» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
93 / 188
»»

Furbo ::

Haha, tega tipa sem že parkrat gledal, saj je kreten ampak nekako ima prav. A res hočeš umreti s crappy uro na roki, ki si jo lahko kupi vsak pastir ali z Rolexom?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gogo ::

Okapi tvojo pomoč rabim.
Kaj praviš na tole uro:

Drugače pa je tule: http://www.ebay.ie/itm/Armand-Nicolet-J...
Kolega misli ponudit 1K EUR. Prevč, premalo, udaril mimo? thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

Okapi ::

Preveč. Armand Nicolet je solidna firma, ampak se njihovi modeli pogosto dobijo z velikimi popusti. Konkretno ta model (J09) je večkrat na dražbi (nove ure, ne rabljene), in dosega ceno 550-600 evrov. Recimo ena nedavna:
http://www.ebay.ie/itm/Armand-Nicolet-J...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gogo ::

Hvala. Bom sporočil dalje.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

leiito ::

Še eno strokovno vprašanje za Okapija: v eni od pisarn imamo stensko uro, Nextime, sicer povsem tipična stenska, ampak sekundni kazalec se pomika 100% zvezno. Kako? In če se to da v stenski uri za €100, zakaj ni iste tehnologije v ročnih kvarc urah? Zakaj je bilo potrebno čakati na Bulova Precisionist, če očitno obstaja druga rešitev.

Okapi ::

Koračno premikanje sekundnega kazalaca je zaradi porabe elektrike, ne zaradi kakšnih drugih tehničnih omejitev. Če je elektromotorček ves čas v pogonu, porabi 10x več elektrike (figurativno rečeno, ne vem, kakšne so točno cifre), kot če je v pogonu samo 1x na sekundo za desetinko sekunde.

Če imaš stensko uro priključeno na elektriko, ali če je notri velik akumulator/baterija, si lahko privoščiš zvezno premikanje kazalca, pri ročnih urah pa si tega ne moreš.

Ales ::

Jp, glavna težava je poraba energije. Eni si vseeno privoščijo tu in tam, Seiko je recimo proizvajal kvarčne mehanizme 5s21 in 5s42, ne le ta spring drive zdaj.

Pred kratkim se je ena lepa 5s21 prodala za 150 EUR... zakaj nisem videl takrat. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

boolsheat ::

Furbo je izjavil:

Haha, tega tipa sem že parkrat gledal, saj je kreten ampak nekako ima prav. A res hočeš umreti s crappy uro na roki, ki si jo lahko kupi vsak pastir ali z Rolexom?


Rolex me ne gane, no ona "man on the moon" Omega pa ni švoh.

Arči ima sedaj rad tudi cenejše ure (kumbaja na 3:50 :D)


Drugače tile Orienti so lepi, cena pa nekje okoli 300€?


Okapi ::

vilonja je izjavil:

Če se je moja ura komu dopadla:)
http://www.ebay.de/itm/Montre-SECTOR-55...

Koliko mislite da bo tole doseglo ceno. Se drugače rabljene ure kaj dosti prodajajo?


Evo, moja ocena 30-50 evrov se je izkazala za točno. Prodana je bila za 30 evrov + 18 evrov poštnine.

vilonja ::

Če bi slučajno kdaj naletel na kakšno dobro uro na ebayu @okapi, morda poznaš kakšen model ali vsaj firmo naj gledam za mali denar kot npr. tale sector.
Sem eno kitajsko uro naročil pa mi je pašček po enemu mesecu odletel. Pa tudi filing je drug ko uro gor natakneš.

ps. res je bi bilo fajn, če bi bil premer tja do 4 cm, saj nimam neke glomazne roke in mi 4,7 cm na roki že malo čudno zgleda

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Okapi ::

Glej za Casio, Citizen, Seiko, Accurist, Pulsar ...

vilonja ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Okapi ::

Prva je ženska, da se ne boš prehitro zaletel;)

Druga je pa klasična Citizenova mehanska potapljaška ura. Zelo solidna. S tem, da pri nakupu rabljene mehanske vedno malo tvegaš, v kakšnem stanju jo boš dobil. Ta je sicer videti precej nova, tako da verjetno ne bi smelo biti problema. Vedno je tudi možnost, da dobiš ponaredek - in na sliko se ne moreš zanesti, ker ni nujno, da dobiš uro, ki je na sliki. Ocena prodajalca je tu ključnega pomena.

Osnovni napotek je, da na ebayu pogledaš, po koliko so se take ure prodajale (greš na advanced search in odkljukaš "sold listings".

Ta na drugem linku je model NY2300. Novega dobiš za kakšnih 200 evrov, rabljene bo verjetno šla za 100-150 evrov.

Okapi ::

Ti kar pri svojem Pateku ostani. Tako ali tako ti nihče ne verjame, da ga imaš.;((

fantasycamp ::

Mene resno zanima so ali so Parnis mehanizmi solidni?

