» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
130 / 188
»»

celloak ::

Kupljena je bila pri pooblascenem prodajalcu v Ljubljani. Racun je prilozen. Zgodba je taka: Pred cca 2 letoma sem se postavil v vrsto za to uro in bil "izzreban". Take priloznosti se ne zamudi in sem jo tudi kupil, ampak sem ze na prvi pogled videl, da 40mm ura na mojo lumberjack roko enostavno ne pase. Vseeno sem jo pa vzel zato, ker je to izjemna nalozbena priloznost, saj se zaradi cakalne dobe taka ura prodaja za precej vec, kot za nabavno vrednost.

Na chrono24 sem jo ze dal, ampak cakam, da mi odobrijo identiteto in preverijo oglas. Oglasevana cena je 18.490 EUR.

adhoc ::

Pa si redna stranka ali je to bil tvoj prvi nakup?

Ganon ::

Plačati 18 tisoč evrov in upati, da boš nekaj zaslužil. Auč.

adhoc ::

SS Daytona je 11.5k€. Pričakuje se ~7k€ zaslužka.

Ganon ::

Aha. No, upam da se nisi prenaglil. Jaz se v kaj takega zagotovo ne bi spustil.

adhoc ::

Ganon je izjavil:

Aha. No, upam da se nisi prenaglil. Jaz se v kaj takega zagotovo ne bi spustil.


Dobiti Daytono ali GMT Masterja za polno ceno je kot da bi zadel na loteriji. Itak da bo prodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Furbo ::

Za pepsija bi še dal ene 500€ nad uradno ceno, ostalo je pa samo za nogometaše in podobne, ki so na hitro obogateli in ne znajo z denarjem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Easy come, easy go:))

Furbo ::

Jap, sem dobil enega lepega submarinerja od nogometaša za manj kot pol cene. Športne stave mu niso šle preveč dobro od rok. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Snail ::

če koga zanima Seiko pepsi, 245€
https://hudaura.com/moska-rocna-ura-sei...

dottor ::

Tudi Kinetic je za podobno ceno :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Carjou ::

Zdravo, ima kdo Xiaomi Ciga watch?

https://www.google.si/search?q=xiaomi+c...

Darko! ::

Okapi,

ker se bliža konec leta imam zate eno takšno, malo zvito, vprašanje. Ampak sem prepričan, da bo zanimalo tudi koga drugega.

Znano je, da imaš veliko ur. In človek se seveda težko odloči katera je "boljša od druge". Odvisno od priložnosti, razpoloženja, kaj potrebuješ; in nenazadnje, velikokrat bolj kot vse ostalo šteje tudi čisto oseben občutek, kaj ti kateri časomer pomeni.

Ampak vseeno. Recimo, da v Letu Gospodovem 2019 končno doživimo Zombi apokalipso. Ker so zaloge hrane v urbanih predelih pošle, si primoran trgovati. Ker gotovina nima vrednosti, zlatih palic pa si se že znebil, ti ne preostane drugega kot da menjaš svojo zbirko ur za pakete prepečenca in konzerve sardin :)

Podivjane horde prekupčevalcev seveda ne ločijo med poceni kitajcem, Ballom ali Grand Seikom; zato pač menjaš na kos.


Mojster, katere tri bi šle zadnje od roke ?

---------------


Namesto instant voščila ob Novem letu, pa vsem ljubiteljem časomerov, ena moja - o času:


Čas,
ti, ki se zajedaš meni v obraz,
drobiš stvari v prah,
izklesuješ podobe v sanjah
in na koncu vrneš zemlji kar je njeno;
kdo si ?

Tvoja moč je neizmerna.
Ne boš mi prizanesel, kajne.

Prav.

A glej,
smejim se ti v obraz
ker nad duhom nimaš moči;
kot ga nimaš nad cvetlico in metuljem,
ljubeznijo in življenjem,
lepoto in resnico.

Smejim se ti danes
in smejal se ti bom
čez milijardo let;
sedeč na obali morja večnosti,
z nogami v vodi,
poleg cveta in metulja.

In jaz bom ljubezen
in življenje
in lepota
in resnica.



;)

FireSnake ::

Čas je, da tudi jaz kaj nabavim.

Razmišljam o titan ohišju, sapfirnem steklu in:
- automatic ali
- radijsko vodena.

Malo mi je v oči padla Tissot T-Classic Titanium Automatic Black
https://www.amazon.de/Tissot-Automatik-...

Mnenja?

Je pa čudno, kakšne cene imajo nekateri:
https://www.worldofwatches.com/mens-t-c...

ali

https://www.jomashop.com/tissot-watch-t...

So te cene realne?

