» »

Računalnik za poganjanje virtualnih PC-jev

Računalnik za poganjanje virtualnih PC-jev

direstrait ::

Živjo,
iščem konfiguracijo (price/performance), na kateri bi rad poganjal čimveč virtualnih PC-jev, verjetno z esxi. (vsaj 8)
Iz vsakega virtualnega okolja bi rad izmolzel čimveč procesorske moči, laufalo bo 24/7 na windows7.

Ali naj se odločim za I7 ali AMD? Razlika v ceni je kar občutna, kar je po mojih izkušnjah klasika pri AMD vs. INTEL.
Do sedaj sem se vedno odločil za AMD in nikoli bil razočaran.

Na hitro sem sestavil 2 konfiguraciji.

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
ali
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Vseh nasvetov in predlogov bom vesel.

p.s. kupil bi najraje pri HOH-u kjer imam dobre izkušnje, tako z rokom dobave kot s ceno.

Hvala, LP

klinker ::

Hmja...tu bi znal bit Buldi kar soliden, sploh glede na ceno...

 hoh.de

hoh.de

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

neo ::

Preveri najprej kompatibilnost opreme da se nebos pol cudil ce ti slucajno kaka mrezna nebo delala. Pa se ink: http://www.vmware.com/resources/compati...
Neo's

hojnikb ::

vsekakor dodaj kak večji ssd v konfig, da ne bo na koncu I/O bottleneck ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AlienRR ::

Pri prvi konfiguraciji rajši zamenjaj FX8150 za FX 8120, namreč razlika je samo v frekvenci. Na hitro sem spreletel konfiguraciji in sta obe OK.

Zdaj pa tako, če bo CPU zelo obremenjen za dlje časa ti priporočam intel, namreč ima porabo v loadu dosti manjšo in bi sčasoma dobil razliko not.
V kolikor pa bo načeloma idilal pa AMD.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

direstrait ::

Kateri procesor pa je bolj primeren za poganjanje večih virtualnih sistemov? Npr. 8 ali več.
Enostavno sklepanje mi pravi, da bi se znal AMD z 8 cori bolje odrezati kot I7.

@neo: hvala za opozorilo, bom preveril kompatibilnosti z esxi (nekoč sem že imel probleme, ko realtekove mrežne niso delale in je blo treba kupiti neke specjalne intlove za 30€)

@AlienRR: razlika v ceni med FX8150 in FX8120 je "samo" 30€, zato tu nebi šparal.
Na hitro sem izračunal porabo in AMD bi porabil cca 5€ več na mesec.
(razlika pri polnem loadu i7-3770 vs. FX8150 je 80W, kar res ni malo, ampak če bi bolje delalo, bi se vseeno splačalo)

EDIT: Pravkar sem prebral, da se i7-3770 s hyper-threadingom in drugačno arhitekturo obnaša enako kot AMD z 8 cori in še veliko zmoglivejši je. Ali potem drži, da sigurno bi bolje delalo 8 virtualk na i7-3770 kot na FX8150? Cena to nekako potrjuje.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Jp. Tako i7 kot buldi furata oba 8 niti. Sam bi vsekakor i7 priporocu, ampak je bistveno drazji od buldija...pravzaprav bi osebno na tvojem mestu se raje 6 core SB-E vzel, sta pa samo plata in proc okoli 800€ :8) imas pa 12 niti in 8 ram slotov na razpolago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

amigo_no1 ::

EDIT: Pravkar sem prebral, da se i7-3770 s hyper-threadingom in drugačno arhitekturo obnaša enako kot AMD z 8 cori in še veliko zmoglivejši je. Ali potem drži, da sigurno bi bolje delalo 8 virtualk na i7-3770 kot na FX8150? Cena to nekako potrjuje.

Daš link ?

direstrait ::

amigo_no1 je izjavil:

Daš link ?

Ne najdem, včeraj sem toliko prebiral, da imam vse linke v googlu vijolčne :) Mislim, da je bilo nekje v tomshardware forumih.

Loocas ::

še ena malo bolj zanimiva:
Opteron 6238

ter malo bolj optimalna:
Opteron 4280

klinker ::

Pa se SB-E pri hoh.de...

 hoh.de

hoh.de



...1.268,57 € s postnino vred.

