» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
94 / 188
»»

korenje3 ::

A lahko kdo predlaga eno izmed teh ur?
Omega:
431.13.41.22.02.001
233.30.41.21.01.001

Ali so pri ta prvi kakšne slabosti?
Druga ura mi je ful lepa, sem jo imel na roki, prve pa ne.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

perci ::

Kupi prvo. Ta druga je čist prepoceni zate.

Furbo ::

Druga je huda, mislim da ima moj urar eno. Ura za povsod, le datum boš morda pogrešal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

korenje3 ::

Druga mi je zakon, ker je ful lepa na roki. datuma pa nočem, če nima annual date, ker potem moraš vsak mesec štimat datum.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

nomad ::

korenje3 je izjavil:

A lahko kdo predlaga eno izmed teh ur?
Omega:
431.13.41.22.02.001
233.30.41.21.01.001


Zdravo. Težko je predlagati uro kar tako, brez da vemo več o tebi. Uri, ki si ju izbral sta zelo različni. Ena je dress watch na usnjenem pasku, druga pa diver na kovinski zapestnici, ki bolj pritiče casual/sport okoliščinam. Če dejansko razpolagaš z nekaj tisoč evri, ki bi jih rad namenil za uro - in je to tvoja prva - predlagam, da se bolj poglobiš v znamke in oblike ur, ter da izbereš nekaj, kar ti bo pisano na kožo. Nikakor pa ne izbiraj ure izključno glede na slike na internetu. Predvsem pa izhajaj iz budgeta in svojega stila oblačenja. Takšna ura ni toliko časomer, kot je nakit.

korenje3 ::

budget je neomejen.
moti me pa samo to da seamaster 300 nima annual calendar.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

perci ::

korenje3 je izjavil:

budget je neomejen.

A tvoj oče ve, da z njegovim denarjem tkole vehementno operiraš po forumu?

jernejl ::

datuma pa nočem, če nima annual date, ker potem moraš vsak mesec štimat datum.

5x na leto. Tako ali tako je pri mehanski uri treba tu in tam nastaviti čas.
Za tiste, ki niso pripravljeni žrtvovati par minut svojega časa na leto za nastavljanje ure, je bolje, da se mehanskim uram izognejo.

Okapi ::

LOL A ne veste, da je korenje prejšnji teden zaslužil dva milijona na forexu, s špekulacijami funta. In revež sedaj sprašuje, katero od Omeg naj kupi - s tem, da enega Pateka že ima. A je lahko nekdo še bolj pomilovanja vreden? Omege so za klošarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Furbo ::

Ja korenje, potem se pa le stegni vsaj do Rolexa, 116619lb npr., tega ti bom kasneje z veseljem odkupil rabljenega. :P

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MadMen ::

Korenje, je vse vredu? Ker vidim da iščeš Omego, kar je kar precejšnji downgrade od Pateka. Mogoče ti lahko pomagamo financirati kakšno A.lange & sohne, če bo kakšen evro falil pa IWC al pa Rolex.

valdo ::

KuhaR je izjavil:


Zame best buy ura, mehanska, safir in kvaliteta izdelave za dobrih 200€.

lepa ura, posebej z tem pasom,
kje je to najugodneje kupit,tu, ali še kje v EU?
http://mobile--shop2.tisellkr.cafe24.co...
Lp

Bam-Bam ::

Pa je Patek res the best? V čem je sploh boljši kot Omega in Rolex, saj lepši namreč ni. Je prekičast.

korenje3 ::

omega ima boljši movement kot patek. patek ima dodano vrednost v obliki ročnega dela.
v bistvu so omegovi kalibri najboljši na svetu. vsa druga podjetja so sledilci ali pa tisti ki uporabljajo njihove kalibre.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

MadMen ::

Bam-Bam je izjavil:

Pa je Patek res the best? V čem je sploh boljši kot Omega in Rolex, saj lepši namreč ni. Je prekičast.

Nasplošno gledano meni osebno nimajo kičastih modelov, razen izjem seveda, ampak stvar okusa. Patek je top, če je najbolj "top" ura je stvar debate, bo Okapi uletu z Grand Seikotom pa ti bo povedu kaj je to džapaniz kvaliteta. Skratka Patek je v urarstvo to, kot je Ferrari med avtomobili, edino Pateka ne poznajo širše množice, Ferrari pa pač vsak.

korenje3 je izjavil:

omega ima boljši movement kot patek. patek ima dodano vrednost v obliki ročnega dela.
v bistvu so omegovi kalibri najboljši na svetu. vsa druga podjetja so sledilci ali pa tisti ki uporabljajo njihove kalibre.