Od kje vi kupujete robo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

WarpedGone ::

Cene ur so kot cene nakita - številka je takšna, kot štacunar upa da bo lahko prodal. Št. na amazanu je uporabna za neko 'oprijemlivo' sredinsko vrednost. Karkoli višjega veš da je nesramen nateg, karkoli manj pa začne zgledat zanimivo.

Možno je it tudi za kako tretjino ali polovico pod amazon, glej kak massdrop ipd.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dri3r ::

FireSnake je izjavil:


So te cene realne?
Od kje vi kupujete robo?


Da, dokaj normalno je plačati do -50% priporočene cene če kupuješ na "sivem trgu" vendar se moraš pozanimati kako je z garancijo (v kolikor ti je to pomemben faktor) in če kupuješ zunaj EU je treba oglaševani ceni prišteti še poštnino, zavarovanje pošiljke, stroške carinjena in 22% DDV.
Sam kupujem izključno iz tujine, ker so cene v domovini precej oderuške in pride zadeva precej ceneje skupaj z vsemi naštetimi dodatnimi stroški. Npr decembra sem iz creationwatches naročil Seiko SNK809K1 in jo dobil za 59€ (imel sem srečo da se je ognila carini) na naši strani hudaura pa je identična 167€, torej skoraj 3x dražja.
dri3r

Gregor5816 ::

@FireSnake: Za radijsko vodeno poglej Casio LCW-M170TD. Safirno steklo, ohišje in pašček iz titana, solarno polnjena baterija. Ura za dobrih 200€, na katero lahko skoraj pozabiš, da jo imaš.

Okapi ::

Darko! je izjavil:

Mojster, katere tri bi šle zadnje od roke ?

Verjetno Casio Pro Trek, zaradi tipal (temperatura, tlak, kompas ...), pride prav v zombi-apokalipsi, potem Ball Red Label GMT, ker je kronometerska in se dobro vidi ponoči, za tretjo pa mogoče Ball 60 seconds, ker je vzrok, da sem sploh začel zbirati ure.



Okapi ::

FireSnake je izjavil:

Čas je, da tudi jaz kaj nabavim.

Razmišljam o titan ohišju, sapfirnem steklu in:
- automatic ali
- radijsko vodena.

Poglej za Casio Oceanus.
Jaz imam to (safir, sončne celice, radijsko vodenje, titan, safir ...).

FireSnake ::

Najlepša hvala vsem za informacije in predloge (ker so tudi zelo dobri - meni je pomembno, da ura ni vpadljiva, četudi je dražja).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Joze_K ::

FireSnake ::

Joze, tudi zelo lepa in nevpadljiva ....

@Okapi: imaš kak direkten link na tale tvoj model?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Dri3r je izjavil:

Da, dokaj normalno je plačati do -50% priporočene cene če kupuješ na "sivem trgu"


In kako veš, da niso nekatere od teh ur ponaredki? Tolikšna razlika v cenah je zelo sumljiva.

Furbo ::

Če ni ravno Rolex, je to kar običajna marža trgovca.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

donvito ::

FireSnake je izjavil:

Joze, tudi zelo lepa in nevpadljiva ....

@Okapi: imaš kak direkten link na tale tvoj model?

Podobna:
https://www.shoppinginjapan.net/ocw-t15...

Joze_K ::

a niso te ure kupljene iz Japonske problematične za radijsko sinhronizacijo v EU?

profii ::

Sprejema vseh 6 oddajnikov: Radio reception function - Automatic receptio Multiband 6

zanimivo branje:
https://www.gq-magazine.co.uk/article/i...

Dri3r ::

Ganon je izjavil:


In kako veš, da niso nekatere od teh ur ponaredki? Tolikšna razlika v cenah je zelo sumljiva.


Sivi trg so trgovci na debelo, kateri kupijo večje količine ur od proizvajalca in jih prodajo naprej z nižjo maržo in v nekaterih primerih brez original embalaže oz je ta za doplačilo. Sicer pa so še vedno priznani trgovci katere lahko komot preveriš, v nekaterih primerih je celo garancija veljavna. Zame to ni bistvenega pomena ker večino ur kasneje modificiram po lastnih željah in prav zato gledam da je osnova čim cenejša.

Ebay je v tem primeru veliko bolj problematičen s poplavo indijskih/kitajskih ponaredkov in če ne veš kako original zgleda lahko kupiš mačka v žaklju.
dri3r

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Darko! je izjavil:

Mojster, katere tri bi šle zadnje od roke ?

Verjetno Casio Pro Trek, zaradi tipal (temperatura, tlak, kompas ...), pride prav v zombi-apokalipsi, potem Ball Red Label GMT, ker je kronometerska in se dobro vidi ponoči, za tretjo pa mogoče Ball 60 seconds, ker je vzrok, da sem sploh začel zbirati ure.



