» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
8 / 83
»»

LuGi ::

SLO_Matej je izjavil:

LuGi, kakšno je ohišje? Je kakovostno in trdno tako kot pri Omnii 7? Iz česa pravzaprav je? RDS radio ima ali ne?


Kovinski robovi ampak plasticni pokrov baterije. Nop nima, ker ne najdem pod "settings - application" radio zavihka kot je to pri WP7 in ni bliznjice v music + videos



Če le nebi Nokia imela toliko ekskluzivnih aplikacij bi ga vzel. Škoda sicer da ima plasticen zadnji pokrov..bummer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Tilk ::

Na mojem HTC 8x sem opazil,da se pri oglašanju na telefon pri melodiji zvonenja pojavi čuden moteč "krekajoč" zvok za kakšno sekundo. Problem ni izoliran, poročajo, da se pojavlja tudi na L920. Mislim, da gre za programsko napako, za katero upam, da jo hitro odpravijo.

ps: Mi lahko kdo pove, kako izklopit abecedo v desnem meniju? Na seznam aplikacij so se mi pojavile črke, kar mi ne odgovarja. Hvala!
Tilk

Bor H ::

Tiste črke se pojavijo ko imaš dovolj aplikacij. Da bi se pa dal izklopt pa ne vem, mogoče kak 3rd party hack, sam mislim da za WP8 jih še ni kej dost na voljo.

FlyingBee ::

wp8 je še nezrela platforma, ne se preveč čudit takim zadevam

Tilk ::

Ostajam pozitiven =) se da kako zamenjati iskalnike - namesto binga google? Ali pa home page naštimat za IE?
Tilk

Bor H ::

Stojansto: WP8 je čist fajn platforma, že WP7 ima praktično vse kar povprečen uporabnik hoče, ga uporabljam zadnji 2 leti in moram rečt da bolj al manj pogrešam sam mal bolj fleksibilen start meni (nekaj v stilu WP8/7.8) in to je bolj al manj to. Se pa tako kot povsod tudi tu najdejo hrošči in kakšne pomanjkljivosti, lahko se gremo spet Android vs. iOS vs. WP ampak ne bomo prišli nikamor, za vsako pomanjkljivost ki jo ti najdeš pri WP8 bom jst najdu (meni enako pomembno) pomanjkljivost pri konkurenci. Ne gledat WP skozi Android oči.

SLO_Matej ::

FlyingBee je izjavil:

wp8 je še nezrela platforma, ne se preveč čudit takim zadevam

Kdaj pa bo zrela? Kaj natanko pa ji manjka? Kaj se zgodi na jabolčni napravi, ko z ikonami zapolniš vsa namizja? :D

LuGi ::

Tilk je izjavil:

Ostajam pozitiven =) se da kako zamenjati iskalnike - namesto binga google? Ali pa home page naštimat za IE?

Zal ne. Lahko si ustvaris tile v ie (pin to start) ali preneses Google app v marketu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Jebac18 ::

zanima me če bi bi kdo prpravljen uzet htc 8x pri amazon oz ebay preko paypala, ker sam še nikoi nisem

Bor H ::

Pa sej ni problem, vodi te za roke tko da te bolj ne bi mogl, zoprn zna bit kvečjem ebay s paypalom, pa še to ko imaš enkrat paypal nastavljen je zadeva totalno simpl. Če pa nimaš kartice je pa drug problem.

Bor H ::

Včeraj sem se igral z 8X v Simobilovem centru, morem rečt da je zelo lušna zadeva, sploh mi bolj sedejo telefoni ki so pravokotni in ne toliko kvadratni:


Všeč so mi malenkosti v sistemu, že to da lahko refresh knof v IEju zamenjaš za tabe je odlično. Menjam ob priliki...
BTW, ima kdo podatek kdaj bo 8S pri Mobitelu? Na njihovi strani piše da v decembru, ne piše pa nič o ceni.

sleby ::

v katalogu so cene, 215 eur v splosni akciji.

Bor H ::

Pa res, šment, sem upal da 200€ ali manj, razen če bi vzel najnaj9. Hvala za info!

Nemixxx ::

O novih lumiah se kaj govori,kdaj bi kaj prišle na police pri nas?
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Lonsarg ::

Pa saj 215€ je kar ugodno, to je 100€ manj kot redna cena recimo, dostikrat je slabše v splošni akciji.