Okapi ::

Parnis ne dela mehanizmov. V urah znamke Parnis najdeš različne kitajske in tudi japonske mehanizme. Načeloma so ok, samo nekateri malo bolj kot drugi. Če je notri Seagull ali Miyota, je bolje, kot če je neznani kitajski mehanizem.

t3hn0 ::

Potreboval bi mnenje o tej uri:


link

V slo je sicer ~1.2k, kar je malo veliko, ampak če bo že za darilo :)
^.^

cebelar123 ::

Nekaj novega iz casia


casio EQB-600



Cena nekje okoli 500EUR

Zgodovina sprememb…

Ales ::

t3hn0 je izjavil:

Potreboval bi mnenje o tej uri:
...
link

V slo je sicer ~1.2k, kar je malo veliko, ampak če bo že za darilo :)

Klasika v dobrem pomenu besede, Mido Commander se v takih in drugačnih oblikah že dolgo proizvaja. Mido je zdaj sicer v okviru Swatch Group, isto kot kup drugih starih znamk.

V temu teče lepo okrašen kaliber 80.621 s COSC certifikatom, baziran na ETA C07.621 (daljni sorodnik ETA 2824-2). Zalogo navitja so spravili na celih 80 ur, zato pa teče s 21.600 udarci na uro (3 Hz oz. 6 polnihajev). Tako velika zaloga navitja s "počasnejšim" mehanizmom in ob tem še COSC certifikat, je kar dosežek. Širina ohišja je 40 mm, kar je za ta stil ure po mojem mnenju kar dobra vrednost, da ne izgleda ne prevelika in ne premajhna tudi v današnjih časih, ko so stenske ura na zapestjih menda moderne.

Kar se mene tiče, lepa ura, natančen in dober mehanizem, ki bi moral zdržati dolgo časa. 1.120 EUR je menda priporočena cena. Najbrž se kje dobi tudi za manj, četudi je razmeroma nov model. Podobno, kot za večino drugih, sicer kvalitetnih ur, velja tudi zanjo - ali je dejansko vredna tega denarja se mora vsak sam odločiti. Vsekakor pa gre za dobro uro.

Okapi ::

Mido (različni modeli, ne vem, če ravno ta z gornje slike) se dobi pri ameriških sivih uvoznikih s 50% popustom. Tudi z našimi uvoznimi dajatvami vred pride okoli 800 evrov. Ob kakšnih priložnostnih razprodajah ali dodatnih popustih pa še nekaj manj.
http://www.jomashop.com/mido-watch-m021...

Omeniti velja, da ima zelo podobne ure z enakim mehanizmom, a nekaj cenejše, tudi Tissot. Tako kot Mido je tudi Tissot Swatcheva blagovna znamka, tako da kar se kakovosti tiče, sta popolnoma enaka.

boolsheat ::

Boobiz ::

boolsheat je izjavil:


Drugače tile Orienti so lepi, cena pa nekje okoli 300€?




Kje si videl orient star standard date za 300€? 8-O


A se komu sanja čigave mehanizme uporablja Edox v svoji les vauberts automatic seriji? Nikjer ne najdem nič konkretnega, specifično pa me zanima model Edox 85011-3N-NIN.

I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Okapi ::

Na Amazonu in še kje je podatek, da je v tem Edoxu Eta 2824 (z luknjo;)). Sodeč po slikah to verjetno tudi drži.

boolsheat ::

Lahko, da so dražji, takšne cene sem kmel v glavi. Še en lep model:

Boobiz ::

hvala okapi. ni mi jasno zakaj to ne napišejo bolj jasno, sej ja ni skrivnost pri takem kešu.

ti orient stari se začnejo pri 450e oz. 500 bolj realno.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

t3hn0 ::

Hvala Okapi in Ales! Uro sem že probal pri Slowatchu in kar se tiče velikosti ter barve, se mi zdi super. Ker se ne spoznam toliko sem raje povprašal, ker osebno, se mi zdi to že kar nekaj denarja :)
Gre se mi, da je ima ura "clean look", brez nekih dodatnih števcev in poslikav.
^.^

KuhaR ::

Še en Tisell v zbirki :D



Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

Okapi ::

Kakšen je pa od zadaj?

KuhaR ::



Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

Okapi ::

Miyota 9015, lepo.

"German design" je sicer svojevrstna predrznost - najprej ukradejo oblikovanje, potem se pa še hvalijo s tem.:)
Kar je pa še vedno bolje kot pri oni Rodini, kjer so kar pokrovček od ponaredkov pustili gor.

O.

