» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
117 / 188
»»

dottor ::

Zadnji artikli tega modela je na .it amazonu ampak kupiš od prodajalca ki gor prodaja in ne direkt od njih... pozna kdo kakšno "pošteno" italijansko spletno stran z urami (sem najdu ene dve ampak se ne spoznan)? Imam možnost naslova v trstu tako da pošiljanje le v italiji mi ni problem.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Klamzi ::

Jaz sem Citizena kupil na http://www.watchshop.com
Nobenih problemov, ugodna cena, dostava 2-3 dni,...

Ganon ::

Kdo vse pri nas dobavlja Seiko ure?

-ninja-91- ::

Jz sm svojo pr Sten time kupil. Igor pr njih je dost nad seikoti navdušen. So pa mal dražji tam.

Ganon ::

Še kdo poleg Sten?

dottor ::

Klamzi je izjavil:

Jaz sem Citizena kupil na http://www.watchshop.com
Nobenih problemov, ugodna cena, dostava 2-3 dni,...


Nimajo želenega modela. Sem pisal eni od italjanskih spletnih trgovin če pošiljajo k nam...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ales ::

Sten Time (Sten d.o.o. oz. S3 d.o.o.) je zastopnik za Seiko v Sloveniji. Manjših sivih uvoznikov je najbrž še kaj, sicer pa naš trg niti ni tako velik, da bi jih lahko bilo ne vem koliko. Če bi že kupoval od takih je vprašanje, ali ni bolj smiselno kupiti kar direktno v tujini.

@dottor, kateri model?

dottor ::

@Ales, Citizen Crono Racing CA4385-80E
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dri3r ::

Seiko ure najraje kupujem preko spleta v tujini npr. creationwatches, ker pride skupaj z uvoznimi dajatvami še vedno ceneje kot od evropskih ebay ponudnikov.
dri3r

bozo78 ::

Najprej en lep pozdrav vsem

Naj povem da sem čisto naključno iskal eno uro do 100 eurov prek spleta, dokler nisem zasledil ta forum in sem ga začel brat nekje od 75 strani naprej.Nalezel sem se od vas in hočem tudi sam po 20 letih spet nositi uro :)

Sem popoln laik kar se tiče delovanja ur, vem pa kakšne so mi lepe ure :) Okapiju sem že'težil' že preko zasebnega sporočila s vprašanji. In všeč so mi ure s kronografi. Od Seiko so mi še najbolj všeč. Budžet imam nekje okrog 300 eurov.

Danes sem pa iskal po spletu na tej strani ure, ki kot vidim kar veliko kopujete prek nje. Znamka pa je Hamilton. Bolj kot zaradi česa drugega sem presenečen nad 'nizko' ceno napram drugim konkurenčnim stranem.

To je ta ura:

http://www.creationwatches.com/products...

Tle moram verjetno prištet še carino in bo verjetno stala nekje okrog 400 eurov potem.

Zanima me vaše mnenje, če je to ura, ki je vredna tega denarja in če se kaj več pove glede mehanizma ki ga ima.

Še nekaj linkov primerjave cen enake ure na drugih straneh:

https://global.rakuten.com/en/search/?t...

http://www.watchshop.com/mens-hamilton-...

http://www.watchshop.com/mens-hamilton-...

https://www.chrono24.com/hamilton/khaki...

Upam da so enake ure tle, kar se tiče primerjave cen.

Hvala za pomoč.

Okapi ::

Mehanizem je kremenčev (elektronski). Švicarski, znamke ETA, model ETA 251.292.

Takšni popusti so precej pogosti, oziroma nič zelo sumljivega. Hamilton je bila nekoč ameriška firma, zdaj je pa že dolgo samo ena od številnih blagovnih znamk švicarske družbe Swatch. Pri polni ceni bi vsekakor priporočal kakšno japonsko znamko (Seiko, Citizen, Casio), s primernim popustom je pa tudi Hamilton čisto v redu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bozo78 ::

A je za 300 oz.do 400 eurov kakšna podobna ura ki bi mogoče bila boljša? Kolikor sem Hamilton gledal imajo kar navite cene nasplošno. Bom še malo prečekiral popuste ostalih ur, ker vidim da se da marsikaj dražjega za cenejše dobit :)

perci ::

Ne bi raje avtomatika, ce si ze not padu?

shotalick ::

Dri3r je izjavil:

Seiko ure najraje kupujem preko spleta v tujini npr. creationwatches, ker pride skupaj z uvoznimi dajatvami še vedno ceneje kot od evropskih ebay ponudnikov.