Bor H ::

Yup, še cincam, mogoče ga vzamem, baje je hudič z internim spominom ker ti ostane samo dober GB za aplikacije + maile, kar bi bilo dovolj, če bi se dalo GPS mape dat na kartico.

fireX88 ::

nekak kaj bi naredil. čakam na lumio 820 že 4 mesece, pa še eno 4 bom sigurno. zdaj me že mika da bi pri simobilu uzel lumia 800 s tistim prazničnim paketom za 25€. je pametno? najbolj me moti to, ker nebom mel wp8!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

amigo_no1 ::

Get a life, RL se ne vrti okoli telefona.

Bor H ::

Ni pametno, na začetku ti bo kul ampak sumim da boš potem žalostno gledal vse updejte, ki jih bo dobil WP8 in aplikacije, ki jih ne boš mogel uporabljat. Jaz sem hotel vzet 8S (8X mi je predrag) pa sem se odločil da počakam na nove telefone, kmalu je CES kjer znajo napovedat kakšen telefon iz druge generacije WP8 naprav.

fireX88 ::

amigo_no1 je izjavil:

Get a life, RL se ne vrti okoli telefona.


iz srca praviš?

Bor H :: ravnokar
Ni pametno, na začetku ti bo kul ampak sumim da boš potem žalostno gledal vse updejte, ki jih bo dobil WP8 in aplikacije, ki jih ne boš mogel uporabljat. Jaz sem hotel vzet 8S (8X mi je predrag) pa sem se odločil da počakam na nove telefone, kmalu je CES kjer znajo napovedat kakšen telefon iz druge generacije WP8 naprav.


žal na mobitelu nisem nikoli uspel testirat lumie 610/710/800/900, ker ali je nismo imeli ali jo je kdo kupil tako, da je zopet nisem imel na zalogi, tako da kaj drugega kot površinskih izkušenj nisem imel. android mi pa žal že preseda, čeprav je ogromno aplikacij in podpore s strani googlovih storitev, kar pri wp tega ni. očitno bom čakal še naslednje 4. mesece
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Malajlo ::

jep, podpore googlovih storitev pa po novem na WP napravah sploh bo ne več sploh. Google se je zbal malega mehkega in ugaša in ukinja, vse kar diši po MS. Začeli so z maili.
Pa saj MS tudi glih ne podpira droidov pa sadja.

Lonsarg ::

Nakup WP7 telefona se izplača zdele, če ga misliš imeti samo kako leto. Zato ker šele po pol leta bo večji naval WP8 aplikacij, še pol leta kasneje pa bodo vse novejše aplikacije začele za WP8 ven hodit.

servo ::

fireX88 je izjavil:

nekak kaj bi naredil. čakam na lumio 820 že 4 mesece, pa še eno 4 bom sigurno. zdaj me že mika da bi pri simobilu uzel lumia 800 s tistim prazničnim paketom za 25€. je pametno? najbolj me moti to, ker nebom mel wp8!


Lumio 800 boš zdaj že verjetno težko kje dobil, začne pa Simobil ta teden prodajat HTC 8S - tudi v prazničnem paketu

fireX88 ::

servo je izjavil:

fireX88 je izjavil:

nekak kaj bi naredil. čakam na lumio 820 že 4 mesece, pa še eno 4 bom sigurno. zdaj me že mika da bi pri simobilu uzel lumia 800 s tistim prazničnim paketom za 25€. je pametno? najbolj me moti to, ker nebom mel wp8!


Lumio 800 boš zdaj že verjetno težko kje dobil, začne pa Simobil ta teden prodajat HTC 8S - tudi v prazničnem paketu



aja, kako pa veš?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Bor H ::

Meni so danes v Simobil centru povedal da jih baje dobijo naslednji teden.

SLO_Matej ::

Malajlo je izjavil:

Pa saj MS tudi glih ne podpira droidov pa sadja.

Ja, v bistvu ni čisto tako. MS je tudi za robota in sadje pripravil kar nekaj aplikacij, za slednjega sicer še nekoliko več, tudi nekaj iger.

