» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
145 / 188
»»

Cervantes ::

ali3n je izjavil:

Lepo. Škoda da ni koledarja (datuma). Si kupil pri njih?

Pri njih, ja. Imajo zastopxtvo v Evropi.

[Michael] ::

Ko sem se začel bolje zanimati za ure, sem kar naenkrat postal lastnik petih ur.
Tole je moja trenutna kolekcija.
 kolekcija

kolekcija



Laurens - notri je prišla vlaga zato je plošča oksidirala, če je komu "gušt" to popravljat mu jo podarim, če ne gre v smeti, @Okapi?

Citizen - edini avtomatik, ki ga imam. Našel v predalu, nosil jo je oče dolgo nazaj. Če bi jo kdo imel, ugodno prodam.

Festina - kupil ugodno, ko sem čakal na Oceanus-a.

Suunto - z njim brusil skale od Paklenice do Švicarskih alp. Da sem jo lahko slikal, sem postavil na pasek Powerball in pasek je počil, potrebno zamenjati. Prodam, če je mogoče kdo zainterisiran?

In za konec moja nova pridobitev, Casio Oceanus.
 na dnevni svetlobi

na dnevni svetlobi


 skoraj tema

skoraj tema



Uro sem naročil pri Sakura watches, trajalo je 24 dni da je prišla do Slovenske carine.
Z uro sem zelo zadovoljen in je vse kar sem pričakoval od nje, najlepše je pogledati na njo pri slabi svetlobi, v kakih stopniščih recimo, je točna, titan je res lahek, natančno narejena, sekundni kazalec pade točno na razdelek, sinhronizira se mi tudi na roki med spanjem, je lepa, ravno prav velika zame, z eno besedo, vrhunska!

In še nekaj o točnosti, kar v tej temi še nisem zasledil.
Nekje sem prebral sledeče.
Ura, ki stoji je dvakrat na dan točna.
Ura, ki zaostaja ali prehiteva, ni točna nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Okapi ::

Oceanusi so res vrhunske ure.

Kasali ::

Živijo!

Kdo ve, kako do nove Seiko 5 kolekcije? Kje kupiti?

Želim si tole: https://www.seikowatches.com/us-en/prod...

Hvala :)

Gregor5816 ::

Furbo ::

V Cityparku je ena trgovina, kjer jih lahko vidiš v živo.

Menda tudi Hala A (oboje BTC LJ seveda).
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

shuttle ::

Okapi ::

Tac20 ::

Okapi je izjavil:

https://www.iguanasell.co.uk/collection...

Legitimna stran? Si že naročal?

Okapi ::

Ja in ja.

shuttle ::

Tac20 je izjavil:

Okapi je izjavil:

https://www.iguanasell.co.uk/collection...

Legitimna stran? Si že naročal?


zakaj bi iz te strani naročal kjer je dražje kot iz moje povezave? :)

Raptor F16 ::

[Michael] je izjavil:



In za konec moja nova pridobitev, Casio Oceanus.
 na dnevni svetlobi

na dnevni svetlobi


 skoraj tema

skoraj tema



Uro sem naročil pri Sakura watches, trajalo je 24 dni da je prišla do Slovenske carine.
Z uro sem zelo zadovoljen in je vse kar sem pričakoval od nje, najlepše je pogledati na njo pri slabi svetlobi, v kakih stopniščih recimo, je točna, titan je res lahek, natančno narejena, sekundni kazalec pade točno na razdelek, sinhronizira se mi tudi na roki med spanjem, je lepa, ravno prav velika zame, z eno besedo, vrhunska!


Krasen primerek. Tako bi si tudi sam omislil, če bi vedel za ta model. O kakem cenovnem razponu se tu pogovarjamo ? ugibam: 400-600 EUR ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

[Michael] ::

klik
Če jim pišeš ti dajo kupon, -8 €.

Raptor F16 ::

[Michael] je izjavil:

klik
Če jim pišeš ti dajo kupon, -8 €.


:) Hvala

Ob priliki še svojo "želvico" pokažem.

Leva ... Leva ... leva desna ena dva

AaBoy ::

Rabil bi malo pomoci pri iskanju nove ure. Videl sem Rolex GMT Pepsi in CW C65 Trident GMT, vendar so ti dve izven mojih zmoznosti. Na netu sem pogledal in vecinoma vse ure, ki so pod 500€ nimajo na bezelu cifer od 1 - 24 in so pepsi barve (seiko, orient, invicta, itd). Naletel sem na Steinhart GMT-OCEAN One 39 blue-red, nikoli nisem slisal za firmo in me zanima ali ima kateri izmed vas kake izkusnje z njo. Ura je kar podobna Rolex in ne vem ali je kopija ali homage.


