» »

Mail poslan na napačen naslov

Mail poslan na napačen naslov

simonejga ::

Zdravo,

imam eno vprašanje. Pred kratkim sem želel poslati mail na naslov, ki ga imam med kontakti.
Ker se mi je mudilo nisem preveril kako in kaj je vpisano. Na koncu je bil mail poslan na napačen in celo neznan naslov. Kako je to možno?

bolj natančno:
Uporabljam Gmail brez clienta.
želim poslati mail osebi A
poslan je mail osebi B
Osebo A imam v imeniku...zato ponavadi vpišem par črk imena in Gmail sam predlaga naslovnika iz mojega imenika.
Osebe B NIMAM v imeniku, je ne poznam in si s to osebo nisem nikoli dopisoval.
Pošiljam iz svojega računalnika na katerem delam samo jaz.

Kako lahko pride do tega? Od kje je Gmail predlagal osebo B?
Ali se je to že komu zgodilo?
Oseba B se je javila in sem šele takrat ugotovil, da je mail poslan v napačen mailbox. Ponavadi ne preverjam naslovnika, kadar vem, da je v mojem imeniku. Očitno bom v prihodnje moral biti bolj pozoren tudi na to :(
Me prav zanima koliko mailov sem v preteklosti poslal na napačen naslov :)

St235 ::

možno da imaš to oseb b v gmailovem imenuki, ker sta skupaj na kakšni mailing lsiti ali kaj podobnega. Čist iz lufta gmail ni mogel ustvarit naslova.

simonejga ::

Saj to me nervira, ker vem da ga kar si ga kar sam ni mogel zmisliti.
Osebe B nimam v nobenem imeniku.
Če sva pa skupaj na kakšni mailing listi, pa ne vem. Ampak to vseeno ne bi smelo vplivati. vsaj po mojem mnenju.

St235 ::

meni se je že zgodilo, mi je gmail z kake mailing liste kjer niso bili skriti prejemniki prenesel koga v gmailov imenik ozrioma autocomplete.

M & M ::

V nastavitvah (web vmesnik) imaš pod "laboratorij" možnost "razveljavi pošiljanje". Uporabna stvar, ko takoj po tem, ko pritisneš "pošlji" ugotoviš, da si bil malo prehiter ...

SasoS ::

In edino kar to naredi je, da (ponovno napačni) uporabnik dobi od tebe še en mail, da si preklical sporočilo :D.
Jaz se vedno smejim ko to dobim...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spammanje mailboxa ob odprtju podjetja..

Oddelek: Omrežja in internet
121294 (777) SeMiNeSanja
»

Vdor v računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112140 (1828) SeMiNeSanja
»

izsledljivost IPja - zgodba - pomoč

Oddelek: Informacijska varnost
131805 (1330) NeMeTko
»

Pošiljanje E-mail-a skupini

Oddelek: Pomoč in nasveti
121522 (1296) Jan987
»

Pravna pitalica

Oddelek: Loža
51671 (1483) Brane2

Več podobnih tem