» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
152 / 188
»»

Thompic ::

Groot je izjavil:

Thompic je izjavil:

Jaz sem zelo zadovoljen s tole Beringovo iz Solar kolekcije za 200 evrov.


Že en čas iščem nekaj podobnega, minimalističnega. Lahko poveš kje si jo kupil?

Posamezni komentarji omenjajo, da se kazalci ne poravnajo popolnoma lepo in da naj bi bil pas kar občutljiv na praske. Si morda že opazil karkoli od tega?


Kupil sem jo tukaj, je pa res da je trenutno malo dražja, takrat je bila v akciji za 210 evrov, zdaj pa je 240 z bančnim nakazilom..

S kazalci nimam nobenih problemov, edini problem, ki sem ga opisal tudi v komentarju na linkani strani je pa to, da je pas res dokaj občutljiv na praskice.. Ampak če se ne motim, je tako bolj ali man pri vseh, ki so iz titana, pač inherentna lastnost tega materiala :) Steklo je sicer brez praskic, v dveh letih pa je še nikoli nisem štimal, ker še ni prehitevala niti zaostajala.. Barva številčnice je pa čudovita. Je pa res lahka in minimalistična, verjetno ni za tiste, ki imajo bolj "močna" zapestja..

Taka je po cca. 2 letih uporabe..

https://ibb.co/6y1cchp
https://ibb.co/ygvmPcG
https://ibb.co/9qLz6nS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thompic ()

Okapi ::

Uram s kronometrskim certifikatom COSC so včasih prilagali uraden certifikat na papirju, z vsemi meritvami. Tole sem dobil z Ballom Red Label.

Potem so začeli šparati in Ballu Endurance je priložena samo kartica, brez podatkov o meritvah.

Pri Omegi, kjer kronometrsko natančnost certificira druga ustanova, METAS (Švicarski zvezni inštitut za metrologijo), prav tako prilagajo samo kartico, vendar pa je mogoče rezultate meritev vsake posamezne ure videti online.

Postopek je sicer rahlo zamuden, ker se je najprej treba registrirati, potrditi registracijo in nato še prepisatii 3 večmestne številke s kartice, vsega skupaj 28 fifer.

No, in potem pridemo do rezultatov testa.



Garancija je 5 let in če bo v tem času ura začela zaostajati (lahko tudi samo za eno sekundo na dan), ali prehitevati več kot 5 sek/dan, jo lahko nesem na servis, da jo popravijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Še malo o kronometrskih certifikatih.
V rabi so štirje glavni (in nekaj manj pogostih, recimo Patekov).

COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronometres) je najbolj znan. Certifikat dobi mehanizem, ki je znotraj -4/+6 sek/dan.

Seiko sam testira ure, in po njegovem standardu Grand Seiko je tolerance 2 sekundi manj, -3/+5 sek/dan. Imajo tudi še malo strožji standard, -2/+4 sek/dan.

V obeh primerih so se odločili, da je bolje, če ura malce prehiteva, kot če zaostaja.

Rolexove mehanizme prav tako preizkuša COSC, vendar pa Rolex uporablja precej strožje merilo, -2/+2 sek/dan, in uporablja svoj certifikat Superlative Chronometer. Ne delajo razlike med prehitevanjem in zaostajanjem.

Pri Omegi kronometre certificira METAS (švicarski zvezni inštitu za metrologijo). Uporabljajo za eno sekundo manj strog standard kot pri Rolexu, vendar so bolj strogi do zaostajanja, ki ga sploh ne dovolijo - toleranca je 0/+5 sek/dan, certifikatu pa pravijo Master Chronometer.

