» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
10 / 83
»»

deyco5 ::

KONČNO!!! Zdaj pa sam upam, da jih ne dobijo 5 kom in da bom ostal še brez paketa 2013...

SLO_Matej ::

Saj Paket 2013 lahko že prej vzameš, telefon pa kupiš naknadno. ;)

FlyingBee ::

LuGi zaslepljenost na vrhuncu, Nokia 820 najnaj 19? hahha, visoko meriš.

Nokia 920 je razen debelosti fajn telefon in upajmo, da Nokia uspe, da imamo high-end tudi izven kitajčkov, vsaj kar se miselnosti tiče

a mi lahko nekdo razloži zakaj wp8 namesto andorida, če grem recimo v ponedeljek kupovat telefon

deyco5 ::

Že to, da moja Omnia 7 po 26 mesecih še vedno dela kot prvi dan, je zame povsem zadosten razlog, da WP zapustim samo v primeru, ko bo MS propadel ;). Tukaj ni zatikanja in resetov. Telefon preprosto dela, kot dela iPhone! To je isto kot pri avtih. Kupiš VW in si brez skrbi. Če pa kupiš Renault, boš pa vsaka 2 meseca na servisu iskal razloge, da ti ne vžge, da se ti prižiga lučka za motor, itd. Simple!!!

SLO_Matej je izjavil:

Saj Paket 2013 lahko že prej vzameš, telefon pa kupiš naknadno. ;)


Torej tega 2013 ne rabiš vezat za vsaj 2 leti skupaj z nekim telefonom ali drugo napravo? Lahko torej vzameš samo paket za nedoločen čas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deyco5 ()

SLO_Matej ::

deyco5 je izjavil:

Že to, da moja Omnia 7 po 26 mesecih še vedno dela kot prvi dan, je zame povsem zadosten razlog, da WP zapustim samo v primeru, ko bo MS propadel ;). Tukaj ni zatikanja in resetov. Telefon preprosto dela, kot dela iPhone! To je isto kot pri avtih. Kupiš VW in si brez skrbi. Če pa kupiš Renault, boš pa vsaka 2 meseca na servisu iskal razloge, da ti ne vžge, da se ti prižiga lučka za motor, itd. Simple!!!

Tako je; glavne predonosti so delovanje, uporabniška izkušnja ter to da sistem že sam po sebi zna ogromno ter ima odlično integracijo z različnimi storitvami.

Edino tista avtomobilska primerjava je malo zgrešena, saj se novi golf 7 ne strinja s tem: http://www.motor-talk.de/forum/golf-vii... :D

Formula 1 ::

deyco5 je izjavil:

To je isto kot pri avtih. Kupiš VW in si brez skrbi. Če pa kupiš Renault, boš pa vsaka 2 meseca na servisu iskal razloge, da ti ne vžge, da se ti prižiga lučka za motor, itd. Simple!!!




Dej nehaj z bedarijami,ker po tem kar si napisal bi rekel ,da je pravi telefon zate Nokia 3310. Sicer pa če je WP res tako dolgočasen kot VW potem bom res kupil Androida, ker dolgočasnih in popolnoma nezanimivih stvari ne mislim kupovat.

deyco5 ::

Hehe, kaki butli ste eni res! Primerjava je bila mišljena kot nekakšna mini šala. Sicer pa v šali je veliko resnice (imam oba službena, zato je primerjava na mestu - Transporter in Traffic)... TOČNO TAKO, kot sem napisal!

Sicer pa je po 10 straneh foruma na temo WP vrpašanje zakaj WP resnično odveč... Če si do sedaj nisi naredil zaključkov in zadevo šel dejansko v nek center sprobat, pol je bolje da kupiš robota!