Ti je zmankal dinarčkov za Pateka, da takole promoviraš Omego :D?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

perci ::

korenje3 je izjavil:

v bistvu so omegovi kalibri najboljši na svetu. vsa druga podjetja so sledilci ali pa tisti ki uporabljajo njihove kalibre.

Svaka ti čast, da uspeš spisati take neumnosti. Ne zna vsak tega.

mirkuma ::

Luka34 je izjavil:

carlito149 je izjavil:

Zanimive ure. Kako si zadovoljen s Sarb033. Ze nekaj casa ga pikiram in nisem preprican ce mi je prevec dress.


Jaz sem ga tudi najprej skoraj eno leto gledal. Zdaj ga imam slab mesec in še nisem čisto prepričan. Všeč mi je oblika ohišja, izdelava in brušenje. Res spominja na grand seikote:). Mi je pa na trenutke malo premajhen (38 mm), prav tako pa nisem prepričan glede kovinskega paščka - moram probat še na kakšnem lepem usnjenem. Če me ne bo čisto prepričal bom pomoje zamenjal za SARB065 ali pa kakšen Orient star GMT:)

Dress je kolikor ga narediš s paščkom. Na kovinskem se obnese tako casual kot na srajco.

SARB065 ima tudi črno "sestrično" SDGM003:
http://forums.watchuseek.com/f21/seiko-...

SARB065 ali SDGM003 bi imel/nabavil takoj, če bi le znal pazit na ure. K sreči sem ugotovil da ne znam, na mnogo cenejših modelih :-)
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

sajko ::

cebelar123 je izjavil:

Mogoče bo koga znimalo malo bolj grandpalook Casio Lineage :)





Nekaj izstopajočih karakteristik
-Solar Power
-Radio signal reception
-Sapphire crystal
Dimensions
46,4mm x 39,6mm x 9,2mm (H x W x D)

Cena nekje okoli EUR 220


Je možno tole uro videti v živo pri katerem izmed naših urarjev?

Cervantes ::

KuhaR je izjavil:


Zame best buy ura, mehanska, safir in kvaliteta izdelave za dobrih 200€.

Lepa ura.
Samo ni mi jasno, kaj pomeni tista luknja na 6?
Bljak.

leiito ::

korenje3 je izjavil:

omega ima boljši movement kot patek. patek ima dodano vrednost v obliki ročnega dela.
v bistvu so omegovi kalibri najboljši na svetu. vsa druga podjetja so sledilci ali pa tisti ki uporabljajo njihove kalibre.


Jp, Omegovi so hudi, ampak ob neomejenem budgetu je Omega res bl tko, izpade k da si 16 let star fan James Bonda. K da bi mel Hyundaija Sonato ful opšns. Resni poslovneži, sploh če jih poleg intelekta krasi tudi telesna koordinacija in so vsaj približno atletske postave, nosijo po meri narejene Audemars Piguete ali Vacheron Constantine, sploh tisti, ki že majo Pateke in jim ni treba več ničesar nikomur dokazovati. Teh stvari ne gre jemati tako zlahka, z izbiro uro poveš zelo veliko o sebi in valjda nočeš posredovati napačnih sporočil. Sploh tujim poslovnim partnerjem, uni najprej čekirajo uro. Pa štunfe, letos obvezno črtaste Pantherella in nikakor belih bombažnih, še posebej ne na obleko, tudi če je lahka lanena za na jahto. By the way, vaserdiht mora bit, glih zarad jaht, ker se gre v Nici dostkrat z džetskiji do tja in ti jo hit pošprica.

Okapi ::

Da ne pozabimo Richarda Milla.

leiito ::

Res je, čeprou za Mileta nisem zihr, da že dela po meri kište, tko k res ornk firme. Vsako zapestje je unikat, tovarniško uro nosit je tko k čevlje, k niso po meri narjeni, plebejsko.

Šmek Pateka je pa po moje predvsem to, da ga sploh ne morš kupit, oz. vsaj ne modela, ki ga hočeš. Ti bi npr. 5370 al kaj je že, oni ti ponudjo pa ženski Nautilus, take it or leave it, in če hočeš ohrant možnost, da boš naslednje leto mogoče dobil želeni model, vzameš Nautilusa, pa še za to moraš na poseben razgovor, da ti zmerjo karizmo. Sej Korenje je zihr šel čez vse to in je iz ta hudga že vn.