Ko sem že omenil Pateka, pri njih je kronometrska toleranca -3/+2 sek/dan. Od vseh so edini, kjer dovolijo malo več zaostajanja. Mogoče zato, ker si Pateke lahko privoščijo samo taki, ki si lažje privoščijo, da malce zamudijo na sestanek.;)

Številke med temi standardi sicer niso čisto primerljive med seboj, ker gre za povrepčne rezultate merjenj, ki se po različnih standardih razlikujejo.
COSC recimo meri 15 dni, v 5 položajih, Seiko pa 17 dni v 6 položajih. Pri Omegi pa recimo dodajo še meritve v močnem magnetnem polju.

Mimogrede, odločitev pri Omegi za 0/5 sek/dan je praktična tudi zaradi tega, ker je lažje ponastavit uro, ki prehiteva za par sekund, kot uro, ki za par sekund zaostaja. Pri prehitevanju zgolj potegnemo krono ven, da se sekundni kazalec ustavi, in jo čez ustrezno število sekund porinemo nazaj, da ura steče.

Map ::

Zanimiva akcija na Dropu, Glycine Combat Sub za dobrih 300eur. Na uradni strani je cena slabega tisocaka. Kako je kaj s carino in ostalimi stroski?

https://drop.com/buy/glycine-combat-sub...

Dri3r ::

Res mamljiva ponudba tale Combat Sub 8-) nisem se ji mogel upreti tako da prihajata dva - zame v mortal kombat, za kolega v stealth barvi. Poštnina je dobrih 5USD, če se ustavi na carini bo šlo še cca 70EUR za dajatve. Vse skupaj bo pod 400€ na kos, kar je zame sprejemljivo.
dri3r

Map ::

Bi znal kdo povedat kaj o primerjavi med Steinhartom in Glycinom?

Dri3r ::

Kar se Branda in zgodovine tiče je Glycine tukaj v kar veliki prednosti. Ustanovljen je bil leta 1914 in kmalu zaslovel zaradi majhnih ženskih ur. Okoli 1930 leta so že izdelovali kronometrske avtomatike. Najbolj znana njihova ura je Airman, katera je bila zelo popularna med piloti. Par let nazaj preden je brand kupila Invicta so se tile Combat Subi prodajali s ceno preko 1000€ za kos. Po prevzemu je znamka nekoliko izgubila na ugledu, ker "everybody loves to hate Invicta", glede na reviewe pa nekega hudega padca v kvaliteti ni, tu in tam kakšen "cost saving" ampak nič hujšega. Najbolj se v ceni pozna prehod iz ETA na Sellita mehanizme.

Na drugi strani pa je Steinhart precej mlada znamka (2001), IMO bolj mikrobrand kot kaj drugega. Nudijo predvsem hommage ure znanih znamk (Rolex, IWC,..), najde se tudi kakšen izviren model (npr Triton), najbolj me pri njih motijo ohišja, ker so precej velika in nekateri modeli nimajo zavitih lug-ov. Mehanizmi so ETA/Sellita tako da tukaj ni pripomb, cene so tudi kar konkurenčne. Njihova premium linija mi je kar zanimiva je pa malce dražja in bi jaz za ta denar raje vzel kakšnega Hamiltona.
dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

Map ::

Kot znamka vem, da je Glycine bolj priznana, ne vem pa kako je s kvaliteto ur, tocnostjo mehanizma izd. Pogledal nisem pa se nic, ker sem slucajno zasledil, prej pa nikoli nisem posvecal prevec pozornosti Glycinu.

Ze nekaj casa razmisljam o Steinhartu, ampak se mi to zdi res dobra ponudba, sploh glede na polno ceno.

Recimo par stvari, ki me pri Glycinu motijo:
-votli koncni cleni, ce bi hotel kovinsko zapestnico
-aluminijasti bezel
-42mm premer(Steinharta bi verjetno vzel 39mm)

Glede na to, bi raje dal se malo zraven za Steinharta Ocean One, mi je tudi stevilcnica malenkost bolj vsec. Ne vem pa, kako se nosi recimo.

JGandolfini ::

Map je izjavil:

Zanimiva akcija na Dropu, Glycine Combat Sub za dobrih 300eur. Na uradni strani je cena slabega tisocaka. Kako je kaj s carino in ostalimi stroski?

https://drop.com/buy/glycine-combat-sub...


