» »

Električni pastir

Električni pastir

accord89 ::

Dober dan vsem skupaj. Danes mi je stric prinesel električni pastir (Pastirc 6000): http://www.herman-sp.si/elektricni_past...

Potarnal je da je malo "ošvohnel"

torej ko sem odprl škatlico sem najprej pomislil na to da bi bilo potrebno zamenjati samo 2 velika kondenzatorja. Drugače pastir deluje normalno. Mislite da imam prav ali je lahko razlog tudi kje drugje?

Zanima me pa tudi kje bi se dalo dobiti naslednja kondenzatorja:



Mogoče IC elektronika v Ljubljani? Pa če bi kdo znal povedati okvirno ceno tega?

Pa če se kdo nasploh spozna na kondenzatorje če mi zna povedati kakšen je to kondenzator...vrsta...in tako naprej.

Za odgovore se Vam v naprej zahvaljujem.
  • spremenil: accord89 ()

Duhec ::

Koliko let pa ima ? Mislim pastir, ne stric. :)
Če je več let je povsem možno, da sta kondenzatorja res oslabela. Lahko je problem tudi v VN trafotu.
Povprašaj raje v elektro štacunah ali direktno pri Iskri, da te preusmerijo v maloprodajo.
http://www.iskrasistemi.si/izdelki/2010...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Okapi ::

Mojster Herman je sicer zgleda šel v penzijo, ampak po mojem ti bo on še najbolje znal svetovati. Njegovo telefonsko imaš na spletni strani.

O.

accord89 ::

Duhec je izjavil:

Koliko let pa ima ? Mislim pastir, ne stric. :)
Če je več let je povsem možno, da sta kondenzatorja res oslabela. Lahko je problem tudi v VN trafotu.
Povprašaj raje v elektro štacunah ali direktno pri Iskri, da te preusmerijo v maloprodajo.
http://www.iskrasistemi.si/izdelki/2010...


Pastir je star okoli 5 - 10 let. Ko sem ga odprl so bli vsi elementi znotraj kot novi. Kot bi bilo novo.

Mislite da se takih kondenzatorjev potem ne da dobiti pri IC ali pa elektronabavi? je to specijalna zadeva ki je primerna samo za pastirje?

Pyr0Beast ::

Prvo kot prvo boš moral tako ali drugače menjati kondije če se greš kakršnekoli diagnoze (Ali pa jih vsaj premeriti, če ne drugega)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

noraguta ::

kaj sploh pomen to da je "ošvohnel"?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

accord89 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Prvo kot prvo boš moral tako ali drugače menjati kondije če se greš kakršnekoli diagnoze (Ali pa jih vsaj premeriti, če ne drugega)


na kakšen način ga premerim? osiloskopa ravno nimam. imam pa nek stari voltmeter.

@noraguta. ošvohnel pomeni da ni več tako močan kot je bil včasih :) majn strese :)

Pyr0Beast ::

>na kakšen način ga premerim? osiloskopa ravno nimam. imam pa nek stari voltmeter.
Rabil bi tester kapacitete in tester ESR
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni pastir - opozorilne lučke ??

Oddelek: Loža
72040 (1672) noraguta
»

"toplotno stikalo" ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
249731 (8239) fpbs
»

Menjava vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5211594 (10718) francek1
»

Problem s televizorjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
423338 (2201) Pyr0Beast
»

CRT monitor trese sliko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232798 (2359) Azrael

Več podobnih tem