Podpis pod tole. Dobre izkušnje s creationwatches. In ja, še vedno pride ura ugodneje z vsemi dajatvami, kot pri nas ali kje drugje. Tudi sam sem vzel Seiko-ta.

knesz ::

Pri Creationwatches sem nabavil Citizen in presenetil me je priložen potrjen garancijski list, ki je veljaven tudi pri nas.

WarpedGone ::

Čist osebni okus ampak .... kaj je takega na kremenčevih urah, da bi zanjo odkartal 400 EUR?
Za "mehanski mehanizem" nekak prebavim take cene ampak za klasičn kvarc?
Ko bi bla stvar vsaj zanimiva aka seiko kinetic al pa spring drive.
Zbogom in hvala za vse ribe

bozo78 ::

perci je izjavil:

Ne bi raje avtomatika, ce si ze not padu?


Mogoče sem malo čuden, glede kar bom zdaj napisal. Iskal sem namreč enih 15 strani nazaj(pa nisem našel), ko je Okapi nekomu napisal cenovne razrede za ure z določenimi mehanizmi, ki jih imajo vgrajene. Kakšen mehanizem lahko dobiš za določen denar. Zakaj bi potem vzel enega Seika (čeprav ga verjetno tudi bom) za 300 eurov z nekim nižjecenovnim mehanizmom, če lahko dobim uro, ki je z nekim boljšim mehanizmom s pod 500 eurov sploh ne moreš dobit. Razmišljam tako kot če bi kupoval avto z 2.0 motorjem ali 1.2 za isti denar. :) Tle mam čas za nakup ure in zagotovo jo lahko dobim, ko so določeni popusti. Še vedno pa imam željo uro na kronograf, čeprav ko iščem popuste in primerjam cene je veliko drugih ur, ki so tudi zelo lepe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bozo78 ()

bozo78 ::

WarpedGone je izjavil:

Čist osebni okus ampak .... kaj je takega na kremenčevih urah, da bi zanjo odkartal 400 EUR?
Za "mehanski mehanizem" nekak prebavim take cene ampak za klasičn kvarc?
Ko bi bla stvar vsaj zanimiva aka seiko kinetic al pa spring drive.


S kakšnim mehanizmom moram potem uro iskat za takšen denar?

WarpedGone ::

Tle ni nobenga "moram", ura je nakit.
Samo na glas povem moje 'občutke' in kje vidim vrednost, kje pa (je jaz) ne.

Glavni nasvet, ki ti ga lahk dam je, da še nekaj časa investiraj v branje, spremlanje in odkrivanje, kaj obstaja. Potem boš neki kupu, ponovil vajo, in kupu še nekaj, nekaj prodal, 'i tak pet.. šest puta' in počas 'začutu' kaj tebi osebno pravzaprav res leži met na roki.

Moj zadnji nakup je bil bambino. Iskreno rečeno, sm razočaran. Ko sm prvič prijel za krono in jo navil je bil nek suh, oster, ribajoč občutek. Zvok ko ura teče mi je skoraj neprijeten. Na dnu ohišja je oster, ipd. Pa zadevo hvalijo kot super uro za tak denar. Dosedaj se mi najboj obnese kitajc. Povsem drugačen občutek pri navijanju, rokovanju z uro, itd.

Tut nakovalo od Seika mi dobro leži na roki.

Najlubša je pa še vedno 40 let star omikron (Swissmade for Yugoslavija), ki tako lepo cinglja da jo je užitek že samo poslušat zraven na mizi.