Dobro si referral link skril v link, mater :)

Map ::

Uh, se opravicujem, preprosto sem kopiral link iz aplikacije. Meni pa ni bilo jasno, od kod maili, da se je prijatelj pridruzil Dropu, ce nisem nikomur nic posiljal. :D

Tole pa mora bit pravi link: https://drop.com/?origin=%2Fbuy%2Fglyci...

Dri3r ::

Map je izjavil:

Kot znamka vem, da je Glycine bolj priznana, ne vem pa kako je s kvaliteto ur, tocnostjo mehanizma izd. Pogledal nisem pa se nic, ker sem slucajno zasledil, prej pa nikoli nisem posvecal prevec pozornosti Glycinu.

Ze nekaj casa razmisljam o Steinhartu, ampak se mi to zdi res dobra ponudba, sploh glede na polno ceno.

Recimo par stvari, ki me pri Glycinu motijo:
-votli koncni cleni, ce bi hotel kovinsko zapestnico
-aluminijasti bezel
-42mm premer(Steinharta bi verjetno vzel 39mm)

Glede na to, bi raje dal se malo zraven za Steinharta Ocean One, mi je tudi stevilcnica malenkost bolj vsec. Ne vem pa, kako se nosi recimo.


Kvaliteta Glycina je vsekakor nad Steinhartom. Slednjega bi primerjal bolj z Seikom v cenovnem rangu okoli 400EUR. Točnost mehanizma sicer niha od primerka do primerka ampak tukaj v obeh primerih govorimo o swiss made workhorse mehanizmu, kateri se vgrajuje v precej dražje ure. Npr. Seikov 4R35 ima deklarirano natančnost +20/-40 na dan, Sellita SW200 (ETA2824 klon) pa je že osnovna verzija regulirana na +-12s/dan, elabore na +-7s/dan, premium na +-4s in potem je tu še SOSC. Čeprav na Dropu piše da je mehanizem GL224 25-jewel je težko sklepati kaj je znotraj; ETA 2824-2 ali SW200-1 (26 jewel).

V tej ponudbi na Drupu so pretežno ure na Nato paščku oz gumi, kar mi je OK ker tudi meni ni všeč zapestnica. Na netu sicer pravijo da ima solid end link, moti me pa da je brušing na njem v drugi smeri kot na sami uri kar ne zgleda ravno posrečeno. Bolj kot premer ure je važen podatek "lug to lug" kateri je 50mm, pri čemer pa moraš upoštevati da ima Combat Sub kar dramatično zavite luge in se v kombinaciji z izredno tankim ohišjem za diverja 10,5mm nosi odlično, ker res lepo objame zapestje.
dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

Map ::

Me kar malo kliče, ampak jo bom verjetno izpustil. Če bi lahko dobil črno s kovinsko zapestnico, bi jo vzel. :)

Okapi ::

Preden se zaženete v nakupovanje ur pri Dropu je vedno treba preverit cene pri drugih ameriških in singapurskih trgovcih. Recimo Ashford ima veliko izbiro Combat Subov, nekatere tudi pod 350 dolarji. Poštnina je tudi cenejša, 30 dolarjev.

Okapi ::

Komaj en teden od "velikega zapravljanja", in že brskam po netu in iščem novo uro.;((

Tokrat "rovsko". Trench watch sem pred kratkim že omenil, ko sem pisal o Glycinovem modelu Eugene Meylan.



Postale so priljubljene med prvo svetovno vojno, ko je britanska vojska sestavila standard za vojaško zapestno uro in pri 12 firmah naročila izdelavo okoli 150.000 kosov takih ur. Izdelovali so jih Buren, Cyma, Eterna, Grana, Jaeger-LeCoultre, Lemania, Longines, IWC, Omega, Record, Timor in Vertex.