Bor H ::

Pač to je to da je WP telefon, ki ga ne rabiš žokat, dela lepo out of the box in ima dovolj funkcij za povprečnega uporabnika. V tem trenutku ni bloated, kaj bo v prihodnosti bomo videli, meni ni žal da sem ga kupil 2 leti nazaj in bi ga še enkrat, edina resna pomanjkljivost je pomanjkanje obskurnih aplikacij. Obskurnih v smislu ekstra-ekstra namenskih, ne v zaničljivem smislu ;)

mihco ::

FlyingBee je izjavil:

LuGi zaslepljenost na vrhuncu, Nokia 820 najnaj 19? hahha, visoko meriš.

Nokia 920 je razen debelosti fajn telefon in upajmo, da Nokia uspe, da imamo high-end tudi izven kitajčkov, vsaj kar se miselnosti tiče

a mi lahko nekdo razloži zakaj wp8 namesto andorida, če grem recimo v ponedeljek kupovat telefon


Ker kljub poplavi android telefonov ni pri slovenskih operaterjih na voljo niti enega, ki bi zdruzil najnovejsi operacijski sistem, soliden hardware in izgled ob ugodni ceni...8x v simobilovem praznicnem paketu je edini telefon,ki je zadostil vsem zgoraj nastetim kriterijem v mojih oceh

Bor H ::

Razen tega da je ogromen za svojo velikost ekrana in se očitno rad umaže.

mihco ::

True, ampak ce bi ziveli v perfektnem svetu bi tudi pri nas bil na voljo nexus 4 za 299usd brez vezave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

Formula 1 ::

deyco5 je izjavil:

Hehe, kaki butli ste eni res! Primerjava je bila mišljena kot nekakšna mini šala. Sicer pa v šali je veliko resnice (imam oba službena, zato je primerjava na mestu - Transporter in Traffic)... TOČNO TAKO, kot sem napisal!

Sicer pa je po 10 straneh foruma na temo WP vrpašanje zakaj WP resnično odveč... Če si do sedaj nisi naredil zaključkov in zadevo šel dejansko v nek center sprobat, pol je bolje da kupiš robota!

Nam doma pa Renault dela brez problemov tako, da ne bi o tem.

No pa še zakaj WP ? Ker naj bi delal tekoče in je čist OS in naj bi dobival posodobitve dokaj dolgo.
Zakaj ne(proti Androidu) ? Manj aplikacij,težje nalaganje piratskih aplikacij,manjša možnost personalizacije.
Testirati mi zaenkrat WP8 telefona še ni uspelo( v Mobitelovem centru v cityparku včeraj niso imali razstavljenega nobenega HTCja 8S), sem pa testiral Lumie in ne vem,imam občutek , da mi bo dolgčas z tem telefonom.

Tilen ::

Saj to je ravno point. Če nimaš časa se ukvarjat še s telefonom, potem vzameš WP.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

FlyingBee ::

ni slabo, kar nekaj argumentov, ampak nekako androidni telefoni dobijo najprej najnovejše tehnologije in to je zame en velik plus, drugače pa se s telefonom tudi jaz ne bi kaj dosti ukvarjal, da bi iskal neke nastavitve in kaj vem kaj še

praktično, če se nočeš ukvarjat še z nastavitvami, je tudi android več kot v redu, saj vse dela kot bi moralo, ...

wp mi je dolgočasen in ne bere kaj dosti pohval na test straneh, tako da nmislim, da mora še kakšno leto minit

mihco ::

Formula 1 je izjavil:

... ne vem,imam občutek , da mi bo dolgčas z tem telefonom...

hmm. ce ti je bistvo operacijskega sistema neskoncno nastavljanje widgetov, premikanje ikon, igranje iger in listanje po nestetih menijih potem ti zna biti z WP res dolgcas. Sam pa izvem vec zanimivega(preko live tiles), ce samo poskilim na telefon....