Kolk je kaka ura res točna niti ne vem, in mi ni pomembno sploh. Včeraj sm služajno ujel da mi tale omikron zaostaja ene 5 minut na dan. So F what ... itak jo mam na roki enkrat na teden za par ur, nato pa nekaj dni stoji na polici in jo je treba vsakič znova ročno navit in nastavit ko jo dam na roko.

Mam eno swatch kvarc uro, ki je enako kot da je nebi mel. Kos plastike in kovine, brez česarkoli. Od vseh edina točna, ker laufa na kvarc.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Joze_K ::

@WarpedOne
ja to je odvisno od želja..
jaz pa ne morem razumeti zakaj bi nekdo mehansko uro kupoval, ko pa imaš konstanten problem z navijanjem (sploh če jo redko nosiš) in še natančnost je vprašljiva..

meni nekako najbolj padejo Citizen Radio-controlled Eco-solar titanium...bla-bla-bla - in pa seveda niti pod razno cronograf - saj ne rabim za celo vojsko kazalcev na uri

ura ki nekako dobro ven vidi, pa vedno ima točen čas in se ne rabiš z njo posebaj ubadati (Funkcionalnost čez vse press)!

je pa res, da tukaj ne gre za igro čustev (četudi so mi celo lepe)
:D

Ales ::

WarpedGone je izjavil:

... Kolk je kaka ura res točna niti ne vem, in mi ni pomembno sploh. Včeraj sm služajno ujel da mi tale omikron zaostaja ene 5 minut na dan. So F what ... itak jo mam na roki enkrat na teden za par ur, nato pa nekaj dni stoji na polici in jo je treba vsakič znova ročno navit in nastavit ko jo dam na roko. ...

Glede mehanskih ur se lahko samo strinjam, a to je stvar osebnih preferenc.

Ampak... tole z zaostajanjem 5 min dnevno žal pomeni, da se mehanizem te ure bliža svojemu koncu. Olja so fuč ali neobstoječa, pri takem obnašanju imaš med deli že zdavnaj opilke kovine, ki samo še povečujejo obrabo. Ta ura rabi najmanj redni servis in morda tudi že menjavo kakega dela. Če gre za klasičen Omikron te servis recimo v Srbiji ali BiH pride kakih 15-20 EUR, pri nas parkrat več. Brez tega bo enkrat kmalu zaribala do konca in jo boš lahko samo še fliknil v predal in pozabil da obstaja. Kar bi bilo škoda.

pierch ::

BTW: a bo sploh dobil kronograf avtomatika za 400 (pa da ni kitajc?). To bi tud mene zanimalo.
Pierch

WarpedGone ::

@ales:
Teh 5 minut ni ugotovitev meritve ampak opazka ko sm odhajal iz službe. Kolk natačno sm jo zjutri naravnal nimam pojma... se niti ne spomnem da bi jo (i.e. kolk energije je šlo v to).
Ura je vsaj 15 let ležala v predalu, po navitju ni tekla, cca 2 leti nazaj je šla skozi servis.
Bom se spravu narest 'ornk' meritev v 12 in 24 urnem oknu, da vidim kje je. Ampak kot rečeno, za natančnost mi dol visi, za to imam GSM. Tega kitajca ki ga imam danes s sabo zjutraj niti naravnal nism ker je mal spredaj in bi moral delat cel krog.
Važn da muva...

@pierch
Kitajc za 400 eur zna bit boljš roba kot švicar za 400 eur. Ime ima svojo ceno.
Zbogom in hvala za vse ribe

pierch ::

Kateri pa so kaki reliable kitajski auto/chrono mehanizmi? Poznam samo mehanske SeaGull iz ST19xx serije.
Pierch

WarpedGone ::

js sm napačn za odgovor na to.
Zbogom in hvala za vse ribe

Darko! ::

bozo78 je izjavil:

A je za 300 oz.do 400 eurov kakšna podobna ura ki bi mogoče bila boljša? Kolikor sem Hamilton gledal imajo kar navite cene nasplošno. Bom še malo prečekiral popuste ostalih ur, ker vidim da se da marsikaj dražjega za cenejše dobit :)



Če zmoreš brez kronografa in ti točnost (oz. preciznost, da se bom prav izrazil - ker tudi ura, ki stoji, je 2x na dan absolutno točna :) ) ni preferenca "kvalitete ure", se ti za 400 EUR odpre veliko večja izbira mehanskih ur.