Poleg teh, ki so delali po naročilu biritanske vojske, so takšne ure izdelovali še številni drugi izdelovalci.

Sedaj pa jih nekateri izdelujejo, ker je pač "retro" prišel v modo.

Eno takšno uro pravzaprav že imam, samo ni čisto "prava".
West End Watch je bila izvirno indijska firma z angleškimi lastniki, ki je ure izdelovala v Švici. Leta 1886 ustanovljeno podjetje še vedno obstaja in je sedaj povsem švicarsko, njihove ure pa so še vedno zelo priljubljene v Aziji, ne samo v Indiji, temveč tudi recimo v Savdski Arabiji in sosednjih državah, pa v Mongoliji, Butanu...


West Edn Watch sodi v nižji cenovni razred švicarskih mehanskih ur, s cenami, ki se začnejo nekje okoli 500 evrov.

V glavnem, ura je sicer čisto zanimiva, ampak ni prava "rovska" ura, saj nima majhnega sekundnega kazalca, pa tudi datuma in dneva te ure niso imele.

No, in potem sem ugotovil, da nekaj zelo podobnega Glycinovi uri dela tudi Longines. Pravzaprav celo dva modela, ki bi prišla v poštev. En je "vojaški", model Heritage 1918, drugi pa pilotski, model A-7, in to celo kronograf, se pravi s štoparico.



Nenavadna poševna orientacije te ure je zato, da pilot (ali voznik) vidi številčnico v pokončnem položaju, ko ima roko iztegnjeno na krmilu oziroma volanu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ganon ::

Okapi, v čem je smisel kopičenja tolikšnega števila ur? Se mi zdi, da se je vse skupaj sprevrglo v precej "nezdrav" hobi.

Okapi ::

V čem je smisel kateregakoli zbirateljstva? A če bi knjige kupoval, bi bilo kaj bolj "zdravo"?

donvito ::

Če ima denar in ne trpi zaradi tega drugo, zakaj pa ne. :)

Scaramouche1 ::

Če nebi bilo forumov, bi ljudje kupovali samo potrebno,tako pač vse kar lahko pokažeš...

Okapi ::

Jaz sem bil svoje čase kar resen filatelist, v časih, ko forumov in interneta sploh še ni bilo. Zbirateljstvo je staro toliko kot civilizacija.;) Je pa res, da večina zbirateljev rada pokaže svojo zbirko. Saj načeloma zbiraš zaradi lastnega zadovoljstva, ampak skrivati pred svetom zbirke nima smisla.

Če malo obvladaš sceno to tudi v resnici ni zgolj zapravljanje denarja. Če bi bil prisiljen vse svoje ure prodati, in bi imel za to vsaj kakšno leto časa, bi bil verjetno vsaj na pozitivni ničli, mogoče celo v plusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Recimo ta Omega, ki sem jo kupil prejšnji teden. Čisto nov model, omejen na 2021 kosov. Na Chrono24 so ta hip trije prodajalci, ki bi radi zanjo 1000 evrov več, kot je stala. Dvomim sicer, da bodo kakšno prodali po tej ceni, doker jih je še mogoče dobiti v trgovini, ampak prav lahko se bo zgodilo, da bo, ko bo razprodana, lepo držala ceno tudi kot rabljena, ker je pač omejeno število in je precej drugačna od običajnih modelov v tej seriji.
https://www.chrono24.at/omega/seamaster...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bluefish ::

Odvisno sicer od tega, kaj posameznik pojmuje pod zbirateljstvo.
Če smo pri urah - je zbiratelj nekdo, ki kopiči ure vsevprek, naj si bodo to "prašek" ure iz Hoferja za 5 € ali nekaj tisočakov vredni kosi omejenih serij? Bi rekel, da ne.

Okapi ::

Zakaj ne? Je pa koristno vedeti, zakaj imaš v zbirki posamezne kose. V filatelistični zbirki imam znamke za nekaj centov in znamke za nekaj sto evrov. In bi lahko imel tudi take za nekaj tisoč evrov, če bi se še resno s tem ukvarjal.

