» »

Kateri USB ključek?

Kateri USB ključek?

MIRKOKING ::

Zdravo

Rad bi si kupil USB ključek, na katerega bom lahko dal HD filme(mkv.) v nekem zglednem času in jih potem predvajal na TV LG 47LM620S! Razmišljam v velikosti 32Gb pa me zanima katerega bi mi priporočili(cena/kvaliteta). Ali pa mogoče kar trdi disk. A se sploh da full HD na USB ključek ali si morem nabaviti blu-ray pekač in peči diske za hišni kino?


Hvala za vsak nasvet!

Marko

korenje3 ::

Raje usb trdi disk. te pride daleč ceneje. že 64gb ssd usb disk mislim da je cenejši na gb kot 32 gb usb ključ.

izplača se pa kupiti usb 3.0 8gb za 9EUR v leclercu. takeMS je firma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

WyattEarp ::

mislim, da če iščeš 32Gb, da je ta za 18€ čist dober ( http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... ). ni neki ful hiter, samo 10Mb zapisovanja in 21Mb branja, je čist dost če rabiš samo za filme gledat, pa kdaj kako stvar prenest. so pa 64Gb po 38€, tako da se diskov prenosnih pomoje ne splača. TV ti ne bo nič bul predvajal, če bo hitrejši ključek.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Han ::

Če imaš USB 3.0 in želiš Full HD film v MKV formatu kolikor toliko hitro prenesti na ključ, razmisli o A-DATA S102 PRO. Meni služi odlično.

trnvpeti ::

Han je izjavil:

Če imaš USB 3.0 in želiš Full HD film v MKV formatu kolikor toliko hitro prenesti na ključ, razmisli o A-DATA S102 PRO. Meni služi odlično.

in ce ta kljucek priklopis na usb2, koliksno je branje in pisanje?

nUUb ::

trnvpeti je izjavil:

Han je izjavil:

Če imaš USB 3.0 in želiš Full HD film v MKV formatu kolikor toliko hitro prenesti na ključ, razmisli o A-DATA S102 PRO. Meni služi odlično.

in ce ta kljucek priklopis na usb2, koliksno je branje in pisanje?

To tudi mene zanima, predvidevam, da je polna USB 2.0 hitrost?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

nicksonn ::

nUUb je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Han je izjavil:

Če imaš USB 3.0 in želiš Full HD film v MKV formatu kolikor toliko hitro prenesti na ključ, razmisli o A-DATA S102 PRO. Meni služi odlično.

in ce ta kljucek priklopis na usb2, koliksno je branje in pisanje?

To tudi mene zanima, predvidevam, da je polna USB 2.0 hitrost?

Tukile je en malo starejši test: anandtech
Na kratko (v zadnji strani - sklep): Da, so hitrejši.

Sicer pa tudi mene zanima nakup 32GB ključka iz ravno enakega razloga (gledanje 1080p.mkv na tv)
Na forumu je bilo nekaj omenjeno tole: a-data, ampak mene zanimajo predvsem rezultati v praksi. Taki, preverjeni.
(načeloma bi bil zadovoljen s pisanjem >20MB/s)
Še kakšen predlog?

hvala in lp, nix
x n!

rogi2010 ::

Večina cheap ključkov je trash, kar pomeni okoli 5MB pisanje in 10MB branje (na usb 2.0, usb 3.0 naj bi bilo načeloma ok). Tako da resno potestiraj preden kaj kupiš.

hojnikb ::

zakaj usb kjuček, če pa lahko nabaviš prenosni 2.5 trdi disk, ki bo hitrejši in večji.
#brezpodpisa

RejZoR ::

Ne kupujte crap počasnih ključkov pri ogromnih kapacitetah razen če bo ključ predvsem za predvajanje. Za v avto mi je bilo vseeno ker gor snemam po 1 al pa 2 pesmi, pol pa 1 mesec samo predvajam iz njega. Če pa stalno prekladaš fajle pa pod 30MB/s write nimaš kej gledat, ker je kopiranje več giga podatkov prava muka.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

AngelOfDeath ::

nUUb je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Han je izjavil:

Če imaš USB 3.0 in želiš Full HD film v MKV formatu kolikor toliko hitro prenesti na ključ, razmisli o A-DATA S102 PRO. Meni služi odlično.

in ce ta kljucek priklopis na usb2, koliksno je branje in pisanje?

To tudi mene zanima, predvidevam, da je polna USB 2.0 hitrost?



Jap polna usb 2.0 hitrost je. Preverjeno z Transcendovim usb 3.0 ključkom.
edit: Slovnica

Han ::

Omenjeni USB 3.0 ADATA ključek ima prenos (branje in zapisovanje) na USB 2.0 nad 30 MB/s.

nicksonn ::

hojnikb je izjavil:

zakaj usb kjuček, če pa lahko nabaviš prenosni 2.5 trdi disk, ki bo hitrejši in večji.

Hmm...če malo premislim...imaš prav.
Ključek: 32GB/32eur = 1 eur za 1GB.
Prenosni disk: 750GB/100eur = 1 eur za 7,5GB (na hitro počekirano, dobi se še več)

Hitrosti tudi niso vprašaj:
nahitro: test (ampak ne preveč podroben)
(ok, če nebi bil omenjen Kingston G2 tako drag, nebi bilo dileme)

Stvar je taka, da nekih blaznih diskovnih kapacitet ne rabim (glede kapacitet sem še zmeri v letu 2005 :P), je pa res, da prostor zmeraj prav pride, in od viška ne boli glava.
Res je tudi, da usb3.0 še kako leto ne bom imel (razen če kupim pci-e to usb3.0 za ~20e)...tako da bi ali ključek ali prenosni disk laufal prek usb2.0, torej to pomeni nekje >20MB/s write speed.