Imaš ogromno modelov že omenjenega Hamiltona iz serije Khaki (z švicarskimi avtomatskimi ETA mehanizmi) ali pa recimo JDM Seikoti (z avtomatskim 6R15 mehanizmom). Seiko se upa isti mehanizem tlačit tudi npr. v modele za okrog 1 jurja. Hamilton ni najbrž nič drugačen.

Če se odločiš za mehaniko, boš moral uro res pogosteje (obvezno pa na par let - mehanska ura, ki "teče že 15 let, brez da bi jo servisiral - in to poveš s ponosom" ne kaže na kakovost mehanizma ampak na malomarnost lastnika ... to sem nekje slišal, ampak enostavno se tega ne da bolje povedat 8-) ) nest k urarju, da ti jo spuca in podmaže.

Kaj izbrati, kaj je bolje ?

Zdaj, to je odvisno kaj ti ura predstavlja.
Enim je statusni simbol.
Drugim nakit.
Tretjim orodje.
In tako naprej.


Jest sem bolj čudak :))
Pa mi je recimo neverjetno fascinantno to drobovje kolesc, ta finomehanika, ta preciznost izdelave (tudi ohišja recimo) ... kako je vse to zapakirano skupaj ... tehnična superiornost ...

... in kakšna je zgodba o vsem tem (meni je fascinantna zgodba o Seikotu in kako so pred desetletji "pelal scat" najboljše in najdražje Švicarje v tekmovanju za najbolj natančno mehansko uro na svetu - iz katere se je potem rodil Grand Seiko) ...

... pa (v ekstremu) vse do tega, da je mehanika čist "analogna", kot vse v naravi; in kot taka omogoča neprestano kontemplacijo o nepovratnosti (in s tem pomembnosti) vsakega trenutka, ki ga preživiš.


Ps.: Na podobno foro oglašujejo tudi GS-ov Spring Drive:

"Capturing the flow of time in perfest glide motion"
ali
"The only watch in the world to reflect the true, continuous nature of time"


OK, zastopm!
Na tem mestu se utemeljevanje zakaj za boga bi kdorkoli kupil mehansko uro preneha.
Tema zaide na področje filozofije 8-)

Okapi ::

Kot zanimvost, nekateri teoretični fiziki pravijo, da čas ni zvezen.
Planck time @ Wikipedia

Kot druga zanimivost pa, tudi mehanske ure niso čisto analogne, v smislu, da čas kažejo zvezno. Vezane so na frekvenco nemirke (ali nihala). Kremenov kristal v elektronskih ima precej višjo frekvenco od nemirke, kar pomeni, da so pravzaprav bolj analogne kot mehanske (čeprav zaradi tehnoloških razlogov sekundni kazalec večinoma dela večje "korake" kot pri mehanskih urah).

perci ::

Okapi je izjavil:

Kot zanimvost, nekateri teoretični fiziki pravijo, da čas ni zvezen.
Planck time @ Wikipedia

Kot druga zanimivost pa, tudi mehanske ure niso čisto analogne, v smislu, da čas kažejo zvezno. Vezane so na frekvenco nemirke (ali nihala). Kremenov kristal v elektronskih ima precej višjo frekvenco od nemirke, kar pomeni, da so pravzaprav bolj analogne kot mehanske (čeprav zaradi tehnoloških razlogov sekundni kazalec večinoma dela večje "korake" kot pri mehanskih urah).

Nič ni zvezno, ko prideš do dimenzije Planckove konstante. Čas kot tak pa zase itak ne obstaja, obstaja samo kot časprostor (spacetime) :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Kot zanimvost, nekateri teoretični fiziki pravijo, da čas ni zvezen.
Planck time @ Wikipedia

Kot druga zanimivost pa, tudi mehanske ure niso čisto analogne, v smislu, da čas kažejo zvezno. Vezane so na frekvenco nemirke (ali nihala). Kremenov kristal v elektronskih ima precej višjo frekvenco od nemirke, kar pomeni, da so pravzaprav bolj analogne kot mehanske (čeprav zaradi tehnoloških razlogov sekundni kazalec večinoma dela večje "korake" kot pri mehanskih urah).