 Steinhart GMT-OCEAN One blue-red

Steinhart GMT-OCEAN One blue-red

perci ::

O steinhartu je bilo v tej temi precej napisanega. Je tudi nekaj lastnikov v tej temi. Malo pejt gledat za nazaj.

Furbo ::

Homage, kar poznana firma. Če bi bil fejk, bi na dialu pisalo Rolex. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

V bistvu je bolj kopija kot homage. Če bi gor pisalo Rolex, bi bila pa ponaredek.

Drugače je pa dovolj solidna firma.

Še precej cenejše so razne kitajske kopije (ne ponaredki), recimo Parnis. Guglaš Parnis GMT pepsi. Ampak je tudi kakovost mehanizma temu primerna.

Ales ::

AaBoy je izjavil:

Rabil bi malo pomoci pri iskanju nove ure. Videl sem Rolex GMT Pepsi in CW C65 Trident GMT, vendar so ti dve izven mojih zmoznosti. Na netu sem pogledal in vecinoma vse ure, ki so pod 500EUR nimajo na bezelu cifer od 1 - 24 in so pepsi barve (seiko, orient, invicta, itd).

Polna 24 urna številčnica na bezelu ima dejansko le eno uporabno funkcijo in to v zvezi z GMT kazalcem, pri čemer mora biti sam prenos v uri tako narejen, da GMT kazalec naredi en krog v 24 urah, sicer tak bezel nima smisla.

To je precej različno od klasične potapljaške ure, kjer so na bezelu praviloma označene minute in pri kateri bezel v povezavi s položajem minutnega kazalce služi za merjenje časa, prebitega pod vodo.

Naletel sem na Steinhart GMT-OCEAN One 39 blue-red, nikoli nisem slisal za firmo in me zanima ali ima kateri izmed vas kake izkusnje z njo. Ura je kar podobna Rolex in ne vem ali je kopija ali homage.

Steinhart si je v zadnjih letih ustvaril kar dober sloves in kakor so že povedali, je v tej temi nekaj lastnikov in je bilo tudi nekaj povedanega, na tujih forumih in blogih pa še precej več... Moraš pa seveda sam presoditi, ali je zate in ali ti cena ustreza glede na kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

boolsheat ::

Alternative so še kak Marc & Sons, kvaliteta nekje okrog Steinhart-a ali celo malo pod:
https://www.marcandsons.de/en/collectio...

Ali Zeno:
https://www.zeno-watch.ch/category/coll...

Ali pa Squale:
https://www.gnomonwatches.com/products/...

Meni pa je najlepši Zodiac, ampak je kar dražji:
https://www.ablogtowatch.com/zodiac-aer...

Če kdo išče poceni,okrog 100€, avtomatski "dress watch" je zanimiva opcija Citizen-ova serija NH-8350 do nekje 8356.

Sam sem si nabavil NH8350-59l. Notri je Miyota 8200 (avtomatik in ročno navijanje), premer ure pa je prijetnih 40mm.


perci ::

Lepa, čeprav kar malo velika na tvoji roki.

FireSnake ::

[Michael] je izjavil:

Ko sem se začel bolje zanimati za ure, sem kar naenkrat postal lastnik petih ur.
Tole je moja trenutna kolekcija.
 kolekcija

kolekcija



Laurens - notri je prišla vlaga zato je plošča oksidirala, če je komu "gušt" to popravljat mu jo podarim, če ne gre v smeti, @Okapi?

Citizen - edini avtomatik, ki ga imam. Našel v predalu, nosil jo je oče dolgo nazaj. Če bi jo kdo imel, ugodno prodam.

Festina - kupil ugodno, ko sem čakal na Oceanus-a.

Suunto - z njim brusil skale od Paklenice do Švicarskih alp. Da sem jo lahko slikal, sem postavil na pasek Powerball in pasek je počil, potrebno zamenjati. Prodam, če je mogoče kdo zainterisiran?

