» »

Trije telefoni katerga kupit?

Trije telefoni katerga kupit?

Robi :P ::

Rabim pomoč kupil bom nov fon limit je 50EUR prek mobitela "splošna akcija" vem da za tak dnar ne dobim dobrega androida ampak neki bo...
Gledal sem te 3:
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Najbolj dober mi deluje LG Optimus L3 ker ima novejši ARM procesor kot Galaxy mini.... Časa mam pribl. do petka prosim pokomentirajte kaj bi vi...
P.S. Odgovarjam ko pridem iz šole zdj pa morm it...
  • spremenilo: Robi :P ()

RejZoR ::

Od teh treh iz strojnega vidika, Alcatela. Najboljši ekran in najboljši fotkič. Slabost je da nima grafičnega čipa (GPU). Čeprav me po drugi strani bolj vleče Optimus L3 ker je pač novejši.

Osebno bi v tvojem primeru naredil tko, da bi dal zraven še nekaj denarja in vzel HTC Wildfiere S oz če ti je to predrago Xperia Mini. Ta izbor, ki si ga dal na voljo je dost gnil in bi se jim vsaj osebno izognil. 120 EUR ni nek blazen denar, boš pa za to dobil res zelo dober telefon brez nekih očitnih kompromisov. Ker tile zgornji trije jih imajo ogromno na vseh frontah...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lion29 ::

@Rejzor: en folk pac rabi fon sam za telefoniranje ;)
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

RejZoR ::

Zakaj pol ne vzame neke navadne Nokie al pa Samsunga? Za tak denar bi dobil precej dobre slide telefone oz klasične. Npr Nokia C5 comes to mind. Razen če je spet pogoj, da laufa Androida.

Zdej če bo dopisal še kaj mu je prioritetno bomo lažje povedal.

Ampak osebno bi iz spiska povsem črtal Galaxy Mini, ker (vsaj meni) nima niti ene lastnosti, ki bi izstopala. Če nič drugega zadeva deluje povsem zastarelo proti drugim dvema.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

manniac ::

optimus

shadeX ::

punca ima samsung galaxy s. Res da ima bolj low resolucijo ekrana sam zmore "skoraj" vse kar zmorejo drugi android telefoni.

Janac ::

kaj pa kak rabljen za to ceno?

RejZoR ::

shadeX je izjavil:

punca ima samsung galaxy s. Res da ima bolj low resolucijo ekrana sam zmore "skoraj" vse kar zmorejo drugi android telefoni.


Slabo resolucijo? :confused: Zadeva ima 480x800, kar je bil kakšno leto nazaj defacto standard high end naprav. Slaba resolucija dandanes je 240x320 kolikor imam na Wildfireju. Sicer sem se navadil in ki je čist ok, moti edino pri slikah kjer se pri pregledovanju ustvari čuden pattern čez sliko dokler je ne zoomiraš dost. Če ima telefon dandanes 360x640 ali več je to že kar solidno. 480x800 je super ločljivost kakorkoli obrneš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

tip se je zatipkal

Robi :P ::

ok da ne bo vojne tule... še enkrat telefon rabljen ne pride v poštev prav tako nokie in to trenutno imam Nokia 7230 stara 2 leti in jebe... Torej pogoj je Android zaradi 2 ali 3 aplikacij galvni namen bo : KLICANJE,SMS,WIFI... Denarja več kot 50e ne dam!!!!!!! ker več kot dve leti me telefon ne bo držal tut če dam 200e..... Torej je L3 najbolj soliden telefon od teh 3?

RejZoR ::

Bi reku da ja. Sicer je ločljivowst ekrana bolj žalostna tko kot na mojem ampak se boš privadil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Robi :P ::

RejZoR je izjavil:

Bi reku da ja. Sicer je ločljivowst ekrana bolj žalostna tko kot na mojem ampak se boš privadil.

sej se navadiš sm meu pada 7" 800*480 pa ma sošolc 7" 1024*768 pa ni neke ogromne razlike na prvi pogled res pa je da če bolj podrobno pogledaš se vidi... ampak za mene je čist ok

Robi :P ::

no dans grem po LG Optimus L3 pa poročam kak je ko ga do dobra stestiram...

zila90 ::

Super! Ti samo poročaj, ker se tudi jaz zanimam za nakup :)

Robi :P ::

zila90 je izjavil:

Super! Ti samo poročaj, ker se tudi jaz zanimam za nakup :)

evo po 10 dnevni uporabi ti lahko povem tole:
Telefon deluje ok res je da je fotoaparat slab ampak po dnevi dela solidne slike ... kar se tiče delovanja...
Če telefona ne boš uporabljal"skrbno" bo štekal jaz sproti uporabljam es task manager in ugašam use aplikacije sproti tako da telefon ne šteka... na njem imam okoli 80 aplikacij in z ugašanjem le teh telefon ne lagga... touch je natančen kot pri vseh novih telefonih edino tipkovnica lg je bla do kurca zato sem si namestil swift keyboard 3... priporočam nakup če ga znaš uporabljat kdor ne bi znal bi rekel da je jajc ki šteka...

