» »

Geocaching

Geocaching

me gusta ::

Ker vidim, da še nihče ni odprl kake splošne debate o mojem najljubšem hobiju, bom jo jaz.

Kaj geocaching sploh je?
Je svetovo znana igra pri kateri je bistvo iskanje t.i. geocachev (zakladov), ki so skriti po svetu (mislim da število že presega 1,8 milijona zakladkov). Geo = nekaj v zvezi z zemljo, cacher = skriti, prikriti, varovati (francosko).

Kaj potrebujem za geocaching?
Potrebujete le GPS napravo (Gramin, Magellan, lahko tudi telefon z tako aplikacijo), nekaj volje ter postulovskega duha. Da lahko zaklad najdete si v vaš GPS vnesete koordinate, ki jih najdete na spletni strani: www.geocaching.com , ko se registrirate. Registracija je seveda brezplačna.

Kaj storiti, ko najdete zaklad?
Najprej ga seveda odprete, svoj obisk zabeležite v logbook, če vam je kaj v škatli všeč lahko vzamete, vendar pod pogojem, da nekaj v škatlo vrnete. Ko zaključite zaklad vrnete na meso, kjer ste ga našli in ga skrijete tako kot je bil skrit pred vami. Ko pridete domov svoj obisk zabeležite tudi na spletni strani geocachinga. Če je zaklad v slabem stanju, to v svojem zapisku na spletni strani tudi sporočite.

Ko najdete škatlo Vas v njej ponavadi pričaka tak zapis:
GEOCACHE TOČKA –PROSIM PREBERI!

ČESTITAMO, NAŠEL SI! NAMERNO ALI NE!

Kaj je ta skrita škatla in kaj tukaj dela z vsemi temi stvarmi noter?

To je del svetovno znane igre, posvečene uporabnikom GPS-a (Global Positioning System), imenovane GEOCACHING. Igro sestavljajo uporabniki GPS sistema, ki skrijejo ”zaklad” (ta škatla in njena vsebina) in objavijo njegove natančne koordinate ter na ta način omogočijo drugim uporabnikom začetek “iskanja zaklada”. Edini pravili sta: če kaj vzameš, moraš nekaj tudi pustiti (seveda ne nezakonitih ali škodljivih stvari) ter vpisati moraš svoj obisk v knjižico – Logbook ali Dnevnik. Oseba, ki je ta zaklad skrila, je poiskala mesto, ki naj bilo zavarovano pred dostopom oseb, ki niso del igre. Včasih pa se lahko dobro skrivališče izkaže za zelo slabo...

ČE SI ZAKLAD NAŠEL PO NAKLJUČJU:

Odlično! Vabljen si, da se igri pridružiš! Edino, kar od tebe pričakujemo je:

• Prosimo, ne premikaj in ne uničuj zaklada. Pravi užitek igre je najti zaklad in izmenjati svoje misli in občutke z drugimi, ki ta zaklad najdejo.
• Če želiš, lahko iz zaklada nekaj vzameš. Prosimo le, da hkrati pustiš nekaj svojega za vse, ki bodo zaklad našli za tabo ter da se vpišeš v dnevnik.
Če je le možno, nas obvesti o svoji najdbi tako, da obiščeš spletno stran, navedeno v nadaljevanju.

Geocaching je odprta igra za vse, ki imajo GPS sprejemnik in pustolovsko dušo. Na svetu obstaja na tisoče skritih zakladov, kot je ta. Za več informacij o tem in ostalih zakladih ali o igri, obišči spletno stran: www.geocaching.com


Da boste pridobili nekaj občutka Vam priložim tudi nekaj slik, ki pa niso najboljše kvalitete, ker so slikane z telefonom.









Za več informacij, o travel bugih, geocoinih, challengih itd. pa na njihovi spletni strani: www.geocaching.com .

