» »

Vpliv mednarodnih pogodb na legalni status konoplje

Vpliv mednarodnih pogodb na legalni status konoplje

1
2
»

koyotee ::

ker vidim, da mešaš jabolka in hruške, ti svetujem, da odklikaš sem www.theweedblog.com/the-difference-betw... in se malo izobraziš, da se ti ne bo še kdo smejal, tako kot se ti jaz sedaj ;) zaradi takih kot si ti, ki nimajo blage in streljajo nekaj v tri dni, marsikateri referendum pade... aja, zvečer pa ne pozabi spiti kaj alkoholnega, seveda pod nadzorom države.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

videc ::

Ne bit neumen.
Pač sem spregledal, da je govora samo o marihuani.
My bad.

V medicinske namene bi pa lahko bilo kaj legalizirano.

OChack ::

Matija82 je izjavil:

OChack, 4 sadike industrijske konoplje.

The story states that people in Switzerland can indeed grow up to four plants in their home, but the THC content can in no case exceed 0.3%, basically meaning they can grow hemp.

http://the420times.com/2011/11/switzerl...

Bodo pa dekriminalizirali posest.

"The proposal, which was sponsored by the centre-right Christian Democratic Party, foresees imposing a fine on consumers above the legal age who are caught with up to 10 grams of cannabis."
http://www.swissinfo.ch/eng/swiss_news/...

"$108 fine"
http://www.theweedblog.com/switzerland-...

bral sem njihov zakon pa nikjer ni omenjeno 0,3% tudi kolega iz švice sem vprašal, meni enako, torej 0,3% je evropska norma za industrijsko, v sloveniji je 0.2% švica ni v EU

videc je izjavil:

A govorimo o industrijski konoplji ali indijski?
Torej navadni ali drogeraški?
Torej cannabis sativa ali cannabis indica?

Če o 1., potem bi jo morali uporabljati v industrijske namene, ker je ena najbolj uporabnih rastlin na svetu.
Če o 2., potem naj ostane prepovedana ali pa se dovoli uporaba v medicinske namene pod nadzorom države.


tud sativa dosega do 15% thc oziroma se iz nje križa skunk ki ma v naravi do 20% in več, indica na drugi strani se uporablja in križa za medicinske namene
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

koyotee ::

pri medicinski marihuani se ne gleda thc, ampak vse ostale "zadeve", ki so v konoplji: montanabiotech.com/cannabinoid-facts-thc-cbd-cbn-cbc-thcv-cbg/
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Matija82 ::

OChack

Original članek, ki omenja 0,3%.
http://www.20min.ch/ro/news/romandie/st...

Obstaja morda angleški prevod zakona ?

videc, "industrijsko" torej po slovenskih zakonih tisto, ki ima manj kot 0.2% THC-ja.

"Gre za sorto cannabis sativa sedore, to je industrijska konoplja, ki ima THC desetkrat manjši od konoplje, ki jo uporabljajo za drogo," razlaga 32-letni Aleš Vovk.

http://www.dolenjskilist.si/2009/08/03/...

Medicinska konoplja je trava požegnana s strani države in nič več. Sicer obstaja nek procent, ki preferira sorte bogate s CBD-jem ampak največ se še vedno kadi starošolke sorte, ki je prednjači pred "medicinsko revolucijo". Treba je biti politično korekten in se skrivat, ker država x (vstavi teorije zarote, moč lobijev, itd). Science-based policy je žal utopija.

http://pureanalytics.net/blog/2012/04/1...

OChack ::

se strinjam
sicer naj bi (če bi/bo) sprejet kateri od recimo predlaganih 4 zakonov omogočav gojenje za medicinske namene doma, ampak ker je naša država bolj papežka od papeža v to kar dvomim, že to da ima eu toleranco 0,3% slovenija pa 0,2% nam pove, da se pri nas ne da gojiti novosadke konoplje ki ima 0,3% in enega najboljših donosov semen (več kot 1T semen na ha)
Int€l inside, IDIOT Outside

Matija82 ::

http://www.encod.org/info/UN-ACCUSES-US...

Združeni narodi že mahajo z neko nevidno šibo.

ivanuscha ::

Banda od UN, ne bodo mogli preprečit, po celem svetu se trend močno obrača!

Spajky ::

ivanuscha je izjavil:

Banda od UN
jah, farmacevtski lobiji v akciji, nićč novega ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Bananovec ::

OChack je izjavil:

se strinjam
sicer naj bi (če bi/bo) sprejet kateri od recimo predlaganih 4 zakonov omogočav gojenje za medicinske namene doma, ampak ker je naša država bolj papežka od papeža v to kar dvomim, že to da ima eu toleranco 0,3% slovenija pa 0,2% nam pove, da se pri nas ne da gojiti novosadke konoplje ki ima 0,3% in enega najboljših donosov semen (več kot 1T semen na ha)

Nek posameznik, ki nima pojma o medicini BI ZASE vzgajal konoplco za namene medicine?
Daj, greva skupaj bruhat.
Naslednjič reči, da bi rad dovolil legalno pušinje in posest zavoljo zadetosti in lastnega zdravstvenega stanja, ne pa da se skrivaš za "nameni medicine".
Le čevlje sodi naj kopitar.
In zaradi tega podpiram, da pade vsak referendum, pa naj bo še tako dober.

