» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
120 / 188
»»

matijadmin ::

Nova pridobitev od včeraj ...

 Nova pridobitev

Nova pridobitev

Vrnite nam techno!

perci ::

congrats!

Klamzi ::

Zelo lepa ura! Za koliko si jo dobil?

Cervantes ::

Super!
Samo datum mi gre na k.

matijadmin ::

Klamzi je izjavil:

Zelo lepa ura! Za koliko si jo dobil?

Za darilo od boljše polovice. :))
Naročila jo je pri proizvajalcu, tako da 605 s poštnino.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Mogoče sem preveč konzervativen, ampak ne zgleda mi lepo titan, noben titan razen na Grand Seikotu, kjer je spoliran in zgleda kot jeklo, zame ura mora biti shiny, ne mat, potem je pa še teža, nanaraven občutek je, ko jo vzameš v roko in je tako lahka. Ampak to je stvar okusa, Steinhart sicer res veliko ure za denar.

profii ::

Zelo lepa ura, čestitke.
Kar dva Steinharta Ocean 500 v zadnjih postih.
Srečneži ;)

@b4d, ko si kupoval, si gledal tudi GMT?

b4d ::

profii je izjavil:


@b4d, ko si kupoval, si gledal tudi GMT?


Ne, zanimiva, ampak zame neuporabna komplikacija, itak sem bil ze od izzida TI500 napaljen na izviren model (GMT-ja ni bilo se), potem je pa pac trajalo malo da je ideja dozorela :D

Matija, tebi pa props, zdej vem ze za 3 v Slo :D
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

perci ::

Ce moja slučajno tole bere in nima ideje za darilo...

https://www.steinhartwatches.de/en/dive...

matijadmin ::

leiito je izjavil:

Mogoče sem preveč konzervativen, ampak ne zgleda mi lepo titan, noben titan razen na Grand Seikotu, kjer je spoliran in zgleda kot jeklo, zame ura mora biti shiny, ne mat, potem je pa še teža, nanaraven občutek je, ko jo vzameš v roko in je tako lahka. Ampak to je stvar okusa, Steinhart sicer res veliko ure za denar.

Tudi Citizen ima visoko sijajno obdelan titan, imam uro (Marinaut), ki je kombinirana glede obdelave omenjene kovine. Večidel je mat, sijajen pa je le en obroč okoli bezla. Titan brez visokega sijaja je casual, športnega videza in na takih urah zgleda čisto ok, pa v temi se ne odseva (včasih celo želeno). Obdelava od premazov in galvaniziranih slojev do loščenja je nekoliko bolj zahtevna, a tehnološko in ekonomično nič posebnega ter nič nedostopnega ...

Glede nošnje je tako, jaz se težko navadim na nakit, še očala me po mnogih letih motijo (pa imam ultra lahka iz titana in z zelo mehkimi mehurjastimi nosniki), zato so lažje variante zame edina logična izbira. Pa še titan je veliko bolj prijetnega občutka na koži in malenkost manj zebe pozimi. Sicer pa, ne vem, kakšne predstave o teži imaš, tale moj novi diver ni prav lahek zavoljo kalibra, velikosti in velike safirne kupole.

Lahko mi pa prispevaš za kakšno uro iz litine titan zlata visokega sijaja ali litine s kakšno drugo žlahtno kovino, ampak takšne so tehnološko (in cenovno) že veliko večji zalogaj. Kakšno Richard Mille npr. :))
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Iguanasell.co.uk ima 40% popusta s kodo IGUANASALE40, za nekatere ure. Recimo Junghans model Max Bill (mehanska ura, na ročno navijanje) pride 450 evrov. Nisem natančno preverjal, ampak se mi zdi, da je to ugodna cena. Na hitro je pod 575 evrov nisem našel, večinoma pa okoli 650-700 evrov.



Ali pa tale avtomatski Eberhard za 950 evrov. Drugje je pod 1400 na hitro nisem našel.