LP
  • spremenilo: me gusta ()

Freezy ::

Zadnjič sem po naklučju naletel na en geocache na enem bunkerju na obrobju Ljubljane. Dost zanimivo, mogoče kdaj probam.

king_saso ::

Poizkusi, ne bo ti žal... Meni je je na začetku zdela nesmiselna bedarija, sedaj pa rad kakšnega poiščem :)
Če je kdo doma v bljižini pa lahko poizkusi najti tegale, ki sem ga včeraj skril: http://www.geocaching.com/seek/cache_de... :) je kar enostaven :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: king_saso ()

Tear_DR0P ::

geocaching je način, kako okoljsko ozaveščene ljudi prepričaš, da trosijo smeti povsod, tudi tam, kjer jih je drugače težko
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

figula ::

Če je kdo doma v bljižini pa lahko poizkusi najti tegale, ki sem ga včeraj skril: http://www.geocaching.com/seek/cache_de... je kar enostaven


Rocker, tole majhno vas pa rahlo poznam, vendar se žal vračam tja samo še 1-2 letno. Sedaj tuhtam na katerem križišču je omenjeno drevo. Ko bom naslednjič tam, ga sigurno poiščem :)

Pa kaj potem ti sam v nadaljevanju tudi skrbiš za "svoj" zaklad, ki si ga nastavil? Se vračaš pogledat, koliko ljudi ga je našlo in če so kaj zraven dali/napisali?

king_saso ::

ja, ko jo postavim, moram tudi seveda skrbeti zanjo, zamenjam logbook, kaj popravim, dodam kako igračo, preverim, če je vse na svojem mestu itd. Drugače pa našli so ga že trije v dobrih 24 urah :) vsel bom če ga boš obiskala tudi ti ;) je pa postavljen skoraj čisto na robu vasi, če hočeš do njega, se moraš peljati po srednje velikem, srednje stmem klancu..
Če ti bolj točno opišem: Ko se pelješ proti tabli Zg. Ložnica, (proti vojašnici, ki stoji 100m naprej) zaviješ desno in tam je tisti klanec, na vrhu pa stoji drevo..
Če hočeš ti dam tudi kašno fotko, vendar v soboto, ker prej žal nimam časa ;) Slike take, ki bi ti pomgala pa tudi nimam, sem naredil samo take olj skrivnostne, da ne bi bilo prelahko :D

če ni skrivnost, a imaš kakšno sorodstvo tam? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: king_saso ()

figula ::

Rocker, si približno predstavljam, naredil si super fotko, ne rabiš jih več, preveč lahko res ne sme biti. :)

To je pa kar veliko - trije v 24 urah - tam nekje pod Pohorjem! Ljudje smo pa res eni firbčni raziskovalci, ne?

(jap, moja mama je od tam in po njej sem štajerka :D ...)

Oprosti, me gusta, da sem te ignorirala - tako se ne bi smela obnašati do OP. Zanimivo stvar si predstavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: figula ()

KruceFix ::

Danes bom oz. bova z boljšo polovico poizkusila tudi sama. Malo rekreacije po natrpanih urnikih. Škoda, ker že prej nisem poznal tega. :)
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

bdoxx ::

aplikacija za andorida stane 7€?? al gledam narobe?

KruceFix ::

Nevem katero aplikacijo ti gledaš. Jaz sem našel c:geo in je zaston. 8-)
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

komar88 ::

Živjo!
Rocker vidim, da si že bolj javno objavil moj zaklad. Sicer sva ga postavila mid a z očetom, ampak sem rekel, da lahko nanj malo pogleda tudi on ;)
Lp!
MAN UTD <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komar88 ()

king_saso ::

Ne bit jezen zdaj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: king_saso ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim pomoč: negativci v igrah

Oddelek: Igre
101261 (1008) dmrvos
»

Odmaknjeni tolmuni

Oddelek: Loža
122315 (1936) DonMatejo
»

Hrvaška - absolutno za pogledat

Oddelek: Loža
51373 (815) mared
»

Geocaching

Oddelek: Loža
81587 (1104) lopov

Več podobnih tem