Npr. SkyDrive je za robota in jabolko, OneNote Mobile tudi za robota in jabolko, za robota še ekskluzivna aplikacija on{X} za avtomatizacijo opravil s pisanjem t.i. receptov, Kinectimals za jabolko, igra, ki je bila sprva na voljo za Kinect ter seveda tudi za Windows Phone ...

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

BTW, tole sem zasledil v review od 8S:
You can also pick Google as a search provider, which will open the Google search results page in the browser instead.

Kdo ve kako se to naredi? Me zanima če je sploh res..

servo ::

Googla za privzetega se da nastavit tudi na 7.8. Je pa to samo v IE - vsaj tako je na moji lumii 800

Bor H ::

Jaz te nastavitve nimam, imam za lokacijo, cookije, suggestions from bing, browsing history, website preference, kako odpirat nove linke in za brisat history.
Je pa res da sem na WP7.5 Mango. 7.5 refresh in Tangota nisem nikoli dobil ker Vodafone blokira "zaradi težav z WiFijem".

Tilen ::

Potrebujem nekoga, ki ima Windows Phone 8, da bi preveril naslednji bug :


Povezal sem se na wifi in uploadal sliko, poslal eno elektrnsko pošto (sebi) itd... Nakar ugotovim, da slike ni in da pošta ni bila poslana. Pošljem vse še 1x in ponovno nič ne gre skozi. Pogledam in vidim, da sem povezan na testni wifi brez povezave v svet. Nobenega errorja, da pošte ne bi bilo mogoče poslati ali da Skydrive upload ne bi bil uspešen. Ugotovil sem šele tako, da sem šel na Skydrive gledat in ni bilo uploadanega dokumenta. Potem se pa povežem na wifi s povezavo v svet in je poslalo vse za nazaj, slike pa ni uploadalo na Skydrive.

Lahko kdo ta bug potrdi na Windows Phone 8?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Meni na WP7 ne uploada slik avtomatično na skydrive če v tistem trenutku nimam povezave v splet.

Tilen ::

Kaj pa za neposlane maile ti javi kak error? Ker zgleda, da je vse OK, mail pa ni poslan.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Ne, je pa res da ga ni v sent dokler ni poslan. Pošlje jih pa tudi meni takoj ko pride do povezave. Morem pa priznat da imam več ali manj delujočo povezavo in se nekega testiranja niti nisem šel.

Tilen ::

Moti me predvsem to, da sistem nič ne javi. Pričakoval bi obvestilo, da pošta ni bila poslana, ker ni omrežne povezave. Tako pa če ne greš gledat, sploh ne veš, če je bilo poslano ali ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Ne vem, jst sm navajen na to, da je pošta v outboxu dokler je pač ne pošlje, verjamem pa da zna bit to zoprno.

fireX88 ::

od danes naprej ima mobitel na razpolago htc 8s
cenja je 219 ali naj naj 9 na vezavo 24m. brez vezeve je 339€
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Bor H ::

Zakon, kej veš če ga imajo v katerem centru razstavljenega?

fireX88 ::

nč nevem, tudi nevem kdaj ga bomo imeli mi, vendar pod pošto katero sem dobil je bilo napisano še tole:

OPOMBA: zaloga je v štartu prodaje minimalna, zato mobitel naročite za znane stranke.


predvidevam, da bo normalna zaloga in razstavleni telefoni šele po novem letu!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Bor H ::

Ok, potem bom pa počakal na novo leto.

nosecnica ::

zanima me kako je pri windows phone 8 glede unlocka. razmišljam o nakupu nokie 820 in me zanima kaj je sedaj z tem at&t... in ali se vseeno bolj splača htc 8s pri mobitelu?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Mimogrede, marsikdo ne ve, da je pri WP8 prišlo do spremembe pri zemljevidih. HTC in ostali telefoni recimo sedaj podpirajo Nokia maps. Zadeva se aktivira tako, da se gre :

Maps --> Settings --> Download maps

Tako dobimo natančnost NAVTEQ zemljevidov in seveda natančnejšo (brezplačno) navigacijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LuGi ::

Tilen je izjavil:

Mimogrede, marsikdo ne ve, da je pri WP8 prišlo do spremembe pri zemljevidih. HTC in ostali telefoni recimo sedaj podpirajo Nokia maps. Zadeva se aktivira tako, da se gre :

Maps --> Settings --> Download maps

Tako dobimo natančnost NAVTEQ zemljevidov in seveda natančnejšo (brezplačno) navigacijo.