Hvala.

Ha, na koncu tako ali tako ostane le praktičnost in prva ljubezen :)

Okapi ::

Ja, ampak bi mu bilo recimo zelo žal za Eterno Kontiki, pa Seikovim Alpinistom, Seagullom 1963, in še marsikatero.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

XLapse ::

kupil sem novo uro Police. Mnenje?

profii ::

XLapse je izjavil:

kupil sem novo uro Police. Mnenje?



Odkrito mnenje? :)
če je tebi všeč, super. Dobrodošel v klubu ljubiteljev ur.

XLapse ::

meni je všeč, k 'pas' je tak. pa mal večja mora bit. festina so premajhne. stoji mi ful komot na roki. design mi je ql. neka mešanica med diesel in festino ta model.

dottor ::

Če imaš dovolj veliko roko to ni nek problem, bolj je problem ko folk ogromne Diesel-e si daje gor kjer lahko prekrije oba zapestja :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

XLapse ::

dottor je izjavil:

Če imaš dovolj veliko roko to ni nek problem, bolj je problem ko folk ogromne Diesel-e si daje gor kjer lahko prekrije oba zapestja :P

res .. ampak ta je kr manjša od diesel! bom jo boljše slikal. Resno ni tako grozna kot diesel niti pod razno. Tisto se pa razpade še btw, worst kvaliteta ever cena pa koda je Seiko.

perci ::

kaksna koda?

Ganon ::

XLapse je izjavil:

kupil sem novo uro Police. Mnenje?



Če ti je všeč, v redu. Upam pa, da zanjo nisi odštel več kot nekaj deset evrov.

Gregor5816 ::

perci je izjavil:

kaksna koda?

Verjetno je mislil "cena pa kot da je Seiko."

FireSnake ::

XLapse je izjavil:

kupil sem novo uro Police. Mnenje?



Če si jaz tole kupim, se mi moja odpove.
Sem pa vesel, da je tebi všeč. Malo manj jo "zategni", da bo še kaj prekrvavitve.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

TheBlueOne ::

Morda ve kdo za kaksen dober deal ta trenutek za zensko uro? Darilo za 60 let... Ne designerskih.

Aleš D ::

Imate mogoče iz prve roke, koliko stane carina+ostalo kar morajo narediti na carini, če bi želel uro kupiti na Japonskem.

Ganon ::

Aleš D je izjavil:

Imate mogoče iz prve roke, koliko stane carina+ostalo kar morajo narediti na carini, če bi želel uro kupiti na Japonskem.


Veliko.

4.5% EU customs (all EU countries) + 22% VAT

Okapi ::

Plačaš 0,8 evra carine (ne glede na ceno uro), 22 evrov stroškov carinjenja in 22% DDV na ceno+poštnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dragon ::

Nov nakup.



adhoc ::

Ti si se pa pošteno zagrel za ure v preteklih treh letih, a? Čestitke.

Aleš D ::

Okapi je izjavil:

Plačaš 0,8 evra carine (ne glede na ceno uro), 22 evrov stroškov carinjenja in 22% DDV na ceno+poštnino.


Ima kdo izkušnje iz stranjo https://www.shoppinginjapan.net, ker bi tukaj naročil uro.

Hvala za pomoč.

Lp, Aleš

-ninja-91- ::

Kakšne so vaše izkušnje s to spletno trgovino: https://www.creationwatches.com/product...
Za 120€ se mi zdi super cena, na bolhi sicer en prodaja za 150€ dva tedna rabljeno, sam tle je pa vseen še 30€ manj, če se ne zgodi kak problem s carino/poštnino (načeloma piše da je brezplačno vse).

ali3n ::

Pred mesecem sem pri njih kupil Seiko SKX. Vse ok; tracking dela, ura ok, embalaža ok. Računaj pa, da carina varjetno pošiljke ne bo spregledala.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Okapi ::

Creationwatches je v redu.
Drugače je pa Mako XL, par evrov dražji (125 s poštnino) pri Massdropu.
https://www.massdrop.com/buy/orient-mak...

Za enako ceno imajo tudi Seiko "50 fathoms".
https://www.massdrop.com/buy/seiko-snzh...

In ja, ure načeloma ne pridejo skozi brez carine. Računaj +22% DDV + 7 evrov stroškov carinjenja. Če slučajno pride brez, je to bonus, samo ne smeš nanj računati. In če boš moral plačati DDV, ti trgovina ne bo nič vračala.

-ninja-91- ::

V tem primeru bi se DDV obračunal na 120EUR, in ne na prvotno ceno pred popustom, ne?
Pri massdropu vem da je fix DDV, ker iz USA pošiljajo.

Zgodovina sprememb…

««
130 / 188
»»