Hoarderstvo je pa nekaj drugega.;)

Map ::

Kje pa hraniš vse te ure in koliko jih recimo sploh redno nosiš? :)

Priznam, da je Okapi meni ena zanimivejši oseb na forumu. Se mi zdi, da če bi ga osebno poznal, bi se lahko marsikaj naučil, razvile bi se zanimive debate ob dobrem pivu,.. :))

Okapi ::

Imam 3-5 takih, ki jih bolj redno nosim, in še recimo 10-12 takih, ki pridejo bolj po redko na vrsto.

Imam tri navijalnike za skupno 14 ur, samo niso vsi ves čas v pogonu.



Ostale ure so pa v takih škatlah.

Darko! ::

Map je izjavil:



Priznam, da je Okapi meni ena zanimivejši oseb na forumu. Se mi zdi, da če bi ga osebno poznal, bi se lahko marsikaj naučil, razvile bi se zanimive debate ob dobrem pivu,.. :))


Legenda Okapi ima raje single malt.
S pirom samo preseka.

;)

Okapi ::

Evo, vtisi po enem tednu z Omego na roki.

Helijev ventil je čisto odveč. In ne samo zato, ker ga ne rabim, ampak ker za moj okus niti ni videti lep, poleg tega ga je pa treba še ročno odviti, če ga že potrebuješ.

In nima samo Rolex avtomatskega ventila, ki ne moti videza ure, tudi recimo Ball ga ima, pa Breitling in še kdo.



Zakaj ima Omega takega, ki ga je treba ročno odviti, ne vem. Bi rekel, da mogoče zato, da je bolj opazen. V smisli, če je že nepotreben, ker ga praktično nihče ne bo uporabljal, naj bo vsaj dobro viden.

Z vidnostjo je povezan tudi drug očitek. Grafika na zadnjem steklu.


Očitno so hoteli pri Omegi imeti oboje - da se vidi imenitni koaksialni kaliber 8900, in da je še neka slika, povezana z jadralno regato America's Cup. IMHO so dosegli to, da se mehanizem komaj vidi, slika na steklu je pa tudi krneki.

Bi bilo precej bolje, če bi bilo steklo bodisi prazno, da se lepo vidi mehanizem, ali pa bi dali kovinski pokrov z gravuro, kot so je pred nekaj leti pri eni drugi podobni uri že.





Tretja pomanjkljivost (sicer povezana samo s ceno) je varčevanje pri zapestnici. Zraven je gumijast pasek, ki je sicer zelo OK, ampak lahko bi v kompletu dali zraven še kovinsko zapestnico. Pri nekaterih modelih dobiš oboje, kovinsko zapestnico in pasek.


Mi je pa v trgovini prijazna prodajalka omenila, da imajo tudi pasek NATO, če bi ga rad kupil. Sem rekel hvala, jih imam doma nekaj na zalogi;)

Četrta pomanjkljivost je debelina ura. Sicer ni krize, se čisto lepo nosi, ampak če bi bila kakšen milimeter ali dva tanjša, bi bilo bolje. Tudi če bi zato lahko šel z njo samo 300 metrov globoke, ne 600.;)

In peta pomanjkljivost - nočna vidljivost. Svetleča barva je sicer nadpovprečno dobra, ampak nič boljša kot pri potapljaškem Seikotu (Prospex Padi) za desetino cene. Če jo z UV lučjo "aktiviram" zvečer, je sicer vidna do jutra - če imam na temo privajene oči, ampak to sedaj, ko je noč najkrajša, in tudi vidljivost je na ravni, da se po recimo 6 urah komaj še kaj vidi. S tritijem pri Ballih se, razen prve pol ure v temi, ne more niti primerjati.