KuhaR ::

Prej je pisalo Design By Germany :)), pa so popravili.
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

Okapi ::

A te ni čisto nič sram tako grdo lagati na forumu? To, kar počneš zadnje čase, niti osnovnošolsko trolanje ni več.;((

Cervantes ::

Okapi je izjavil:

A te ni čisto nič sram tako grdo lagati na forumu? To, kar počneš zadnje čase, niti osnovnošolsko trolanje ni več.;((

Si prepričan, da ni štiriosni?
Napačno citiral, sorry.
Da ne gre slučajno za turbokamion?

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Kuhar, kje si nabavil ta plavibpašček, verjetno ni originalni?

KuhaR ::

Ne ni original, nabavljen pri http://www.cheapestnatostraps.com/
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

timek ::

Pozdravljeni,

Lastim si CASIO Edifice EFR-515PB-1A2V. (link: http://www.javys.com/casio/series.php?s... Ker jo redno uporabljam tudi v službi, sem opraskal steklo.

Sedaj me zanima ali se jo splača nesti k urarju, da mi zamenja steklo glede na to da sem za uro dal 100€?

Lep pozdrav,

Miha

Okapi ::

Odvisno, koliko te moti opraskano steklo. Zamenjava ne bi smela biti več kot recimo 30 evrov. Šipca je 5-10 evrov, ostalo pa 10-15 minut dela.

Luka34 ::

Pozdravljeni!
Sem nov na forumu - do sedaj sem bral izključno WUS in nisem imel pojma, da je kar pestra debata o urah tudi v naši deželi:)

Sam zbiram ure že 5 let in sem po več konsolidacijah trenutno na številki 15 (čeprav imam namen to številko spraviti na 5-8) Je tudi med vami več zbirateljev, ste se že kdaj pogovarjali o kakšnem GTG (druženju ob urah)?

Lp,
Luka

timek ::

Hvala za odgovor, Okapi.

Jo bom odnesel na popravilo. Mi lahko priporočate kakega dobrega urarja.

Lep pozdrav,

Miha

Okapi ::

V bistvu ne potrebuješ dobrega urarja, ampak poceni. Vprašaj pri dveh, treh najbližjih urarjih (po možnosti takih bolj old-skool), koliko računajo za zamenjavo šipce.

Furbo ::

Urarstvo Štefanac Domžale ali Kamnik. Kamnik je še malce ceneje od Domžal. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

carlito149 ::

Luka34 je izjavil:

Pozdravljeni!
Sem nov na forumu - do sedaj sem bral izključno WUS in nisem imel pojma, da je kar pestra debata o urah tudi v naši deželi:)

Sam zbiram ure že 5 let in sem po več konsolidacijah trenutno na številki 15 (čeprav imam namen to številko spraviti na 5-8) Je tudi med vami več zbirateljev, ste se že kdaj pogovarjali o kakšnem GTG (druženju ob urah)?

Lp,
Luka


Dobrodosel. Kaj pa imas v kolekciji?

Luka34 ::

Bolj omembe vredni:
Tissot PR200
Certina C-sport
Junkers Hugo Junkers
Sagull 1963
Seiko SARB033
Seiko SKX007
En vintage mehanski kronograf
Elektronski Zenith iz 70ih
Vratislavia conceptum heritage chrono

Pa še kaj bi se našlo:)

carlito149 ::

Zanimive ure. Kako si zadovoljen s Sarb033. Ze nekaj casa ga pikiram in nisem preprican ce mi je prevec dress.

Luka34 ::

carlito149 je izjavil:

Zanimive ure. Kako si zadovoljen s Sarb033. Ze nekaj casa ga pikiram in nisem preprican ce mi je prevec dress.


Jaz sem ga tudi najprej skoraj eno leto gledal. Zdaj ga imam slab mesec in še nisem čisto prepričan. Všeč mi je oblika ohišja, izdelava in brušenje. Res spominja na grand seikote:). Mi je pa na trenutke malo premajhen (38 mm), prav tako pa nisem prepričan glede kovinskega paščka - moram probat še na kakšnem lepem usnjenem. Če me ne bo čisto prepričal bom pomoje zamenjal za SARB065 ali pa kakšen Orient star GMT:)

Dress je kolikor ga narediš s paščkom. Na kovinskem se obnese tako casual kot na srajco.

carlito149 ::

@Luka34
Hvala za odgovor, ce bos prodajal mi sporoci.

Ali kdo ve, ce se placa carina in ddv na rabljeno uro iz ZDA?

korenje3 ::

itak.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

carlito149 ::

Skoda :(
Kaj pa carina zahteva? Oglas ali izpisek iz paypala?
Da bi se zmenil da dvakrat placam in jim posljem samo eno placilo :)

korenje3 ::

blago zadržijo na carini, ga ovrednotijo. moraš jim poslati račun. če ugotovijo da je ura ponaredek, jo dajo na uničenje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

KuhaR ::


Zame best buy ura, mehanska, safir in kvaliteta izdelave za dobrih 200€.
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KuhaR ()
««
93 / 188
»»