kista je normalno ventilirana,
Pomagajte !!!
Kako nastaviti v Soft Meniju III overclockati Tbirda ?
Zanimajo me tudi ostale nastavitve :|">IDEALNE<" za celotno plato

Stripy ::

Ce imas med procesorjem in orbom termalno snov, ki je bila originalno na orbu, jo odstrani z alkoholom in namazi s kaksno termalno pasto. Dobis jih v vsaki trgovini z elektroniko (silikonska pasta), pa se poceni so.
Predvidevam, da si povezal L1 mosticke. Nastavljanje v biosu si lahko pogledas na KT7 FAQ in povezavah, ki so tam.

MaD_Mavr0 ::

Za enkrat ne morem pogledat v kisto, kr mam od zadaj nalepko;
mislim pa da je to to, kajti procesor mi kaze temperaturo med 45°C in 51°C !

Ali je to velika 8-O temperatura ????
Ali je temperatura ze v zgornji meji ?

Stripy ::

Ni tako kriticno. Nekje so bile objavljene temperature (poglej v arhivu) in AMD zdrzi menda okrog 90 st. C. Res pa je, da to, kar ti vidis ni temperatura procesorja, ampak blizu procesorja, procesor pa je se malo toplejsi. ampak razloga za paniko pa ni. Meni se je tudi grel do 52, dokler nisem uporabil paste.

Matek ::

Meni se TB 800@1000 (10x100) greje na cca. 50. Pravite da zdrži do 90. Mam gor Chroma in uno termalno snov ki je že bla gor, na eni strani mam odprto kišto in 80x80 outtake en. A mu lahko pol to kaj škodi, da je temperatura 50? Pri idlanju se shladi do 27. TAka temperatura je bila po eni uri nabijanja špilov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Stripy ::

No, nizja je temperatura, bolje je. Sicer z AMD nimam veliko izkusenj, sam ga imam kake tri mesece, ampak po moje ti bo procesor prej zastarel, kot pa se bo pokvaril. Je pa nakup termalne paste zelo majhna investicija (okrog 300 SIT), tako da se splaca, ce lahko odpres stolp. Meni je temperatura padla za nekje 8 st.C.

ANLASER ::

mam tb 1000@1350 temp 58°c-62°c termalna pasta zamenjana vent. cromorb zaenkrat ni problemov delam pa ze na vodnem hlajenju.

zizi ::

Je v mejah normale overclockaj pa tako da boš tam ko piše recimo 700Mhz naštimal na user define isto pri voltaži:\

MaD_Mavr0 ::

Stvar je sledeca; ce ze odstranim Orbeka s procesorja, vsi samo kazete kako so bili slabo namesceni hladilniki, kajti tudi sam menim, da mora biti tako, saj je temperatura za normalni clock absolutno prevelika;(; pa se ohisje je na vrhu procesorja toplo na otip. Kako in kaj s pasto na prosesorju ???
1. A LAHKO NAMAZEM PASTO TUDI ZUNAJ JEDRA ?
2. ALI JO NAMAZEM SAMO PO JEDRU TAKO KOT JE BILO TO DO SEDAJ ?

Kako in kaj ?
P.S. Pricakujem kaksno sliko; pomagajte mi;

>>Slab mehanik, pocasen race time<< Scuderia Ferrari !

Stripy ::

Pasto namazes samo na jedro in ne prevec na debelo. Mora jo biti cimamnj, pa se vedno dovolj, da zapolni vse mikroskopske reze. Pa prej odstrani tisto prejsnjo. Slike imas pa na netu, samo pobrskati moras malo.

Ce si pa freak si pa nabavi arctic silver pasto, potem jo pa se meni poslji. :D

MaD_Mavr0 ::

Eja daj zrihtaj mi linke; nimam dosti casa pa bi lahko pomagal malo meni !
Prosim, pa če si z mesta [Maribor] dobis v zahvalo, če mi °C padejo za 6°C, jo
dobis noProBleM !!:8)

Sam zrihtaj mi linke, pa mi poslji jih na Moj E-mail naslov ! prosim te !

Hvala ze v naprej !

ADF ::

Ce si iz Maribora se zapelji V Velenje k JAE in kupi TT cano II (2800 sit), to ti bo znizalo temp. za 2-3 stopinji, ce ne vec. Zato, da namazes pasto, pa ne rabis slik z interneta, majhno "kapljico" silikonske paste daj na sredino procesorja in preden pritrdis hladilnik malce zaokrozi z njim po procesorju, da se razmaze po celem jedru. Silikonska pasta ni misljena kot "vmesna plast", pac pa zgolj zato, da zapolni mikroskopske pore med obema povrsinama. Ce pritrdis hladilnik dovolj trdno, pa itak iztisnes vso pasto ven, samo bodi ZELO previden, saj so jedra zelo krhka in lahko nevede odlomis kaksen koscek.

Potem preveri temperaturo z odprtim ohisjem in ce bo velika razlika (nad 10°C), potem imas slabo prezraceno ohisje. Takrat bos moral dodati se kak ventilator na prednji strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram za prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
101103 (979) Racunalnik
»

hitrost rama

Oddelek: Strojna oprema
201719 (1346) royt
»

133 or 133a

Oddelek: Pomoč in nasveti
411560 (1230) Dalmatinc
»

Ferkvenca al Faktor?

Oddelek: Navijanje
241761 (1539) SaTaNIsT
»

Ram >>> V čem je razlika???

Oddelek: Pomoč in nasveti
53613 (950) NiggerBob

Več podobnih tem