Sicer pa odlična ura, lepše (za moj okus) za poletne dejavnosti, še zlasti, če so povezane z morjem, ta hip preprosto ne vidim. Mehanizem, točnost in sama kakovost ohišja, številčnice in paska je vrhunska. Vidljivost podnevi odlična. Velikost (premer) ravno prava. Zelo mi je všeč, da lahko pri nastavljanju ure (ko krono izvlečeš v prvi položaj) premikaš samo urni kazalec, v korakih po eno uro. Pri potovanjih, ko greš v drug časovni pas, ali ko se prestavlja letno/zismo uro, je to zelo praktično, ker ne vpliva na minutni in sekundi kazalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

rododendron ::

iščem poceni uro z vibro alarmom. mogoče kdo ve, kaj se dobi (res poceni)? pa da ne bi bila smart (ne želim skrbeti za polnjenje vsak teden ali mesec ... tako da jo lahko pustim tudi en mesec ali pol leta brez uporabe). torej da bi imela neko standard baterijo in vibro budilko in timer. za 20eur?

Dri3r ::

Casio ima kar nekaj modelov na vibrator. Google is your friend.
dri3r

Joze_K ::

kaj pravite na tole za 189$ na DROPu
všečna na pogled - Seiko SSA Automatic Watch

Okapi ::

Joze_K je izjavil:

kaj pravite na tole za 189$ na DROPu
všečna na pogled - Seiko SSA Automatic Watch
Če ti je všeč, cena je videti OK. Upoštevaj +22% DDV + 15 evrov carinjenje.

D3m ::

Po 9 letih uporabe se je Timex pokvaril.

2 dni nazaj sem kupil tole po priporočilu.



235 EUR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Okapi ::

Ena ura, štiri cene.;)

Na Iguanasell vidim eno uro, ki jo imam že dolgo časa nagledamo, s poletnim popustom.
Zeppelin.


Sicer je bolj kitajska (in malo japonska) kot nemška, ampak v lepem retro-slogu, s prikazovalnikom navitosti in 24-urno malo številčnico. Notri je menda Miyota 9132, ki je kar soliden mehanizem.

Pri Stentime recimo hočejo zanjo 479 evrov, na Iguani je pa sto evrov cenejša.

Ampak v bistvu so štiri različne cene, odvisno, kje in kako kupiš.
Na španski spletni strani, kjer so cene v evrih, stane 384 evre.
Na angleški so cene v funtih, plačaš pa lahko 390 evrov, če Paypal preračuna valute, 369 EUR, če preračuna Eurocard, in 373 EUR, če preračuna Visa.

Nauk - kupovati je treba v "Angliji" (čeprav je spletna stran seveda v Španiji), plačevati z Mastercardom in pri Paypalu paziti, da valut ne preračunavajo pri njih.

https://wornandwound.com/review/graf-ze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

Jaz sem bil svoje čase kar resen filatelist, v časih, ko forumov in interneta sploh še ni bilo. Zbirateljstvo je staro toliko kot civilizacija.;) Je pa res, da večina zbirateljev rada pokaže svojo zbirko. Saj načeloma zbiraš zaradi lastnega zadovoljstva, ampak skrivati pred svetom zbirke nima smisla.

Če malo obvladaš sceno to tudi v resnici ni zgolj zapravljanje denarja. Če bi bil prisiljen vse svoje ure prodati, in bi imel za to vsaj kakšno leto časa, bi bil verjetno vsaj na pozitivni ničli, mogoče celo v plusu.


Koliko, približno, pa jih imaš?

Jaz zbiram žepne.
Imam jih ... 24 (glede na tvojo zbirko me je skoraj sram povedati :)))
Je pa res, da so vse urarsko očiščene in delujoče (ena menda ni).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ur imam 4x toliko kot ti.;)
Ampak samo eno žepno, zlatega Longinesa iz 1912.


FireSnake ::

Tale je noro lepa. Če se kdaj odločiš prodati jo takoj vzamem.
Zlate pa (še) nimam.
To je plan za prihodnost.