Ohisje je drago ker je pac E-ATX plata. Lahko pa komot kje kaj rabljenega nabavis za male pare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

b3D_950 ::

Kolk virtualnih mašin pa imas namen istočasno uporabljat oz. kaj mislis sploh s tem počet?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

klinker ::

b3D_950 je izjavil:

Kolk virtualnih mašin pa imas namen istočasno uporabljat oz. kaj mislis sploh s tem počet?


Vse napisano...beri visje ;)

Loocas ::

klinker je izjavil:

Pa se SB-E pri hoh.de...
Ohisje je drago ker je pac E-ATX plata. Lahko pa komot kje kaj rabljenega nabavis za male pare.


plata ni E-ATX.. od kod ti to?

klinker ::

Loocas je izjavil:

klinker je izjavil:

Pa se SB-E pri hoh.de...
Ohisje je drago ker je pac E-ATX plata. Lahko pa komot kje kaj rabljenega nabavis za male pare.


plata ni E-ATX.. od kod ti to?


U porkamotorka...res je ATX. My bad...pred tem gledal neke serverske zadeve pa ;(( pa tolko boljse...se odbije se prakticno 100€ od cene :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

b3D_950 ::

klinker je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

Kolk virtualnih mašin pa imas namen istočasno uporabljat oz. kaj mislis sploh s tem počet?


Vse napisano...beri visje ;)


Sklepam, da boš imel to zgolj zase ali pa majhno št. userjev? Dodaj še kakšen disk, ker 8 virtualcov na enem sata disku je bolj megla.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

x45 ::

za virtual programe je amd veliko boljši... pa tud sicer prednjači v P/P tako da kr buldija.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Dami ::

b3D_950 je izjavil:

Dodaj še kakšen disk, ker 8 virtualcov na enem sata disku je bolj megla.

Se strinjam. Včasih so za VMje deval 15k sas diske v raid, danes pa so tu ssdji. Jaz bi dal 2x256gb (ali pa 512 če je premal) ssd v raid1 pa pol še kake večje (2-3tb) v raid1 (ali 10 if dinar) za storage.
Sem pa ravno nabavil
SUPERMICRO X9SRL-F
Intel Xeon E5-2620
Kingston Kit 32GB PC3-10667R
Sea Sonic Platinum Series 860W
pa norco 4224, "par" diskov ter ibm m1015 kontrolerje za moj all-in-one zfs.
Čakam edino še na 2 Plextor M5 Pro za VMje.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

b3D_950 ::

Pa pri 32GB RAM boš verjetno potreboval tiste z ECC oznako. Intel desktop procesorji tega AFAIK ne podpirajo.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Daedalus ::

Pri trenutni konfiguraciji ti bo disk I/O resen problem. Vsaj 3 diske, vsaj raid 5 s HW kontrolerjem in min 512MB write cacha. Še boljš pa raid 10 iz štirih diskov. Če te skrbi procesorska moč, pa 2x 8 core AMD, sam za tisto rabiš serversko plato.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

b3D_950 ::

@Dami: kakšn raid kontroler uporabljas za SSD diske ali imas vse na ZFS ali na SW raidu?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

klinker ::

Mater...bo clovek na koncu skesu 2k € za masino ce bo slo tako naprej :D
Sej ce bo s tem kaj zasluzu, pol definitivno naj da...samo ce to dela amatersko verjetno vec od une moje AMD konf za 700€ ne rabi...se kak SSD/HDD dodat in je.

Dami ::

b3D_950 je izjavil:

@Dami: kakšn raid kontroler uporabljas za SSD diske ali imas vse na ZFS ali na SW raidu?

3x ibm m1015. 2 bom ponucal za zfs hba (poleg onboard kontrolerja), enega pa za esxi vm datastore ssd raid1. Upam da bo delalo, ker esxi rabi cache na HW raid kontrolerju, samo upam da bojo ssdji dost hitri da bo delalo brez. Za navadne diske kaj takega odpade. Če pa maš cache morš še met pol bbu/flash backup, kar spet stane.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528562 (3574) Gox89
»

Mnenje o nakupu PC-ja za video montažo (1110€)

Oddelek: Kaj kupiti
201421 (955) Voluhar88
»

Nakup PC (850€) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7020199 (18536) Nuke_H2
»

Nakup računalnika do 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7110939 (10163) fr4nc
»

Nov računalnik [Gaming, Video editiranje] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18627423 (25625) lololmaker

Več podobnih tem