» »

Izbira grafične

Izbira grafične

AntiG33k ::

Lep pozdrav!

Torej star PC želim nekoliko osvežit z nakupom nove grafične.

Zanima me katera se mi bol splača: http://www.mimovrste.com/artikel/263009...

http://www.mimovrste.com/artikel/263000...

Predvsem so mi pomembne MOBA igre.. na temu PCju ne rabim neki hudih nastavitev ampak use povprečno :)

Lp

Pro_moted ::

Performance je isti, jaz bi vzel Gigabyte, ker bo verjetno tišja ( večji vent ).
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

AntiG33k ::

Hmmm tud sam se bl nagibam k tej :)


Kolko je pa razlike med 1800 Mhz vs 1600Mhz?

Brias ::

kaj pa tole .... :) ( 5 eur postnine ali pa prevzem BTC ljubljana ... )

http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...


Naziv: GRAFIČNA KARTICA ATI RADEON 6670 1024MB DDR3 PCI-E, ASUS
Cena: 70,00 EUR (DDV je vračunan!)

AntiG33k ::

Usekakor bolša kot uni 2 :)


Kok časa je pa čas dostave če bi recimo danes naročil?

Brias ::

ce narocis danes, dobis jutri ...

AntiG33k ::

Jah problem je, da ne dobim potrditvenega maila da bi nakup potrdil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AntiG33k ()

AntiG33k ::

Sem 2x izpolnil in ne dobim (naročil sm cc 8 ur nazaj)

Meizu ::

Jah večji takt pomnilnika imaš bilokje v računalniku, večji bitrate dosežeš. Kar pomeni, da lahko v istem časovnem obdobju z višjo frekvenco v pomnilnik ali iz pomnilnika bereš/pišeš večje število operandov/naslovov/karkoli. Koliko se to dejansko pozna v igrah nimam pojma, ker se ne spoznam (iz tehnične plati), predvidevam pa, da mogoče hitrejše swapa kakšne teksture/poligone/karkoli se že nabira v GPU ramu - po pomnilniku. Seveda to velja, če primerjamo isti ram, le z drugačnima frekvencama delovanja.

Čim se arhitekturno (gddr3 vs gddr5 recimo) ram razlikuje med sabo, višja frekvenca ne pomeni nujno boljšega delovanja. 1800mhz gddr3 bo delal počasneje kot 1600mhz gddr5 recimo.

AntiG33k ::

Najlepša hvala zato pojasnitev :)
Glede iger je verjetno res da pol hitrej swapa...


Lp

Meizu ::

Je pa tako - včasih je samo jedro prepočasno, da bi lahko v eni sekundi obdelalo bitrate, ki ga pomnilnik ponuja. Zato so najbolj efektivna navitja tista, kjer se skladno z višanjem frekvence pomnilnika, viša še frekvenco procesorja, v tem primeru GPU, saj drugače procesor predstavlja ozko grlo ker ne izkoristi vsega, kar bi s tistim pomnilnikom lahko.

Edit: Typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

AntiG33k ::

Kok pa lahko dobra grafična dejansko pospeši delovanje PCja? :)

Meizu ::

To pa ni isto, splošno delovanje pcja lahko pospeši ja, če gledamo kot overall performance. Kar grafična kartica pospeši je delovanje 3d aplikacij, večinoma iger. Sama odzivnost računalnika ni zato nič boljša.

Ponuja pa nVidia sistem CUDA, ki jo nekateri programi (za profesionalno rabo) pridno izkoriščajo na način, da CUDA procese iz CPUja prenese na GPU, saj je v določenih primerih za določene izračune arhitektura GPUja dejansko hitrejša kot arhitektura CPUja (predvsem na račun večjedrnosti GPUja).

Za povprečnega uporabnika CUDA ni nekaj, na kar bi lahko računal oz. uporabil izgovor, da si omisliš nVidiino grafično kartico.

Če bi rad pohitril sam sistem, potem je nakup SSD diska še najbolj smotrna ideja.

gendale ::

>Ponuja pa nVidia sistem CUDA, ki jo nekateri programi (za profesionalno rabo) pridno izkoriščajo na način, da CUDA procese iz CPUja prenese na GPU, saj je v določenih primerih za določene izračune arhitektura GPUja dejansko hitrejša kot arhitektura CPUja (predvsem na račun večjedrnosti GPUja).
obstaja tudi opencl, ki dela na ati in nvidia karticah :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Meizu ::

Res je, CUDO sem bolj izpostavil zato, ker je širši množici bolj poznana (povprečnemu uporabniku), da sploh približno ve o čem govorim :)

bajsibajsi ::

@AntiG33k
Ceprav si napisal star PC... Mogoce ves kateri procesor imas? Pri novejsih CPU se ti graficne kartice do kakih 50 evrov sploh ne splaca kupovati za gaming; ker diskretna opravi skoraj enako delo (npr. Intel HD 4000 se s par frejmov manj precej pribliza HD 6550).

darkkk ::

Za tale dnar raje kupi rabljeno grafično. (Pred neki časa se je prodajala 550 ti na slotech za 70€)

wooted ::

pozdravljeni

Imam pentium 4 dell optiplex (računalnik home media) ki je priklopljen na TV.
Ker smo menjali tv za LCD tv potrebujem grafično z HDMI izhodom.

Zanima me, če pri poceni grafičnih karticah delajo HD filmi preko CUDA. Procesor prežveči 720 brez problema, 1080 pa ne več.

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ali imam dovolj močen napajalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
767151 (6508) Janac
»

amd vs asus

Oddelek: Strojna oprema
61011 (925) JC Denton
»

Grafična kartica do 60€

Oddelek: Kaj kupiti
291975 (1280) opeter
»

podpora DDR3

Oddelek: Strojna oprema
81328 (1328) Horsechoker

Več podobnih tem