Kakor tudi:
- Casio oceanus (iz te teme)
- en zelen Rolex objavljen v tej temi (okoli 6 do 7k je bila cena).

Žepnih imam pa samo enih 6. Skozi leta se je nabralo.

Delovna je Tissot PowerMatic 80 (avtomatično navijanje, safirno steklo in titan ohišje) - in je tudi ta tema kriva, da jo nosim :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Kvinta ::

V čem je sploh point kopičenja ur ? prodaj vse pa si kupi eno dobro uro za celi dnar :))
A.C.A.B

Vazelin ::

Sicer pa odlična ura, lepše (za moj okus) za poletne dejavnosti

Brutalno huda ura;) Super barvna kombinacija.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Ales ::

Okapi je izjavil:

Ur imam 4x toliko kot ti.;)
Ampak samo eno žepno, zlatega Longinesa iz 1912.

O lepo, lepo. Tole bo kaliber 18.68 N s 15 rubini?

Kar se zlatih žepnih ur tiče je žal situacija na sploh bolj klavrna. Večina ima tržno ceno v vrednosti ohišja oz. njegove cene v zlatu, kot ura pa na trgu praktično niso nič vredne. Ker je v mojih očeh ogromna škoda, ampak tako je...

Posledično se za drobiž prodaja kup mehanizmov brez ohišij, veliko pa jih je tudi končalo v smeteh ali kot "umetniški projekti". Me kar zaboli ko vidim kake kvalitetne in prekrasno izdelane mehanizme, ki leta in leta "goli" čemijo na eBayu in drugod... Kak Patek, npr..

dottor ::

V teh poletnih časih kako čistite nato paske? Sem poskusu z mlačno vodo in milom pa se še vedno vonja pot ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Ales je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ur imam 4x toliko kot ti.;)
Ampak samo eno žepno, zlatega Longinesa iz 1912.

O lepo, lepo. Tole bo kaliber 18.68 N s 15 rubini?

Kar se zlatih žepnih ur tiče je žal situacija na sploh bolj klavrna. Večina ima tržno ceno v vrednosti ohišja oz. njegove cene v zlatu, kot ura pa na trgu praktično niso nič vredne. Ker je v mojih očeh ogromna škoda, ampak tako je...

Posledično se za drobiž prodaja kup mehanizmov brez ohišij, veliko pa jih je tudi končalo v smeteh ali kot "umetniški projekti". Me kar zaboli ko vidim kake kvalitetne in prekrasno izdelane mehanizme, ki leta in leta "goli" čemijo na eBayu in drugod... Kak Patek, npr..
Kar se mehanizma tiče - pred časim sem pisal v Longinesov muzej in so mi na osnovi serijske številke sporočili model, leto izdelave in kdo jo je prodal.

Following your request, I have the pleasure to give you here below the information I found in our old hand-written registers :

The serial number 1'909'422 identifies a hunter pocket watch in Gold 14K.

It is fitted with a Longines manually wound mechanical movement, caliber 19.75.

It was invoiced to Longines-Berlin, who were for many years our agent for Germany, on 15.06.1907.

Kje in kdaj je uro kupil moj dedek, pa na žalost ne vem.

Kar se žepnih ur tiče, je res. Zlata ohišja prodajajo kot staro zlato, mehanizme (in imenitne porcelanske številčnice) pa mečejo stran, ali pa jih, če so dobro ohranjeni, v Ukrajini (in na Poljskem - ali pa Poljaki prodajajo ukrajinske izdelke?) množično vgrajujejo v po meri narejena zapestna ohišja.

Me je malo sram priznati, ampak nekatere te "poročene" ure, kot jim pravijo, sploh niso videti slabe. Vsaj na videz. In če imaš dovolj veliko zapestje zanje.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Map ::

Zeppelini pa res dobro zgledajo. Ce bi kupoval klasicno uro, bi bili visoko na seznamu. Z moonphase komplikacijo. :)

Yossarian ::

Na Dropu imajo Sturmanskie Gagarinovo uro za 229 $. Zelo me zanima. Koliko bi me kaj prišlo z vsemi dajatvami?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Okapi ::

+22% DDV(na ceno s poštnino vred) + 20 evrov za "zahtevno" carinjenje (ker je vrednost čez 150 evrov).