SLO_Matej ::

FlyingBee je izjavil:

ni slabo, kar nekaj argumentov, ampak nekako androidni telefoni dobijo najprej najnovejše tehnologije in to je zame en velik plus, drugače pa se s telefonom tudi jaz ne bi kaj dosti ukvarjal, da bi iskal neke nastavitve in kaj vem kaj še

praktično, če se nočeš ukvarjat še z nastavitvami, je tudi android več kot v redu, saj vse dela kot bi moralo, ...

wp mi je dolgočasen in ne bere kaj dosti pohval na test straneh, tako da nmislim, da mora še kakšno leto minit

Hja ne vem, večkrat se Android uporabniki pritožujejo da kaj ne dela kot so nastavili oz. deluje drugače ali sploh ne. Poleg tega pa očitno se s časom bistveno upočasni: https://slo-tech.com/forum/t550197/p386...

Kar se tiče pohval na testih pa tudi niso nujno zanesljive. Windows Phone je prejel zlato nagrado za dizajn med drugim: http://www.siol.net/novice/tehnologija/...

sleby ::

Bor H je izjavil:

Razen tega da je ogromen za svojo velikost ekrana in se očitno rad umaže.


pejd nokie prjet v roke, bos vidu kaj je ogromen telefon.

LuGi ::

Tehbologija gor/dol meni je WP top in ga ne menjam za Android..been there done that. Sicer se pa naj vsak zase odloci kaj bo imel.

In to ni tema za prepucavanje

FlyingBee je izjavil:

LuGi zaslepljenost na vrhuncu, Nokia 820 najnaj 19? hahha, visoko meriš.



Aparat je v prosti prodaji 499€ (tujina) zato tako visoka cena..in mobitel seveda ni poceni operater ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Bor H ::

sleby je izjavil:

Bor H je izjavil:

Razen tega da je ogromen za svojo velikost ekrana in se očitno rad umaže.


pejd nokie prjet v roke, bos vidu kaj je ogromen telefon.


8X ima švoh izrabo prostora, 920 mal boljš, 820 je pa tut švoh. Evo primerjava velikosti z Razr M, ki ima super velikost glede na zaslon

sale19 ::

Mene pa zanima, če mi kak lastnik Wp8 lahko razloži, kako naj s tem telefonom pridem do tega, da bom lahko pogledal ePoložnice, ki jih dobim po emailu od T-2, Simobila in Mobitela. Enostavno jih po prenosu pošte ni nikjer. V Androidu in iOsu teh problemov nimam in vse normalno vidim. Res sem mislil, da so to v Wp8 porihtal.

hotlips ::

Sicer je od simobila še nisem dobil, vendar pa lahko tušove pogledam brez problema. Kliknem na priponko (html)v mailu, prvič da jo prenese in potem še enkrat da jo odpre.
Ne vem zakaj bi blo drugje kako drugače.

lp.hl

Bor H ::

Če so PDF se ti shranijo v Adobe Reader, če so .doc v Office, če so pa html pa jih morš kot priponko odpirat iz maila.

deyco5 ::

Pa saj tud če so PDF ali karkoli drugega jo lahko odpreš direktno iz maila (kot si napisal: prvič klikneš da potrdiš DL in drugič, da jo dejansko odpreš). Meni dela BP na omenjen način! Edino, kar pa mi še ni ratalo opdret, je pa konkretno scan, ki se pošlje ih HP scaneeja kot nek pdf direktno na določen mail. te priponke (čeprav je definirana kot PDF) pa ne odpre... Ne vem v čem je keč, pač javi poškodovan file...

RockyS ::

Bor H ::

Cene v akciji kr vredu, sploh 820 se mi zdi fantastična izbira, AMOLED + WP je zmaga.

lekses ::

Mene pa zanima, kako je z GPS navigacijo na WP 8? Na androidu obstaja iGO primo (vsi vemo, kako se pride do njega), kaj pa se dobi za WP 8?

Glede na to, da je GPS ena glavnih aplikacij, ki jih uporabljam na smartfonu, mi je pri morebitnem prestopu na WM 8 to dost pomembno.

Hayabusa ::

WP8, ne WM8 (ki sploh ne obstaja).

SLO_Matej ::

Pri Lumiah imaš brezplačno navigacijo Nokia Drive, ki deluje tudi v načinu brez povezave.

