» »

Offline satelitska slika Slo za Android telefone

Offline satelitska slika Slo za Android telefone

DoberDan ::

Pozdravljeni!
Imam Samsung Galaxy S2 z Andriodom 4.0.3.

Mobitel sicer ima naloženo aplikacijo Google zemljevidi, ampak je online.
Želel bi imeti na mobitelu naložen celoten zemljevid Slovenije (v pogledu satelitske slike!), tako da bi samo odprl in ne bi žrlo interneta...

Obstaja kaj takšnega? Nujno rabi vsaj za slovensko obalo, še raje pa kar za ves del od Lj do morja. Shranjevanke delčkov zemljevida na mobitel se mi zdi nesmiselna. Rad bi, da se da lepo offline preklapljati med pogledom za ceste in satelitsko sliko.

Hvala, lp ;)

krneki ::

Že to zna bit problem, da celotna 0,5m Slovenija v jpg zasede tam nekje 100GB. Recimo da bi precej našponu jpg kompresijo bi prišlo na ene 30GB. No to je ta lažji del...:)

DoberDan ::

Mja, to razumem. Okej, če bi mepa zanimala samo slovenska obala, je pa to že precej manj. Sicer imam 32GB microSD, tako da bi jih komot ene 10 namenil karti. Kako bi najenostavneje, po možnosti v enem kosu, dobil satelitsko sliko primorja? V takšni ločljivosti, da bi se videle ceste in objekti....

Alessio983 ::

priklopi se na WIFI in preglej preko Google zemljevida kraje, ki bi jih imel in to je to. V nastavitvah označi da ti mape shrani na disk. Malo se igraj pa boš mel počasi celotno SLO gor :D

DoberDan ::

To to to to! Hvala ti :D ena slika,s stranico 32km in imam celo obalo. Sedaj moram samo še najti, kam se je shranilo..

DoberDan ::

Ali je to pač mišljeno, da pogled na google map ostane ,,odprt" tudiko zaprem in naslednjič zaprem? Ali je to zgolj nek temporary file, ki obstaja, dokler ne ugasnem mobitela?

RejZoR ::

Edina, ki sta povsem offline sta MapDroyd in ZANavi. Ampak ne vem če imata prav satelitsko sliko, mislim da je samo vektorska. Vseeno ju prečekiraj. Ostali imajo downloadanje tilov in caching, kar je skrajno bedasto in štorasto za uporabo. Pri zgornjih dveh pa snameš celo mapo v enem kosu pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alessio983 ::

to na google mapu ti ostane v spominu s, ker se shranjuje... samo moraš pač vedno program zagnati, vsaj meni deluje tako. Nevem kaj bi rad imel če ne uporabi Igo ali kaj podobnega.

DoberDan ::

Ja, saj sem sedaj dojel. Lahko shraniš deset območij s stranico 32km. Toliko lahko jaz, ker mi napiše, da imam tako predpomnilnik naštiman... Ne najdem pa, kje bi lahko povečal predpomnilnik. Ampak za sproti, če nekam greš, je 10 teh kvadratov glih prou ;)

BlaY0 ::

Sheblaš se na WiFi, odpreš OruxMaps, izbereš svojega priljubljenega ponudnika zemljevidov, označiš širino in dolžino zajema ter layerje, stisneš download. Vse skupaj se ti bo zdownloadalo in zapakiralo v en SQLite DB file.

denabiker ::

uporabljam oruxmaps in se si zdownloadam zemljevid za offline. Uporabljam zoom do 14, 15 je že veliko, pa tudi ne zasede tolk veliko.

BlaY0 ::

Obstaja Java aplikacija imenovana MobileAtlasCreator s katero si lahko na osebnem računalniku pripraviš offline zemljevide za mobilca. Edini problem je, da že kakšno leto prek nje ne moreš downloadat map večine znanih proprietary ponudnikov kartografije (med njimi Google, Outdooractive, Bergfex in podobni). Ni mi jasno kako to, da se na avtorja OruxMapsa še niso spravili.

denabiker ::

BlaY0 je izjavil:

Obstaja Java aplikacija imenovana MobileAtlasCreator s katero si lahko na osebnem računalniku pripraviš offline zemljevide za mobilca. Edini problem je, da že kakšno leto prek nje ne moreš downloadat map večine znanih proprietary ponudnikov kartografije (med njimi Google, Outdooractive, Bergfex in podobni). Ni mi jasno kako to, da se na avtorja OruxMapsa še niso spravili.


en čas nazaj sem opazil, da s starimi verzijami gre. Če se ne motim je to še v1.8.


A kdo ve s katerim programom bi lahko gledal karto adria topo na androidu? Vem, da je že bila nekje debata, pa so nekateri najdli ene programe, samo se zdaj ne spomnim kateri programi so to bili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TOPO SLO za ORUXMAPS (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6412671 (1964) Matko
»

iOS/Android topografska karta Slovenije

Oddelek: Mobilne tehnologije
53549 (1529) MTB
»

Google Maps na microSD kartici

Oddelek: Programska oprema
294175 (2531) Oldi
»

Navigacija za kolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7312256 (8432) schurda

Več podobnih tem