Glasovno vodenje je sedaj aktivirano? Nazadnje ko sem imel pri roki WP8 ni bilo mozno glasovnega navigiranja..

Tilen ::

LuGi je izjavil:

Tilen je izjavil:

Mimogrede, marsikdo ne ve, da je pri WP8 prišlo do spremembe pri zemljevidih. HTC in ostali telefoni recimo sedaj podpirajo Nokia maps. Zadeva se aktivira tako, da se gre :

Maps --> Settings --> Download maps

Tako dobimo natančnost NAVTEQ zemljevidov in seveda natančnejšo (brezplačno) navigacijo.


Glasovno vodenje je sedaj aktivirano? Nazadnje ko sem imel pri roki WP8 ni bilo mozno glasovnega navigiranja..


Ne, brezplačen app ne nudi glasovnega navigiranja. Trenutno je to na voljo brezplačno le na Nokia telefonih z Nokia Drive (WP8 ponuja pre-download, tako da data/wifi več ni pogoj za delovanje). Imaš pa seveda plačljive alternative kot npr. Navigon Europe.

p.s. Custom ROM bi naj omogočal namestitev Nokia Drive na vse ostale telefone.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LuGi ::

nosecnica je izjavil:

zanima me kako je pri windows phone 8 glede unlocka. razmišljam o nakupu nokie 820 in me zanima kaj je sedaj z tem at&t... in ali se vseeno bolj splača htc 8s pri mobitelu?


Dvomim da se da odklenitit AT&T glede nato da je 920/820 ekskluziva samo pri njih
http://forum.xda-developers.com/showthr...

hotlips ::

Zemlevide se da prenest že kar neki časa, jaz sem jih lahko tapru dan ko sem imel telfon (8X), sam to vsen še ni Nokia Drivem ki lahko z lahkoto nadomesti kerokol gps napravo, ampak zadeva deluje kot google maps samo da maš mapo naloženo na telefon. Neki je, ni pa še to to.

lp.hl

Tilen ::

hotlips je izjavil:

Zemlevide se da prenest že kar neki časa, jaz sem jih lahko tapru dan ko sem imel telfon (8X), sam to vsen še ni Nokia Drivem ki lahko z lahkoto nadomesti kerokol gps napravo, ampak zadeva deluje kot google maps samo da maš mapo naloženo na telefon. Neki je, ni pa še to to.

lp.hl


Tako je. Verjetno nisem najboljše napisal. Mislil sem, da je to bilo spremenjeno v primerjavi z WP 7.5, kateri te možnosti nima.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Že to je nekaj, ko greš v tujino si vsaj mape naložiš da šparaš na prenosu podatkov. Se pa da na odklenjen telefon naložiti Nokia Drive, jaz ima študentski unlock in dela brez problema na HTCju.

Bor H ::

Win: http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_od...
Vse kar rabiš, "tavelk" proc in RAM, kompakten AMOLED zaslon (sam upam da ni pentile), secondary camera, velka baterija, 8GB vgrajenega spomina + microSD.. To naj mi prodajo tukej za 250€ z vezavo pa bom vesel.

Formula 1 ::

Bor H je izjavil:

Win: http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_od...
Vse kar rabiš, "tavelk" proc in RAM, kompakten AMOLED zaslon (sam upam da ni pentile), secondary camera, velka baterija, 8GB vgrajenega spomina + microSD.. To naj mi prodajo tukej za 250€ z vezavo pa bom vesel.

Tole je dobra kombinacija ampak si lahko vesel če ga boš videl pri nas. 250 € brez vezave so pa itak sanje.
Ampak grd pa je :D .

Yoda Master ::

Enak je kot Omnia 7, sam da je pač WP7 poganjala, tako da bo pomoje cena tud tam tam.
Brez vezave sem pred 10 mesci dal 220€ za novo iz Nemčije, pri mobitelu je bila pa lih ene 200€ v splošni akciji, oziroma pol so na 100€ spustil. Tako da bo dost verjetno pod 250€ z vezavo pri Mobitelu.
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.
««
8 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688041 (53030) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229386 (23755) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114770 (4482) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919724 (16053) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499487 (8186) SLO_Matej

Več podobnih tem