» »

Kako prihraniti denar pri uporabi klime?

Kako prihraniti denar pri uporabi klime?

xxxgeekxxx ::

Mene pa zanima, kaj je bolje, da dam klimo na 17C pa ohladim prostor in jo nato ugasnem dokler se spet ne zagreje ali je bolje da jo dam na 20C-22C pa pustim, da hladi?
Ke te češ

Tilen ::

Jaz bi v tem času raje gledal na svoje zdravje. Torej 20-22°C.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

xxxgeekxxx ::

Saj, to mislim, da dam klimo na ful, pa pustim da ohladi na 20-22 pa ugasnem, ali je boljše da dam na 20-22 pa pustim prižgano?
Ke te češ

bond007 ::

Prišparal ne boš kaj dosti ... Za predstavo:
-1 ura delovanja klime na polno - 100% (pa se itak ponavadi ugaša) = ~10 centov
-1 ura laufanja avta v leru = ~1€
-1 ura klime v avtu = ~1€
-1 ura vožnje z avtom (avtocesta)= ~10€

Torej bo bolje da se kje drugje lotiš šparanja...

solatko ::

Nastavi na 24-25, saj je bolj važno, da ti posuši in prečisti zrak, kot pa sama temperatura. Ni zdravo organizma izpostavljat veliko nižji temperaturi, kot je zunaj - 5-6°C.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Al klima ves čas ohlaja za stopinjo al pa da mora na polno ohlajat za več stopinj in jo pol ugasneš. Ko potegneš črto pa si nakoncu na istem, ker mora opravit nekje isto dela. Tud ne vem kaj folk tolk koleba s tem varčevanjem. Nobena vročina ni vredna izklopljene klime. Če jo imaš jo koristi. Zato si jo verjetno tud kupil ane? Ker pol je že to v sami osnovi zgrešena investicija...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

xxxgeekxxx ::

Koliko pa stane sploh elektrika če imam dvotarifni števec? Sem pri elektro maribor, pa imajo to razpredelnico KLIK

Bolj kot gledam, manj razumem, koliko € na kWh moram to računat?
Ke te češ

tpleko ::

če voziš enakomerno 70km/h se prišpara več bencina kot če voziš v rangu 65-75km/h. tu je najbrž isto.

cena kwh je 0,096 eur se mi zdi, ko sem računal porabo elektrike pri sušilni napravi (porabi pol evra na uro btw).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

xxxgeekxxx ::

Kaj to imaš dvotarifni števec? Ta teden itak moram it, da mi spremenijo na enotarifno, ker se mi nekako ne splača glede na to, da večina naprav deluje podnevi, ponoči delujejo samo hladilnik, zamrzovalnik in modem...
Ke te češ

bond007 ::

Ne spalača se ti enotarifno...

xxxgeekxxx ::

Zakaj ne?
Ke te češ

tpleko ::

ja enotarifni števec.

francek1 ::

xxxgeekxxx je izjavil:

Koliko pa stane sploh elektrika če imam dvotarifni števec? Sem pri elektro maribor, pa imajo to razpredelnico KLIK

Bolj kot gledam, manj razumem, koliko € na kWh moram to računat?

Razmišljaš o šparanju, si pa še na Elektro Maribor....c,c,c...najprej ponudnika menjaj!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

IceIceBaby ::

solatko je izjavil:

Nastavi na 24-25, saj je bolj važno, da ti posuši in prečisti zrak, kot pa sama temperatura. Ni zdravo organizma izpostavljat veliko nižji temperaturi, kot je zunaj - 5-6°C.


A to pomeni, da pozimi ni zdravo biti zunaj? Temperaturne razlike so namreč še precej večje, 15, 20 stopinj običajno.

francek1 ::

A si kdaj slišal, da so ljudje pozimi prehlajeni?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Invictus ::

IceIceBaby je izjavil:

solatko je izjavil:

Nastavi na 24-25, saj je bolj važno, da ti posuši in prečisti zrak, kot pa sama temperatura. Ni zdravo organizma izpostavljat veliko nižji temperaturi, kot je zunaj - 5-6°C.