In za konec moja nova pridobitev, Casio Oceanus.
 na dnevni svetlobi

na dnevni svetlobi


 skoraj tema

skoraj tema



Uro sem naročil pri Sakura watches, trajalo je 24 dni da je prišla do Slovenske carine.
Z uro sem zelo zadovoljen in je vse kar sem pričakoval od nje, najlepše je pogledati na njo pri slabi svetlobi, v kakih stopniščih recimo, je točna, titan je res lahek, natančno narejena, sekundni kazalec pade točno na razdelek, sinhronizira se mi tudi na roki med spanjem, je lepa, ravno prav velika zame, z eno besedo, vrhunska!

In še nekaj o točnosti, kar v tej temi še nisem zasledil.
Nekje sem prebral sledeče.
Ura, ki stoji je dvakrat na dan točna.
Ura, ki zaostaja ali prehiteva, ni točna nikoli.


TAle Casio Oceanus tudi mene zelo mika.
Maš link, kje si kupil?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

[Michael] ::

Slabo bereš kolega, piše ti in link sem že dal.
Sakura watches

FireSnake ::

Res je, slabo berem :D

Hvala. resno razmišljam o nakupu. za dopolnitev Tissot powermatic 80.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buco_daMAN ::

FireSnake je izjavil:

Res je, slabo berem :D

Hvala. resno razmišljam o nakupu. za dopolnitev Tissot powermatic 80.


Te zanima rabljen(kot nov) nosen slab mesec- kupljen v angliji. Gumjast pašček...

perci ::

Za pravo ceno se bo gotovo našel interesent :).

Buco_daMAN ::

Gre se za ta model
https://www.irisimo.si/tissot-seastar-1...
če koga zanima v privat- cena 480evrou

Ales ::

Eh... to že ni Casio Oceanus...

jopar ::

Imate kakšne izkušnje s Certina urami? Konkretno gledam tole https://www.olfert-co.de/certina-ds-act...

Ales ::

Mehanizem je ETA C01.211 s 15 rubini, ki teče s 21.600 polnihaji na uro. Baziran je na Lemania 5100 (17 rubinov, 28.800 bph).

Prvo kar zbode v oči je nenavadno nizko število rubinov pri obeh, sploh glede na to da gre za kronometer s samodejnim navijanjem.

Kakorkoli, Lemania 5100 si je pridobila sloves zanesljivega mehanizma, ki med ostalim za potrebe zmanjševanja stroškov in optimizacije uporablja štancane in plastične dele. Sam bi bolj rekel, da "zanesljivo" pomeni da dobro dela, dokler se pri servisu ne zamenja cel mehanizem, ker je v bistvu temu namenjen. No, ta ETA je še dodatno "zoptimizirana".

Isti ETA C01.211 najdeš recimo v Swatch SVGK403 in podobnih. Te ure stanejo razreda 200 - 250 EUR.

Po drugi strani je Certina čisto ok, le sam moraš presoditi, ali ti cena ustreza, glede na to, kaj dobiš. Mene bi sam mehanizem nemudoma odvrnil od nakupa.

jopar ::

Hvala za izčrpen odgovor. Predvsem dizajn me je pritegnil, v "srce" se pa nisem poglobil. Bi bilo še kaj podobnega v tem dizajnu in da je kronograf?

Raptor F16 ::

jopar je izjavil:

Imate kakšne izkušnje s Certina urami? Konkretno gledam tole https://www.olfert-co.de/certina-ds-act...


Jaz imam DS-Podium Lap Timer :)

Lepo in dobro narejene ure. Malo manj znane kot Tissot ampak to je vse Swatch grupa :)

Definitivno niso slabe. Safirno steklo je standard, če se ne motim. DS modeli naj bi bili med trpežnejšimi.

Všeč mi je tudi njihov sistem paščka, kjer lahko samo sponko razpreš, ne moreš pa ga dati narazen :)

Definitivno glej usnjen pašček. Mnogo bolj udoben od kovinskih. No, lahko ga tudi naknadno zamenjaš :)

Z moje strani same pohvale. Moj model me je prišel cca 600EUR, kupljen pri Slowatch.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Ales je izjavil:



Isti ETA C01.211 najdeš recimo v Swatch SVGK403 in podobnih. Te ure stanejo razreda 200 - 250 EUR.



Bah, pa ne moreš tiste plastike s tem primerjat, daj no :D

Kot da bi dal v primerjavo Seata in Audija, ker imata isti motor.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Ales ::

Slaba stran forumskega podajanja mnenj o urah je, da lahko kakemu lastniku nenamenoma zlomiš srce. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

jopar ::

Raptor F16 je izjavil:

jopar je izjavil:

Imate kakšne izkušnje s Certina urami? Konkretno gledam tole https://www.olfert-co.de/certina-ds-act...