Da objasnim kaj sem mislil:

Analogno oziroma zvezno v smislu, da so fizikalni prehodi v izmerljivem makro svetu okoli nas zvezni, kjer je idealen Diracov impulz nemogoč.

Torej tudi nihalo (nemirka) v urci ima maksimum, gre proti minimumu, se "ustavlja in krivi ko zadane svoj rob" - sicer to ni vidno, oziroma bi bilo zaznavno v mikrosvetu - in spet v drugo smer.

Ampak ja,
to z zveznostjo sekundnega kazalca nima veze.

... v bistvu so tudi prehodi med izhodnimi stanji čipa kvarčne ure zvezni ...


Sem vedu, da ne bi smel dregnt, če nočmo tehnične debate, ki prehaja v filozofsko teološko ...

Ampak ja, to dela to temo žmohtno.
To mi delita Perci in Okapi :)

leiito ::

Par mesecev nazaj sem vzel Seiko SPB053, na eBayu sem jo dobil za EUR620, kar se zdi OK cena, ura je top, plavo in zeleno sveti ponoči. Original pašček je sicer malenkost boljši kot tak pas na Citizen diverju, ampak ni za k obleki, najprej sem vzel plav semiš pašček, Weston ali nekaj takega, zdaj sem naročil pa rjav usnjen Hirsch z deployantom.

https://goo.gl/images/ChQys5
 Seiko

Seiko



Fajn narjen tole za slike linkat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

bozo78 ::

Darko! je izjavil:

bozo78 je izjavil:

A je za 300 oz.do 400 eurov kakšna podobna ura ki bi mogoče bila boljša? Kolikor sem Hamilton gledal imajo kar navite cene nasplošno. Bom še malo prečekiral popuste ostalih ur, ker vidim da se da marsikaj dražjega za cenejše dobit :)



Če zmoreš brez kronografa in ti točnost (oz. preciznost, da se bom prav izrazil - ker tudi ura, ki stoji, je 2x na dan absolutno točna :) ) ni preferenca "kvalitete ure", se ti za 400 EUR odpre veliko večja izbira mehanskih ur.

Imaš ogromno modelov že omenjenega Hamiltona iz serije Khaki (z švicarskimi avtomatskimi ETA mehanizmi) ali pa recimo JDM Seikoti (z avtomatskim 6R15 mehanizmom). Seiko se upa isti mehanizem tlačit tudi npr. v modele za okrog 1 jurja. Hamilton ni najbrž nič drugačen.

Če se odločiš za mehaniko, boš moral uro res pogosteje (obvezno pa na par let - mehanska ura, ki "teče že 15 let, brez da bi jo servisiral - in to poveš s ponosom" ne kaže na kakovost mehanizma ampak na malomarnost lastnika ... to sem nekje slišal, ampak enostavno se tega ne da bolje povedat 8-) ) nest k urarju, da ti jo spuca in podmaže.

Kaj izbrati, kaj je bolje ?

Zdaj, to je odvisno kaj ti ura predstavlja.
Enim je statusni simbol.
Drugim nakit.
Tretjim orodje.
In tako naprej.


Jest sem bolj čudak :))
Pa mi je recimo neverjetno fascinantno to drobovje kolesc, ta finomehanika, ta preciznost izdelave (tudi ohišja recimo) ... kako je vse to zapakirano skupaj ... tehnična superiornost ...

... in kakšna je zgodba o vsem tem (meni je fascinantna zgodba o Seikotu in kako so pred desetletji "pelal scat" najboljše in najdražje Švicarje v tekmovanju za najbolj natančno mehansko uro na svetu - iz katere se je potem rodil Grand Seiko) ...

... pa (v ekstremu) vse do tega, da je mehanika čist "analogna", kot vse v naravi; in kot taka omogoča neprestano kontemplacijo o nepovratnosti (in s tem pomembnosti) vsakega trenutka, ki ga preživiš.