(glupo) vprašanje:
A se na zunanji disk/ključek lahko direktno downloada prek torrent odjemnega programa? (Y/N)

Pravkat videl odgovor @Han-a.
Nabjrž se bom odločil za to opcijo.

Glupo vprašanje #2:
A je pri starejših matičnih (l. 2005) usb2.0 kaj počasnejši, ali bom tudi lahko koristil v temi omenjene hitrosti? (Y/N)

Hvala, cari ste!
x n!

Han ::

Prednost ključka je priročnost (majhnost - lahko ga daš v žep)...

Na zunanji disk/ključek lahko direktno DL...

Na starejših mamaplatah je USB 2.0 malce počasnejši, tako da so prenosi 25+ MB/s.

nicksonn ::

Han je izjavil:

Prednost ključka je priročnost (majhnost - lahko ga daš v žep)...

+ neobčutljivost in zanesljivost :)

Še eno, zadnje vprašanje, potem pa mislim, da vem vse, in dam mir za naslednjih par let :D
Q: ključki te visoke hitrosti dosegajo naravno? (tj - brez da je treba instalirati kakšne firmske "fast-up" programe?) (Y/N)
tnx!
x n!

Han ::

Ja, ne rabiš nekih posebnih kvazi "pospeševalcev" hitrosti... ;)

32 GB Adata Pro ključek v praksi dosega 45 MB/s pri zapisovanju in 90+ MB/s pri branju, formatiran na NTFS.

hojnikb ::

res je da so usb kjučki priročni pa vse, samo če so bo sam filme gledalo, je disk še vedno bolša izbira + če ti bo kdaj premajhn še vedno lahko zamenjaš disk in obdržiš ohišje..
#brezpodpisa

WyattEarp ::

Kaj pa kak pameten 64Gb ključ, ugoden in dokaj hiter?
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

nicksonn ::

WyattEarp je izjavil:

Kaj pa kak pameten 64Gb ključ, ugoden in dokaj hiter?

Oboje skupaj ne bo šlo.
tule lahko približno malo pobrskaš, so lepo navedene hitrosti
Hitrega (torej usb3.0) ni pod 75eur, hitrejši usb2.0 (ki tudi niso tako počasni) so pa (transcend serije >500) 38,xx€. Hitrosti: R=32;W=18 MB/s.

Če bi se meni šlo za kapaciteto, bi se verjetno odločil za cenejšega, sploh če nimaš sub3.0 vtiča, ni takooo očitna razlika, kot je razlika v ceni.

Also: ker se mi ne gre za velikost pomnilnika, tudi ne gledam več prenosnih diskov, se pa strinjam, da je tisto smotrnejši nakup. (oziroma, odvisno od prioritet)
lp, nix
x n!

turbolenca ::

WyattEarp je izjavil:

Kaj pa kak pameten 64Gb ključ, ugoden in dokaj hiter?


KLIK

LP.

WyattEarp ::

nicsonn, ja gledal sem transcend, so po 39EUR (funtech piše da ni dobavljiv);, piše da bere 30, piše 18.... samo dejansko bo to pomoje piše 10mb/s... kar je malo počasi. sej se nagibam k tem, ker 80EUR; je 2x več, za večjo hitrost, ker največkrat čas ni tako pomembne, počakaš par minut več pa je. drgač pa mam usb 3.0, tako da bi se mi to poznalo...
tubolenca - za 90EUR; dobim tle pr nas hitre usb 3.0 ključe.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Zgodovina sprememb…

parasit ::

WyattEarp je izjavil:

nicsonn, ja gledal sem transcend, so po 39EUR (funtech piše da ni dobavljiv);, piše da bere 30, piše 18.... samo dejansko bo to pomoje piše 10mb/s... kar je malo počasi. sej se nagibam k tem, ker 80EUR; je 2x več, za večjo hitrost, ker največkrat čas ni tako pomembne, počakaš par minut več pa je. drgač pa mam usb 3.0, tako da bi se mi to poznalo...
tubolenca - za 90EUR; dobim tle pr nas hitre usb 3.0 ključe.



Poglej še A-DATA, jaz sem imel par let nazaj 512MB, še sedaj dela, res vrhunski ključki, sedaj pa razmišljam da bom vzel tega

A-DATA S102 PRO 32GB USB 3.0
ali pa gledal pa sem tudi kingstona, tega KINGSTON USB disk 32GB DT160 (DT160/32GB), sem pa trenutno bolj za A-DATA.

Veliko sreče pri nakupu
To je to!

WyattEarp ::

Vse prav, samo tej so 32Gb, kar je meni premalo...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6713946 (11521) knap
»

Hiter usb 3.0 ključek

Oddelek: Kaj kupiti
305097 (4185) trojnis252
»

usb ključek

Oddelek: Kaj kupiti
232570 (2209) r3dkv1c4
»

Nakup USB ključa

Oddelek: Kaj kupiti
172498 (1943) bajsibajsi

Več podobnih tem