Jaz imam DS-Podium Lap Timer :)

Lepo in dobro narejene ure. Malo manj znane kot Tissot ampak to je vse Swatch grupa :)

Definitivno niso slabe. Safirno steklo je standard, če se ne motim. DS modeli naj bi bili med trpežnejšimi.

Všeč mi je tudi njihov sistem paščka, kjer lahko samo sponko razpreš, ne moreš pa ga dati narazen :)

Definitivno glej usnjen pašček. Mnogo bolj udoben od kovinskih. No, lahko ga tudi naknadno zamenjaš :)

Z moje strani same pohvale. Moj model me je prišel cca 600EUR, kupljen pri Slowatch.


Lepa. Jaz sem se sicer ogrel za avtomatik - moj prvi. V poštev pride mogoče tudi ta, ki pa ima isti "bolj švoh" mehanizem, kot sem razumel
https://www.olfert-co.de/certina-ds-pod...

majlo ::

Evo še moja zbirka, sicer nič posebnega...
Sicer bolj modne ure, če bi nove kupoval so tam med 100 in 250, večina kupoval rabljene tam do 50 €, razen črni edifice, dobil za darilo, in beli g shock, tega kupil novega nekje 2001 se mi zdi

 zbirka

zbirka

FireSnake ::

Buco_daMAN je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Res je, slabo berem :D

Hvala. resno razmišljam o nakupu. za dopolnitev Tissot powermatic 80.


Te zanima rabljen(kot nov) nosen slab mesec- kupljen v angliji. Gumjast pašček...


Jaz bi imel titan.
Koliko denarja?

Buco_daMAN je izjavil:

Gre se za ta model
https://www.irisimo.si/tissot-seastar-1...
če koga zanima v privat- cena 480evrou


To že imam.
https://www.jomashop.com/tissot-watch-t...

Pri nas pride 800
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Groot ::

Eno vprašanje za vse poznavalce tukaj. Kupujem eleganten entry level dress watch in sem se nekako osredotočil na Citizenovo NH8350 serijo, konkretno na tole uro. Ura je primarno z usnjenim pasom, kar mi trenutno ustreza in si tudi želim tako uro. Me pa vseeno zanima, če je mogoče na to uro kasneje montirati kovinski pašček? Na internetu ne najdem nikjer njihovega posebnega paška.

Če ima morda še kdo kak dober predlog nekje v tem stilu in cenovnem rangu do nekje 200 EUR, bom tudi vesel :)

Raptor F16 ::

Groot je izjavil:

Eno vprašanje za vse poznavalce tukaj. Kupujem eleganten entry level dress watch in sem se nekako osredotočil na Citizenovo NH8350 serijo, konkretno na tole uro. Ura je primarno z usnjenim pasom, kar mi trenutno ustreza in si tudi želim tako uro. Me pa vseeno zanima, če je mogoče na to uro kasneje montirati kovinski pašček? Na internetu ne najdem nikjer njihovega posebnega paška.

Če ima morda še kdo kak dober predlog nekje v tem stilu in cenovnem rangu do nekje 200 EUR, bom tudi vesel :)


Vse se da :) Pašček menjat ni neka umetnost. Samo kupiti ga je treba in potem... če si spreten to narediš sam ali pa daš urarju. Zelo verjetno paše pašček od podobnih modelov. Ohišje si mnogi modeli delijo, tako kot en kup sestavnih delov.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

MrGach ::

Zdravo,

Ogrevam se za nakup Casio Oceanus OCW-T3000C-2AJF 15th ANNIVERSARY edition (spodaj)

 casio

casio



https://www.sakurawatches.com/casio-oce...

Trenutno ima premijsko ceno (cca 200EUR drazja od osnovne verzije, trenutno okoli 900EUR)

Zanima, ce kdo pozna ali se barve na bezzelu prelivajo glede na kot svetlobe, kot recimo na samem ozadju ure? In seveda vasa mnenja glede same ure (kakovost, itd)

Se opravicujem za morebitno napacno izrazanje, sem se novinec v svetu ur :)

Okapi ::

Kakovost je sigurno vrhunska, v živo je pa po mojem še nihče tule ni videl.

