» »

Prenosnik se noče ugasnit

Prenosnik se noče ugasnit

mzsp13 ::

ŽIVJO!
Imam en velik problem pri mojem prenosniki in sicer če izberem ali sleep ali hibernate ali shut down moj laptop ne izvede ukaza oz sprva zgleda kot da se je ugasnil potem ko kliknem shut down potem pa vidim da lučka še vedno gori in ubistvu rač. sploh ni ugasnen ampak je ugasnen samo ekran in vse kar mi ostane je da ga prisilno ugasnem da držim na tikpo shut down enkao je pri funkciji sleep,sprva zgleda da je šel "spat" potem pa vidim da še vedno deluje in ga morm spet fizično ugasnt in spet pržgat da spet dela.
Gre pa za 2 mesca star prenosnik višjega rnaga.
Kje je problem?
Lp

shadeX ::

Ugibam na slepo. Poskusi narediti takole:

desni klik na namizje -> izberi ustvari novo bližnjico
notri napiši: shutdown -s
in nato samo klikni na exe bližnjico.

Sicer ni takšna rešitev kot ti želiš (normalna zaustavitev) vendar mogoče bo delovala. Poskusi..

binez ::

Verjetno problem ni v računalniku ampak je nekje nek hakeljc v samem Windowsu. Se mi pa ne sanja kaj bi to bilo, da ti ga nikakor noče ugasnit.

mzsp13 ::

kaj pa če je kakšen virus al pa progrma ki v ozadju ne pusti da se računlnik zapre?

s1m0n ::

Kater model prenosnika ?

mzsp13 ::

Dell v131.

s1m0n ::

No kot praviš je star ca. 2 meseca je priporočljivo, da uveljavljaš garancijo!
Ker je tudi na Dell forumu nekaj podobnih problemo in software ni bil del problema ampak strojna oprema.

solatko ::

Nadzorna plošča - možnost porabe energije imaš nastavljeno - po defaultu, ti hodi v spanje in ne v hibernacijo ali popolna ugasnitev.
Malo se poigraj z nastavitvami.
Delo krepa človeka

dronyx ::

Tu je lahko čuda možnosti, kaj je narobe. Od kdaj so se pojavile težave? Si priklopil kakšno novo USB napravo na prenosnik, naložil kakšen nov program, ki ga Windows ne uspe pravilno zaustaviti...?

Morda poskusi clean boot, če tam deluje vse OK. Potem je lahko nekaj narobe s strojno opremo...

Jaz sem imel pred dnevi težave, da se občasno PC ni hotel zaustaviti oziroma izklopiti. Krivca sem našel v banalni zadevi - Logitech USB hubu (razdelilec iz 1 na 4), ki na prejšnjem računalniku ni povzročal nikakršnih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasna zaustavitev Win 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
10878 (675) B8S88
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110697 (9288) inbox
»

Samodejni zagon računalnika, neznan vzrok

Oddelek: Strojna oprema
232972 (2385) ginger
»

Čuden problem z OSom nasploh (težko definirat)

Oddelek: Operacijski sistemi
17955 (649) Meizu
»

Računalnik se ne ugasni, ampak resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
121611 (1479) rzhektor

Več podobnih tem