» »

Udaril sem se v noht

Udaril sem se v noht

«
1
2 3

draciel ::

Sej mal me je že sram k odpiram temo za tako neumnost sam vem da je tuki dost folka in bom dobil tkoj odgovor. Udaril sem se v prst na nogi ( zadnji prav tamajhen - že drugič) in sedaj se mi noht samo še malo drži na prstu. A to si ga morm dol odrgat al se bo zacelilo? Ma dvomim jaz to ker se drži še malo in nemorem ga odrtgat k zlo boli. Nimam pojma kaj bi naredu.

Ni troll tema. Na željo prilepim slike prsta ma dvomim da bi to radi videli.
  • zaklenil: Primoz ()

Janac ::

daj prilepi, na slepo je tezko pomagat.

49106 ::

Prilepi, le tako ti bodo znali pravilno svetovati

oo7 ::

U lepo si ga;((.

draciel ::

Jap hvala. sam nemorem si ga odrtgat k boli preveč. lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

oo7 ::

draciel je izjavil:

Jap hvala. sam nemorem si ga odrtgat k boli preveč. lol

Potem pa pejt k zdravniku.Bo on odtrgal če bo potrebno.

draciel ::

ma to se nebo zacelilo najbrž?

ah jebeš. Se ga bom pa zvečer nažgal pa odrtgu. Dvomm da bom kej čutu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

Yugos ::

samo daj čez gazo in zavij, toliko za zaščito da ne bo bolelo ko imaš obutev, bo pa šel sam dol...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: draciel ()

draciel ::

Yugos je izjavil:

samo daj čez gazo in zavij, toliko za zaščito da ne bo bolelo ko imaš obutev, bo pa šel sam dol...



ahh sorry. sm po pomoti dal predlagaj izbris.

uglavnem to bi bla najbolša možnost ja. a pol bo sigurno šel sam dol?

oo7 ::

Bolš,da greš k Dohtarju pa da ti dol potegne in je mir in za ziher.

draciel ::

oo7 je izjavil:

Bolš,da greš k Dohtarju pa da ti dol potegne in je mir in za ziher.


jah če mi ga odtrga je isto al ga jaz sam al ga on..
pomoje bo najbolš varjanta če sam odpade.

oo7 ::

Kam si pa to brcnu:|

draciel ::

mah to je zaj že drugič v ta noht. prvič mi je ratu samo zelo plav ma se je skoraj porihtal. zej sm se pa še enkrat ko sm pral avto zunaj, bos..

opeter ::

Lepo. Pri naslovu teme bi lahko dodali oznako "samo za tiste, ki niso imeli kosilo" ali kaj podobnega.

Tudi jaz predlagam, da greš v zdravniku. Ali pa tudi ne. Lahko pa zgodi, da se bo zagnojilo vse skupaj.
Upajmo, da do tega ne pride.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

draciel ::

opeter je izjavil:

Lepo. Pri naslovu teme bi lahko dodali oznako "samo za tiste, ki niso imeli kosilo" ali kaj podobnega.

Tudi jaz predlagam, da greš v zdravniku. Ali pa tudi ne. Lahko pa zgodi, da se bo zagnojilo vse skupaj.
Upajmo, da do tega ne pride.


Zakaj pride do zagnojitve? oO . Če povijem z gazo nima bit kaj?

draciel ::

Evo kaj sm naredu:

1. Natoču en "štamprli"
2. Pogoltnu na "ex"
3. Brisačo dal v usta
4. Odtrgu noht.

Admin lahk briše temo. What a shame. -.-

KruceFix ::

Pozdravljen,

malo časa počakaj in ga pošpricaj s sprejem za hitrejše celjenje ran in lahko daš gazo gor, seveda tisto ki ima mrežico spodaj, da se ne sprime vata skupaj z rano.

Čez cca. teden boš videl ali bo noht lahko odpadel oz. če boš moral k zdravniku ali ga boš sam odtrgal, samo toliko počakaj da ti začne rasti novi noht tj. da se ti začne delati nova "lunica". in bo ob trganju manj bolelo.

Da pa pride do zagnojitve je malo verjetno, saj ti noht ne raste navznoter ...

Lepo okrevaj ...
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Janac ::

je napisal da ga je ze odstranil!

draciel ::

KruceFix je izjavil:

Pozdravljen,

malo časa počakaj in ga pošpricaj s sprejem za hitrejše celjenje ran in lahko daš gazo gor, seveda tisto ki ima mrežico spodaj, da se ne sprime vata skupaj z rano.