Tale je pa tudi osupljiva.

MrGach ::

Se strinjam. Toda ze (bodoca) moja je na max budgetu (se slabih 300€ bo slo zaradi uvoza), ta je pa se 1x toliko xd

boolsheat ::

Groot je izjavil:

Eno vprašanje za vse poznavalce tukaj. Kupujem eleganten entry level dress watch in sem se nekako osredotočil na Citizenovo NH8350 serijo, konkretno na tole uro. Ura je primarno z usnjenim pasom, kar mi trenutno ustreza in si tudi želim tako uro. Me pa vseeno zanima, če je mogoče na to uro kasneje montirati kovinski pašček? Na internetu ne najdem nikjer njihovega posebnega paška.

Če ima morda še kdo kak dober predlog nekje v tem stilu in cenovnem rangu do nekje 200 EUR, bom tudi vesel :)


Se lahko kupi tudi samo kovinski pašček... Sem nekje videl te paščke, ko sem iskal svoj model. Ampak, mislim, da je bil samo pašček okrog 40/50€... Se potem bolj splača, da si kupiš še eno drugačno NH835X (črno, modro, to z rimskimi številkami...) na kovinskem paščku in jo imaš za rotacijo ali pa namestiš tam en usnjen pašček pa jo tako prodaš naprej.

[Michael] ::

MrGach je izjavil:

Zdravo,

Zanima, ce kdo pozna ali se barve na bezzelu prelivajo glede na kot svetlobe, kot recimo na samem ozadju ure? In seveda vasa mnenja glede same ure (kakovost, itd)

Mislim, da se prelivajo, sodec po spodnjem pregledu, ki je za drug model ure.
Kakovost je primerna ceni.

MrGach ::

[Michael] je izjavil:

MrGach je izjavil:

Zdravo,

Zanima, ce kdo pozna ali se barve na bezzelu prelivajo glede na kot svetlobe, kot recimo na samem ozadju ure? In seveda vasa mnenja glede same ure (kakovost, itd)

Mislim, da se prelivajo, sodec po spodnjem pregledu, ki je za drug model ure.
Kakovost je primerna ceni.


Upam...Zna kdo povedat kako je z Black Friday popusti za ure? se splača počakati še malo ali pa je trg ur izvzet iz nekih poštenih popustov na ta nakupovalni praznik?

otago ::

Gledam tale Oceanus... se ne prodaja v Evropi.

Kaksna razlaga, razen da so isti lastniki Seiko-ja in ne zelijo tekmovati v istem segmentu?

Okapi ::

Oceanus je Casio, ne Seiko.

Pri Japoncih je tako, da imajo veliko izdelkov, ki jih delajo samo za domači trg, in jih ne izvažajo.

Tudi Seiko ima veliko modelov, ki jih prodajajo samo na Japonskem.

Pa to ne velja samo za proizvajalce ur. Še cel kup drugih japonskih stvari ne moreš kupit v Evropi.

[Michael] ::

MrGach je izjavil:


Upam...Zna kdo povedat kako je z Black Friday popusti za ure? se splača počakati še malo ali pa je trg ur izvzet iz nekih poštenih popustov na ta nakupovalni praznik?


Pošlji jim e-mail in jih vprašaj.
Prijazni so in ažurni (Sakura watches), meni so odgovorili vedno prej kot v 24-ih urah.

boolsheat ::

Groot je izjavil:

Eno vprašanje za vse poznavalce tukaj. Kupujem eleganten entry level dress watch in sem se nekako osredotočil na Citizenovo NH8350 serijo, konkretno na tole uro. Ura je primarno z usnjenim pasom, kar mi trenutno ustreza in si tudi želim tako uro. Me pa vseeno zanima, če je mogoče na to uro kasneje montirati kovinski pašček? Na internetu ne najdem nikjer njihovega posebnega paška.

Če ima morda še kdo kak dober predlog nekje v tem stilu in cenovnem rangu do nekje 200 EUR, bom tudi vesel :)


Drugače je ta verzija tudi na kovinskem paščku:
https://www.longislandwatch.com/Citizen...

Kupiš to verzijo, namestiš poljuben usnjen pašček in shraniš kovinski pašček za takrat, ko se ti bo zazdelo, da bi imel kovinski pašček rajši...

Carjou ::

Moja prva mehanska ura. Za ta denar se mi zdi zelo kvalitetna. :)

««
145 / 188
»»