FlyingBee ::

wp8 se še kuha, tako da počakajmo, da bo končan in ohlajen, ker zdaj se zlahka opečeš ... predvsem velja za high-end telefone ... škoda, da Nokia ne dela Androide

LuGi ::

lekses je izjavil:

Mene pa zanima, kako je z GPS navigacijo na WP 8? Na androidu obstaja iGO primo (vsi vemo, kako se pride do njega), kaj pa se dobi za WP 8?

Glede na to, da je GPS ena glavnih aplikacij, ki jih uporabljam na smartfonu, mi je pri morebitnem prestopu na WM 8 to dost pomembno.


Nokia Drive (ce vzames Nokia Lumia)
Nokia Maps (brez glasvonega vodenja, neodvisno od proizvajalca)
Navigon - 84,99 € (o_O)

FlyingBee je izjavil:

wp8 se še kuha, tako da počakajmo, da bo končan in ohlajen, ker zdaj se zlahka opečeš ... predvsem velja za high-end telefone ... škoda, da Nokia ne dela Androide



Aj mrš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Hayabusa ::

Fanboys are blind.

fireX88 ::

LuGi je izjavil:

lekses je izjavil:

Mene pa zanima, kako je z GPS navigacijo na WP 8? Na androidu obstaja iGO primo (vsi vemo, kako se pride do njega), kaj pa se dobi za WP 8?

Glede na to, da je GPS ena glavnih aplikacij, ki jih uporabljam na smartfonu, mi je pri morebitnem prestopu na WM 8 to dost pomembno.


Nokia Drive (ce vzames Nokia Lumia)
Nokia Maps (brez glasvonega vodenja, neodvisno od proizvajalca)
Navigon - 84,99 € (o_O)

FlyingBee je izjavil:

wp8 se še kuha, tako da počakajmo, da bo končan in ohlajen, ker zdaj se zlahka opečeš ... predvsem velja za high-end telefone ... škoda, da Nokia ne dela Androide



Aj mrš.



:))

android se je že tako ali tako že zdavnaj zavrel, pa še vedno vreje in šteka! zato pa je bila wp7 že pred letom dobra alternativa za tekoče delovanje.. za navigacijo se pa pač znajdeš..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

LuGi ::

Raje fanboy kot troll v drugih temah 8-)

lekses ::

Sprašujem namreč zato, ker je iGO primo v kombinaciji s TopMap (za slo Monolit) kartami ena najboljših GPS aplikacij, ki sem jih uporabljal. Celo boljša, kot kakšne namenske GPS naprave.

A Nokia Drive ima slovensko glasovno vodenje? Navigon je predrag, pa še potem ti hočejo skoz zaračunavat update.

P.S.: Nisem nek privrženec nobenega OS. Začel sem na symbian, nadaljeval na iOS, zdej pa sem dokaj zadovoljen uporabnik androida. Na WP 8 me je pritegnil predvsem izgled, ki je res fantastičen, najboljši med vsemi OS.

LuGi ::

Ima slovenske glasovno vodenje in uporablja NAVTEQ mape

Bor H ::

Tudi na ne-Nokije se da dati Nokia Drive, boš pa moral najprej odklent telefon, kar zna biti svojevrsten problem (razen če si študent na pravem faksu). Legalno pa ja, Nokia ima svojo navigacijo zastonj, ostali pa v brezplačnih verzijah nimajo glasovnega vodenja. Nokia drive deluje zelo lepo.