MadMen ::

Pri urah daje vrednost zgodovina, sloves in ekskluzivnost. Omege včasih niso ble boh ve kej, potem pa z temi moon watch so se dvignile :)

leiito ::

jernejl je izjavil:

datuma pa nočem, če nima annual date, ker potem moraš vsak mesec štimat datum.

5x na leto. Tako ali tako je pri mehanski uri treba tu in tam nastaviti čas.
Za tiste, ki niso pripravljeni žrtvovati par minut svojega časa na leto za nastavljanje ure, je bolje, da se mehanskim uram izognejo.


Ne gre za to. Ni problem nastavljanje ure kot take, problem je sukat kazalce na 1., ko ura (povsem narobe) kaže 31, k da si tazadn kmet. Vsak te bo takoj prašu, kaj, a za annual calendar pa nisi meu?

By the way, a annual calendar je za tekoče leto? Kaj pa če kupiš eno leto staro, letos je pa prestopno leto?

Furbo ::

Potem moraš pa kupiti perpetual calendar, tega boš prvič nastavil leta 2100.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

KuhaR ::

valdo je izjavil:

KuhaR je izjavil:


Zame best buy ura, mehanska, safir in kvaliteta izdelave za dobrih 200€.

lepa ura, posebej z tem pasom,
kje je to najugodneje kupit,tu, ali še kje v EU?
http://mobile--shop2.tisellkr.cafe24.co...

Jaz sem obe kupil na tem naslovu, ti jo pošlje kar takoj in je v cca 5-7 dneh na carini (le ti si vzamejo še 2-4 dni in cca 30€).
Vodno hlajen že od 1999.
Ryzen 9 5950/MSI MAG B550 Tomahawk/32GB3600 cl14/RX7900XT

valdo ::

KuhaR je izjavil:


Jaz sem obe kupil na tem naslovu, ti jo pošlje kar takoj in je v cca 5-7 dneh na carini (le ti si vzamejo še 2-4 dni in cca 30€).

Hvala, @KuhaR
Lp

Okapi ::

Mogoče bo koga zanimalo. Ena simpatična Seikova nizkocenovna mehanska potapljaška ura, model morski ježek (Sea Urchin) je na MassDropu. 129 dolarjev s poštnino vred, z našimi uvoznimi dajatvami pride malce manj kot 150 evrov.
https://www.massdrop.com/buy/seiko-sea-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Goody ::

Potapljaška pa 100m?

Okapi ::

Tale sicer verjetno ni po ISO, drugače pa ja, potapljaške ure so lahko tudi "samo" do 100 m.
A diving watch, also commonly referred to as a diver's or dive watch, is a watch designed for underwater diving that features, as a minimum, a water resistance greater than 1.0 MPa (10 atm), the equivalent of 100 m (330 ft). The typical diver's watch will have a water resistance of around 200 to 300 m (660 to 980 ft), though modern technology allows the creation of diving watches that can go much deeper. A true contemporary diver's watch is in accordance with the ISO 6425 standard, which defines test standards and features for watches suitable for diving with underwater breathing apparatus in depths of 100 m (330 ft) or more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

korenje3 ::

že sam moja omega deville gre na 100m, pa ni potapljaška...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

Furbo ::

Vprašanje je bolj, na koliko metrov globine se vi potapljate fantje?

Zame je dovolj, če zdrži ura 100m po dežju. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Jaz imam "alpinistično", ki zdrži do 200 metrov;)



V glavnem, z današnjo tehnologijo ni težko doseči, da je ura dovolj vodotesna tudi za rekreativne potapljače, ki globlje od 50 m itak ne smejo.

MadMen ::

Okapi je izjavil:

Jaz imam "alpinistično", ki zdrži do 200 metrov;)



V glavnem, z današnjo tehnologijo ni težko doseči, da je ura dovolj vodotesna tudi za rekreativne potapljače, ki globlje od 50 m itak ne smejo.

Jah, kaj pa ko bo Korenje na svoji jahti pa mu bo Patek padel v globino oceana in bodo prišli 'spešlforss' reševat prej omenjenega cenjenega Pateka, da ne bo narodna zapuščina izgubljena? No, ja, sej bo prešel na Omego, ki je itak tam tam z Patekom in podobnimi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: knesz ()

ian wolf ::

korenje3 je napisal: mene bi bilo sram nosit take poceni ure kot jih ima okapi...

Mene bi pa bilo sram nosit tako neumno glavo, kot jo imaš ti!
Errare humanum est...

