» »

[Java]Implements

[Java]Implements

draciel ::

Tuki imam interface TextWatcher, ki implementa NoCopySpan. Zakaj je važno da piše tam da ta interface implementa drugi interface? Saj je tisto interface? Ali je class? Oprostite za tako butasta vprašanja ampak to mi nikakor ne gre v glavo pri javi.

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Marat ::

a misliš na splošno zakaj to piše, al v tem konkretnem primeru?

Na splošno je zato, da veš katere metode podeduje ali implementira nek razred.

Ta konkretni primer pa je malo neobičajen, ker interface normalno ne implementira drugega interfacea... ampak tukaj je izgleda neka posebna izjema - zakaj, pa ne vem čisto točno :)

draciel ::

Ne ne Marat. Je kar veliko takih primerov ko interface implementa drug interface. Nevem kaj je bonus tega.

dmok ::

Si prepričan, da ni tam extends ? Interface v Javi ne more ničesar implementirati, Wiki pravi:
An interface may never contain method definitions.


OK, zdaj vidim kje si tole našel: http://developer.android.com/reference/...

Zgleda da jaz česa ne vem, ampak tole vsaj meni v kodi ne deluje.

d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dmok ()

Spura ::

Marat je izjavil:


Ta konkretni primer pa je malo neobičajen, ker interface normalno ne implementira drugega interfacea... ampak tukaj je izgleda neka posebna izjema - zakaj, pa ne vem čisto točno :)

A res, interface normalno ne implementira drugega interfacea? Ubistvu imas prav, ker je keyword extends. In core API je poln dedovanja med interfacei.

public interface Iterable<T>
public interface Collection<E> extends Iterable<E>
public interface List<E> extends Collection<E>

Marat ::

Spura je izjavil:

Marat je izjavil:


Ta konkretni primer pa je malo neobičajen, ker interface normalno ne implementira drugega interfacea... ampak tukaj je izgleda neka posebna izjema - zakaj, pa ne vem čisto točno :)

A res, interface normalno ne implementira drugega interfacea? Ubistvu imas prav, ker je keyword extends. In core API je poln dedovanja med interfacei.

public interface Iterable<T>
public interface Collection<E> extends Iterable<E>
public interface List<E> extends Collection<E>


Za "extends" vem. Jaz govorim o keywordu "implements". A poznaš kak tak primer?

Sergio ::

Interface ne more "implementirat" interfacea, to je nesmiselno, ker več funkcije kot nudi keyword extends nad interfaceom sploh nudit ne moreš.

Kar se tiče tvojega osnovnega vprašanja, bi pa rekel, da je to samo "napaka" API-ja, da ne napiše extends ampak implements.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dependency Injection

Oddelek: Programiranje
71383 (1151) abyssus
»

[Java] Sortiranje razredov

Oddelek: Programiranje
101346 (1093) Spura
»

[java] opcijsko okno

Oddelek: Programiranje
101975 (1756) infiniteLoop
»

Vmesnik v Javi

Oddelek: Programiranje
142149 (1932) Camel
»

Java problem

Oddelek: Programiranje
6887 (835) borchi

Več podobnih tem