Stojansto: bil sem early adopter WP7, kupil sem ga v času ko še copy-paste ni obvladal in ne obžalujem, telefon je prima za svoj namen. VSAKA naprava ima pomanjkljivosti in prednosti, zdej pa pejt v Nexus 7 temo jamrat kako zadeva ni kul ker nima 17" zaslona in v Linux teme da hočeš Directx igre.

deyco5 ::

Bravo Bor! Enak komentar z moje strani. Trenutno pinosen uporabnik 920-ke (ja mi je ratalo ;), juhu). Ej!!! Wp7 in moja Omnia 7 po 26 nesecih dela kot prvi dan!!! Ampak tole (920)!!!! To je pa za znoret telefon! Vem da sem se evforicen sam tukaj je pa hitrost (govorim o zagonu aplikacij) se enkrat hitrejsa!!! Noro!!! Wp8 dela bp (vsaj v 3 dneh se nisem naletel na noben problem), zellloooo priporocam vsem, ki ste se zaljubili ze v Wp7!!!

fireX88 ::

920 še nisem testiral, ker je še nimamo, sem pa testiral 820 in je bomba! :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Nemixxx ::

Ne mi delat lušte z L920 :D Tole morm nujno nabavit k pride h tušmobilu :D
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Bor H ::

Eno vprašanje za tiste, ki ste šaltali z WP7 na WP8: v uporabniškem smislu kakšna je res razlika? Pustimo ob strani aplikacije, ki so nedosegljive WP7 in hitrejše delevanje ter nov start meni (ki pride kmalu z WP7.8), zaenkrat vidim glavno razliko v izboljšanem IEju (pa še to je bolj under the hood menda) in live wallpaper ter sinhronizacija brez ZUNA. Ubistvu kar me zanima je kaj je takega, da bi me prepričal da morem z WP7.8 na WP8.

Tilen ::

Paypal podpora v trgovini, storage mode, slovenski jezik, wifi hotspot na novih napravah, integracija s sistemom brez Zune, kot si že omenil, offline NAVTEQ karte z navigacijo (na HTC recimo).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LuGi ::

Lockscreen informacije 3rd party aplikacij..to sem prej pogresal ;)

SLO_Matej ::

bdoxx ::

where the fuck je sammyev ativ S :/, govorili so da bo prvi win8 fone zunaj :S

Bor H ::

Sej te sezname novosti vse poznam, sem upal da je kej kar niso direkt povedal, kakšne GUI spremembe, ki ti olajšajo življenje. Po svoje bi rad menjal telefon po drugi strani pa mogoče raj počakam na naslednjo generacijo, ker mi trenutno nič ni WOW (če bi dobil 8S z 2x RAMa in 2xROMa bi me mel, MHz niti niso pomembni). Anyway, nič (mi) ni v WP8 must have dokler ne začnejo aplikacije biti WP8 ekskluziva.

Maticko: v Kanadi je na voljo, v US še ne, za ostale pa ne najdem podatka

i386 ::

So že kakšne informacije o nokii 620? Bo to sploh prišlo k nam? =)

Bor H ::

V Rusiji je že naprodaj za 300€. Mene pri 620 najbolj skrbi baterija, ki je 1300mAh, to je nekje isto kot moj stari single core Trophy oziroma 400mAh manj kot 8S. To zna pomenit konec dneva razliko med "lih za glih" in tem da ti ostane še 30% baterije za rezervo.

s1m0n ::

Ima kdo 8S ? Kako kaj deluje WP8 na njem ?

mikko ::

s1m0n je izjavil:

Ima kdo 8S ? Kako kaj deluje WP8 na njem ?


Ena kolegica, zadovoljna.

s1m0n ::

Prehajam iz Androida na WP8 ne zaradi tega ker bi Android bil slab ampak je preveč "barvast" preveč ne enakosti po celotnem sistemu od pozicije določenih gumbov na zaslonu do barv menijev... (meni za aplikacije črn, nastavitve bel meni...) Je res, da je to vse možno spremenit a zakaj bi se še moral s tem ukvarjat :) Na WP8 pa se bolj ukvarjaš z uporabnimi funkcijami (to kar bi naj telefon delal, klici, sporočila, net..) kot pa z čaranjem po OSu.
««
10 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688130 (53119) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229431 (23800) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114777 (4489) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919742 (16071) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499493 (8192) SLO_Matej

Več podobnih tem