A to pomeni, da pozimi ni zdravo biti zunaj? Temperaturne razlike so namreč še precej večje, 15, 20 stopinj običajno.

Ja seveda, sploh če si oblečen samo v majico in kratke hlače.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IceIceBaby ::

A si kdaj slišal, da so ljudje pozimi prehlajeni?


Prehlad je bolezen, ki jo povzroča virusna okužba, ne hladno vreme.

Ja seveda, sploh če si oblečen samo v majico in kratke hlače.


Zakaj točno? Če odštejemo neprijetno počutje in podhladitev, pri dovolj dolgi izpostavljenosti mrazu, seveda.

Pri klimi temperaturne razlike načeloma niso tako ekstremne kot pozimi. Gre za 5, 10 stopinj razlike. Pri 20 si lahko v kratkih rokavih, prav tako pri 30.

tx-z ::

Če hočš pr klimi pršparat dej na 24-25°C ..je še najbl optimalno. Glede na to da je poletje in temperatura ne pade niti ponoč kej dost pod 20°C, čez dan se pa giblje čez 30°C, je kr luštn bit na tej temperaturi. Pa pomojm dost več pršparaš kokr če daš na 21°C...Vsaj pr ns je tko da če dam na 24°C se klima na vsake tok uklop in lepo komot drži na tej temperaturi. Če dam pa par stopinj nižji pa more skos delat pa komi shladi na tok.
tx-z

xxxgeekxxx ::

Mene pa še vedno zanima zakaj se mi ne splača na enotarifni števec prešaltat?
Ke te češ

Anney ::

Enotarifno ali dvotarifno merjenje je to, da imaš pri enotarifnem števcu ceno električne energije skozi cel dan in noč enako, ki znaša recimo 10 enot.
Pri dvotarifnem števcu pa imaš vsak delavnik med 22 in 6 uro zjutraj, ter ob sobotah, nedeljah in praznikih ceno za električno energijo 5 enot, v ostalem času pa po ceni 10 enot. To pa zaradi tega, ker v obdobju nižje tarife fabrike in res veliki gospodarski odjemalci ne odjemajo energije in jo je takrat elektrike viška.
Ponavadi oz. v večini primerov se splača vzeti dvotarifne števce.

Invictus ::

Če hočeš prišparat pri klimi, je preprosto na vklopi. Boš največ prišparal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xxxgeekxxx ::

Torej je podnevi cena ista pri enotarifnem in dvotarifnem števcu? Potem se mi res ne splača ne. Mislil sem da če imaš enotarifni števec, da je cena nekje vmes med nočnim in dnevnim pri dvotarifnem.
Hvala za informacijo

Invictus je izjavil:

Če hočeš prišparat pri klimi, je preprosto na vklopi. Boš največ prišparal.


Saj ni take panike, pač zanima me kdaj manj porabi, zakaj nebi prišparal malo če lahko ;)
Ke te češ

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

Jaz mam mitsubishi FD serijo in za ogrevanje stanovanja čez zimo sem dal za 150EUR elektrike za celo sezono. Se pravi od konca oktobra do nekje aprila. V tem času jo nisem niti enkrat ugasnil. Se pravi je delala cc 6 mesecev non stop in ogrevala cc 55 kvadratov. V stanovanju pa je bilo 23 stopinj.
Go with the flow.

Magic1 ::

OZZY je izjavil:

Jaz mam mitsubishi FD serijo in za ogrevanje stanovanja čez zimo sem dal za 150EUR elektrike za celo sezono. Se pravi od konca oktobra do nekje aprila. V tem času jo nisem niti enkrat ugasnil. Se pravi je delala cc 6 mesecev non stop in ogrevala cc 55 kvadratov. V stanovanju pa je bilo 23 stopinj.