Čez cca. teden boš videl ali bo noht lahko odpadel oz. če boš moral k zdravniku ali ga boš sam odtrgal, samo toliko počakaj da ti začne rasti novi noht tj. da se ti začne delati nova "lunica". in bo ob trganju manj bolelo.

Da pa pride do zagnojitve je malo verjetno, saj ti noht ne raste navznoter ...

Lepo okrevaj ...


Ej hvala ti. Sam sem že zgoraj napisal da sem si noht odtrgal. Ker se ni več toliko držal gor se mi je zdelo nesmiselno pustit ga gor da mi binglja sem pa tja.

Sam noht bo zrasel nazaj? Kolko časa rabi?

KruceFix ::

Sem spregledal, se opravičujem.

Glede same rasti nohtov je čisto odvisno, ne boš verjel ampak, če si si poškodoval noht na dominantni nogi (mezincu), ti bo zrasel hitreje kot na drugi nogi oz. mezincu. Nohti na nogah rastejo do štirikrat počasneje kot na rokah se pravi, da ti bo na dan zrasel cca. 0.1 mm! Tudi ne boš verjel, da rastejo hitreje poleti, kot v ostalih letnih časih, odvisno tudi od starosti ...

Sem se razpisal ...
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

draciel ::

Ej ful hvala ti za pomoč. I appreciate it :)

Fave ::

draciel je izjavil:

Evo kaj sm naredu:

1. Natoču en "štamprli"
2. Pogoltnu na "ex"
3. Brisačo dal v usta
4. Odtrgu noht.

Admin lahk briše temo. What a shame. -.-


Mene je zabolelo, ko sem tole prebral ;((
My mind's a hyper tool that fixes everything.

KruceFix ::

draciel je izjavil:

Ej ful hvala ti za pomoÄŤ. I appreciate it :)


Res pa ti priporoÄŤam sprej za hitrejĹĄe celjenje ran!

 Cicatridina

Cicatridina

"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

draciel ::

aha. ma saj pomoje bo vredu. zej sm si ga šel sprat in me niti ne boli več tolk. tko da bi moglo bit cool. Sam pa res nism vedu al naj si ga odtržem al ne. Dobro.. to je to :D

DimmniBurek ::

Kaj pa če ga odščipneš?
There Is No Stronger Drug Than Reality

KruceFix ::

DimmniBurek je izjavil:

Kaj pa če ga odščipneš?



je že opravil zadevo z nadvse dobrimi "koraki", ki jih imaš malo višje objavljene ...

Se je ravnal po modri misli, ki pravi: " Ni potrebno, da si nor. Pomaga pa."!

Malo šale .. :)
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Janac ::

jaz sem si prst poskodoval nekje februarja, na velikem prstu na nogi pa se mi zdi da se ni nic zrasel.

DimmniBurek ::

Ampak zakaj ga nebi raje odščipnu?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Janac ::

saj sem ga

GrimReaper ::

Meni ni blo nič treba trgat ko sem imel plav noht (od hoje po hribih), je sam odpadel. Čez čas pa zraste nov, ampak ne tako lep in gladek kot taprvi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Venomus ::

Iz česa pa zraste noht nazaj, če si ga zdaj odtrgal?

Priznam, da se nisem nikoli poglabljal v anatomijo nohtov, ampak sem mislil, da je kot nek ''pokrov'' na prstu in ko enkrat gre, ga ni već nazaj :D

KruceFix ::

Nohti nastanejo oziroma so iz keratina tj. beljakovinska snov. Raste pa iz matice (nohtne) v kateri so kožne celice, ki se kot vsake celice razmnožujejo. Se pravi, da se celice polnijo s keratinom in zato, ker se polnijo se njihova aktivnost zmanjšuje in nato celice gredo papa, odmrejo. Te ostanke odmrlih celic odrivajo mlajše celice (matice) in zato noht raste!

Preprosto .. :)
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

shinko ::

Meni je, ko sem bil majhen padel magnet na palec na nogi in imam še zdaj počen nohet. počen mi raste iz kože....

draciel ::

KruceFix je izjavil:

Nohti nastanejo oziroma so iz keratina tj. beljakovinska snov. Raste pa iz matice (nohtne) v kateri so kožne celice, ki se kot vsake celice razmnožujejo. Se pravi, da se celice polnijo s keratinom in zato, ker se polnijo se njihova aktivnost zmanjšuje in nato celice gredo papa, odmrejo. Te ostanke odmrlih celic odrivajo mlajše celice (matice) in zato noht raste!