Ps.: Na podobno foro oglašujejo tudi GS-ov Spring Drive:

"Capturing the flow of time in perfest glide motion"
ali
"The only watch in the world to reflect the true, continuous nature of time"


OK, zastopm!
Na tem mestu se utemeljevanje zakaj za boga bi kdorkoli kupil mehansko uro preneha.
Tema zaide na področje filozofije 8-)


Hvala vsem za odgovore. Zdaj ze 3 dni gledam ure da jih skoraj sanjam ze. Ne glede na mehanizem (srce) se mi vseeno tista Hamiltonova najbolj dopade. Tiste od Seika z omenjenim mehanizmom so prevec puste. Odlocil se bom verjetno med Hamiltonovo kronograf ali Seiko kronograf. Tudi orientove so nekatere lepe. Verjetno bo pa kar Hamiltomova prvi izbor. Na sam mehanizem v uri meni nic kaj dosti ne pomeni in mi je izmed nastetih primerov pac tista všeč. Tudi teh 300 eurov ni nic, ce jo bom mel vsaj 10 let. Do konca leta bodo ziher se kaksni popusti in mogoce se kaksno kupim z drugacnim delovanjem. Nosil jo bom samo ob kaksnih priloznostih, ko se kam gre. Zaradi sihta je tako ne smem imet. Sem jo pa dobil na eni angleski strani se cenejse za 298 funtov in free shipping.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bozo78 ()

Darko! ::

Dva zanimiva linka, iz kje izhaja "pustost :) " Seikota:





http://wornandwound.com/art-time-taro-t...

ali

http://forums.watchuseek.com/f642/under...

leiito ::

To se sicer, če prav razumem, nanaša na design Grand Seikotov, ampak tudi Seiko sam se meni ne zdi pust, pač za razliko od kake Omege, ki je bolj glasna, ima understated dizajn, ni na prvo žogo, sej tudi Rolex ni, če ni ravno z diamanti.

Okapi ::

Seiko ima tisoč modelov, tako rekoč, zelo različnih.
Recimo trenutno me "matra" en poceni Seiko 5, 150 dolarjev na Creationwathces, ki se zgleduje po legendarni Blancpainovi potapljaški uri 50 Fathoms (ena prvih potapljaških ur, imel jo je Jacques Cousteau, recimo).
Seiko:


Blancpain.

bozo78 ::

leiito je izjavil:

To se sicer, če prav razumem, nanaša na design Grand Seikotov, ampak tudi Seiko sam se meni ne zdi pust, pač za razliko od kake Omege, ki je bolj glasna, ima understated dizajn, ni na prvo žogo, sej tudi Rolex ni, če ni ravno z diamanti.


Ja za grand sem mislil. Nekatere, če se ne motim nimajo niti datuma in potem pride tako da so samo črtice in kazalci. Rajši nimam takšne ure, ne glede kakšen mehanizem je not.Pa to je veliko ur ne samo Seiko.

Drugač pa tale mi je zelo lepa tudi :

https://www.worldofwatches.com/mens-sol...

https://www.worldofwatches.com/mens-ds-...

Mogoče kdo pozna to znamko ure? Kombinacija barv na številčnici in zunanjost ure mi je zelo všeč.

https://www.worldofwatches.com/mens-com...

In tudi tale :

https://www.worldofwatches.com/mens-hoc...

Okapi ::

Glycine je stara, ugledna švicarska firma, oziroma blagovna znamka, čeprav že nekaj časa živi bolj ali manj na račun stare slave. Od pred par let je v lasti Invicte.

Charmex je pa ena manjša švicarska firma, sicer tudi stara, ves čas v eružinski lasti - ena tistih, ki se je specializirala na tuje trge, predvsem Bližnji vzhod, tudi Rusija in še kje, zato v Evropi ni prav znana. Med drugim delajo potapljaške ure, ki držijo do 6000 m globine.

leiito ::

Je pa malo neroden že Seiko 053 na srajco oz. večino stvari z dolgimi rokavi in težko si predstavljam kako nosijo ljudje dvocentimetrske Omege. Tako da poleg športne rabi človek še eno bolj dressy uro, vsaj če hodi v službo, kjer je dress code bolj formalen.