Avenger je izjavil:

Pozabljaš, da ti dohtar ne predpiše tablete izključno zaradi zadetosti.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

ivanuscha ::

Bananovec, tudi zate velja rek le čevlje sodi naj kopitar, oz. v tvojem primeru mogoče bolje banane. ;)

Raje si kaj preberi o mnogoterih zdravilnih učinkih konoplje ter kako imajo te zadeve urejene v bolj naprednih državah.

Poleg tega pričakujem da te močno skrbi tudi zdajšnja ureditev, kjer si lahko vsak posameznik doma kuha žganje in se ga po mili volji naliva. Razen če znaš dokazat, da je žganje zdravilnejše od konoplje, oz. da je konoplja škodljivejša od žganja oz. alkohola.

Pa malo se otresi stigmatizacij in zaplankanosti, samo moj nasvet.

imagodei ::

ivanuscha je izjavil:

Bananovec, tudi zate velja rek le čevlje sodi naj kopitar, oz. v tvojem primeru mogoče bolje banane. ;)


Se ti zdi, da strokovnjaki, ki se ukvarjajo z vplivom kemičnih in ostalih farmakoloških substanc na telo in psiho ne bi smeli imeti svojega strokovnega stališča? In kakšne so tvoje kvalifikacije, ko Bananovcu očitaš neupravičeno podajanje sodb o čevljih?

Znaš tudi bolje, brez pokroviteljskega odnosa, no. Zagotovo je res, da bi laično javnost morali nehat pumpati s predsodki o marihuani, jih seznaniti s prevladujočim stališčem, da vseh drog (in vseh uživalcev drog) ne gre metati v isti koš in jim predstaviti strokovna mnenja o učinkih drog, potencialu odvisnosti ter razlikah med občasnimi in rednimi uživalci.

Ampak, to je težko, če ostane samo na ravni foruma. Bi morali tudi posamezni strokovnjaki malo manj misliti na stigmo javnosti in več na svojo strokovnost; prav tako pa bi morala razna društva, paradržavne in državne inštitucije organizirat kvalitetna izobraževanja/predavanja na to temo.

EDIT: ni problem v tem, kdo podaja sodbe. Je dosti strokovno podprtih argumentov, ki jasno izpostavljajo relativno varnost nekaterih prepovedanih drog v primerjavi z nekaterimi dovoljenimi; ter nesmisle, ki izhajajo iz prepovedi. Problem je v tem, da se ne naredi dovolj, da bi se ta strokovna stališča jasno predstavila javnosti in se razširila.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

ivanuscha ::

Problem je v tem, da se ne naredi dovolj, da bi se ta strokovna stališča jasno predstavila javnosti in se razširila.


Ja, ravno v tem je največji problem. Ker ko bi bila javnost enkrat "na realnih tleh", ne bi bilo nobene ovire več za sprejem oz. spremembo ustreznih zakonov, slej ko prej. Ampak kako začeti? Trnova je pot...ravno za to je za pozdravit vsako prizadevanje v to smer, že v zadnjem letu se je precej spremenilo. Na strani zakonopljo.si imajo napisano, da bodo spomladi lansirali spremenjen predlog.

Nočem bit nič pokroviteljski, ampak enostavno mi gre res že na jetra, ko vedno berem neke zaničljive komentarje, da se folk hoče vbistvu samo zadevat, medicinski razlogi pa da so samo izgovor. Kdor se hoče zadevat, se lahko že sedaj kolikor se hoče. Konoplja je tako neverjetno vsestranska rastlina, da je njena prepoved pravi greh. Zanimivo je spremljati odzive na voljo ljudstva, takoj se vidi kam pes taco moli in kdo na koga vpliva - UN. Ne bo jim ratalo.

Sicer pa mi je na uho prišlo, da se velike farmacevtske firme, baje tudi pri nas, že pospešeno pripravljajo na lansiranje konoplje, oz. naj bi imeli v primeru sprejetja kakšnega zakona že vse pripravljeno. Da jim slučajno ne bi kakšni dobički preveč spolzeli...pomoje povsem možno. ;)

Matija82 ::

Pahor in Turk o drogah, 01:45 naprej.

http://www.radiostudent.si/dru%C5%BEba/...

Zdi se mi, da Turk še vedno živi v mehurčku UN, ki misli, da so uživanje drog nek greh, ki ga treba, in ga je mogoče, ustaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Bananovec ::

Kar je tudi res - delno in za večino.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

jype ::

Se pravi bi ti, Bananovec, prepovedal tudi tobak, kavo, prave čaje in alkohol?

Bananovec ::

Polpismen?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

jype ::

Večina zlorablja droge kot so kofein, nikotin in alkohol, a tega ne preganjamo. Čemu? Ker sem jaz polpismen?

Bananovec ::

0prosti, če sem slučajno užalil. Ti bom na tvojo željo rade volje pomagal pri razlagi mojih postov v kolikor jih ne razumeš. Mislim pa, da to ni potrebno, saj jih večina razume.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

jype ::

Verjetno je to ista večina, ki vsakodnevno zlorablja nevarne droge, ki pa so zaradi dolgotrajne obče zlorabe legalne.

Zadetki pač ne znate trezno premislit o takih rečeh.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konopljino olje cbd (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417150 (1396) Orias
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904144317 (57140) gushto
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741895 (30164) jype
»

Olje konoplje - kje kupiti v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15063962 (53298) bosmla

Več podobnih tem