Trgovina preverjena, že par ur kupil pri njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Tilen ::

matijadmin je izjavil:

Nova pridobitev od včeraj ...

 Nova pridobitev

Nova pridobitev



Lepa. Imajo tudi modele, ki se sinhronizirajo (npr. DCF77), da ni potrebno ročno nastavljanje časa?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

perci ::

Na mehanski uri?

Tilen ::

Pardon, nisem podrobno preletel specifikacij. V tem primeru ne pride v poštev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

FireSnake ::

Po kakšnem ključu so te ure tako drage?
Ker so automatic?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

perci ::

Švicarske mehanske ure pač nekaj stanejo. Tudi, če so nemške :). Drugače pa je Steinhart relativno poceni za to, kar ponuja.

adhoc ::

Okapi je izjavil:

Iguanasell.co.uk ima 40% popusta s kodo IGUANASALE40, za nekatere ure. Recimo Junghans model Max Bill (mehanska ura, na ročno navijanje) pride 450 evrov. Nisem natančno preverjal, ampak se mi zdi, da je to ugodna cena. Na hitro je pod 575 evrov nisem našel, večinoma pa okoli 650-700 evrov.



Ali pa tale avtomatski Eberhard za 950 evrov. Drugje je pod 1400 na hitro nisem našel.



Trgovina preverjena, že par ur kupil pri njih.


Jaz sem na ta račun prišel do Laco Memmingen, znižan iz nekaj čez tisočaka uradno preko njih na 550€ pri Iguani. Kupljeno pred dvema tednoma. Zdaj pa se spogledujem še s Steinhart Ocean One. Ne vem ali bi pepsi alu ali črno keramično. Konec koncev jo praktično moram nabaviti, ker sem toliko "prišparal" na Lacotu ;D

Aar2rk ::

Hoj

nisem sledil temi že kar dolgo (ker bi sicer hotel kaj kupiti), zdaj pa naj bi pomagal izbrati darilo, prvi meni posredovan predlog je ta Luminox

Mnenja zelo dobrodošla, hvala.

Okapi ::

Na Aliexpressu dobiš podobne ure pol ceneje.



https://de.aliexpress.com/item/Waterpro...

Aar2rk ::

torej če prav razumem je ta Luminox ena še kar brezveze ura? Ime brez kvalitete?

Okapi ::

Ni čisto "brezveze", ampak te kitajske Carnival niso nič slabše (če se pogovarjami o urah, ki imajo tritijeve cevke). Moj brat ima eno že dve ali tri leta, in lepo dela.

Ganon ::

Logotip Luminoxa je kopija TAGHeuer. :))

leiito ::

Okapi pri urah in najbrž tudi sicer spregleda estetsko komponentno, ura pa nima samo funkcionalne vloge, ampak je tudi nakit in čeprav sta kakovostno v enakem razredu, kitajska je primerna za otroke tja do 8. leta starosti, tisti Luminox pa vseeno ima vsaj približno evropski in bolj prefinjen stil.

Okapi ::

Svaka čast, če ti tu vidiš kakšen "bolj prefinjen stil".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

adhoc ::

Prefinjenost se meri v kilogramih plastike, valda. Prvič čujem da bi ime Luminox predstavljalo karkoli kvalitetnega. Predpostavljam da je OK za fizično delo, čeprav bi osebno raje šel kam drugam v tem primeru.

Okapi, Grand Seiko je še v planu? Kje in kako boš nabavljal? Jaz jih v EU skorajda ne najdem ali pa je kar ubog izbor. Malo sem se zaljubil v Snowflake, oktobra pa grem na Japonsko. Kar sem našel, je razlika v ceni okrog tistočaka (~4900EUR na Japonskem, ~6000EUR iz Nemčije). Imaš kakšen boljši vir?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Okapi ::

Grand Seiko je še v planu. In cene so nekako takšne, ja - na Japonskem in v ZDA jurja cenejše kot pri nas.