Ganon ::

Jaz ne najdem proizvajalca, poleg Seika, ki bi izdeloval meni všečne ure. Rad imam minimalizem. Je pa pri Seiku težava, da najlepše ure v Evropi po navadi niso dobavljive, tako da je potreben uvoz, kar prinese dodatne stroške.

Yossarian ::

Ganon je izjavil:

Jaz ne najdem proizvajalca, poleg Seika, ki bi izdeloval meni všečne ure. Rad imam minimalizem.


Minimalizem? Jaz sem npr. z mojim Radotom zelo zadovoljen.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

perci ::

1300 za tole? Svašta.

leiito ::

Ganon je izjavil:

Jaz ne najdem proizvajalca, poleg Seika, ki bi izdeloval meni všečne ure. Rad imam minimalizem. Je pa pri Seiku težava, da najlepše ure v Evropi po navadi niso dobavljive, tako da je potreben uvoz, kar prinese dodatne stroške.


Na eBayu je par prodajalcev japonskih modelov, eden v Nemčiji in en v Angliji, za OK cene.

Yossarian ::

perci je izjavil:

1300 za tole? Svašta.

A nismo nekaj strani tole nazaj že predelali, glede cen namreč?8-)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Seiko ima tisoč modelov, tako rekoč, zelo različnih.
Recimo trenutno me "matra" en poceni Seiko 5, 150 dolarjev na Creationwathces, ki se zgleduje po legendarni Blancpainovi potapljaški uri 50 Fathoms (ena prvih potapljaških ur, imel jo je Jacques Cousteau, recimo).
Seiko:


Blancpain.




>:D

Ha, Okapi, ne bo šlo !
Najprej moraš eno P R O D A T !
Ur imaš lahko samo 100.
To si rekel sam.

Glej, če prekršiš svoj dogovor, boš moral priznat, da si odvisnik od kopičenja ur.

"Pozdravljeni. Ime mi je Okapi. Sem odvisen od kopičenja ur."
In polovica ST v en glas: "Pozdravljen Okapi. Radi te imamo."

:)

WarpedGone ::

Imam 6 ur in sem odvisen od zbiranja.

Un moj omikron pa zgleda že poje labodji spev... zjutraj navil in pogledal prej: -12 minut. Kar ne veš, ne boli...
Zbogom in hvala za vse ribe

WarpedGone ::

Na massdropu mehanski kronograf, Luminox SR-71 Blackbird Automatic Watch, valjoux 7750
Zbogom in hvala za vse ribe

Darko! ::

Na Jomashop (ne poznam štacune, je pa skoraj vedno med prvimi rezultati, če človek pogugla za ceno ure ?) pa Bulova Moon Watch za 300 USD.

https://www.jomashop.com/bulova-watch-9...


Baby (Poor Man) Speedmaster :), z visokoprecizmim kvarčnim mehanizmom.





Bulove Accutron II "s skoraj zveznim :)" sekundnim kazalcem so mi pa sploh seksi; praktično edina alternativa mehaniki za mal dnarja:




Se je že kar nekaj pisalo o teh urcah tle na ST.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Darko! ::

Po prvem izletu v svet pornografije z modelom Spring Drive 8 Days Power Reserve, Grand Seiko v Letu Gospodovem 2018 nadaljuje s pregreho, ki se kaže v treh črkah V.F.A. (Very Fine Adjusted) čiste mehanike kalibra 9S85.






List price = A.Lange&Sohne Lange 1 (iz Massdropa) + vse ure od Okapija + 10.000 USD

:))

leiito ::

Ena najlepših ur sploh, pa da zgleda skoraj kot jeklo, dejansko je pa platina, understated.

Okapi ::

Yes Equilibrium prišel.



Med drugim ima, kot ena od zelo redkih ur, možnost kompenzacije napake kremenovega kristala. Ugotoviš, kako točen je (recimo +5 sek/mesec), vneseš to vrednost in ura kompenzira napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Dri3r ::

Čestitke Okapi, zelo zanimiv kvarc.
dri3r
««
117 / 188
»»