Cervantes ::

Saj ima dve.
Katera je bolj pametna?

Furbo ::

Kaj če bi naš korenjček dal kako fotko s temi urami na zapestju gor?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TRIROG ::

Okapi je izjavil:

Mogoče bo koga zanimalo. Ena simpatična Seikova nizkocenovna mehanska potapljaška ura, model morski ježek (Sea Urchin) je na MassDropu. 129 dolarjev s poštnino vred, z našimi uvoznimi dajatvami pride malce manj kot 150 evrov.
https://www.massdrop.com/buy/seiko-sea-...


Okapi:
Gre za isto uro kot tukaj:
https://www.amazon.com/gp/aw/d/B001IBF1...
?

Okapi ::

To je ta, ja.

perci ::

Keramicni obroč s stevilkami? :)
Vrtljiv bezel imajo vse potapljaske ure.

korenje3 ::

ja, sam kdo je začel s keramiko?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

boolsheat ::

Rado? :D Bojda je Rolex imel pred Omego keramiko drugače. Še bolj cool kot keramika je vstavek za bezel iz safirja ala Fifty Fathoms.

Goody ::

Okapi je izjavil:

Tale sicer verjetno ni po ISO, drugače pa ja, potapljaške ure so lahko tudi "samo" do 100 m.
A diving watch, also commonly referred to as a diver's or dive watch, is a watch designed for underwater diving that features, as a minimum, a water resistance greater than 1.0 MPa (10 atm), the equivalent of 100 m (330 ft). The typical diver's watch will have a water resistance of around 200 to 300 m (660 to 980 ft), though modern technology allows the creation of diving watches that can go much deeper. A true contemporary diver's watch is in accordance with the ISO 6425 standard, which defines test standards and features for watches suitable for diving with underwater breathing apparatus in depths of 100 m (330 ft) or more.


Mene so včasih urarji učili da je glede teh meterskih oznak na urah takole:

water resistant: dovolj za kakšen majhen dežek
50m: lahko greš "tudi" pod tuš
100m: lahko plavaš z njo, vendar brez potapljanja (manj kot 2m recimo)
200m: to pa je potapljaška - lahko greš tudi do 40m in več če si profi...

A to ne drži?

Okapi ::

Goody je izjavil:



Mene so včasih urarji učili da je glede teh meterskih oznak na urah takole:

water resistant: dovolj za kakšen majhen dežek
50m: lahko greš "tudi" pod tuš
100m: lahko plavaš z njo, vendar brez potapljanja (manj kot 2m recimo)
200m: to pa je potapljaška - lahko greš tudi do 40m in več če si profi...

A to ne drži?
Pri resnih firmah ne drži. Pri neresnih firmah pa tudi napis 1000m ne pomeni nič.

Je pa res, da tudi pri resnih firmah to drži samo določen čas. Sčasoma tesnila popuščajo, in vsako odpiranje ure, recimo za menjavo baterije, tudi lahko poslabša vodotesnost. Če hočeš biti na varni strani, greš k urarju preverit vodotesnost in če na aparaturi zdrži 30 ali 50 m, se lahko mirno rekreativno potapljaš na dah.

perci ::

Z uro, ki je water resistant do 50m, se ne moreš potapljat s flašami, ker ta oznaka zgolj pomeni, pod kakšnim tlakom je bila ura testirana. V neki idealnih pogojih in zelo kratek čas.

Tiste oznake za potaljat so diver's 100m, 200m,...

korenje3 ::

kako se eni in isti ljudje trudijo brisat moje poste...

perci je izjavil:

Z uro, ki je water resistant do 50m, se ne moreš potapljat s flašami, ker ta oznaka zgolj pomeni, pod kakšnim tlakom je bila ura testirana. V neki idealnih pogojih in zelo kratek čas.

Tiste oznake za potaljat so diver's 100m, 200m,...


tisto je uporabni tlak, testirni tlak je 2x večji.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

perci ::

Pocas bi se lahko zacel samocenzurirat tako, da bi napisal samo eno veliko neumnost na 24 ur. Kaj pravis?

korenje3 ::

ps, če koga zanimajo omega ure, jih preprodajam po konkurenčnih cenah :)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

boolsheat ::

A zato delaš promocijo za Omega ure? Cena za plavo Aqua Terra?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

korenje3 ::

Povej številko modela.
231.10.42.21.03.003 za 3,9k bi se dobilo po moje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: knesz ()
««
94 / 188
»»