Tule je sicer ena londonska trgovina, kjer je cenejša (4800 EUR), ampak na hitro ne vidim, ali je rabljena, ali morda celo kakšen nateg.
https://watchesofmayfair.com/brand/gran...

Moj plan je zaenkrat nakup v ZDA, ampak moram prej prodati za 5 jurjev ur, s tem, da se tega sploh še nisem lotil;)
Če bi kdo rad svoji dragi podaril lepo švicarsko uro z diamantki, imam eno, nikoli nošeno, zelo ugodno.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

simon2704 ::

Če bi kdo rad sodeloval v nagradni igri youtube kanala The urban gentry, glavna nagrada je zelo lepa :)


simon2704 ::

Pozabil dodati link:
https://timelessluxwatches.com/tudor-bl...

Ups sry, sem komaj zdaj prebral terms&conditions, žal lahko sodelujejo le rezidenti ZDA.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Ta Tudor je hud, če ne dobim pepsija od Rolexa, bom moral to vzet.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mailer ::

Kakšen je kaj precidrive mehanizem? Certina ga ima v DS modelih.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

hmm ::

Kdor se navdušuje nad bolj dostopnimi diverji (mogoče malo bolj izvirnimi od Steinhartov) pa tudi kakšno drugo uro, dve meni zanimivi znamki in uri:

Christopher Ward - uveljavljena britanska znamka, ki naj bi prva ponudila ure direktno končnim kupcem izključno prek spleta. "Znani" so tudi po (za mnoge) neposrečenosti njihovega logotipa, ki so ga že večkrat spreminjali. Všeč mi je predvsem novi C65 Trident Diver, po mojem zelo posrečen retro dizajn:
Orion - nov ameriški "microbrand", projekt urarskega zanesenjaka, ki je začel s predelavami Seikov, se vpisal na urarsko šolo in hkrati začel projekt Orion, ki zaenkrat obsega dva modela (in nekaj posebnih izdaj). Eden je diver Calamity, po mojem zelo posrečen diver, ki ne asociira takoj na Submarinerja ali Seamasterja, poleg tega pa je relativno tanek in s tem precej praktičen:

Okapi ::

Samo je pa tudi kar drag, za 1500 evrov dobiš marsikaj, tudi švicarskega.

hmm ::

Res je, mogoče je kakšna dva stotaka predrag. Vseeno, 1400 usd je nekje 1200 eur, za ta denar dobiš npr. Oris Aquis, še dosti ceneje dobiš Longines Hydroconquest. Verjetno pa so mehanizmi pri vseh treh tam-tam (ETA/Sellita), nisem pa strokovnjak.

Darko! ::




Samo, da daš potapljaški uri ime "Calamity" - a serious accident or bad event causing damage or suffering; an event causing great and often sudden damage or distress; a disasteran event resulting in great loss"

in spodaj dodaš še hudičev simbol 666 ...

... ja ne moreš bit čist glih, razen če ni tvoja klientela res specifična.

Kar pa dvomim.

Ni pa edini "bolnik".

Zgodi se celo resnim firmam.




https://www.ablogtowatch.com/bulova-arc...


Ps.: sem podobdno kot kolega želel nekoč sodelovat pri givavaj na A blog to watch strani, pa imajo enako za US resident, only. Mislim, a je škoda poštnine, če zadanem, al kaj ?

:P

Okapi ::

Vodotesna je do 200 m. Potem pa to pretvorijo v čevlje in se vidi lepše 666, namesto 656.;)

Darko! ::

No ja, lahko interpretiraš tudi tako ;)

Ampak z lahkoto si predstavljam modela na heavy metal koncertu. Ima tisti pogled ...









To me spominja na logotip kozmetike Macho. Sej ne vem, če še obstaja.
Večini ljudi ni bil tisti O s črtico (sploh pa reklama na TV, ko gre rdeča črtica skozi O) čist nič jasna :))

Dobri stari cajti:



Gregor5816 ::

Sem nov v svetu ur in si želim eno kupiti. Kaj je best buy okoli 200€? Katere znamke naj gledam, ali so Nautica, Timex ali Casio dobra izbira?