Enako tudi sam ugotovil, ogrevanje s klimo je zelo poceni, samo ugašat je ne. Ko greš od doma, samo znižaš temperaturo.

Kot prvo zamenjaj ponudnika, kot drugo pa mi ni jasno zakaj rabiš 21°C????
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

RejZoR ::

Dvotarifni štrom je brezvezen, ker ga itaq tist čas, ko je na voljo praktično nič ne koristiš. Nimajo glih vsi radi zalaufane pralne stroje in pomivalce ko grejo spat. Plus da si potem še na to vezan. Brezveze.

Če imaš pri dvotarifnem 10 enot čez dan in 5 čez noč, imaš pri enotarifnem ves čas npr 6-8 enot. Kar pomeni, da se ti all in all vseeno bolj splača, pa pol sploh ne gledaš kdaj uporabljaš štrom...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Če hoče prišparat, bo moral začet uporabljat cenejšo tarifo.
Jaz imam porabo cenejše tarife dvakratno dražje pa ne perem zvečer, temveč čez vikend.
Magic

Boone ::

xxxgeekxxx je izjavil:

Torej je podnevi cena ista pri enotarifnem in dvotarifnem števcu? Potem se mi res ne splača ne. Mislil sem da če imaš enotarifni števec, da je cena nekje vmes med nočnim in dnevnim pri dvotarifnem.
Saj ni take panike, pač zanima me kdaj manj porabi, zakaj nebi prišparal malo če lahko ;)


Poglej na položnico koliko porabiš katere tarife, potem pa poglej na cenik ponudnikov in preračunaj. Nas pride dvotarifno tam nekje 20% ceneje kot bi nas enotarifno. Je pa res da se zato malo pogleda kdaj recimo se vključi pralni/pomivalni stroj.

St235 ::

RejZoR je izjavil:

Dvotarifni štrom je brezvezen, ker ga itaq tist čas, ko je na voljo praktično nič ne koristiš. Nimajo glih vsi radi zalaufane pralne stroje in pomivalce ko grejo spat. Plus da si potem še na to vezan. Brezveze.

Če imaš pri dvotarifnem 10 enot čez dan in 5 čez noč, imaš pri enotarifnem ves čas npr 6-8 enot. Kar pomeni, da se ti all in all vseeno bolj splača, pa pol sploh ne gledaš kdaj uporabljaš štrom...


Enotarifni štrom je berez veze. Pika. Moj argumetn zmaga...

Jao, kaka argumentacija. Bistveno ali eno ali dvotarifni tok je v tem kaj ti pravzaprav troši elektriko. Če je največji porabnik klima, računalni potem vsekakor enotarifni. Če ti ni problem zalaufat pomivalnega/pralnega stroja po 22h ali če naprimer uporabljaš boljer in izkoriščaš akumulirano toploto potem pa vsekakor dvotarifni. Načeloma je enotarifni tok malce cenejši kot visoka tarifa dvotarifnega, nikakor pa ni na pol med obema tarifama.

Samo za primerjavo:

gospodinjski odjem brez DDV

0,06572 VT (€/kWh)

0,03601 MT (€/kWh)

0,05978 ET (kWh)

Torej, če imaš 10 enot porabe je dovolj, da sta dve ali več v cenejšem toku, da se splača dvotarifni tok. Ali drugače, če imaš 20% porabe ponoči potem je boljše dvotarifni, če tega ni potem enotarifni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba električnega števca

Oddelek: Loža
111233 (955) kixs
»

cena elektrike po 10 uri zvečer, oz. med vikendi.

Oddelek: Pomoč in nasveti
53003 (2918) čuhalev
»

Eno fazni stevec

Oddelek: Loža
61210 (1116) softić
»

cenejša elektrika ponoči

Oddelek: Loža
187279 (6521) joze67

Več podobnih tem