» »

Šumniki in nekaj problemov.

Šumniki in nekaj problemov.

Mucka123 ::

Lepo pozdravljeni imam problem, da mi Š jev ne izpiše. Mi lahko prosim poveste, kateri UTF se naj bi uporabil, da bo vse lepo in prav prikazalo. Sem nekaj tudi pregledal, a zaenkrat še nedeluje.

Kateri UTF moram uporabiti?.

Hvala za odgovore.

Gandalfar ::

utf-8

Mucka123 ::

Ja bravo. Mi lahko prosim pošleš celotno kodo ?.

Evo sem našel **
<meta HTTP-EQUIV="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">
Sem, kar tega uporbail. Kakšna je sploh razlika ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mucka123 ()

carota ::

Uporabi tega, ki ga je predlagal Gandalfar, če nočeš imet težav:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

Če uporabljaš še MySQL, potem tam nastaviš tudi tam polja na UTF-8 in se ti ni treba zafrkavat s konvertanjem iz enega v drugega.

Lahko pa seveda narediš po svoje.

Mucka123 ::

Samo, če to uporabim mi ne pokaže pravilno. Vsaj se mi, kar avtomatično zgenerira ? - vprašanje. Kaj bi bilo lahko tukaj narobe ?.

**********Pa še neko vprašanje, da nebom odpiral nove teme **********

Imam nek Kontaktni obrazec, zraven pa je vključen še seveda .PHP, ker se pa nato nespoznam me pa zanima kako bi lahko sprobal Contact Form, kar na svojem računalniku (to pomeni, da preverim, če vse deluje , pošiljanje itd ...) . Ker, če v HTML ne dela in to mi je jasno. Zanima me kaj bi rabil. Ali je sploh mogoče preveriti ?. Ker nebi se potem rad zafrkaval, ko bom že dal vso spletno stran na internet pa še potem to sproti posodabljal.

Hvala in Lep pozdrav za vaš dragoceni čas, ki ste si ga vzeli :).

carota ::

Ne razumem prvega vprašanja. Sicer pa morajo biti fajli shranjeni kot "UTF-8 without BOM".

Če uporabljaš windowse najdi WAMP server in si ga namesti (LAMP za linux). Ta vsebuje web server (Apache), database (MySQL) in vse kar potrebuješ za PHP. Lahko vse lokalno laufaš, vendar se boš moral na nek mail server povezat za pošiljanje maila.

Druga možnost je, da laufaš vse direktno iz neta/hostanega serverja. Recimo Netbeans IDE lahko sam uploada spremembe direktno na server in ti ni treba ročno vsake spremembe posodabljat.

Uporabi varianto, ki ti je lažja.

Mucka123 ::

Prvo ni vprašanje ;). Samo odgovoril sem, da mi UTF-8 sploh ne deluje mi prikaže pri vseh Č,Š-jih (šumnikih) ? vpšašanje. Po domače ne vidi se.

Drugače pa ja najbrž zagoto, da deluje. Lahko samo še vprašam, kakšna je razlika med Xampp in Wamp :). Ker trenutno imam Xampp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mucka123 ()

carota ::

Enkrat, ko boš usposobil, da ti prikaže UTF-8, ne boš imel več težav.

XAMPP je tudi OK, morda malo bolj advanced. Če ti deluje, ne menjat. :)

garamond ::

UTF-8 je pravi odgovor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev mySQL

Oddelek: Programiranje
92143 (1721) M01O
»

[UWP] [C#]

Oddelek: Programiranje
424062 (2092) BivšiUser2
»

PHP povezava z Mysql

Oddelek: Izdelava spletišč
16875 (720) snooze77
»

[XAMPP] Server se polomi ob čšžđć

Oddelek: Izdelava spletišč
91556 (1389) alexa-lol
»

Spletna videoteka

Oddelek: Programiranje
243777 (2967) nuclear

Več podobnih tem