Okapi ::

Evo, po 14 dnevih ugotavljam, da Omega zaostaja 1 sek/dan (oziroma malenkost več - v 14 dneh je pridelala 15 sekund zamude). V bistvu vrhunska točnost za mehansko uro, ampak sedaj sem v dilemi (ne čisto zaresni;) )- naj jo nesem na servis? Ker Omega garantira 0 do +5 sekund na dan. Se pravi, nobenega zaostajanja.

Ampak če bi jo nesel na servis, jo lahko popravijo tako, da bo prehitevala 2 ali 3 sekunde na dan, se pravi bo načeloma slabše, kot je sedaj. Pa še sam sebi bi se zdel smešen, ko bi na servisu razlagal, da nisem zadovoljen z -1 sek/dan.

Mogoče pa samo potrebuje kakšen mesec, da se "uteče".;)

Vazelin ::

Jaz ne bi nesel tvoje. Da ne boš na koncu še na slabšem. Pa še smejali se ti bodo na servisu za tistih 15 sekund v dveh tednih;) Uživaj z vrhunsko uro, ki je videti noro dobra. :)

btw.
COSC standards
Average daily rate: -4/+6[15]
Mean variation in rates: 2[16]
Greatest variation in rates: 5[17]
Difference between rates in H & V positions: -6/+8[18]
Largest variation in rates: 10[19]
Thermal variation: +-0.60[20]
Rate resumption: +-5[21]
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Okapi ::

Mimogrede sem pogledal še, kako je z Grand Seikom, s pogonom spring drive - v 7 mesecih je pridobil 35 sekund. +5 sek/mesec. Za uro s kremenčevim kristalom to v bistvu ni ravno vrhunski rezultat, čeprav deklarirana točnost je +-15 sek/mesec.

Ball Endurance (COSC) se tudi dobro drži. V 22 dneh je pridobil 9 sekund. +2,5 sek/dan.

Vazelin ::

Ko sem jaz kupil omego bi skor najraje videl da ne bi imel tistega kronometer certa, ker pol sem neki časa meril sekunde in se "sekiral" če bo not al ne:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Mimogrede sem pogledal še, kako je z Grand Seikom, s pogonom spring drive - v 7 mesecih je pridobil 35 sekund. +5 sek/mesec. Za uro s kremenčevim kristalom to v bistvu ni ravno vrhunski rezultat, čeprav deklarirana točnost je +-15 sek/mesec.

Ball Endurance (COSC) se tudi dobro drži. V 22 dneh je pridobil 9 sekund. +2,5 sek/dan.


Ja zanimivo, da GS kvarc kar malo zbezla :)


S stališča ultimativnega kvarčnega timekiperja brez zunanje sinhronizacije se mi zdita blazno zanimive teli dve Citizenovi lepotički Chronomastrove limited serije Blue (AQ4050-02L) in pa Black (AQ4054-01E) Eagle.



Visoko precizen kaliber Citizen A060
Eco drive na svetlobo
Sferičeno safirno steklo
Avtomatska korekcija kazalcev
WR 10 bar
deklarirana točnost +/- 5 sekund na leto
10 let garancije


Evo, če kdo gavari pa ruski, drugače pa vseeno zanimiva recenzija ta črnega orla:

Yossarian ::

Okapi je izjavil:

+22% DDV(na ceno s poštnino vred) + 20 evrov za "zahtevno" carinjenje (ker je vrednost čez 150 evrov).

Hvala. Zelo, zelo me mika.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Okapi ::

Imam eno kvarčno, ki jo je mogoče regulirati, in načeloma lahko dosežeš +-1 sek/mesec. Yes Equilibrium.
««
152 / 188
»»