RejZoR ::

Jezst sem ga par dni nazaj mal probaval, ko ga ima sestrična. Čist lušten telefon namenjen mlajšim oz nezahtevnim uporabnikom. Tud samo delovanje je izjemno tekoče. Men se recimo na Wildfireju drsni menu zatika med pomikom navzdol, na L3 pa gre tekoče kot bi laufal najhitrejši telefon, ne pa neko budget zadevo.
Skratka kar fajn zadevca.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Robi :P ::

tut špile kr dober poganja pač soliedn TELEFON in ne pol tablca...

aja kar se tiče padcev in tega ( meni osebno še ni padel ) je pa kolegu ki ga ma slab mesec in sicer je tako ne ahta fona sploh!
1. Zalil s kofetom ( telefon dela normalno zvočnik mu pri najvišji glasnosti hreči)
2. Nešteto padcev ( samo zrskan ekran )
3.udarci zaradi jeze igric ( učasih se ob udracu reseta )

torej je kar masiven sam teega ne bom preverjal ker tist fon zgleda kot bi bil star 10 let ampak dla brez problemov... tut za galaxy mini ja vem da zdrži padce ampak mislim da kofeta ne bi zdržal za primerjavo ( približno ista fona )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Od teh treh iz strojnega vidika, Alcatela. Najboljši ekran in najboljši fotkič. Slabost je da nima grafičnega čipa (GPU). Čeprav me po drugi strani bolj vleče Optimus L3 ker je pač novejši.

Osebno bi v tvojem primeru naredil tko, da bi dal zraven še nekaj denarja in vzel HTC Wildfiere S oz če ti je to predrago Xperia Mini. Ta izbor, ki si ga dal na voljo je dost gnil in bi se jim vsaj osebno izognil. 120 EUR ni nek blazen denar, boš pa za to dobil res zelo dober telefon brez nekih očitnih kompromisov. Ker tile zgornji trije jih imajo ogromno na vseh frontah...

Od kod teb ideja, da nima gpuja ?
GPU ma andreno 200, isti gpu, ki je v HTC desire..
#brezpodpisa

RejZoR ::

Ne bom ničesar trdil, ampak tukaj nič ne piše:
http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_990-...

GSM Arena vedno omenja tud GPU, če ga telefon ima. Tle ga pa ne...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Robi :P ::

haha who cares i already have L3

RejZoR ::

Sej L3 je zelo luštna zadevca, ko sem se mal poigral z njim.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Ne bom ničesar trdil, ampak tukaj nič ne piše:
http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_990-...

GSM Arena vedno omenja tud GPU, če ga telefon ima. Tle ga pa ne...

Če ne piše, še ne pomen da ga ni.
Brez GPUja, takšnega ali drgačnega android ne more delat (vsaj ne tako, da bi bil telefon uporaben.. ;) )

Men se zdi prava bedarija, da v letu 2012 proizvajalci še vedno devajo v budget telefone 320x240 ekrane, sploh na sisteme kot je android...
Tud če je budget telefon, bi bil imo mogl bit vsaj 800x480..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RejZoR ::

Hja, moj Wildfire nima GPU-ja, pa imam gor Gingerbread 2.3, ki dela čist lepo. Vse kar imam je ARMv6 750MHz CPU in to je to. Sicer ni tekoče kot z GPU-jem, ampak se pa tud nič ne zatika, vsaj z GOLauncher in Launcher7. Default launcher v Cyanogenu p grozno trokira.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Robi :P ::

ma ga integriranega v CPU tako kot komp če nima pci-e grafe še ne pomeni da ne more dajat slike lahko jo ima integrirano

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Hja, moj Wildfire nima GPU-ja, pa imam gor Gingerbread 2.3, ki dela čist lepo. Vse kar imam je ARMv6 750MHz CPU in to je to. Sicer ni tekoče kot z GPU-jem, ampak se pa tud nič ne zatika, vsaj z GOLauncher in Launcher7. Default launcher v Cyanogenu p grozno trokira.

Od kod teb ideja, da nima GPUja ??
Vsaka naprava z ekranom ma neke vrste GPU, kr drgač nebi blo slike na ekranu.Druga stvar je pa kaj lahko vse ta gpu pospešuje (2d,3d, interni kodeki..)
#brezpodpisa

MacGyver141 ::

RejZoR je izjavil:

Hja, moj Wildfire nima GPU-ja, pa imam gor Gingerbread 2.3, ki dela čist lepo. Vse kar imam je ARMv6 750MHz CPU in to je to. Sicer ni tekoče kot z GPU-jem, ampak se pa tud nič ne zatika, vsaj z GOLauncher in Launcher7. Default launcher v Cyanogenu p grozno trokira.


Gotovo ima noter adreno 200.

RejZoR ::

Wildfire S ima Adreno 200, tastari uporablja softwarski rastirizer in nekaj bolj primitivnega kot je tipičen GPU v današnjih telefonih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

Sepravi, da stvar ma GPU, sam ta gpu ni sposobn ničersar pametnega (recimo pospeševanja 3dja..)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6717237 (13590) 1krat
»

Kateri telefon kupiti pri mobitelu.

Oddelek: Mobilne tehnologije
154806 (4347) SLO_Matej
»

Kateri mobilnik do 300€ brez vezave

Oddelek: Mobilne tehnologije
457782 (6857) ;-)
»

Kateri mobilnik kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
486750 (5474) jest10
»

Mobitel do 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
476868 (5595) gregor

Več podobnih tem