Okapi ::

Casio je v redu, Nautica in Timex za silo v redu. Glej še Seiko, Citizen, Orient.

boolsheat ::

Darko! je izjavil:




Samo, da daš potapljaški uri ime "Calamity" - a serious accident or bad event causing damage or suffering; an event causing great and often sudden damage or distress; a disasteran event resulting in great loss"

in spodaj dodaš še hudičev simbol 666 ...

... ja ne moreš bit čist glih, razen če ni tvoja klientela res specifična.

Kar pa dvomim.

Ni pa edini "bolnik".

Zgodi se celo resnim firmam.




https://www.ablogtowatch.com/bulova-arc...


Ps.: sem podobdno kot kolega želel nekoč sodelovat pri givavaj na A blog to watch strani, pa imajo enako za US resident, only. Mislim, a je škoda poštnine, če zadanem, al kaj ?

:P


Zanimivo, pred nekje 10imi leti sem dobil giveaway pri njih, pa so mi poslali uro.

leiito ::

Darko! je izjavil:

No ja, lahko interpretiraš tudi tako ;)

Ampak z lahkoto si predstavljam modela na heavy metal koncertu. Ima tisti pogled ...









To me spominja na logotip kozmetike Macho. Sej ne vem, če še obstaja.
Večini ljudi ni bil tisti O s črtico (sploh pa reklama na TV, ko gre rdeča črtica skozi O) čist nič jasna :))

Dobri stari cajti:





Kaj pa pomeni rdeča črtica skozi O?

TheBlueOne ::

Gregor5816 je izjavil:

Sem nov v svetu ur in si želim eno kupiti. Kaj je best buy okoli 200€? Katere znamke naj gledam, ali so Nautica, Timex ali Casio dobra izbira?


Na youtubu ima "The urban gentry" super video o naj urah pod 200USD.
Za moj okus:
Diver: SEIKO SKX007, SKX009
Elegantne: Orient Bambino --> Glej Amazon in Ebay
Od Timexa je meni zanimiv Timex Waterbury (jih je vec)
Moji sem pod 200 kupil Junkers, ker so ji vsec konveksna stekla

Yossarian ::

Tale mi je hudo zapopadla oko.

Malce manj pa tudi tota.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

t3hn0 ::

Yossarian je izjavil:

Tale mi je hudo zapopadla oko.

Malce manj pa tudi tota.

Ta Tag je zelo podoben mojemu Mido Commander II
 Mido Commander II

Mido Commander II

^.^

adhoc ::

Yossarian je izjavil:

Tale mi je hudo zapopadla oko.

Malce manj pa tudi tota.


Torej 1600 EUR za baterijo ali 2200 EUR za faking ETA movement, ki je v vsaki uri za okrog 500 EUR...đizs, no, a sovražiš denar?

Now Snowflake...pikola je lep.

dragon ::

http://shrani.si/f/1h/uF/WUUFV7M/img402... ]

Nova pridobitev.Varčevanje se je izplačalo :D

dragon ::

 Omega

Omega

adhoc ::

Man on the fucking mooooooon.

Najs! Pleksi steklo pa zaprta zadaj z ročnim navijanjem? Smem vprašati koliko penezof in od kod? Rabljena/nova? Mene tudi malo mika. Samo moja bi letela na james bond nato pas v trenutku :)

Čestitke, naj ti dobro služi v dobrem zdravju!

dragon ::

Ročno navijanje,caliber 1861.Nova kupljena v Italiji.Zraven dobiš tudi nato pas ter gumijasti.

adhoc ::

Ah, torej imaš "ta pravo". Tale je na mojem "to buy" seznamu. Enkrat ... :)

Ganon ::

Sliko bi pa res lahko naredil lepšo. Koliko si plačal?
««
120 / 188
»»