» »

WinXP-ni odstranjevalne datoteke

WinXP-ni odstranjevalne datoteke

Jose ::

Na novo sem instaliral WinXP na Celeron 1600, ABit MB. Ob prijavi uporabnika v WinXP se ne zgodi nič (eden beep),čakam, čakam,... Piše: "Nalaganje osebnih nastavitev". Komaj po CTRL+ALT+Del se naloži namizje. Ko menjam uporabnika pa napaka: "Sistem nima odstranjevalne datoteke (Virtual Memory) ali je ta premajhna...". V Control Panel->Sytem pogledam velikost odstranjevalne datoteke (je 0). Povečal sem jo na C disku (v nastavitvah je že itak 764Mb na C, kar pa ne "prime"), Dal sem jo na F particijo, Celo Winsom sem dal, da upravljajo z njo a vedno isto - ni odstranjevalne datoteke. Prostora na 30Gb disku je dovolj.

Kaj lahko storim?:'(

Han ::

Preveri spomin in "odvij" procesor.

Heh, odstranjevalna datoteka!?! Kje si to slišal?!

Mercier ::

V widowsih je tako prevedeno.

andrej ::

ce uporabljas NTFS potem se prepricam da ma SYSTEM Full control

Jose ::

Han,
procesor ni navit, računalnik pa je do zdaj kar v redu deloval na Win98.

Andrej,
cel disk je na NTFS.
Kaj misliš s tem, naj se prepričam, če ma SYSTEM Full Control? Kje se prepričam?

Naj še dodam, da je vstavljen modem, ki ga ne uporabljam (onemogočen) in na USB še Gigaset 3070, ki pa še ni inštaliran (onemogočen). Ne verjamem, da ima to kaj zveze s problemi.

andrej ::

explorer, desni klik na drive (recimo D) in potem security. potem pa make sure da ima uporabnik SYSTEM Full Control pravice.

Jose ::

Jih ima

Han ::

Celeron 1600 namreč ne obstaja. Za socket 370 je najhitrejši Celeron 1400, za socket 478 pa je najpočasnejši 1700 MHz. Vmesnih frekvenc brez posegov v delovanje sistemskega vodila ni.

Jose ::

Han
Hvala za informacijo. Frekvenco sem pogledal v system-u, nisem pa verjel, da bi ravno tale racunalnik bil navit, ker nihce od uporabnikov ne obvlada kaj več od Worda. Izgleda, da je imel fant od ene uporabnice prste vmes. Čudno je le, da iz računalnika ni slišati pretiranega ropota ventilatorjev.

Bom malo pogledal BIOS, ko zopet sedem za ta računalnik, pa še temperature bom pogledal.

Torej bi morebitno navitje celerona lahko povzročilo te težave?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raid 1 disk spremeniti v navaden

Oddelek: Pomoč in nasveti
202630 (2241) MrStein
»

Dinamični disk dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
141974 (1673) MrStein
»

Odstranjevalna datoteka

Oddelek: Programska oprema
204505 (4083) Boomer1911
»

Virtual memory????

Oddelek: Pomoč in nasveti
71236 (1125) Kekec
»

Pomen odstranjevalne datoteke - swap filea? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
556898 (5872) andrej

Več podobnih tem