» »

Android (Huawei Ideos X5) - problem

Android (Huawei Ideos X5) - problem

Gates ::

Imam mobilnik Huawei Ideos X5. Ko sem OS Android nadgradil iz verzije 2.2.1 (B136) na 2.3 (B517) se je število IMEI spremenilo na 0. V upanju, da se bo spremenilo na pravo število sem nazaj naložil verzijo 2.2.1 (B517). IMEI je še vedno 0. Zanima me, če dam mobilnik na servis ali bo veljala garancija? Mobilnik ni root-an; nameščeni sta bili samo uradni verziji. Hvala za odgovor.

RockyS ::

Z uradnimi verzijami se to ne more zgodit, tako da si flashal z napačnim ROMom.

Če nimaš backup IMEI številke potem ti ni pomoči, dvomim da ti bodo to rešli kot garancijo. Ampak najbolje da neseš na tuš.

Gates ::

Uporabil sem rom, ki so ga objavili na uradni strani Huawei.

OmegaBlue ::

To je bila napaka v uradnem firmwaru, če nisi naredil backupa IMEI ga nesi nazaj na servis, sam tega ne moreš popravit. Je to žal znan bug.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Gates ::

Vem da se to dogaja. To se je zgodilo po tem, ko sem namestil prvo uradno beta verzijo. Bom nesel na servis ja, prej pa še bom namestilo verzijo beta B517.

OmegaBlue ::

Ne dajat beta gor, daj B526 latest ginger
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Gates ::

Na spletu sem našel začasno rešitev (drugi IMEI) in me zanima, če je kaj narobe s tem?

Steinkauz ::

IMEI imaš na škatli napisan a nimaš? Pa uporabiš program za urejanje IMEI

Gates ::

Sem že probal s programom, ampak brez uspeha. S katerim programom pa ga lahko zamenjam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gates ()

Gates ::

Imam še eno drugo vprašanje. V mobilniku imam spominsko kartico. Vedno, kadar "vklopim shrambo USB" mi avtomatsko odstrani oz. izpne kartico. Se to kako popraviti?

OmegaBlue ::

Tako je obnašanje, kartica ne mora biti mountana v telefonu in na računalniku hkrati.

IMEI ne dajaj drug gor, spreminjati ga ne moreš (je podpisan) razen če ras želiš zgubit garancijo.

Nesi telefon na servis in ga nahaj srat.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Gates ::

Telefon sem nesel na servis, danes sem ga dobil nazaj; vendar je problem še vedno isti. Na servisu so samo na novo naložili verzijo Androida. IMEI je še vedno 0. Kaj lahko naredim v tem primeru?

OmegaBlue ::

Neseš nazaj ker niso popravili kreteni?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Gates ::

Ja fora je v tem, da ko sem telefon nesel k posredniku je na reklamacijskem listu pisalo samo "problem pri nadgradnji"; če pa bi pisalo da je IMEI 0 bi baje telefon takoj zavrnili. Tako da nevem no.

RockyS ::

Zaj pa jim nesi nazaj in reči da so oni zjebali imei =)

Gates ::

Pa to glede zunanje microsd kartice sprašujem iz določenega razloga. Ko sem imel verzijo 2.2 in sem vklopil shrambo USB mi je pokazalo zunanjo in notranjo kartico SD kot 2 izmenljiva diska.

Gates ::

Iščem nek bumper oz. silikonski ovitek za ta telefon. Iščem slo trgovino.

;-) ::

RockyS je izjavil:

Zaj pa jim nesi nazaj in reči da so oni zjebali imei =)

+1

Pa ne reči da so ti zjebali imei, reči da zdaj pač nedela odkar so popravljali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327299 (10703) Mare2
»

LG L7 II 710 Service disabled (fake imei)

Oddelek: Mobilne tehnologije
121196 (1028) mitjakjuder
»

iphone 5c ekran "klika" na pritisk

Oddelek: Mobilne tehnologije
111524 (1225) bajsibajsi
»

IMEI številka

Oddelek: Mobilne tehnologije
134945 (4372) gendale
»

Šanse, da dobiš ukraden gsm nazaj.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526212 (4944) Tody

Več podobnih tem