Preprosto .. :)


Smem vprašati kaj si po poklicu ? =)

seu_ ::

A ni očitno :) joooj draciel

galu ::

@OP

Tako to gre.

Golnar ::

shinko je izjavil:

Meni je, ko sem bil majhen padel magnet na palec na nogi in imam še zdaj počen nohet. počen mi raste iz kože....

zanimivo o_0

freesty ::

shinko je izjavil:

Meni je, ko sem bil majhen padel magnet na palec na nogi in imam še zdaj počen nohet. počen mi raste iz kože....


Utrgaj dol. Novi ti bo lep zrasu:)))

miraldi ::

Bi izkoristu tema da ne odpiram nove po nepotrebnem.
BOLI ME HRBET K PRASICA. Pred kakšnim dvema mesecema sem pomagal porinit avto od kolega in takrat sem se nekak čudn postavu in mi je neki počil v predelu hrbta in me tok zabolel da sem se sam na tla ulegu za 10min. To je potem minilo v roku prtih dneh, zdaj pša se mi je že drugič ponovilo kar tako od enkrat ko sem zjutraj ustal. Boli pa res ko prasica komi se premikam težko obračam trup pa z glavo nemorem pogledat navzdol itd
A ma kdo kakšen podoben problem ali kakšno rešitev valda je kakšen starejši tuki gor ki se mu je to že zgodilo. Ali imam to kakšen vozel ali kaj podobnega? A bi mi tajska masaža kej pomagala da mi to odvozla ali bi le denar vrgel stran. Razmišljal sem o močnem nenadnem preklonu za katerega vem da bo zelo boleč pa nevem če bo pomagalo..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

opeter ::

Kak je že ime tistemu spreju, ko hladi?
Tisto, ko se posuši, ko izgleda, kot je nekoč izgledal umetni sneg. Tisto bi lahko uporabil za hlajenje rane.

Bivacin pa je tekočina, ne? S tem, če se dobro spominjam so prali rane. Mogoče pa se motim, popravite me.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

miraldi je izjavil:

Bi izkoristu tema da ne odpiram nove po nepotrebnem.
BOLI ME HRBET K PRASICA. Pred kakšnim dvema mesecema sem pomagal porinit avto od kolega in takrat sem se nekak čudn postavu in mi je neki počil v predelu hrbta in me tok zabolel da sem se sam na tla ulegu za 10min. To je potem minilo v roku prtih dneh, zdaj pša se mi je že drugič ponovilo kar tako od enkrat ko sem zjutraj ustal. Boli pa res ko prasica komi se premikam težko obračam trup pa z glavo nemorem pogledat navzdol itd
A ma kdo kakšen podoben problem ali kakšno rešitev valda je kakšen starejši tuki gor ki se mu je to že zgodilo. Ali imam to kakšen vozel ali kaj podobnega? A bi mi tajska masaža kej pomagala da mi to odvozla ali bi le denar vrgel stran. Razmišljal sem o močnem nenadnem preklonu za katerega vem da bo zelo boleč pa nevem če bo pomagalo..


Pejt slikat.S hrbtom se ni za zajebavat.Lahko pa imaš kak živec ukleščen.

miraldi ::

A misliš da bi mogu slikat, sam zdj mi zdravnica nedela več nemorem pa brez napotnice tja? Ker to se mi je zdej drugič zgodil v dveh mescih. Sej zdj je že mal bolš.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Janac ::

pojdi na urgenco

enadvatri ::

Včeraj sem s telefona napisal dolg prispevek, pa mi je umrla baterija preden bi kliknil pošlji.

Sam sem si pred sedmimi leti odtrgal noht na palcu, tako da sem skočil z barke in za en presneti rob zataknil noht. Zabolelo je, med plavanjem tudi malo skelelo. Zakaj nisem čutil ostre bolečine, ne vem. Preživel sem še celodnevno kopanje in večerno popivanje.

Ker je bilo poletje, se je noht seveda inficiral, vnel in gnojil. Redno sem hodil na previjanja v ZD, kjer so mi ga izpirali s peroksidom. Dolgo časa je minilo, preden se je rana zacelila (mesec ali dva po spominu). Noht pa ni pričel rasti še slabi dve leti!

Danes raste, vendar, ker sem očitno poškodoval tudi korenino, zelo čudno, deloma ločeno od podnohtja in nima pravilne oblike. Ob enem ga je prizadelo glivično vnetje, ki se ga ne morem znebiti (k sreči pa se v vsem tem času NI preneslo na druge nohte). Razni praški, kreme, pisala, laki NE pomagajo in iluzorno bi bilo pričakovati, da bi. Moral bi jemati več mesecev antimikotik peroralno, ki se ga dobi samo na RP in je izjemno škodljiv za jetra. Ne hvala.

Obisk zdravnika nikoli ne škodi! Če prst ni zlomljen, rana pa ni vneta, bo šlo tudi brez zdravnika.

Osebno ti močno priporočam, da nanj namažeš medicinski med od Tosame Vivamel, ki se ga SME nanašati tudi v globoke rane. Preprečuje vnetje in pospešuje celjenje. Sam sem imel na podplatu izredno globoko vreznino, ki sem si jo zadal na morskih školjkah. Ta med mi je priporočil dežurni zdravnik na kirurgiji, kamor sem se obrnil po odmerek proti tetanusu in šive. Če se ne odločiš za med (npr. zaradi alergije), si rano pošpricaj z razkužilom za rane ali nanjo nanesi jod. Žganja in drugo nesnago močno odsvetujem.

Med je kul tudi za celjenje kože na pregibih, ker omogoča mokro celjenje brez infekcij. Prav tako na nogah (podplatih), ki so običajno v obutvi in se potijo.

Prav tako si kupi zložence (gazo) proti sprijemanju, saj v bolnišnicah in ZD nimajo za burek in ti dajo žnj kakovosti. Če se ti gaza sprime, jo izpiraj s sterilno fiziološko raztopino. Ta je sterilna samo do odprtja, tako da preostanek venomer zavrži in kupuj čim manjše pakiranje.

Previjaj vsakodnevno. Roke razkuži z razkužilom pred in po previjanju. Zloženca se ne dotikaj na površini, ki jo boš pritisnil ob rano. Če kupiš med v tubi, ne bo več sterilen, a sam nisem imel težav (preden sem ga nanesel na zloženec sem slab centimeter medu iztisnil v sterilno embalažo od zloženca).

Veliko sreče!

enadvatri ::

Še povezava do trgovine od Tosame. Imaš celo že prepojene zložence z medom, kar je z vidika praktičnosti in sterilnosti najboljše. Po mojih izkušnjah je to daleč boljša možnost od Cicatridine!

Aja, imaš še druge, tuje medicinske medene pripravke, ki so dražji (npr. švicarski ali nemški) in večinoma manj ali enako učinkoviti.

undertacker ::

In kako se je razpletlo, si šel k zdravniku:)).

enadvatri ::

Razpletlo? 14 dni nazaj, preden sem imel odriniti na dopust mi je spet nekaj padlo nanj, prevrnila se je klopca in kri mi je fino namočila sandal! K sreči je samo koža ob nohtu počila in je že zaceljena, noht pa se še kar drži!

Seveda sem šel k zdravniku, pregledal je, spral z obilico fiziološke (kar sem že pred povijanjem naredil sam), pomočil zloženec v jod in vse skupaj povil. Potem sem hodil na previjanja, pa se mi na lepem ni dalo več in sem kar sam to reševal naprej, ker je bila rana zdrava (ni bila vneta).

draciel ::

Jaz pa moram povedati, kot avtorju teme, da mi je na novo zrasel , lep majhen luškan nohtek :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

undertacker ::

draciel je izjavil:

Jaz pa moram povedati, kot avtorju teme, da mi je na novo zrasel , lep majhen luškan nohtek :D


Potem sploh nisi hodil k zdravniku:|.

nodrim ::

pics or it didn't happen :D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranitev glivic na nohtu

Oddelek: Loža
4725674 (22323) sass628
»

Medicinska sponka za vraščen noht

Oddelek: Loža
135991 (5398) oemdzi
»

Gnojna rana?

Oddelek: Loža
368789 (7679) listje123

Poškodovan noht

Oddelek: Loža
1710344 (10061) noraguta
»

Nohet na nogi se mi je zarasel v prst - boli

Oddelek: Loža
4210522 (9516) Brane2

Več podobnih tem